CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5237|Reply: 22

Winning Eleven Online??

Askum..

Aku penah terfikir nak lawan dgn sifu2 WE di luar sane.. Bosan aa asyik menang jek kat sini :bgrin:
Tapi sebelum beli PS2 Network Adpater, aku ade bberapa soalan:

1. Sedang lwn, tiba2 nak tukar player.. opponent pon stop jugak ke?
2. Bole ke Streamyx 512kbps nak capture setiap move yg kite buat? Yela WE kan game yg cepat.
3. Kalo cheats camne? Contohnye edit player abilty semua 99. Bole detect ke?

Itu saje.. mmg plan nak beli Network Adapter ni, semata-mata nak main WE, tapi sebelum membazir...
harap2 yg penah guna tu kasi advice ler sket2...

TQ

Rate

1

Originally posted by aragornath at 29-6-2006 11:57 PM
Askum..

Aku penah terfikir nak lawan dgn sifu2 WE di luar sane.. Bosan aa asyik menang jek kat sini :bgrin:
Tapi sebelum beli PS2 Network Adpater, aku ade bberapa soalan:

1. Sedang lwn, tiba ...

Wa'alaikumsalam...

Aku ni pun baru je lagi dgn PS2 online ni. Game online pertama aku WE9. Ni aku cerita sikit apa yg aku tau.

Kalau kita tukar player...player sorg lagi akan ada dalam keadaan pause. Kita leh set brapa kali bleh pause sepanjang game masa nak create game.

512kbps tu rasanya ok(aku pun 512kbps). Tapi ada gak kekadang tu lag. Aku tak pernah try lagi dgn org yg dekat(dalam malaysia). Maybe laju skit ker camna ker...tatau ler. Tapi kalo lag pun...kalo kita yg create game tu, 1st half kita ok, player sorg lagik(P2) yg lag. Tapi bila 2nd half, kita akan lag plak dan player sorg lagik ok plak. Itu ler pengalaman aku. Time 1st half aku bantai cukup2 3@4 bijik. 2nd hald defend jer laa...hahaha. Slalu ending aku akan menang agreget 1 @ 2 bijik jer.

Pasal cheat plak, aku pun ada try. Aku edit player stats jadi 99. Tapi dia jadi default balik. Tatau ler kalo aku ada silap. Aku pun baru.....

Edit: Rasanya tak membazir beli network adapter. Aku beli RM150 dua minggu lepas. Aku enjoy main banyak game online dan guna HDD. Ada game yg aku beli tapi taleh load (Rogue Trooper, WE10) tapi bila aku boh dalam HDD...perfect!! Laju plak loading.

[ Last edited by  Lakum at 30-6-2006 12:26 AM ]

Rate

1

ic..bile lag ape jadik? Player kite stop cam patung ke?
lagi satu,(last paragraph) x bolee load? Maksudnye takleh online ke x leh main (sbb cd rosak/lens rosak).

[ Last edited by  aragornath at 30-6-2006 12:34 AM ]

Originally posted by aragornath at 30-6-2006 12:29 AM
ic..bile lag ape jadik? Player kite stop cam patung ke?
lagi satu,(last paragraph) x bolee load? Maksudnye takleh online ke x leh main (sbb cd rosak/lens rosak).

Bila lag kita tekan sepak..dalam 2saat camtu baru dia sepak. Dia tak sangkut2 macam main counter-strike gitu.

X boleh load tu ntah la. Nak kata lens rosak, GT4 ok lagik. Tapi tatau ler kalo dia dah di hujung zaman. Rogue trooper tu dia tunjuk logo pertama masa load...then "hang". Bila boh dalam HDD ok jer. WE10 plak jadi lembab semacam. Loading punya ler lama. Yg tu aku rasa CD tu sebab try kat umah member aku pun camtu gak.

Aku burn game dalam DVD-R utk main online ok jer selama nih...sebab tu aku tak rasa lens rosak lagik. Tapi tu ler...tatau la camna nanti.

2 saat?  lame tuu..
Kalo camni x dpt ler nak menikmati WE online sepenuhnye..
Kalah/Menang disebabkan lag problem.

Err..Lakum..
Camne ko tau lag 2 saat?
Kan tv opponent tu jauh?:hmm:
Camne tau die tekan shoot ke tak..:hmm:

Originally posted by aragornath at 30-6-2006 08:24 AM
2 saat?  lame tuu..
Kalo camni x dpt ler nak menikmati WE online sepenuhnye..
Kalah/Menang disebabkan lag problem.

Err..Lakum..
Camne ko tau lag 2 saat?
Kan tv opponent tu jauh?:hmm:
Ca ...

Maybe aku silap kot. Takde la sampai 2 saat rasanya. Aku kira dengan jam rasanya 2 saat tu lama gak kan? Maybe 1.005 saat kot? Hehehhe...

Camna aku tau? Tu aku yg tekan sepak...then aku tau ler dia sepak lambat. Kita takleh tau lawan kita lag ker tak. Time kita tak lag dan dia  lag, kita tatau pun. Tapi time kita lag, kita nampak la dia lag gak. Tapi dia ok jer la time sepak. Aku masuk dekat jer dia terus sepak. Time aku bawak bola...dia masuk dekat aku tak sempat nak sepak kalao lag. Time aku tak lag..dia bawak bola aku nampak camtu gak, dia tak sempat nak sepak. Senang jer aku bleh pi amik.

Itu kalo time lag aaa. Aku penah gak main tak lag pun. Tgk connection kita dgn lawan kita aa. Kalo dia upload speed tinggi dan dia yg create game...ok la. Kejadian lag tu aku crita time aku yg create game(512kbps). Aku join game org ok lagik ler setakat nih. Yer...kita ni kan tmnut slowmix.

Apa kata ko beli network adapter dan kita lawan dua...hahahhaa

Follow Us
oo... ok..ok.
nanti kaki aku dah ok, x pakai tongkat lagi, aku gi beli network adapter tuh.
Tapi doktor ckp 2 minggu lagi

Originally posted by aragornath at 30-6-2006 06:37 PM
oo... ok..ok.
nanti kaki aku dah ok, x pakai tongkat lagi, aku gi beli network adapter tuh.
Tapi doktor ckp 2 minggu lagi

Ooo..eksiden ker? Erm...moga cepat sembuh.

Ni aku nak crita camna aku dapat Network Adapter tu. 2 minggu lepas aku turun ke KL semata-mata nak beli NA nih. Aku dah pusing merata kedai kot Bkt Bintang tu tapi tadak. Kot Midvalley pun tadak, walaupun mmg aku rasa kat situ tadak sebelum aku pegi. Heheeh..

Then aku balik tempat menginap aku(umah member) dia kata "awat tak beli online". Aku pun terpikir, aku jenguk lelong.com.my pastu ada sorg seller nak jual. Sorg jer yg ada nak jual benda nih. Dia ada stock 5 ketul lagik time tu. Aku pun quickgrab dengan rega RM150. Hari ahad aku bank in..isnin dia pos...selasa aku dah main online. Tayah kuar umah pun sebenarnya.

Tapi kalo ko dah memang ada kaki jual benda ni tak kisah la. Tapi tu ler rega yg aku dapat. Aku nak order kat Imbi pun dia nak Rm180 dan amik masa 5 hari. Aku dah nak blah...taleh ler 5 hari. Aku dapat RM150 sekali dgn pos.

Lelong.com.my dah out of stock lerr lakum..
semalam surf forum.lowyat.net (bulk order),
RM95 untuk Sony PlayStation 2 (PS2) USB Network Adapter.
Tapi ade sape2 penah guna adapter ni tak? OK ke?

Tatau le pasal benda tu. Dulu ada gak aku terbaca pasal benda tu. Ada gak aku terpikir nak beli pasang kat PStwo slim awek aku. Tapi mandangkan aku nak pakai harddisk so aku cari gak ler network adapter.

Kalau kat lowyat.net ko try tgk kat Djinn game shop. Aritu dia ada 5 ketul nak jual dgn rega RM160. Aku beli pun dari user lowyat.net gak. Dia letak kat lelong.com.my. Cuba ko try PM zweigoh kat lowyat.net then tanya dia ada ke tak lagik. Dia jual RM150. Lepas aku beli aritu pun dia tanya aku..nak ke tak lagik. Aku cakap kat dia kalo ada member nak beli aku akan refer kat dia balik. Dia anto barang tu cepat.

...wah mcm best jer...!

best gak main ps2 online ni yer..aku pon gila jgak WE..ni.kalo main online player m'sia  x lag kot..?
err..main guna HDD ni mcm mana..apa yg kena tambah..err.korang rasa berbaloi lg x kalo beli NA skrg..? cd plak camaner..? yg donlot nyer bole ker..?

[ Last edited by  huruhara at 7-7-2006 10:55 PM ]

Best wey main WE online. Skrg ni WE9 jer la. WE10 kena tunggu english version punya(NTSC/UC). Aku rasa main antara player dalam malaysia tak lag aaa. Sebab main ngan omputih yg line power ok jer.

Nak pasang HDD kena ada NA dulu. Nak main online game yg dok dalam HDD takleh le plak. Kena guna disc gak. Bleh jer game donlod nak online pun. Aku donlod MGS3: Subsistence, RE outbreak 2 dgn WE9 dan main online.

Berbaloi lagik nak beli NA tu huruhara. Kalo nak patch WE tayah burn dalam DVD-R dah. Jimat ler skit. Bleh gak try dulu jalan ker tak. Kang rugi DVD-R plak.

oh yer ker..mmmm..

camne korang leh download full game ah? bagi aku link nyee, PM aje.. mane tau kot2 leh aku download terus kee.. dari aku beli kat kedai rm4.. hehe...

tak test lagi online game.. kalu game cikai2 ble laa.. utk ps2 tak try... sbb tak tau mende.. huhu

Originally posted by wufi at 12-7-2006 07:00 PM
camne korang leh download full game ah? bagi aku link nyee, PM aje.. mane tau kot2 leh aku download terus kee.. dari aku beli kat kedai rm4.. hehe...

tak test lagi online game.. kalu game cikai2 ...

Slalunya aku donlod kot torrent. Slalunya full game kat situ. Kalo ko nak try..ko bleh try dulu game yg format CD. Aku ada donlod game format CD seperti Contra Shattered Soldier, Virtua Tennis 2, LEGO Star Wars.

Lama gak aku tak main WE9 online nih. Tak sempat. Asyik main Shadow Of Colossus jer skrg nih.

[ Last edited by  Lakum at 12-7-2006 07:16 PM ]

kalo torrent mmg tak dapatlah aku nak download, paham2 je laaa tempat aku niee.. susah benooo.. lain link takde?

Originally posted by Lakum at 7-7-2006 06:52 PM
Tatau le pasal benda tu. Dulu ada gak aku terbaca pasal benda tu. Ada gak aku terpikir nak beli pasang kat PStwo slim awek aku. Tapi mandangkan aku nak pakai harddisk so aku cari gak ler network ad ...

awek lu pun layan ps2 gak..perghhhhh..

Originally posted by huruhara at 13-7-2006 08:33 PM

awek lu pun layan ps2 gak..perghhhhh..

A'ah. Tapi dia tak pulun pun. Beli PStwo tu pun sebab aritu dok berulang dari hotel kat taiping ke spital. Arwah ayah dia exsiden. Boring dok hotel terus rembat PStwo slim.

Aku pun rembat gak PStwo slim dia aritu sampai dekat 3 bulan. Nak layan GT4 online kot Xlink. PS2 aku time tu tadak Network Adapter lagik. Nak try dulu bleh ker tak. Dah try trus gian...dah dapat NA anto balik PStwo dia. Hehehe...

Originally posted by Lakum at 12-7-2006 07:12 PM

Slalunya aku donlod kot torrent. Slalunya full game kat situ. Kalo ko nak try..ko bleh try dulu game yg format CD. Aku ada donlod game format CD seperti Contra Shattered Soldier, Virtua Tennis 2, ...

lakum.. time kite nak download kat torrent tue.. mcm mane kite nak tahu game ps2 yg format cd??? aku nak test la.. aku takde dvd bruner lagi ni..

Slalunya kat nama torrent tu dia kasitau. PS2CD atau PS2DVD. Macam movie gak CAM @ DVDRiP

Ni contoh:

Contra_Shattered_Soldier_PS2_CD_NTSC_US_rar

12Next
Return to list New