CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3089|Reply: 12

COCURICULUM SKOLA MENENGAH

Yang mac tau..... budak2 sekolah rendah di galakkan ambil koko supaya senang nak masuk asrama selepas UPSR...... (dan apa yg mac lakukan utk anak2 mac adalah untuk aktif all out masa darjah 4 dan 5.... darjah 6...kurangkan aktif sebab nak concerntrate UPSR)

Bagaimana pulak bila sudah ke sekolah menengah? Sijil2 hanya perlu selepas SPM saja kan? So sijil2 awal menengah laku tak? (form 1-3) atau mereka hanya perlu sijil2 form 4 dan 5? atau pun semua sijil2 di terima irrelevant of you form brapa? (mac dapat tau utk upsr, mereka taknak sijil2 darjah 1-3)

[ Last edited by  lin_okinawa at 9-5-2007 09:24 PM ]

Rate

1

samer jeks..pon agak penting gaks kan..sbb results x baper baik..die nengok gaks part koko nie..even ko nak apply keje pon..

Originally posted by macademia at 28-8-2006 11:20 AM
Yang mac tau..... budak2 sekolah rendah di galakkan ambil koko supaya senang nak masuk asrama selepas UPSR...... (dan apa yg mac lakukan utk anak2 mac adalah untuk aktif all out masa darjah 4 dan 5 ...

rasa2 paling penting masa form 4 and 5 kalau target nak pegang jawatan2 penting. which means dah kena berjinak2 drpd form 1/2/3 la...

bab relevan atau tak sijil2 form 1-3 tu, aku tak sure.. maybe org kementerian bole explain...

[ Last edited by  fairy_hobbit at 28-8-2006 01:15 PM ]

Rate

1

ko-k ni sama penting gak dengan akademik...nak tengok sama ada kita ni aktif / pasif...kalau result gempak tapi ko-k hampeh pun tak guna gak...;)

yang penting ---> kena seimbangkan antara akademik & ko-k...:nerd:

betul tasha...... Academic dan koko mesti sama2 cemerlang....

sekarang ni nak masuk U pun tengok ko-k gak...sebab tu ada student yang cemerlang tapi tak dapat U sebab ko-k hampeh...

Follow Us
nak dpt scholarship ko-ku penting weihh..... kalo dlm sijil ko tu ader 'wakil malaysia' ko bleh terseyum bangga la...:lol

la.. mmg kene topik ni tuk aku..

aku pun kompius.. tadi dah kene sound dah pasal aku haram pun tadek masuk apa apa.. kecuali sukan jer la.. tapi cikgu kata tak cukup.. aku rasa aktiviti koko cam badan beruniform tuh tah haper2 la.. mcm sengal jer rasa.. pegi sana pegi situ alih alih mcm tuh jugak.. hermm tah la.. macam bodoh jer rasa..

tapi kalo ko dapat plkn nanti autometik ko leh guna sijil plkn nak mintak u..

Originally posted by okb at 28-8-2006 06:49 PM

aku pun kompius.. tadi dah kene sound dah pasal aku haram pun tadek masuk apa apa.. kecuali sukan jer la.. tapi cikgu kata tak cukup.. aku rasa aktiviti koko ca ...

cheh...siot jek...penat haku berkawad formasi time kadet dulu ko kater sengal? :lol

sebenarnya ini terpulang pasa sekolah memasing....sekolah pun boleh menipu jugak klu budak tue budak cemerlang tapi dia tak aktif langsung dalam ko-ku....guru sesuatu persatuan atau badan beruniform akan tandatangan jugak....takkan lah nak biarkan pelajar tersebut tak pergi mana-mana sebab tak aktif dalam ko-ku...

diorang takkan tengoklah sijil kau yang berjela-jela tue...diorang akan tengok surat yang pihak sekolah buat...

aku memang tak aktif langsung ko-ku....takat daftar jek....tapi pergi perjumpaan tak pernah....aku memang tak aktif langsung dan benci gila dengan ko-ku...sebab aku jenis yang tak suka bergaul dan bercampur dengan orang....

Originally posted by okb at 28-8-2006 06:49 PM

aku pun kompius.. tadi dah kene sound dah pasal aku haram pun tadek masuk apa apa.. kecuali sukan jer la.. tapi cikgu kata tak cukup.. aku rasa aktiviti koko ca ...

ala.. ko buat release tension jer la.... masuk jer.. join yg paling tak byk aktiviti..
aku dulu ko-ku ni mmg suka sebab aku gila kuasa.. nak jawatan jer.. :lol

hahahaha
xtvt koko
hahahahhaha
igt mkn koko krunch kt dewan mkn
ahhahaha

Originally posted by aina_shaira at 28-8-2006 09:42 PM
sebenarnya ini terpulang pasa sekolah memasing....sekolah pun boleh menipu jugak klu budak tue budak cemerlang tapi dia tak aktif langsung dalam ko-ku....guru sesuatu persatuan atau badan berunifor ...

uishh aina....ajaran sesat nie...try arr pi interview..diorg suh bawak sijil2 yg original beb...bukan copy punyer.... interviewer dah tau sgt skolah slalu menipu......:nerd:

baik la mengaktifkan diri..... x payah la smpi wakil negeri ker, wakil negara.... stakat masuk satu unit beruniform, satu kelab n join satu sukan dah la.....