CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CharlieDale

Kartun era 80-an dan 90-an

so, kartun era ni memang aku tak penah tengok..

Sebenarnya, zaman 80an merupakn "The Golden Age" utk anime, krn time nilah anime yg bermutu dr segi jln cerita dikeluarkan. Zmn itu turut menghasilkan genre baru dlm pengedaran anime, terutamanya dlm format OAV (Original Animation Video) yg mana bajet animasi berbtk OAV jauh lebih tinggi berbanding anime yg disiarkn di TV.

Geng hardcore otaku berpendpt utk menjadi anime otaku, kita perlu menyaksi & menghargai anime 80'an.

Revolusi anime tahun '80an menyaksikan kebangkitan anime di Eropah & benua Amerika pd awal '90an.

tapi yg paling aku suka tgk time tu tosho daimos

Huih, ko pun minat katun tuh ... mmg feveret aku gak masa tuh!

Perghhh, masih ingat agi pesal musuh Tosho Daimos, spesis org bersayap tak silap aku lah. Heronya, ngan trak supernya tuh tukar jadik Tosho Daimos ... kira tuk nenek Voltron gamaknya.

BTW, ini bukan anime, tp siri Jepun yg jadi kegilaan bebudak & remaja 80'an ... kisah atlit remaja bola tampar, Maero Attack!

Kisah Maero Attack dicipta oleh mamat yg bertanggungjawab mencipta siri-siri Masked Rider (tak termasuk  Agito-Blade), Zubat, Kikaider, Goranger, JAKQ, & Powatrine.

Ingat lg tak penangan spike 'Somersault Berpusing' yg cukup ampuh!

Heroin siri "Maero Attack" ialah Yumiko Araki, seorg penyanyi remaja Jepun yg cukup terkenal zmn akhir 70an & 80an.

Ini dia klip "Maero Attack" dari youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=jnDxB1VwNlM&mode=related&search=

Nampaknya ada peminat Robotech The Shadow Chronicles yg kreatif dah buat music video sendrik menggunakan lagu "We Will Win" versi Lancer dari siri Robotech: The New Generation ngan footage dari filem RTSC.

Ni dia linknya:

We Will Win (Lancer) - RTSC

Yg ni pulak music video RTSC yg menggunakan muzik tema Robotech:

Robotech Theme - RTSC

Yg ni lagi satu, lagu tema movie Robotech: The Untold Story (1985) digunakan utk RTSC:

Robotech OST - RTSC

[ Last edited by  Robotech at 9-5-2007 03:42 PM ]

Reply #204 Robotech's post

yup...memang best sangat lagu we will win tuu...teringat citer mospeada bila tgk video clip tu
RTSC dah ada kat pasaran ke sekarang?

[ Last edited by  Gunner at 9-5-2007 04:41 PM ]

Reply #204 Robotech's post

Robotech,dalam thread anime songs recomendation tu,lagu "do you remember love" tu dalam sempena anime macross yang mana satu.tak pernah tengok lagi cite yang dalam video clip tu.movie ke?

[ Last edited by  Gunner at 10-5-2007 07:56 AM ]

Follow Us
Robotech,dalam thread anime songs recomendation tu,lagu "do you remember love" tu dalam sempena anime macross yang mana satu.tak pernah tengok lagi cite yang dalam video clip tu.movie ke?

Lagu 'Ai Oboetemas Ka' merupakan lagu khusus bagi movie Macross: Do You Remember Love? yg diterbitkan pd tahun 1984. Movie tu pecah panggung seluruh Jepun disebabkan masa tu, ramai peminat siri anime SDF: Macross menyerbu pawagam. Fenomena Macross DYRL juga menyaksikan Lynn Minmay, menjadi 'idol' anime (idoru) yg PERTAMA dlm sejarah Jepun. Lagu2 Macross yg dipasarkan dgn nama Lynn Minmay (sebenarnya Mari Iijima, yg juga merupakan penyanyi remaja paling popular time tuh) meletup2 di carta muzik Jepun.

Hingga kini, Macross DYRL the Movie dianggap hasil karya anime yg agung, krn kualiti & mutu animenya yg tinggi.

Reply #207 Robotech's post

ooo....movie rupernya.patutlah ada sedikit persamaan dan juga perbezaan dengan macross saga.sayangnya belum berpeluang nak tengok anime DYRL nie.takperlah nnt nak download.

nak tanya nie,anime cam macross plus,macross zero,macross 7,macross 3000,dan lain-lain macross lagi tu...mereka tergolong dalam generasi yang mana?

Anime Fist Of The North Star (Hakuto No Ken) aku layan dalam tahun 1992 aku tengok Tape VHS dulu...

Sekarang nih aku nak layan Versi 2006

p/s: aku tengok Komik HK (Karya Tony Wong dan Ma Wing Shing) lebih kurang jer jalan citer, Aksi Tempur Bela Diri, Aura dengan badan Muscle besar Inspirasi dari Manga Fist Of The North Star

Manga Dalam Bahasa Malaysia aku pernah tengok bertajuk Pencak Nujum

[ Last edited by  HangPC2 at 22-5-2007 10:29 AM ]

Originally posted by Robotech at 9-5-2007 12:57 PM

Huih, ko pun minat katun tuh ... mmg feveret aku gak masa tuh!

Perghhh, masih ingat agi pesal musuh Tosho Daimos, spesis org bersayap ...

Nak tanya..citer ni..citer yg heronya bercinta dgn heroin yg merupakan adik kepada musuh dia org yg bersayap tu kan? robot tu digerakkan dengan tenaga hero tu kan....? yg aku ingat ada citer tu banyak betul wayar mcm vakum melekat kat bdn hero bila nak gerakkan robot..

Originally posted by Robotech at 9-5-2007 01:21 PM
BTW, ini bukan anime, tp siri Jepun yg jadi kegilaan bebudak & remaja 80'an ... kisah atlit remaja bola tampar, Maero Attack!

Kisah Maero Attack dicipta oleh mamat yg bertanggungjawab menc ...

Ha....citer nih aku tgk waktu aku darjah 6.....sebelum pegi kelas tambahan mesti tgk citer ni.....yg kelakonya waktu nih bila kelas pjk kalau dpt 燽ola tampar mesti sebut爐eknik爕g爂lamer爐u....

NINJA

Sori ye off topic kejap....nak tanya ada tak sapa2 tahu drama jepun yg RTM pernah tayang area tahun 1988-90 tajuknya NINJA....kalau sesapa ada info boleh tolong citer kat sini....  terima kasih.......

Originally posted by Robotech at 9-5-2007 01:21 PM

Kisah Maero Attack dicipta oleh mamat yg bertanggungjawab menc ...

Maklumat Lebih Lanjut

Moero Attack...ingat lagi kah anda?

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=77311&page=23

Originally posted by Tora_D_Great at 11-5-2007 12:12 PM

Nak tanya..citer ni..citer yg heronya bercinta dgn heroin yg merupakan adik kepada musuh dia org yg bersayap tu kan? robot tu digerakkan dengan tenaga hero tu kan....? yg aku ingat ada ci ...

Iya la tu. Aku pun ingat2 lupa ... dah lama dah ... kira zaman Tok Kadok dulu katakan ..

Originally posted by Gunner at 11-5-2007 08:32 AM

nak tanya nie,anime cam macross plus,macross zero,macross 7,macross3000,dan lain-lain macross lagi tu...mereka tergolong dalam generasiyang mana?

OK, gini citernya ...

1. Siri TV anime SDF: Macross disiarkan pada 1982-1983 kat Jepun (1988 kat Mesia).
2. Lepas tuh, versi movie Macross: Do You Remember Love? keluar pawagam seluruh Jepun pd 1984.
3. Lepas tu, OAV Macross: Flashback 2012 mengenai koleksi music video lagu2 Lynn Minmay yg merupakan penamat siri SDF: Macross keluar pd 1987.
4. Kemudian, Macross II: Lovers Again diterbitkan dlm bentuk siri anime OAV pd 1992.
5. Ini diikuti ngan siri OAV Macross Plus (1994) & versi movie pd 1995.
6. Seterusnya, siri TV anime Macross 7 diterbit pd 1994 - 1996 & diikuti sambungan siri OAV Macross 7 Dynamite pd 1997.
7. Pd 2002-2003, siri OAV Macross Zero dikeluarkan secara berperingkat.
8. Kini, Big West Studio, studio animasi yg mencipta Macross memaklumkan 1 siri Macross yg baru bakal diterbitkan. Apa yg pasti, kini studio itu sibuk mencari bakat penyanyi baru bagi satu watak 'idoru' (sebagaimana Minmay dlm SDF: Macross, Sharon Apple dlm Macross Plus, Ishtar dlm Macross II, & Nekki Basara dlm Macross 7). Secara tak rasmi, nama siri baru tu dipanggil Macross: Fliers oleh peminat hardcore Macross.

Alrite, dr segi timeline Macross mengikut tatasusunan carta:

- Macross Zero (2008)

- SDF: Macross (2009 - 2012)

- Macross Flashback 2012 (2012)

- Macross: Do You Remember Love? (2031)  
Movie ini kononnya merupakan lakonan semula mengenai sejarah SDF: Macross & diterbitkan oleh generasi berikutnya.

-
Macross Plus (2040)

- Macross 7 & Macross 7 Dynamite (2045 - 2047)

- Macross II: Lovers Again (2089)

Fuhhh, amacam ....

Reply #202 Robotech's post

time tu main kul 6 ptg tibi 2....
hero dia mmg sakit dulu ler nak menang tu....
robot dia kena belasah...dia pun turut sama rasa sakit....

tapi kartun jaman 80 an ni spoil skit ler....
jarang sgt satu2 cerita tu ditayangkan sampai habis...
biasanya separuh jln jer....
salah satu yg sempat habis siri mospeada...

Originally posted by tundahgulana at 11-5-2007 02:32 PM

jara ...

patutla aku tak ingat endingnya...rupanya tak tayang sampai habis....

[ Last edited by  Tora_D_Great at 11-5-2007 03:25 PM ]

OK, gini citernya ...

1. Siri TV anime SDF: Macross disiarkan pada 1982-1983 kat Jepun (1988 kat Mesia).
2. Lepas tuh, versi movie Macross: Do You Remember Love? keluar pawagam seluruh Jepun pd 1984.
3. Lepas tu, OAV Macross: Flashback 2012 mengenai koleksi music video lagu2 Lynn Minmay yg merupakan penamat siri SDF: Macross keluar pd 1987.
4. Kemudian, Macross II: Lovers Again diterbitkan dlm bentuk siri anime OAV pd 1992.
5. Ini diikuti ngan siri OAV Macross Plus (1994) & versi movie pd 1995.
6. Seterusnya, siri TV anime Macross 7 diterbit pd 1994 - 1996 & diikuti sambungan siri OAV Macross 7 Dynamite pd 1997.
7. Pd 2002-2003, siri OAV Macross Zero dikeluarkan secara berperingkat.
8. Kini, Big West Studio, studio animasi yg mencipta Macross memaklumkan 1 siri Macross yg baru bakal diterbitkan. Apa yg pasti, kini studio itu sibuk mencari bakat penyanyi baru bagi satu watak 'idoru' (sebagaimana Minmay dlm SDF: Macross, Sharon Apple dlm Macross Plus, Ishtar dlm Macross II, & Nekki Basara dlm Macross 7). Secara tak rasmi, nama siri baru tu dipanggil Macross: Fliers oleh peminat hardcore Macross.

Alrite, dr segi timeline Macross mengikut tatasusunan carta:

- Macross Zero (2008)

- SDF: Macross (2009 - 2012)

- Macross Flashback 2012 (2012)

- Macross: Do You Remember Love? (2031)  
Movie ini kononnya merupakan lakonan semula mengenai sejarah SDF: Macross & diterbitkan oleh generasi berikutnya.

-
Macross Plus (2040)

- Macross 7 & Macross 7 Dynamite (2045 - 2047)

- Macross II: Lovers Again (2089)

Fuhhh, amacam ....

ok thanks a  lot bro,sekarang dah faham dah macam mana storyline dia..
baru terjawab segala persoalan pasal macross nie..selama nie dok keliru pasal kaitan antara satu sama lain
dan juga yang mana satu muncul dahulu yang mana kemudian.

Fuh,anime robotech dan macross nie memang superb la.selain story dan skrip yang mantap,kalau kita tengok
banyak nilai-nilai yang bagus terdapat dalamnya.pengisiannya tidak kosong dan berbentuk hiburan semata-mata.
diharap kesinambungannya berterusan di masa akan datang.

Originally posted by tundahgulana at 11-5-2007 02:32 PM

jara ...

TG layan gak ke MOSPEADA?Favorite no.1 aku tu..hehe..

OK la, saja nak tambah perasa utk Robotech: The Shadow Chronicles.

Kat sini ada link 1 teaser RTSC versi Anime Market Prod. & kompilasi footage RTSC yg menggunakan runut audio siri Robotech yg klasik.

Link teaser RTSC:

http://www.youtube.com/watch?v=NRv4kNVRxAY

Link kompilasi video RTSC:

http://www.youtube.com/watch?v=7BBmFyLY200