CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
setakat ni cerita2 yg ada kat sini belum ada satu lg pun yg menyeramkan aku....rasanya kalau hantu jumpa aku, hantu yg takut kot...

Reply 648# bunga_sakura

ko keje hotel kat pj eh..??? hotel Crystall Crown ker..?? adik aku pun keje situ gak n die penah kene kacau..

Aku pun nak share pengalaman aku satu persatu....

Masa kecik2 dulu family kitorg rajin g PD... Macam biasa makcik aku akan sewa company banglo kat area Bt7 kalo x silap ... Banglo tu ala2 rumah panjang (dr hujung ke hujung - ada 2 dapur satu kt luar & satu kt dalam skali ngan tempat makan, 6 bilik sederet, hall tempat lepak2 & tgk tv) Reka bentuk banglo mmg mcm rekaan zaman dolu2 ala2 English style & sgt oldskool...... Banglo ni dijaga oleh Nyonya yg duduk sebelah banglo ni jer.... Tapi sekarang ni Makcik aku cakap banglo tu dah kena roboh , lgpun keadaan banglo tu mmg dah agak2 uzur...

Bermula laa kisah, ada satu malam tu.... cozen aku dah tertido (masa tu umo dia dalam 2 tahun lebih) makcik aku pun letak laa cozen aku dlm babycot dan sambil tu nak sendal laa bantal takut2 budak ni terjaga or terjatuh ke nanti kan.... Masa nak amik bantal tu, tengok2 bantal ade 2 jer, makcik aku pun tanye laa adik beradik yg lain kalau2 ade terpinjam bantal dlm bilik die... semua g check bilik masing2 tp xde plak yg terlebih....

Makcik aku pun g laa jumpe Nyonya penjaga banglo tu mintak bantal & sambil bertanya "kenapa bilik i ada 2 bantal je?" Nyonya tu mcm pelik, sbb die sgt konfiden yg semua bilik mesti ade 4 bantal, lepas bercakap2 pasal bantal ngan Nyonya tu dgn bersaksikan makcik aku yg lain, makcik aku pun ajak Nyona ni g bilik die, sbb nak tunjukkan kesahihan cite tersebut, masa yg sama Nyonya tu g amik bantal & follow makcik aku g bilik...... tetibeeeeeeeeee, makcik aku terkejutttttt sebab tengok2 elok jer ade bantal 3 bijik atas katil tu (1 lagi dah sendal kat babycot ) .... Nyonya tu pun ade riak2 terkejut gak laa lepas tgk muka makcik aku terkejut, tapi die buat2 mcm biasa sambil borak mungkin xnak kitorg fikir hal tu sgt kot (biasa laa kan kalo Nyonya yg jenis peramah) Pastu Nyonya tu pun bwk balik bantal yg ade kt tgn die tu... Makcik aku pun ape lagi, terus g panggil pakcik aku suh masuk bilik.. xkan die nak tinggalkan anak die tido sengsorang lak dlm bilik kan....

Keesokkan harinyer baru makcik aku bukak cerite pasal hal 'bantal atas katil '...... Makcik aku cakap , mmg dier terkejut giler arrr biler nampak bantal atas katil tu..... padehal sebelum tu seluruh bilik die dh cari tp xde.....

woooooo semua meremang bulu roma time tu, tapi seb bek cite time dah siang kan... kalo cite malam tu gak maunyer semua x tido malam.....

hehehe soalan yg tiada jawapan sampai sekarang, sape kah yg meminjam or menyuruk 2 bijik bantal tu......??? wallahualam...

nanti esok2 aku cite kesah lain lak, lokasi kat PD gak tapi kali ni kitorg check in kat 'service apartment' .......... gudnite

Reply 2243# shroom

hihi...tetamu yang tak diundag pinjam kot @ kita ni yang invade space diorang tu??.....huhuhu....'diorang' pun nak bantal byk2 camkita gak....nak katil empuk2....bilik bersih2....grrrr!!!

Reply 2244# kacanghazel

tempat keja sekarang camna? tak berantu lagikah?

Reply 2245# alibnmat

dah tak keje kat hotel tu dah....ofis baru sekarang ni...dah kurang kacau2....almaklumlah balik sharp2 kul 5-30ptg
..huhuhu...nape? ali pernah stay kat hotel tu ke?

Follow Us
slm...haku rasa nak tepek citer lg..kat hotel yg sama gaks...enjoy..

1. Penghuni kedai.
Kat reso ...
cmf_blanco Post at 20-5-2011 12:05

takut ok nampak kaki jek yg berjalan.......

My Story-Pengalaman yang menakutkan bermalam di Bukit Merah

Bulan lepas aku ada kursus 3 hari 2 malam kt Bukit Merah Laketown Resort so kami semua kena bermalam kt sana. Semua orang dapat bilik berdua termasuk aku tapi bila aku dh check in n tunggu rumet aku x sampai2 lagi so aku pun biar ja la mungkin dia lmbt sikit..then smpai petang aku pun p la tnya kt urusetia si polan ni x smpai lagi ka?? pastu depa suma kata dh smpai then urusetia tu tanya aku kenapa?? aku kata xdak apa..sebenaqnya aku pun malas nk duduk berdua ngan orang yg aku xkenai so aku amek keputusan nak duduk sorang ja dalam bilik tu sbb aku ni bukanla jenis penakut sgt..

Then petang tu kami semua kena p kursus smpaila pukul 7.30 baru balik ke bilik untuk solat maghrib n makan malam kan..first time aku masuk bilik tetiba air sinki tu terbukak seolah2 mcm ada orang bukak x tutup balik..aku pun duk pk sorang2 mungkin aku yg lupa tutup tadi..tapi sebelum tu aku kuaq dari bilik aku dh check mmg aku dh tutup suma..aku pun malas nk pk n bukak tv kuat2.. time depa suma p solat maghrib aku x p sbb aku xleh nk solat so aku stay dalam bilik ngan kawan aku..time kuliah maghrib kami pun nk la mengejoin skali tapi dh on the way nk p tetiba suma dh masuk so kami pun malu n aku ajak kwn aku lepak bilik aku smentara nk tunggu p kursus lagi malam tu..sambil kami duk borak2 tgk tv tetiba lampu dalam bilik tu mcm terbukak/tertutup... aku pun dh mula cuak..kami tgk muka masing2 tapi aku malas nk p pk lagi so aku wat xtau jugak tapi dalam ati takut wooo..

Pastu malam kedua tu aktiviti kami malam tu abis dlm pukul 11.30 malam..aku pun balik bilik nk tido..aku tido bukak lampu sbb takut..dalam takut2 tu boleh jugak aku tido tapi pagi tu dalam pukul 4.30 pagi tu aku terjaga n tgk bilik suma gelap....kali ni mmg aku takot gila..aku bangun n bukak lampu balik pastu aku smbung tido sbb aku xmau ingat apa2 aku takut kalau aku tlalu takot nnti jadi lagi teruk..Pagi tu aku trus cita kt kekawan aku then depa suma xbagi aku duk sorang..tapi aku ckp xpa dh nk blik dah..

Sebelum aku nk balik aku ajak kawan aku teman aku kemas baju sbb time tu mmg aku takot then time kami masuk bilik tu lagi sekali pili air tu duk tebukak..kawan aku pun muka cuak ja tgk aku..then pas abes kemas2 suma aku masuk toilet n bila flush bunyi cm orang mengilai..gila takott...kawan aku pun dengaq cmtu gak..

Lepas pada kejadian tu aku trus xmau stay lagi kt hotel bukit merah..memang menakutkan..aku yg xbapa nk takut ni pun jadi takot plak bila jadi cmtu..nasib bek la aku ni x kena rasok ke apa...alhamdulillah la..

Rate

1

takut gakk aku baca cerita ko..

naseb baik dia tak buat penampilan istimewa..
takat main2 lampu & paip jek..

berani tol ko neh...klu aku...mmg takk ahhhhh....

aku geram btoi kt rumet aku tu bleh plak dia masuk bilik len ngan kekawan dia..ikut je la apa yg urusetia bagi ni nk pilih kwn bagai..last2 jadi cmni la..aku pun tu la blagak sgt nk duk sorang..dh kena baru nk takot.huhuhu

Hmm, aku pernah gak stay kat bukit merah sekali camping, sekali dok apartment.
Pengalaman aku plak, masa tu aku tengah dok syok2 isap rokok kat tangga tuh, pastu ada org pompuan tegur.
"Isap rokok ye bang?"

aku jawap,
"A'ah, takkan isap benda lain plak?"

Bila aku toleh belakang, sekali takde sape da.. tinggal angin sepoi2 tiup tengkok aku sambil ikut aku sampai aku sampai depan pintu bilik.

Time khemah tu takde ape2 berlaku plak.

Pelik tak? pelik tak?

Rate

1

kat sana kan byk hotel ni yg mana satu ek, xde amik gmbr hotel tu ke.....
bukan apa ai & family penah gak stay kt sana kiteorg tggl kt hotel yg belah2 blkg tu so klu nk p makan ke nk p mandi-manda kene bwk kete sbb jauh sikit....

penah gie bukit merah gak, stay kt rumah teres dua tingkat... tpi nk gie mandi kne bwa kereta lah, kalo makan3 masak sendiri

bilik no berapa tuh? next time pegi nak ban bilik tu

eh ni dah dalam misteri negeri perak... bukit merah tu di area gunung semanggol yang eazzad ada ceritakan di thread misteri negeri perak... memang situ ada kisahnya elok baca kat sini dulu... http://mforum.cari.com.my/viewth ... age%3D2&page=13 ... situ ada kena mengena dengan bukit merah...

Thread ni nanti akan di merge dengan thread hotel sedia ada. sementara tu biar di sini dulu untuk respon. tq

0_0

aku baru je lepas pegi bukit merah laketown resort ni...

nasib baik aku baca arini...kalau aku baca sbelom aku pi sne...mmg sah2 x bleh tido...

bgtau la bilik nombor berapa...nti org tak tau...naya je kene.....