CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Surabaya, Indonesia

Close [Copy link]
Kalau yg suka dgn pemandangan yg cantik, rugi tak pergi bromo. cuba tgk gambar2 yg ada di google.

salam , ada nk ke bromo ke tahun depan 2013  .. 18hb AA ada offer apr - sept 3013 ..kalau ada yg nk pie .saya nk polo , jom beli tiket sesama

Berapa range harga telekung & kat mana beli murah?

Salam semua. Saya akan ke surabaya pada 3 - 6 oct ni. 4H3M. Pergi ber2 dgn mak saya. 2mlm akan menginap di garden palace hotel. 1mlm di istana permata juanda hotel. Ini kali pertama sy ke surabaya. Saya rancang sendiri itenery sy di Surabaya. More on
shopping tour. Sy tak pakai TA atau TG. Sbb 2org je berjalan sy akan menggunakan teksi atau angkutan kota. GPRS dah standby dlm handphone. In case sesat boleh cari jalan pulang.
Hari pertama sampai je check-in hotel dulu di garden palace hotel. Last edited by dura81 on 24-9-2012 08:51 PM

Saya pilih garden palace hotel sbb dekat dgn plaza surabaya dan plaza tanjungan. Jika tidak Pilihan ke2 mungkin ibis rajawali hotel sbb dkt dgn plaza jembatan merah.

Lepas check in hotel sy akan terus ke pasar turi - jembatan merah - pasar ampel dan masjid ampel.
Hari ke2 lepas breakfast jalan pasar genteng - plaza surabaya - plaza tanjungan.
Hari ke3 lepas breakfast check out hotel dan terus gerak and check in istana permata juanda hotel dkt dgn airport. Terus gerak ke pusat industri kecil tanggulangin sidoarjo. Habiskan seharian disana dan terus balik hotel.
Hari ke4 breakfast, packing barang dan berehat sebentar sebelum waktu penerbangan. Tak rushing atau risau jalan jammed sbb hotel dkt dgn airport.

Agak2 ok tak itenery yg sy rancangkan. Ada sape2 nak bg komen sy alu2kan.

Tq

Ada siapa2 tau tempat shopping yg mesti sy pergi selain dr yang sy nyatakan di atas. Kalu ada harap boleh share dlm forum ni. Tq.

Follow Us
dura81 posted on 24-9-2012 08:49 PM
Salam semua. Saya akan ke surabaya pada 3 - 6 oct ni. 4H3M. Pergi ber2 dgn mak saya. 2mlm akan mengi ...

hai dura, saya pergi awal sikit. 30/9 - 3/10. saya balik dura plak sampai. tak sabar nak tunggu ahad ni.

kerawangcraft posted on 24-9-2012 10:26 PM
hai dura, saya pergi awal sikit. 30/9 - 3/10. saya balik dura plak sampai. tak sabar nak tunggu ah ...

Ooo ya ke.. Awk dh pernah sampai surabaya atau 1st time? Nanti bolehler share itineri kat sana.

Saya 1st time pergi. Saya minta tlg sapsamsok buat itinerary. Trip ni byk sightseeing, maklumla jln2 dgn budak2 kecik. Sy x pegi bromo, pegi batu n kota surabaya je. Walaupon hati meronta2 nak gi tgk view yg sgt cantik tu. Nanti sy tepek itinerary.

sapsamsok posted on 28-8-2012 03:50 PM
Off topik sikit...

Ni extract dari booklet doa dalam kapal terbang Lion Air, Indonesia.

sorry mr sam..
lama pakngah x jengah thread surabaya ni..
biar pakngah fokus utk trip bandung bln Nov ni dlu yer..

kerawangcraft posted on 25-9-2012 07:42 AM
Saya 1st time pergi. Saya minta tlg sapsamsok buat itinerary. Trip ni byk sightseeing, maklumla jln2 ...

Wah bestnye kerawang esok dah nak start journey ke surabaya..selamat bercuti.. Kalu jumpa port shopping yg best awk bgtau ye..

dura81 posted on 24-9-2012 09:09 PM
Saya pilih garden palace hotel sbb dekat dgn plaza surabaya dan plaza tanjungan. Jika tidak Pilihan  ...
Saya pilih garden palace hotel sbb dekat dgn plaza surabaya dan plaza tanjungan. Jika tidak Pilihan ke2 mungkin ibis rajawali hotel sbb dkt dgn plaza jembatan merah.

Lepas check in hotel sy akan terus ke pasar turi - jembatan merah - pasar ampel dan masjid ampel.
Hari ke2 lepas breakfast jalan pasar genteng - plaza surabaya - plaza tanjungan.
Hari ke3 lepas breakfast check out hotel dan terus gerak and check in istana permata juanda hotel dkt dgn airport. Terus gerak ke pusat industri kecil tanggulangin sidoarjo. Habiskan seharian disana dan terus balik hotel.
Hari ke4 breakfast, packing barang dan berehat sebentar sebelum waktu penerbangan. Tak rushing atau risau jalan jammed sbb hotel dkt dgn airport.

Agak2 ok tak itenery yg sy rancangkan. Ada sape2 nak bg komen sy alu2kan.

Tq

Dari Garden Palace Hotel, boleh jalan-jalan ke (in random order & places nearby 10 - 20 mins ) Balai Pemuda, Grand City Mall, Monumen Kapal Selam, Plaza Surabaya, Tempat Jual Handphone (World Trade Centre), Stesen Keretapi Gubeng, City Council & river cruise ala Gondola di malam hari. Jangan lupa mencuba nasi kucing (Sego Kucing) yang ada di sebelah kanan gerbang pintu masuk ke hotel.
Kalau jalan jauh sikit, boleh ke (in random order & places nearby 20 - 40 mins walking distance ) Hotel Oranje, Tunjungan Plaza, Dunia Buah Hokky, Masjid Cheng Hoo, Hotel Sheraton, Hotel Tunjungan, Hotel JW Marriot, Rumah Makan Rawon Setan, Pasar Tradisional Genteng, Pusat Ole-ole Genteng, United Factory Outlet (UFO).
Kalau naik taxi, bolehlah ke (in random order) Pusat Grosir Surabaya, Tempat Penampungan Sementara Pasar Turi dibina dengan kayu & papan lapis, Muzium Kesihatan, Masjid Kemayoran, Pasar Atom, Tugu Pahlawan & 10 November, Kampoeng Batik, Jembatan Merah Plaza, Little Madina, Soto Ayam Ambengan Pak Sadi, Bakso Jagalan.

Kalau pesan taxi ke Sidoarjo tu, bolehlah ke Kedai Kain & Telekung Rania Zahra. Lepas tu, ke Semburan Lumpur Lapindo. U-turn balik Tanggulangin. Lepas tu ke kedai jual Keropok & Makanan Khas Sidoarjo. Massage muslimah & meals dulu kat Suncity sebelum kembali ke hotel untuk packing.

Kalau belum confirm Hotel Permata Juanda tu, sebaiknya menginap di Hotel Sinar je sebab hotel tu offer free taxi ride dari hotel - airport.

Semoga maklmuat tu berharga untuk trip nanti.

Oh ya, jangan pakai GPS sambil berjalan sebab kita berjalan terlalu lambat & jarum tu kekadang rotate tak tentu hala... GPS boleh dipakai semasa naik taxi untuk mengetahui samada driver taxi tu nakal dak. Saya dah kena dulu waktu kat Hong Kong. Jarak 1 km ditempuh dalam waktu > 60 minit!

Rate

1

kerawangcraft posted on 25-9-2012 07:42 AM
Saya 1st time pergi. Saya minta tlg sapsamsok buat itinerary. Trip ni byk sightseeing, maklumla jln2 ...

Kewangkraft,

Saya le yg jumpak kat kedai Nasi Padang tuh....Wong ada datang kan?

eh...baru je nak merancang ke Bromo lagi time nov nanti, sementara bukan musim hujan ni la kan...alih2 ada berita jalan ke Bromo ditutup pulak....*sigh

http://www.surabayapost.co.id/?m ... f636f067f89cc14862c

cmf_GAIA posted on 2-10-2012 01:06 AM
eh...baru je nak merancang ke Bromo lagi time nov nanti, sementara bukan musim hujan ni la kan...ali ...

saya akan ke surabaya 28 nov ni, harap harap semua kerja kerja baik pulih akan selesai

mz_1606 posted on 2-10-2012 01:20 PM
saya akan ke surabaya 28 nov ni, harap harap semua kerja kerja baik pulih akan selesai

harap2 dah ok la....kalo tak pun masih boleh tegk sunrise dari Seruni Point tu....last year, early 2011 me tgk dari situ juga sbb Bromo tengah meletup.....so kali ni berharap nak dari puncak penajakan la pulak...

cmf_GAIA posted on 2-10-2012 01:33 PM
harap2 dah ok la....kalo tak pun masih boleh tegk sunrise dari Seruni Point tu....last year, early ...

Boeng... Jangan datang hujung tahun dah le... Paling best tu, mid Julai - mid October.

Yang lecehnya tu, perayaan Kasada tiap tahun tak sama... Kalo dak, nak gak lihat perayaan Kasada tu meriah dak... Festival mulai tengah malam...

Tunjungan Plaza

Kawah Bromo

Ladang epal

BNS

Monkasel
Last edited by jone on 3-10-2012 11:46 PM

sapsamsok posted on 29-9-2012 07:31 PM
Dari Garden Palace Hotel, boleh jalan-jalan ke (in random order & places nearby 10 - 20 mins ) B ...

Terima kasih sapsamsok. Maklumatnya sgt bagus sekali. Saya sekarang sudah tiba disurabaya. Tiba smlm jam 1120 sampai hotel jam 1300 dpt masuk bilik jam 1430. Tempat pertama yg dituju adalah plaza surabaya. Mkn nasi timbel dan nasi uduk di restoren puri kalu x silap. Sedap. Saya suka sambal dia. Jalan2 disekitar plaza surabaya. Lepas tu naik angkutan warna hijau muda dpn plaza surabaya pergi ke plaza tunjungan. Sekadar window shopping. Tak ada jualan murah pun dkt sini. Lagi best pergi JPO jb. Balik hotel naik angkutan. Bayaran angkutan 3rb/route. Hari ni perjalanan diteruskan ke tempat jauh skit. Mungkin start pasar genteng, pasar turi, pasar autum, plaza jembatan merah, pasar ampel. Jika tiada halangan ler..kita merancang tuhan menentukan.. Semoga perjalanan kami baik2 saja.

Saya nak tanya.. Kalu naik teksi tol kena bayar ke? Sbb masa dr airport juanda ke hotel garden palace sy pergi ke kaunter teksi dan dikenakan bayaran 84k. Dikaunter pembayaran saya tanya ada lain2 bayaran kepada pemandu teksi. Mereka bgtau tak ada. Pada Tol yg pertama pemandu teksi byr tol 4k. Tapi pada tol ke2 pemandu teksi meminta 6k utk bayar tol. Jadi jumlah dibayar adalah 90k. Sy menaiki teksi wang prima. Last edited by dura81 on 4-10-2012 08:41 AM

Breakfast di garden palace hotel biasa2 saja. Mee hoo goreng dan nasi goreng sejuk. Tak hangat pun. Tp soto daging memang marvelous makan dengan bubur nasi memang terbaik..