CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hang

Bilakah Malaysia akan layak ke World Cup ?

lambat lagi le

Tunggu Setiausaha FAM letak jawatan dulu....kalo dia letak jawatan..konfirm thn 2014 malaysia layak world cup...

Tunggu juga org yg betul2 berkelayakan dan mmpunyai passion serta devocy utk foot ball yg sanggup memwgang tampuk FAM. Bkn sekadar pki baju kot lmbang FAM ke hulu kehilir buat muka dungu tak tahu arah tuju pasukan.

tak payah mimpi la malaysia nak pg world cup...kalo setakat lawan singapore pun dah setengah mati,tak payah

Originally posted by unnamed at 12-4-2007 10:22 PM
tak payah mimpi la malaysia nak pg world cup...kalo setakat lawan singapore pun dah setengah mati,tak payah

tu kena tukar coach la tu..buat rombakan secara besar besaran...tukar pucuk kepimpinan FAM dulu...setakat tau politik xyah la...:@ :@

Bilakah Malaysia akan layak ke World Cup ?

bila malaysia jadi tuan rumah...

Follow Us
as'kum n good day umer, posting pertama dalam forum bola talk nih :-)

pendapat aku la, malaysia merosot teruk ni bukan semata2 disebabkan player m'sia lemah, tapi fam pun salah jugak dalam hal ni. tapi tu lah, fam akan salah kan org lain (persatuan negeri & player) kalau ada pihak yg cuba salah kan fam. kerabat raja 2 org diatas tu pada pandangan aku la, ikhlas nak naikkan bola m'sia ni, diorg byk tolong dari segi sponsorship utk bolasepak m'sia. cuma org2 dibawah ni yg terdiri dari datuk2, ahli2 politik, bisnesman ni lah yg aku rasa tak bijak uruskan persatuan bola ni, mungkin disebabkan terlalu sibuk dgn hal2 lain selain dari berfikir utk majukan bolasepak m'sia. Alangkah baik kalau yg uruskan persatuan ni majoritinya fokus pada satu kerja aje, iaitu fikir camner nak majukan bolasepak m'sia nih.

Kiter tak bole nak salahkan player2 m'sia ni sepenuhnya. Kalau kite takde player berbakat semulajadi macam player brazil, kita boleh training daripada kecik mcm mana nak main bola dgn baik dari awal umur. Aku rasa majoriti player eropah tu bukannya berbakat sgt pun (player africa & south america lagi berbakat), tapi disebabkan dari kecik lagi dah dilatih teknik yg betul utk main bola, jadi diorg pun jadi player yg bagus. kesimpulannya, fam buatla satu akademi bola setiap negeri, latih ramai org utk jadi jurulatih yg mahir, pastu letak tiap daerah, kg, bandar or sebagainya. Tak payah harap persatuan negeri, diaorg ni nak cari duit sendiri utk sara persatuan negeri pun tak boleh, nak harap fam bagi duit ajer tiap tahun utk tanggung kos team negeri ni.  Takpun asyik mintak sedekah sponsorship sana sini utk survive persatuan negeri. kesimpulannya, fam takyah la harap sgt dgn persatuan negeri. fam boleh cari idea utk cari player yg baik dgn usaha sendiri. m'sia ni bukannya besar mana pun.

player m'sia ni pun bukannya tak reti main bola. tak payah citer la zaman dulu2 yg kita sumer tau, kita antara yg terpower di asia - citer ghani minhat penah dijemput main newcastle, m'sia penah kalahkan team US dalam olympic games, m'sia penah kalahkan arsenal dan lelain lagi, mungkin ada yg tak tau. Yg baru ni, team remaja m'sia (awal 2000an, akmal rizal ada main) penah kalahkan team belia Ajax Amsterdam (6-4) di belanda.  team remaja Ajax ni antara terbaik didunia, byk player femes belanda dtgnya dari kelab ni. Tapi m'sia penah kalahkan ajax ditempat diorg sendiri. Maknanya player m'sia pun boleh main bola macam player eropah yg lain. Tapi tak tau la, apa jadi tah dgn team tu skang. rugi tol rasanya ilang camtu jer team nih.saiz  badan kecik m'sia ni bukan halangan, tapi kecik2 pun kena carik yg tough la, bukannya kecik kurus kering, sekali kena siku dgn mat salleh terus terpelanting. carik saiz badan cam maradona or roberto carlos tu pun ok gak, pendek tapi body tough, lasak n laju. Tak tinggi pun takper, janji boleh lompat tinggi cam pele (pele pun tak tinggi, 170++ cm jer).

kesimpulannya, fam punya management nyer position majoritinya kasik la ubah kat org lain yg boleh buat fulltime, yg kerjanya fokus pada bola saje. org politik/ bisnesman patutla diletakkan ditempat yg sesuai saje, tapi bukan bidang sukan terutamanya bola m'sia yg makin tenat ditahap ranking 150++ ni. malu aku tgk team m'sia sama paras dgn negara2 mundur di donia. m'sia boleh ke world cup, tapi fokus la pada tahap2 yg realistik n masa yg hampir ni dulu. dah tercapai baru target lagi tinggi. kalo setakat tahun 2020 keatas punya target terus nak ke world cup, yg tetapkan target ni pun aku pasti dah takde kat fam time tu, ketua baru lam fam nanti tetapkan target lain pulak. kalau tak layak pun time tu org tak ingat dah yg kita penah ada target nak ke world cup. hahaha, semangat betol aku menaip nih, loteh den....

Rate

1

TUNGGU KUCING BERTANDUK , LEMBU BERMISAI , ITIK BERJANGGUT , BURUNG BERTANGAN , KATAK BERSAYAP燣A燝AMAKNYE

keptenmarbel This user has been deleted
aku bg 3% jer ler peluang masuk WC...mesia ni x dak intelligent player...dh mmg player bodoh mai la coach tera mana pun...lg 1 attitude player mcm haram jer...belagak jer mcm star...alih2 ngan hongkong pun kalah!!...kalau aku ada kt stedium mmg aku bantai jer bebudak tu...geram!! masa 89 minit tu depa bt apa??? perabih boreh jer...bola ni layak jd sukan rekreasi main ptg2 jer kt mesia ni...

errr...mmg tunggu kucing bertanduk la gamaknyer...

Reply #107 capiloton's post

ya..aku sokong pendapat ko nih      

Reply #110 kyoko_asouka's post

yg ni lagi la aku sokong....hahahaha         

Pergh....
Post dari capiloton...sungguh berisi!!!
Caya la bro....Wa'alaikumsalaam...(jwb salam post u)

Reply #113 edmundo's post

Wa'alaikumsalaam...jawab dah...hehehe

ibpkdfcad This user has been deleted
tak tahu bila

Yeah...Malaysia bakal layak World Cup pada tahun 5070..masa tu malaysia setanding ngan negara Zambia..Malaysia Boleh......blah la....muahahahha

aku dah fedap ngan FAM nie...

NAIMenjutDAR This user has been deleted
lambat lagi ...  lambat lg msia nak layak

[ Last edited by  jpl_fan at 30-4-2007 08:18 PM ]

Rate

1

pemain malaysia lembik...
main sbb duit...
x de usaha nk baiki diri...
FAM plak bermasalah....

ni faktor2 yg x sepatutnye ada dlm kancah bola sepak ngra...
selagi x selesai mnde2 gini...x mungkin 2014...x mungkin dlm abad ini kot...

keptenmarbel This user has been deleted
player mesia ni gaji byk tapi main mcm hampeh...

mesia nak join world cup............

ntah ler....

aku sempat "nengok" ke tak.............:no: