CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
alhamdulillah le sepanjang dania selalu tido hotel tak ade lg le perkara yg menakutkan berlaku kt diri dania...
aper2 pon kita kena kuat semangat..jgn asyik pikir yg bukan2 ajer..lg kita pikir lg le kita takut

Originally posted by tiwol_ayu at 14-5-2006 11:21 PM

aku rasa everytime aku tido hotel aku dgr.  tp wat tak tau je lah. ada sekali tu lagi best, dgr org cam tgh toot toot toot dari bilik sebelah.  siot je. nak tergelak jugak.  ganas tu couple kat ...

kalau kat residence campus aku dulu memang boleh dengar dengan amat jelas...dinding res plak agak tebal,and still bleh dgr..so kemungkinan apa yg ko dgr tu real kot.hehehehe

kalau hantu pon pe jadah nye dia nak buat bunyik camtu nak takutkan orang...baik mengilai dr buat bunyi 'ahh ahh ahhhhh oh yeah oh oh'

........
hehehe

mystique1976 This user has been deleted
Kat M'sia ni, mana2pun ada antu ni....Kita je tak dapat nampak dgn mata kasar....So, kenalah jgn mulut celupar....Respect sikit bila cakap ttg mereka ni....U don't 1 them 2 prove themselves or their existance.....Tka boleh tido nnt....

huh...hotel istana berantu ker? nasib baik time aku lepak kt situ tk terjadi aper2.

aku penah stay kat satu resort di kuching....mula2 masuk bilik tue lain mcm ja...tapi buat x tau...tgh malam aku tido...aku rasa ada org jalan dlm bilik aku...masa tue aku sorang ja dlm bilik....bila bukak mata...xde apa2...then rasa lain macam..aku amik selimut aku tutup muka..then dgr bunyi org berjalan2 dan berlari dlm bilik tue....besok gak aku minta tukar bilik...
kat genting highland pun org ckp ada bilik x leh masuk....something creepy kat bilik tue

Originally posted by btho at 13-5-2006 09:21 PM
hotel istana?
mcm tak percayer.
2x titon saner, okey jer....alhamdulillah.

hehehe...nanti kalau jumpe suka tak

kalau ada hotel ala2 kingdom hospital best tak

Follow Us
Originally posted by Joe Hahn at 24-5-2006 03:41 PM

hehehe...nanti kalau jumpe suka tak

kalau ada hotel ala2 kingdom hospital best tak

ko suker tak kalo dpt jumpa in person?

wpun aku tak penah kena, tapi tak mau kena.
dari elok tak tau hotel itu ini berantu, jadi semacam lak bila nak pi holiday.
so next time, bole refer kat thread ni maner hotel yg clear atau tidak, iye tak???

[ Last edited by  btho at 24-5-2006 06:05 PM ]

Originally posted by ashna at 14-5-2006 01:33 AM

mmg la..fikir la logic sket...it doesn't mean the whole hotel tu berhantu dan it doesn't mean setiap org akan kena kacau.
macam aku..so far tak pernah kena kacau lagi even tido sorang kat hotel. ...

hmmm....

bende terjadi kat family aku..kire dah lame gak ar..
dari family maklong aku smpai ar maksu aku join..8 beradik n family!so kitorg sewa la 1 banglo 2 tingkat ni kat A Famosa Resort,Alor Gajah ni..no banglo tu 238..

antara bende2 pelik yg berlaku kat kitorg(x sume ar)
-1st time kitorang masuk banglo tu, bellboy pon kasila kunci kat pakcik aku sambil tunjuk bilik die..then pakcik aku ternampak 1 bilik berkunci kat tingkat bawah,so die tanye la bilik ni xde kunci ke?bellboy tu ckp "tu stor je bang".so pakcik wat bodo je ar..
-time kitorg mandi kat pool tu,my cousin yg pakai lifejacket ni tgh swimming n tetibe je lifejacket die terbukak sendiri..kire cam pelik ar sbb memang lifejacket tu ketat..xkan ar longgar..seb baik ade pakcik aku kat c2..kalo x memang lemas ar budak tu..time ni kitorg x saspek ape2 lagi
-time kat pool gak,time ni kitorang tengah main bola baling2 ar..skali ade makcik aku yg terer swimming nih tibe2 cam tenggelam timbul.cam nak lemas..padahal ok je swimming tadi..suami die pon ape lagi,trus tarik die ke tepi.pastu kitorang pon naik sbb dah nak senja
-mlm tu maksu n paksu aku ade ckp nak swimming mlm2..konon romantik la tu..tapi pastu x jadi plak..pak ngah aku plak ternampak 2 orang tengah swimming kat pool tu..die ingat maksu n paksu aku..so die diam ajelaa..next day die tanye la paksu n maksu aku..diorang cakap diorang x g swimming pon mlm tu..pakngah aku dah rase semacam dah time tu..
-12 tgh mlm tu gak mak aku sakit2 perut n sorang cousin aku ni tibe2 muntah..1 dapur abes!!memang die terdampar ar kat dapur tu..x bole bangun..ishh..xkan ar muntah biase kot..sbb muntah 1 dapur tu!!kitorang pon bawak diorg g klinik tapi doktor kate biase je

tu je kot bende2 pelik yg berlaku..pagi esok nye trus pack balik umah nenek aku..seb baik dekat je..
datuk moyang aku(arwah dah) pon ckp la kat sorang pekerje kat situ pasal bende2 pelik tadi..pekerje tu cakap dulu ade chinese couple ni sewa..then diorg gadoh..boifren tu bunuh girlfren die then gantung diri die dlm bilik yg pintu x bole bukak tadi tu..tu ar alkisahnye..

kalo korang tengok no banglo tu: "238" ...2+3+8=13(no malang bagi chinese)..ishh.. seram seyh!

Rate

1

alamak seramnye baca thread ni..
mon br je blk outstation kat kuala terengganu..
nasib baik xkena ngusik wpun tido sorang2 dalam bilik...
tapi ape2 pun jaga mulut..jgn celupar..
yelah tempat 'orang tu' bukannya tempat kita..

Penah gak duduk kat banglo A famosa ni. Nasib baiklah tak kena apa2.

Nak tanya sikit...

Ada sesiapa yg penah duduk kat Impiana Port dickson tak? Tapi dia dah tukar nama skrg Ancasa etc..
Apartment tak silap aku.Aku nak duduk sana lagi 2 weeks. Kalau ade citer kasi tau ok....boleh prepare awal2 hehehe.....

Reply #192 Cupcake@79's post

dgr kata ancasa tu okay cuma kalau kat Apt blok D ada cerita sikit, khabarnya ada hantu pompuan yg mmg ada kt situ and selalu kacau lelaki2 especially kalau tak solat and buat benda2 nakal sikit...tak tahulah....ni I dpt dr source yg terdekat:lebai:

weh..kowang citer camni ni naik seram pulak aku kalo nak outstation sesowang...

aku kalo kena gak dok sesorg..ada gambo2 lukisan org aku akan tutup ngan towel, pas tu     tv mmg akan terpasang sampai pagi nyer lah

dan yg pasti aku bawak surah Yasin..

Originally posted by miasorvino at 26-5-2006 01:45 PM
dgr kata ancasa tu okay cuma kalau kat Apt blok D ada cerita sikit, khabarnya ada hantu pompuan yg mmg ada kt situ and selalu kacau lelaki2 especially kalau tak solat and buat benda2 nakal sikit... ...

Alamak, jangan dapat blok D sudah... Tak tido malamlah aku..ishk..ishk..:nerd:

Muahahaha...tingat time aku peegi Bali arituh...

Segala lukisan muka orang (adalah dalam 4 lukisan potret mbak & wak Bali), abis semuanya jadi tempat sidai towel..

Sekali tu satu malam ada satu towel ni jatuh, nak pulak tgh malam, bukak mata terus nampak potret tu muka dia dok tenung aku..adehhhh.... terus lompat angkat towel tu sidai balik...

Hu hu hu..seram weyyyy....dah la hotel sini patung yg disembah melambak2..

aper sebenarnyer yg menyebabkan hantu2 ni muncul?

Originally posted by aLFa_SieRRa at 27-5-2006 07:35 AM
aper sebenarnyer yg menyebabkan hantu2 ni muncul?

ketidak tenteram roh mereka .. roh diorg tensen utang keliling pinggang lg dah mati hahahha

Originally posted by Syndora at 27-5-2006 12:44 AM
Muahahaha...tingat time aku peegi Bali arituh...

Segala lukisan muka orang (adalah dalam 4 lukisan potret mbak & wak Bali), abis semuanya jadi tempat sidai towel..

Sekali tu satu malam ad ...

huhu, kalo aku keras kejang atas katilla..takde nye nak pi amek towel tu sangkut balik...kang ada kene jerkah ngan patung tuh...

hai sumer aku ade citer nie kat cameron....mase year 1999 aku darjah enam...abis upsr pi trip ikut skool...cikgu kate ade sewa hotel..so x kisah ah..tp skrg aku akan berhati-hati nak pilih hotel.mase nak p mak aku pesan tmpt org jgn ngade2 buat mende bkn2. mase smpi biase lah laluan berbukit-bukit so aku kita org satu bas lambai2 kat org2 asli..mcm x igt je 2 tmpt org..then  rupe 2nye bkn nye hotel umah kayu beso yg lame.....dahlah keliling x ade org nduk...ade 2 tingkat.tingkat bwh campo laki pompan tp ade tirai so  block lah laki pompan punye .then aku n geng amik tingkat atas.....nak jd citer kwn aku main tutup bukak lampu...org lain marah then tetibe dgn cndiri pintu ter bukak byg kan ade 20 org kat ctu..lari ke kiri lari ke kanan....kalah maraton....pastu pegi kat pintu konon nak turun bwh then kucing itam plak masuk...kita org 20 org punyelah menjerit meraung lari2.. bdk bwh x dgr pon..sib baik ade cikgu laki ni naik....trus member aku yg histerian plik cikgu 2..free2 je cikgu tu dpt..hahahaha...then cikgu srh bace yassin die kate ade cikgu p cr hotel....dahlah kat bilik atas x ade cikgu jage...ari 2 firstime aku p tandas masuk 3 org..pengalaman2