CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17371|Reply: 90

Aku teringin nak merokok..

rainny This user has been deleted
Asm,

Aku tak penah citer masalah kat sini.. but this is something i have to ask sebab ia mengganggu fikiran aku..  aku ni perempuan.. umur 26, pakai tudung, keje ok dari secara fizikalnya aku ni normal ja.. masalahnya ialah aku mempunyai perasan nak merokok.. aku pernah cuba hisap rokok dalam 2 tahun lepas.. aku memang takde masalah dan aku tak addicted tapi aku selalu teringin nak merokok (senyap2) la tapi aku rasa bersalah pada diri sendiri dan aku takut aku jadi adiccted.. cuma sekali sekala aku akan terasa-rasa nak merokok.. well kalau perempuan isap rokok mesti di pandang hina kan? aku sedar bende ni.. sebab tu aku selalu menahan diri dari merokok.. yang aku buat dulu pun just sekotak je.. sebab aku beli utk try.. so aku habiskan je la (lama jugak la)

Aku nak tanya pendapat la.. kalau aku merokok lagi just for fun.. apa pendapat korang? adakah aku ni jahat?

Rate

1

waksm,
kalau tak addicted mcm ner boleh teringin nak hisap rokok lak....?hmmm?.....mungkin awak ni tgh addicted bende lain kot....drugs?alcohol?sbb tu jd gian...
kalau start merokok nanti sampai ketualah....jd mak org pun susah nak stop......lagi baik hisap bende lain yg tidak memudaratkan....cth,hisap ***** ker...hahahaha jk

Bila dah start, susah nak berhenti. Tapi ada wanita yang berhenti apabila dia mengandung demi kesihatan kandungan. Some terus berhenti and others sambung balik.

Merokok bukan perbuatan "hina" tetapi merugikan duit dan not good for the health. Mungkin orang pandang perempuan merokok hina kerana persepsi yang turun temurun. Ianya dikaitkan dengan rosak akhlak dan perempuan "cabaret".

Kalau nenek kita hisap rokok orang tak pandang hina. Kalau lelaki hisap rokok pun tak dihinakan. Expectation masyarakat terhadap gadis dan wanita muda berlainan pula.

Jadi jika awak rasa nak teruskan, fikirkan tentang duit dan kesihatan instead of what others think of you. Sekotak rokok sekarang berharga RM6.50. Jika awak menghisap sekotak sehari selama sebulan jumlahnya ialah RM195.00. Dalam masa setahun awak membelanjakan RM2340.00. Think of what you can do with that amount of money.

It's your decision and your choice.

Rate

1

usah la merokok..buruk rupa pompuan merokok..

kalau dah rasa teringin semula,itu lah petanda awal ketagihan:cak:

saya pun pernah cuba,sebab bengang ngn kawan baik dan husband yang kaki merokok.....bila derang dapat tau...derang mengamuk....

saya bersyukur yang saya tidak mungkin akan ketagihan kerana selepas mencuba salem kotak kecil saya batuk dan selsema teruk selama 2 minggu kerana alah dengan asap dan bahan kandungan dalam rokok itu.(padan muka aku..)

toksah lah dikkk....memula nanti sebab stress..pastu sebab nak carik ilham konon...pastu bila happy pun hendak...last-last sepanjang masa....

Rate

1

nafsu merokok.
aku taktau cemana ko blaja/mula berkokok ni. eh, merokok...

aku penah kene nasihat:
biasanya setiap sesuatu perbuatan tu brmula dgn niat. kalo niat ko saje nak suka2, mmg ko akan jadi camni la. kalo niat ko saje nak try, kena la try aje. tapi kalo niat ko yg awal tu pun dah niat palsu/tipu diri sndiri, mmg kronik la padahnya.

kene betulkan niat. lepas tu baru cuba kawal nafsu tu. cam nafsu makan la, kalo posa, takleh makan.

pastu ko cuba cari mende lain sbg ganti utk lupakan si rokok ni. cam nak lupakan bf/gf lama la (ewah).
lelama kureng la keinginan tu. lelama ko akan tawar ati dgn niat dan keinginan ko sendiri utk berenti berkokok...

aku pun jawab:
tapi rokok daun best woo.... bila isap... fuh, cam melayang, cerah bijik mata... nak study pun khusyuk... :lol

Rate

1

Follow Us
sapi This user has been deleted
Originally posted by rainny at 28-12-2005 04:07 PM
Asm,

Aku tak penah citer masalah kat sini.. but this is something i have to ask sebab ia mengganggu fikiran aku..  aku ni perempuan.. umur 26, pakai tudung, keje ok dari secara fizikalnya aku ni ...

Pls stop the bad habit.Smoking kills!

rainny This user has been deleted
KOrang ni.. aku bukan perokok.. dah hampir 2 tahun tak cuba merokok.. dulu pun sekotak je.. cuma skrg ni aku rasa macam nak cuba lagi.. rokok does not effect me the way i think it should. aku tak batuk2 or demam or ape2.. it just like i've done nothing..

teringin mungkin petanda awal ketagihan.. but my kes, i disagree.. it's just that i want to do it again and think again.. why it doesn't effect me.. so, i still thinking of doing this until new year. I'll make my mind..

Originally posted by rainny at 29-12-2005 02:04 PM
KOrang ni.. aku bukan perokok.. dah hampir 2 tahun tak cuba merokok.. dulu pun sekotak je.. cuma skrg ni aku rasa macam nak cuba lagi.. rokok does not effect me the way i think it should. aku tak b ...

aku ade kwn2 yg perwatakan mcm ko ... but depa smoke just bila stess terlampau .... n depa plak smoke curi2 ... try carik port yg line clear org x nampak n smoke semau yg mungkin ... kakakka ... aku ade gak folo2 depa ... just aku tukang drive jah .... sian tgk depa susah nak carik lokasi clear .... usually mlm ah ... aku pon penah gak smoke ... but saje2 try ... mmg x minat ... bak kate  member aku ... suke ko la ... ko da besa .... kakakkaka ... so .... terpulang la pd ko nak smoke ke x .... dah ko senirik bilang it won't affect u secara long term

Rate

1

Asm,

Aku tak penah citer masalah kat sini.. but this is something i have to ask sebab ia mengganggu fikiran aku..  aku ni perempuan.. umur 26, pakai tudung, keje ok dari secara fizikalnya aku ni ...

my goodness...ko pompuan pun nak merokok.. aku lelaki sejati..A REAL MAN.. tak caya.. tanya pondeer...aku langsung takde ingat nak merokok.... ko biar betul...what has got into you babe? get real!!

Tapi kalau dah nak merokok sgt.. beli jee..hisap je puas2..sama ada ko nak addict kee tak. pandai2 la ko pk.. I do belieeve that we are responsible what what we are doing..good or bad.. Do not blame others.. Do not find so many reasons..Do not give so many excuses..

Sany

Rate

1

fireunicorn_85 This user has been deleted
ko try la isap rokok salem atau pun mild 7..sesuai utk perempuan~
xpun ko try apa2 jenama lain asalkan dia ada tulis 'lights'..
isap je..remember,the thirst(utk rokok la) always wins...

p/s:xyahla weh..mati cancer je nanti,xpun mandul..aku ni perokok on/off gak..nasehat aku,ko ketagihla benda lain..cam mentos ke..chewing gum ke~

aku faham apa yang ko rasa.....dulu aku perokok....pastu nekad...aku nak berenti...skang ni dah lapan tahun berenti langsung.....tapi sesekali air liur meleleh macam orang mengidam...beberapa kali gak  hampir tewas....alhamdullilah....hingga kini masih bertahan......

so nasihat aku....better not...setan saje nk provoke jek tu....!

pompuan merokok tidak hina pada pandangan mata aku

Rate

1

aku dulu juga merokok tapi just for fun

skrg dah stop tapi xde rasa ketagih pulak

terpulang pada diri ko ler

Asm,

yep... ko memang jahat ... Allah s.w.t. bagi ngko casing yg baik .. ko leh tak jaga casing ko .. pastu sap rokok rosakkan plak casing yg diberi ... so citer mai kat aku .. ape ko ni baik ke?

casing = badan ko .. your soul is a different issue

Rate

1

Originally posted by CiPuTuT at 30-12-2005 02:53 PM
aku faham apa yang ko rasa.....dulu aku perokok....pastu nekad...aku nak berenti...skang ni dah lapan tahun berenti langsung.....tapi sesekali air liur meleleh macam orang mengidam...beberapa kali  ...

huyooo....ketagih sampai meleleh air liur....betulker ni??aku bau btg rokok tu pun dah loya pening2....
pelik betul mcmner org boleh terikut nak try bende tu in 1st place.....:kant:

merokok membahayakan kesihatan.. :bgrin:

kalu rase nak isap rokok g la amik wuduk, solat ker ngaji ker

Originally posted by Chad at 30-12-2005 04:29 PM
aku dulu juga merokok tapi just for fun

skrg dah stop tapi xde rasa ketagih pulak

terpulang pada diri ko ler

Percaya ke tidak..YOU ASK FOR IT!

Tahukan anda kalau anda perokok, jika anda ingin mengambil insuran, premium bulanan anda akan bertambah  dalam beberapa %.. tidakkah menjadi kerugian merokok gitu!!!!..... kalau tak declare.. nanti2 kena penyakit ..insuran tak cover..

Dengan Takaful Ikhlas, sama ada perokok tetap, separuh masa, suka2.. charge premium adalah tetap ssama. cuma. kalau dah join, kena tunggu 2 bulan.. then sakit2 dalam 40 jenis penyakit. you are RIGHT PROTECTED...  

So tunggu apa lagi.. see you nearest agent now..

Rate

1

he he....teringat plak issue pasal perempuan merokok...slalu statistics slalu banggakan yg asian women ni tak byk yg merokok...

padahal, diorang tak amek into account one thing - statistik eu+us+uk lg tinggi sbb kat sini sejuk, so, women smokes coz THEY NEED TO! bukannyer diorang addicted ker mule2 ker aper, tp sbb wif smoking, diorang can panaskan bdn diorang...the same goes with alcohol...eh..ff: jap...

that's wut i think...

Rate

1

neway, happy new year everyone...:pompom: