CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pejuang_abadi

-Ex- UUM Students

Reply #129 AKULaa_DIALaa's post

ada lagi member aku yg kerja lain sikit... jadi penyanyi nasyid..... tapi lecturer uum gak la..

Reply #103 jinakji's post

aku masuk UUm tahun 2001 - 2004 ..aku amik BHRM..masa aku apply dulu HR mmg tgh top..market utk pekerjaan sangat luas..ttp 3 tahun ubah segala2nyer, skrg HR bkn lg course yg banyak demand dalam pasaran pekerjaan..tp aku x kisah pun, sbb aku dh mula x minat keja dlm  HR ni..

masa kat UUM, rutin aku pi class, balik class, ptg main bola kt lengkok sukan..malam kluar makan..balik main PC game terutama game FIFA ..tu je..aku mmg x aktif persatuan..ntah ler, memang aku x minat ler.....hahhaa

dalam course aku ramai gak yang kenal aku..ntah nape, mybe sbb aku antara bdk laki yg rajin dlm buat assignment sampai mbr2 chinese pun selesa group asment dgn aku..malah ramai je bdk2 kita yang nak menumpang senang join group assignment aku..aku x kisah,..setakat mana aku boleh tolong aklu tolong ler..lebih2 xde la..tp dalam exam aku x score sangat sbb aku ni malas ckit..mana x nyer aku main je ms undergrad dulu

UUM membuatkan aku kenal ramai orang, telatah orang..siapa kawan..siapa sahabat..siapa suka amik kesempatan..semuanya banyak aku pelajari di UUM...banyak pengalaman pahit dan manis kt sana termasuklah bercinta dan putus cinta..hehhee

walaubagaimanapun aku kurang setuju dgn sistem pembelajaran di UUM psl kebanyakannya jenis tak membangunkan kita sebagai pelajar universiti..kebanyakannya jenis pensyarah suap je kat kita ( korang faham kan maksud aku?? )..

harapan aku agar UUM dapat tingkatkan reputasi sbg universiti yang disegani di Malaysia..aku sentiasa mengikuti pkembangan UUM kerana ada kawan aku keja kt sana, tp dengar kata sekarang ni makin teruk dgn NC bicara siswa kita tu..dengar kata dia nak tukar sistem baru pulak kt UUM skrg ni..aku pun pening..sepatutnya kelamahan yang berlambak kt UUM skrg di perbetulkan dulu..

dh la, rasa dh panjang aku taip..x penah aku taip panjang2 mcm ni kt forum

Originally posted by adrienero at 14-12-2007 03:02 PM
walaubagaimanapun aku kurang setuju dgn sistem pembelajaran di UUM psl kebanyakannya jenis tak membangunkan kita sebagai pelajar universiti..kebanyakannya jenis pensyarah suap je kat kita ( korang faham kan maksud aku?? )..

itu aku stuju banget sih. sbb tu dlm byk2 lecturer, yg aku ingat sorang ja sbb apa dlm lecture dia tak ikut sgt buku teks, byk based on his experience n knowledge. yg paling aku ingat ialah bila dia cerita ttg tax on current year basis, sdgkan benda tu lepas aku grad baru introduce. mcm mana dia tau sbb he involved in policy making.

tapi aku rasa semua IPTA ada problem ni. ikut diri lecturer tu ler. kalau dia pun tak reti apa2 selain dr apa yg dia baca dr buku, dia suap jer la pa yg dia dpt dr buku. Takder ke lecturer mana2 nak discuss ttg hal ni.

satu lagi aku paling tak stuju ialah kena pakai tie masuk library. sbb tu ler aku malas sgt2 nak masuk library.

Semuanya muda2 belaka yek.. akuni masuk dulu sama ngan pekerja Indon nak siapkan bangunan... Cuma aku grad diorang idak..

maknanya rafino ko yg bertuah mandi sungai tu ler. sama dgn senior mgr aku kat sini.

ramai rupanyer exUUM kat sini ekk..xsangka betol.....aku ni ex UUM gak bach 1999-2002....sem 1 dan 2 dok kolej mas...pastu sem 4-6 dok telekom...amik kos ekonomi.........skrg xdpt2 keje tetap lg...keje skrg ni lebih kepada admin sahaja dan kontrak di IPTA gak...sng cite aku ni krani cabok ler..hehehe..anakpun dah 2 org...skrg dah xpikir keje apa janji leh keje dan bantu my husband........

Aku dah byk kali intebiu pegawai tp xdpt sebab pointer rendah..intebiu jwtn pen peg lak ckp kelulusan aku ni tinggi sgt lak..nak stpm jer...hahaha...pdn muke dulu2 xblaja sguh2...pdhal aku ni bukan ada p.wepon ms kat u dlu...tp mungkin perangai cam budak2 kot..pkran xmatang...pastu aku ni memang lembap bab2 menghafal...kalau kira2 tu aku ok ler...

aku jugak pernah mintak company sama jawatan berbeza..hahahha..siap org yg intebiu tu kenal aku ckp aritu mtk peg..ni mtk pen peg..pastu mtk kerani lak..hahahha...semua2 jwtn xdpt gak...alasan die pointer rendah, kelayakan tinggi...xsesuai la kelulusan tinggi sgt kami nak SPM jekkkkk....ampeh sguh..mungkin aku kena pegi kursus untuk intebiu kot..hahhha....

Follow Us

Reply #54 encha's post

penduduk UUM dari tahun 1986 - sekarang...x-UUM batch 2000 - 2003 BIT  i love u UUM....

Reply #61 as_iszn's post

aikk...cam satu batch jee.....siapa kah ini???

Reply #63 one_piece's post

siapa kah ini??? cam satu batch jee kita....praktikal kat UUM ...kat mana? ofis mana?

Reply #84 as_iszn's post

la nih...changlun bukan cam dulu lagi.  Dah membangun sesangat.  Siap ada supermarket C-mart lagi.  Enjoy laaa..tak sunyi dah.  Org pun dah ramai sgt.  Hmmm...praktikal kat Pusat Komputer?? Siapa yaaa...sapa jadi supervisor...En. azmi abu seman ke?  cam ku kenalllllllllllll jeeeee....

Reply #100 as_iszn's post

pmc ada lagi..masih hari rabu lagi.  bas HBR dah tak ada dahhh...dah tutup.  Now bas baru semua gituuuu.....

Reply #150 jinakji's post

sekarang dah tukar kolej lak...satu kolej terbahagi kepada beberapa fakulti.  so now ada tiga kolej....kolej pengurusan, kolej undang2 dan kolej sains dan sastera

Originally posted by ThreeSya at 15-12-2007 10:44 AM
sekarang dah tukar kolej lak...satu kolej terbahagi kepada beberapa fakulti.  so now ada tiga kolej....kolej pengurusan, kolej undang2 dan kolej sains dan sastera

pd aku...x best la kalo kolej pun dibahagi kpd fakulti..dah la kt fakulti jumpa student yg 1 cos..kt kolej pun sama jgk...
tp of course ade pro and cons la kn..yer la..kalo 1 kolej 1 fakulti plak..senang le memalam nk g wat assignment sesama...x yah le nk wat date jauh2 kt PKP..cm aku dlu2..penat 2...

topik ni dah kena merge ke?

Originally posted by ThreeSya at 15-12-2007 10:27 AM
aikk...cam satu batch jee.....siapa kah ini???

BIT majoring apa yer...? hehehe....

Originally posted by ThreeSya at 15-12-2007 10:35 AM
la nih...changlun bukan cam dulu lagi.  Dah membangun sesangat.  Siap ada supermarket C-mart lagi.  Enjoy laaa..tak sunyi dah.  Org pun dah ramai sgt.  Hmmm...praktikal kat Pusat Komputer?? Siapa ...

praktikal kat tpt lain...rasanya org lain kot yang praktikal kat pusat komputer uum....

Reply #181 jinakji's post

mcm ku kenal je penyayi nasyid tu..skrg jadik pensyarah ke

ha ah ko musti kenal punya lah...

btw, thread kat sini pun dah mula sunyi, no wonder la alumni uum tak jalan... takder ka sapa nak kongsi citer hantu ker, citer tenet ker, citer skodeng ker...

Reply #198 jinakji's post

graduan UUM menyepikn diri sebab x ramai maju mcm ko..hehehhee...

kalu aku maju takde masa la nak berporem kat sini ni pun tgh makan gaji buta menghabiskan2 masa lapang