CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeangrey

GROSS SALARY PER MONTH

org gaji 5k mmglah nampak org gaji 10k tuh banyak... tp bila dah dapat 10k mcm takde beza pun..
yang penting hidup sederhana, dapat banyak, sedekahkan banyak... berganda2 rezeki tuh... hidup pun tenang, hati senang
Last edited by rimbun on 26-2-2013 03:40 PM

msrosse posted on 16-2-2013 03:08 PM
saper tau fresh grad / new exec petronas berapa sebenar salary dia? bukan apa rosse peratikan ada pa ...

entry level petronas skang ni dalam 5k - 5.5k, depend pada kelulusan lah, kalo non technical 4.5k, kalo technical/ engineer 5k, kalo petroleum engineer 5.5k... er.. tak silap tea lah,

rimbun posted on 26-2-2013 03:28 PM
org gaji 5k mmglah nampak org gaji 10k tuh banyak... tp bila dah dapat 10k mcm takde beza pun..
yan ...

so true, bila makin besar periuk, makin besar keraknya... tp tu la, time awal2 dapat gaji mahal tu, rasa besar diri nyer nauzubillah~~ tp bila kita muhasabah yang benda ni sumer pinjaman, hebat2 kita pun, ramai lagi yang jauhhhh lagi hebat & beruntung... so, nak ke mana sangat rasa takbur dan riak tu????

msrosse posted on 21-2-2013 03:45 AM
tp klu duk kat kl nih income nearly 10k/month pun masih lg terasa miskin tegar .. lps tolak epf & so ...

byk berbelanja pada benda2 yg x perlu..

tp,klu kerja kt tmpt dlm area klcc tu mmg meruntun iman ler..

masing2 nak up to date kan..

cuma yg betul2 fokus nak tingkatkan diri je x mikir psl semua tu..

msrosse posted on 19-2-2013 04:46 PM
tak taulah sarah ... org2 yg ckp ... tp nak kata tak logik tak bleh gak sbb rosse pernah tertgk sl ...

my cousin starting dah 4k lebih kot..2 years ago...

Rasanya if 2 org freshie yg 10k (Ptronas cthnye)..dah boleh bermewah dah eventho kat KL sekali pon..lgpon anak kecik lagi kalo ade..kereta satu dah le..CRV sudah..ade lebih lagi dlm RM8500..rumah-landed house RM500k..monthly 2500K kot..ade lagiRM 6500..RM6500 utk makan minum shopping..waa byk tu...

Even my company freshie starting is RM3500 pon dah ramai style..unless 10K-rumah 2 bijik-anak dah ramai-no help from parent at all-parent duk jauh,balik kg pakai duit gak-drive 2 cars...mmg la masak duk KL ni...

Follow Us
aku rasa company aku kasi kerja sikit tapi gaji banyak. aku rasa la.. tapi time ada kerja, weekend, over time kena buat tanpa bayarna.
so aku rasa ok la ko. setimpal, cuma ada vacation mode kadang2

alhamdulillah syukur sgt dgn gaji sekarang ni
tapi buat part time jugak sebab part time skang memang hobi
cuma dulu pernah buat keje tahap yang tak padan dgn education
terpaksa sebab masa tu mintak keje semua tak dapat nearly one year kot
masa tuh gaji kecik tolak kete..rasa sikit sgt tinggal
tapi pandailah plak berjimat ikut kemampuan
buat gak part time ajar tuisyen
so adalah duit nak enjoy sikit2
syukur gak berdasarkan pengalaman lalu bila gaji dah ok nieh, kita rasa lebih syukur dan nikmat
pastu mungkin jugak dulu rajin gak buat solat dhuha (bukan nak nunjuk tapi maybe bleh praktiskan)
skang nie dah jarang buat..aduh
kene kembali ke pangkal jalan semula ni
: pesanan tok diri sendiri , jgn ingat allah waktu susah jerk: Last edited by ctsueraya on 13-3-2013 08:59 AM

sy pn bru keja thn lpas. alhmdulillah gaji cukup2 la mkn. mewah2 xdpt la. nk bli bnda mhal pn kena kumpul duit dulu. alhmdulllah xde la mnyusahkan kluarga.

aku fikir laa kalau couple lebih menjimatkan perbelanjaan.. berbanding yg single.. sbb nya semua nya kita sorangyg byr..
maka nya.. tentu yg couple ni byk simpan duit kan..

zehra2 posted on 26-3-2013 11:29 PM
aku fikir laa kalau couple lebih menjimatkan perbelanjaan.. berbanding yg single.. sbb nya semua nya ...

x de maknanye.. poloy x brape agree..

poloy posted on 27-3-2013 11:11 AM
x de maknanye.. poloy x brape agree..

napa tak setuju?
tp mmg pernah baca katne ntah.. salah satu cara utk berjimat adalah dgn hidup berdua.. (kawen la kot) ni pakar kewangan lah yg kata..
iya la.. byr duit keta & rumah sama2.. sbbnya tinggal sama2..

katanya, org bujang yg suka hidup membazir...

zehra2 posted on 27-3-2013 02:19 PM
napa tak setuju?
tp mmg pernah baca katne ntah.. salah satu cara utk berjimat adalah dgn hidup be ...

aku rasa mcm tak ajek..
unless ko kawen dgn lelaki yang kaya lah, tanggung serba serbi from A to Z pastu duit ko, hanya utk ko sajokk. itu baru KAYA.
kalau semua share2, takde maknanya lagi jimat.

For example lah kan..
Pergi Holiday.
aku ambik kira laki bini yang sengkek mcm aku lah. laki aku orang gomen. kalau dapat bonus tu, takat ~ spt diannounce oleh NAJIB lah ~ . aku bonus? bos aku kedekut. paling tinggi pun sebulan.

Masa aku bujang, gi travel dgn kawan2.
perbelanjaan yang share - bilik hotel  & transport. untung banyak kat sini lebih2 lagi kalau bilik tu boleh 3 orang. harga bilik dibahagi 3 orang. wow..jimat siot.
perbelanjaan atas diri sendiri - tiket AA (nakjimat, tak kan le naik firefly or MAS pulak) & makan & duit shopping. duit shopping tu portion terbesar.
pastu kan..makan pagi provided by hotel. pastu makan tengahari lewat..pastu malam? makan maggi sajokkk. jimat gila kentang siott..
kalau gi indonesia, RM2 ribu ajer utk shopping semata mata. itu belum convert rupiah lagi.

Dah kawen,
duit tiket, hotel, transport, makan, kena decided, who pays what. biasanya tarak untung oo kat sini. koman² rm2ribu TERspend utk fix kos ini. tak kan le ada anak, ajak makan maggi pulak memalam. kesiann kat anak.
kos yang besar bila jalan2 ialah HOTEL & TRANSPORT.
pastukan, aku tak favour dok homestay. homestay tu tak best bagi aku. pun tak duduk apartment sebab aku tanak masak.
aku masak? hari2 pun tak masak lagi le nak masak time travel. sorry naik lorry hokkey..

belum lagi duit utk shopping.

tapi, again, aku stresskan, unless kawen dgn  lelaki yang kaya le. koman2 keje petronas.

Last edited by Hana on 27-3-2013 03:12 PM

Hana posted on 27-3-2013 03:10 PM
aku rasa mcm tak ajek..
unless ko kawen dgn lelaki yang kaya lah, tanggung serba serbi from A to ...

ler... ini psl gi holiday ke?
kalau bujang pun, tak semestinya kena pergi dgn kekawan..
camne kalau pergi sorang2.. semua bilik auto double kan.. stay sorang pun, kena byr utk berdua.. itu hal paling simple lah kan.. mmg semuanya didunia ni mmg khas utk org bercouple...

contoh mcm nak beli rumah.. org bujang pun ndak lah jugak ada rumah ikut keperluan kita.. kena byr sorang2.. mcm tu jugak kalau nak beli keta, sendiri byr laa.. kalau ada laki, dia tolong antar gi kerja.. wlu naik moto kapcai..
kalau ada spouses, tong-tong lah byr loan segala.. esok2 klu berpisah, harta bahagi dua jugek kan.

jd, org bujang ni, kena belanja lebih lah kan?
nak gi umrah pun, nak kena cari mahram dulu....
tunggu dah tua baru boleh pergi sendiri..  ( mcm la skrg ni muda.. tua jugek...)

zehra2 posted on 27-3-2013 02:19 PM
napa tak setuju?
tp mmg pernah baca katne ntah.. salah satu cara utk berjimat adalah dgn hidup be ...

zehra, my point of view: partly btol, if hubby jenis considerate, equivalent/ more income, responsible.. yg nih, mmg byk la savings ko sbb sebijik rumah 2 org share byr kan.. if dok sorang, kena byr rm 700 gak..
jenis yg HJ, lantak la sume bini yg tanggung..

poloy posted on 27-3-2013 03:26 PM
zehra, my point of view: partly btol, if hubby jenis considerate, equivalent/ more income, respons ...

ini lah isu nya.. hal berbelanja kalau bujang & couple..
sebenarnya bujang kena belanja lebih..
bab keperluan asas.. mcm rumah, keta.. makan..

HJ tu apa?

zehra2 posted on 27-3-2013 03:41 PM
ini lah isu nya.. hal berbelanja kalau bujang & couple..
sebenarnya bujang kena belanja lebih..
...

harem jadah

poloy posted on 27-3-2013 03:42 PM
harem jadah

dah itu jodohnya.. mintak dijauhkan terjadi pd kita..

skrg ni masa nak isi e-filing..
rebat utk org bujang pun tak byk, klu nak dibandingkan dgn yg ada spouses..

zehra2 posted on 27-3-2013 03:51 PM
dah itu jodohnya.. mintak dijauhkan terjadi pd kita..

skrg ni masa nak isi e-filing..

x byk beza actually.. if declare shared files, & x children as tanggungan..

poloy posted on 27-3-2013 03:53 PM
x byk beza actually.. if declare shared files, & x children as tanggungan..

iya ke??
abis tu nape potong PCB org bujang beratus ringgit dari payslip.. yg ada spouses.. puluh ringgit aje.. bwh 50 pulak tu..
kita semua menghirup udara yg sama tau..

mintak2 ada laa org LHDN yg baca posting ni, dikala meka2 menikmati bonus depa yg terlebih tu...