CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Peritnye Hidup Seorg Diri!!..

Originally posted by watever_0607 at 3-9-2006 05:43 PM
Halu member2 car iForum semua..

Hhhmm...W...sebenarnye dlm keadaan yg TERDESAK sangat,skarang ni.W memang ade byk sangat masalah sampai tak tau nak citer yg mana satu...tapi kite dahulukan yg PE ...

jadi la kawan aku..kite leh kongsi masalah..
email aku kat im_ad82@yahoo.com
aku kesian ngan ko nieh..

ko ni kena mandi bunge agaknya..

takpe ko bleh email kat left spt diatas.. dia sudi membantu... tak pun ko call je talian kaunserling

sebenarnyer sume ade mslh..yang penting ko tabah n cekal meghadapi..
aku masa kecik dulu mmg parent aku susah..aku adik bradik ramai..tapi aku x putus asa aku yakin ngan diri aku..aku study betul2 smp aku masuk U dapat degree..yang ptg USAHA
masa aku kat U, org sibuk blajo aku sibuk wat due keje..aku blajo smbl pat time..dapat duit aku wat blaje bli buku..nasib aku dapat biasiswa JPA..kalu x mmg sakit ar..
abis degree je aku x dapat lagik keje..aku keje cashier..nak buat tampung blaje aku n adik2 yang lain coz adik2 aku sume blajo lagi..yelah kat U sume pun nak pakai duit..aku smp wat due keje..pagi aku jadik tutor..belah malam aku jadik tukang putar roda kat care four mid valley(mase tu pames game nie kat carrefour)..kalu saper2 yang slalu p carefour mid valley,mst leh prasan aku la..
sementara nak dapat keje yang sama ngan qualification aku, aku kejje biase2 dulu.cari pengalaman.aku keje smp p intebiu..biase la p intebiu x dapat..aku dulu maner syarikat aku x p..dari syarikat kecik smp yang main listed kat bursa saham..sume aku pi..x dapat pun..tapi alhamdulillah la sekrg aku dah keje..dekat sthn dah..kire okla..cukup duit nak bayar kete,umah,bagi mak ayah,simpanan..kire bgus ar..
kat cni yang penting korang sume jgn putus asa..idup mst ada matlamat..peduli la ape yang nak cakap..bukan meke yang rase pe yang kite rase..kite yang tanngung sdn..
kat cni...yang ptg USAHA,TAWAKAL la..
sekarang nie aim aku nak kawen..tu je..hehehehe..doakan aku...aku akan sentiasa mendoakan korang sume..

actually semua org ada life yang susah sebelum dia jadi somebody (kecuali Paris Hilton). Idup susah yg akan ngajar ko camne nak handle life. Sbb tulah ko tgk usahawan berjaya, startnya dari jadi kuli.

Jadi bila ada something bad jadi kat kita, for sure benda tu tanak terjadi kat anak2 kita. Terus terang ckp la, kalau ko bleh handle benda ni dgn rilex dan tenangggggg... takde masalah yg tak dpt settle lepas ni dlm life ko.. (sbb ko dah rase worse dari itu)

ladyvedt This user has been deleted
Assalamualaikum..
W..semuorang akan mengalami masalah2 macam nih jugak..pokok pangkalnya u ader
kesungguhan utk change yourself..semua masalah ader penyelesaiannya...let say..u slalu
blur ke, slow ke..lupa ke..cuba perbaiki..kalau kat opis tuh list kan aper u nak buat..u listkanall ur problem yang salu sgt timbul tuh then perbaiki satu persatu..kenkdg u kena jugak pi
certain couses utk menaikkan self-esteem u...mcm i nih slalu pelupa..let say nak pi travel
jejauh before packing i dah listkan aper yang nak dibwk...kalau ngan bos..u kena bare in
mind ur bos is always right..dia ckp salah ke dia still betul..i pernah dapat boss yang mulut
tak hingat punye..sometimes macam rasa down jugak..tapi mcm kater Leon..buat la ala2 takder perasaan..buat diam jee..

dan kalau nak idup nih kan..kita jgn dok pkirkan aper kater org..u jgn dok compare u ngan
kengkawan u..mungkin among ur friend takder mslh ngan family diorg..tapi actuallynya
ramai gila kat luar sane yang mengalami family problem mcm u...cuma bezanya berat ngan
ringan je..mungkin org lain leh je terima masalah diorg dengan tenang..
mungkin u rasa teruknya dugaan ALLAH kasi kat u tapi u kena pkir yang kat luar sane ader
ramai lagi yang lebih teruk dari u..i jugak pernah menganggur nearly a years..dapat keje
pun still gaji tak seindah maner pun..n now still tak seindah DEGREE yang ade tapi i pkir kat
ramai lagi budak yang still menganggur n takder keje..kira bersyukur la jugak..dan even
kenkdg tu panas gak telinga denga org dok ckp 'belaja tinggi2 pastuh keje tak semenggah
jugak'..tapi tetap maintain kesabaran..kenkdg tuh bila start dari bawah there's a lot of
experience yg u dapat tau!!

that's all...nanti kita discuss lagi k...best of luck to u!!

masalah nko sebab nko dok pikir kelemahan dan bukan nak baiki.
Kalau nko pikir nko blur, sampai bile-bile nko akan blur
Kalau nko pikir nko tak lawa sampai biler nko akan jadi macam tu
So ubah fikiran.
Cakap kat diri nko yang nko boleh buat, berani.
Kalau ada semangat macam tu nko akan berjaya.
Orang yang berjaya sekarang ni orang yang berani tutup kelemahan diri mereka dan bukan mengakui kelemahan dan meratapi kelemahan diri setiap masa.

Follow Us
Originally posted by eiyoei at 2-10-2006 04:07 PM
actually semua org ada life yang susah sebelum dia jadi somebody (kecuali Paris Hilton). Idup susah yg akan ngajar ko camne nak handle life. Sbb tulah ko tgk usahawan berjaya, startnya dari jadi ku ...

Askum member2 semua,..

Time kasih bbyk sebab korang semua ambik masa nak bg nasihat & kongsi masalah korang ngan W.Yea memang W sedar memang ramai org yg lagi tak bnasib baik drp W.Tapi ape yg ade atas bahu W tu ialah tanggungjawab W,same jugak keadaannye dgn org lain..

Ape yg W tahu..in life ade benda yg u bleh ubah & ade benda yg u tak bleh.W just nak terangkan kat member2 semua,.ape yg buat W rase cm (klemahan2 W yg nak dekat 20+) ni baru skarang W sedar..pd hal dah umur 25!..W bleh jer list kan kat bwh ni.. ape yg W tahu klemahan2 diri W tu kira mcm MELAMPAU la.. byk sgt..itu la punca W tak bleh nak menikmati kehidupan W mcm org normal yg lain!!....

Mungkin ni semua takdir la kan..sebab kalu tak mungkin masa umur W 12 tahun dah dpt tahu klemahan diri W..so dari situ lagi senang nak melentur buluh...dari rebung jer..ni dah besar pjg ngan tanggungjwb lain yg lagi mencabar..hi..dugaan..memang menguji ksabaran W..

So bab2 personal W ni memang buat W FRUST SSANGAT dan HOPELESS la...Bcause dlm hidup ni..kite dilahirkan dlm package tau..Dlm package tu mungkin U antara yg btuah sebab Ur personaliti byk yg POSITIF and Ur family pun penyayang..blar2...watever la kan..so its like...seumur hidup u 99.9% dpenuhi dgn kBAHAGIAan...!!...Tapi hidup W pulak is t complete opposite!!..W rase kosong sgt...sejak dr zaman kanak2 dulu..sampai skarang..

Wahahahawh...tak nak citer lagi la,...nanti W nangis pulak!!...BENCI btul!!...emo la pulak ttiber...WHAHAHAHAHA...:siok:

[ Last edited by  watever_0607 at 2-10-2006 05:38 PM ]

Originally posted by farahsultan at 17-9-2006 02:08 PM
congrats whatever,
hopefully u do well in your interview,
sama jer la masalah kita niwatever, may i suggest u a book....boleh cuba untuk berubah sikit sikit,,,, baca buku how to win friends and i ...

Ok2..W nak citer tentang benda2 yg positif pulak..yea la.,..kalu bab2 masalah & benda2 negatif ni sape yg nak dengarkan kecuali kalu dlm forum mcm ni..hehehe...

Hi farah,..memang W ade beli buku motivasi tu...mahal nak mampus kat MPH...mula2 ingat tak nak beli..tapi dah kat cover tu ade tajuk besar pasal CONFIDENCE & SELF-ESTEEM tu yg buat W terpaksa jugak beli..dah abis baca pun...kkadang2 biler baca buku motivasi ni bleh tgelak sorang2 sebab rase mcm tgh baca tentang diri sendiri!...ahahhahks...

Well mungkin sebab masa tu tgh DOWN sgt so ade baiknye baca buku2 yg ade unsur POSITIVE!!...

Buat masa skarang W tgh cari keje jugak..Rase cm kecewa jugak la sebab sblum ni W tak pernah tanam anggur lamer sangat kat rumah...Bukan W tak nak kerja..tapi just rase cm confidence W paling teruk time skarang ni..kalu tak lamer dah W start keje baru...:siok:

Reply #48 watever_0607's post

w...think positive...i ingat u ni byk sgt think negative bout diri u..famili u...bila u sendiri pk -ve mmg tak jadi apala...think it the other way k... bila dh list kelemahan tu cuba perbaiki one by one...jgn main redah nak improve semua skali...mmg u akan frust punya...it takes time to build in the confidence n self esteem.....need a lot of practice n courage

W, bulan paso nih u tak try buat karipap ke kek ke? not for the money, for the fun of it.

My point is, u got to do smthg u like n not just to please ur family or mum n dad. Be sincere to urself  just try smthg u like.  Melayan diri dgn hormat dan kasih sayang adalah langkah pertama untuk dihormati. At your age you have the right to make your own decision in many aspects of your life, usahlah terikat dgn expectation sapa sapa lagi tuh.. It YOUR life, live it.. dont just survive.

Originally posted by reenz at 2-10-2006 09:10 PM
w...think positive...i ingat u ni byk sgt think negative bout diri u..famili u...bila u sendiri pk -ve mmg tak jadi apala...think it the other way k... bila dh list kelemahan tu cuba perbaiki one ...

Thanz reenz sebab u slalu jer give support kat W...:love:..ngan member2 forum yg lain..

Bukan W tak think + cumer W slalu sangat pendam semua yg NEGATIVE dlm diri W...sampai W rase TENSION sangat...Yea la..W biler ade masalah ape2 semua simpan dlm hati...So memang la tak sihat mcm tu..skali skala kena jugak citer kat org lain..Tapi sebab takde sesape yg W bleh luah kan..W luahkan kat sini...

Yes,...lagi satu halnye W memang sorg yg persimist...dr dulu lagi slalu sangat pk benda2 yg NEGATIF tu antara habit buruk W...Tapi W tak nak nafi kan hakikat hidup W yg kosong.. buatkan W sedih.. FRUST!!..& lonely..

Thanx 4 t advice...Yea W pun pk2 jugak...memang tak bleh nak ubah semua kLEMahan diri W skali gus...Kena praktis satu2.....tapi W pilih 5 positif habit yg paling penting utk diutamakan dulu...

tabah la..

thanx leftrani....

sejak smlm...ttiber masa W bangun tdo jer .....rase cm nak keje pulak...ehehheheks...yea la...sebab dah sbulan tak keje....nak masuk 1 bulan setengah...so smlm memang apply jer online mana2 yg ade offer ...

hari ni kira...W rase cm "happy"...ade semangat la...nak buat keje2 rumah ke ape...harap2 W akan mcm ni...sampai dpt keje ke biler2....:love:

Hhmmm,...W sebenarnye nak sgat dengar citer2 korang yg serupe ngan W.Yea la...W walaupun ade family..tapi tak pernah rase disayangi...

W bg contoh la yea,...kalu ngan x officemate W...ade la..sorang tu yg umur die kira patut dah kahwin dah..tapi still solo...pastu duduk rumah sorang diri...So kkadang W terpk...senang hati W rasenye kalu officemate solo tu btemu jodoh..sebab kkadang W risau lak..die kalu mc ke ape..takde sape nak jaga..Tapi kalu cm ngan abang sendiri...yg umur dah meningkat patut dah ade anak 2 tu W tak rase ape2..pun..simpati pun tak...no feeling at all....Korang paham tak maksud W?...

Yea la..ngan family sendiri takde feel ape2...tapi org luar pulak yg baik ngan W, W pulak rase di"sayangi"..ade jugak org yg pedulikan W...korang pulak..?Ade tak yg hidup mcm tu?....:jeling:

Tapi yg W sedih tu bukan ade ape2 antara W ngan X officemate tu hubungan cumer sekadar officemate..nothing personal..Kat luar office citer lain pulak..W tetap sorang diri...dulu time study pun same la...Masa study jer ade teman study,...kalu hal2 lain drp tu...W memang takde kwn...takde sape kisahkan W....:siok:

Lantak la engkau...semua yg senang ke susah semua buat sendiri...:jeling:...W MISERABLE SANGAT!!....

[ Last edited by  watever_0607 at 10-10-2006 06:38 PM ]

Originally posted by watever_0607 at 23-9-2006 01:21 PM
Halu FarahS,Reenz & EnakL..& member2 forum semua

Thanx u guys..sebab sudi bg ppdt & nasihat utk W...Well actually Low-Self Esteem ni kalu baung jauh sampai ke angkasa pun ia tetap ak ...

dear W, if you think you are wrong, YOU ARE RIGHT! - faham maksudnya? maksudnya kalau W admit low self-esteem dan sewaktu dengannya, then dear..you are right about that...

but do you know that when you realise something meaning there is room for you to change....sebabnya you dah realise....so it is not a problem sangat dah...yang jadi masalah besar kalau W tak sedar kelemahan/kekuarangan W tu, then that no one can help you...

how to naikkan semangat, naikkan azam, naikkan self-esteem? semuanya dari diri kita sendiri....kat sini ramai kengkawan yang dah bagi pendapat, bagi semangat...but if you do not START DOING IT, CORRECTING YOUR WAY OF THINKING REGARDLESS WHAT PEOPLE SAY ABOUT YOU...then no one can help you...

1. every day bila bangun je tido, ucap syukur that you still idop, boleh lagi berikhtiar & buat kebaikan....

2. after that right away tell yourself that you are a positive person, kuat berazam, no matter what people think of you it won't affect you a bit cause you know your value - kalo boleh cakap kuat2 ngadap cermin tu lagi bagus (sometimes memang rasa cam orang giler je yang buat macam ni, but believe me it does help built one's ego)

3. smile - smile always walau hati sakit, walau hati sedih....tell yourself that your smile is to build your self-esteem - tapi jangan sengih cam kerang busuk udeh ekekeke

4. nak kuatkan semangat - SOLAT DEAR, SOLAT....kak emo dok asek cakap solat nih macam kak emo nih alim dan baguih sangat but sebenarnya bukan gitu...sebenarnya sebab those yang dapat rasa nikmatnya, akan tahu...no matter what happened, what people think of you, your life upside down...but when you solat, you akan dapat ketenangan tu...which no one else can give you, not even wang ringgit sebanyak mana pun, not even anything in the world could give you this feeling....then semangat cekal hati tu akan datang sendiri...tell yourself that, if you can't get support from people you need the most, then you can get from the GREATEST, kita ada TUHAN....well, i'm saying all these as if i'm so good, so happy....

dear, i tell you this sebab i am right now  in the most difficult time of my life and yet Alhamdulillah, i wake up every morning feeling good (regardless my condition) - siapa yang bagi tu semua?

family? NO!,
kawan-kawan? NO!,
sedara mara? LAGILAH NO!

....the answer is Pencipta kita, Allah....so mintak ketenangan tu, mintak azam tu...you can start of dengan azam: I WILL BE THE BEST PERSON I CAN BE FOR TODAY...everyday....

jangan peduli apa orang kata, orang kata bodoh, takkan W nak accept je...tell yourself that you will show them wrong!..benda2 self-esteem, semangat, azam ni kita kena built dari diri sendiri...you start of by being a good hamba Allah, dekatkan diri dengan Tuhan....slowly you will get what i mean, you will find happines that no one can give you...you can smile even in difficult situation....you will know your self value and definitely you will prove them wrong....

bercakap tentang family support nih, honestly ramai sebenarnya yang tak dapat support sepertimana yang kita nak...jangan kita sedih dengan situasi tu sebab sometimes bukan sebab they don't care, tapi mungkin support yang diorang beri dalam bentuk lain...

kak emo dalam keadaan yang sangat kritikal, finance, etc....dulu  i sedih dengan keluarga yang tak kasik moral support, not even a helping hand when i really need them...lama2 i got tired thinking abt wanting their support....so i changed, i seek from my Creator....and Allah Almighty, kak emo still dalam kesusahan but jiwa lebih tenang more than waktu dulu2, waktu senang pun kak emo tak dapat rasa ketenangan nih, then i don't need their (family) support dah coz i get from lagi besar dari family/kawan2/sedaramara...

dear, some people looks happy from the ouside tapi hanya yang memikul sahaja yang tahu bebannya...if you feel kosong kat dalam jiwa, then fill them...how? i told you awal2 tadi....

best of luck to you...

dear, baca buku "being happy" by Andrew Matthews kalo tak silap akak...it's simple book but very eye-opening...

Alahai W nih..akak dulu pun macam W gak..sampai dah keje pun masih rasa rendah diri dah la tak cantik kan..pastu org kata nih takde PR...sedey tul masa tu..sedangkan akak dah rasa cakap ngan org baik2...tapi kan sekarang akak buat derk jer..n banyakkan senyum pada kakak n kawan2 kat opis...

Apapun akak rasa dalam umo mcam W memang perkara biasa..ada konflik dalam diri..

first skali aku nak bg ko fav quote aku from the movie "Their eyes were watching god" (adapt from novel):

"Two things everybody's got tuh do fuh theyselves. They got tuh go tuh God, and they got tuh find out about livin' fuh theyselves"

fahami meaning "find out about living for themselves" tuh.. dalam maknanya tuh.. once you know how.. insyaAllah.. u;ll be juz fine.. =)

semuanya back to your attitude.. once you got it right.. everything else like family, friends, jobs will follow.... :hatdown:
cari apa benda yg leh buat u happy (tanpa mengharapkan org lain).. kiranya something u can achieve by hard work.. cari benda tuh, achieve it, be happy... bila kita dah kurang negative energy.. insyaAllah.. everything else will follow...

pasal family.. apa2 pon yg jadi... tak kira how bad we think our parents treat us... hati kena bersih.. bila dgn parents tak boleh ada rasa sakit hati, tak puas ati, etc.. kalau ada, kena confront n setelkan...

stop thinking of the what ifs kalau that would stop you from doing something for your own good... yakinkan diri... setiap perkara pasti ada jalan penyelesaian nya.. you'll find the solution when the problem arises..

macam nie la..pk macam nie la ek..
sume org kan terasa lonely..
kengkadang aku pun rase lonely gak..tapi kite pk panjang la.
.nanti time dalam kubur esok..sape pun xde temankan kite..yang teman kan kite hanya amalan kite je..
xde teman,xde keluarga..xde sedara mara..just amalan kite..
kite yang akan jg diri kite..jgn pening2 kan kaple ngan benda2 macam nie..kuatkan semangat..berdoa pada tuhan agar diberi petunjuk..aku yakin n percaya pada qada & qadar Allah..kalu dah tertulis ko jadi macam nie, jadi macam nieh la ko..kalu dah tertulis ko jadi macam tu, macam tu la..kite manuasia lemah x boleh lawan kuasa Allah..
yang penting ko yakin, usaha n berserah pada Allah SWT..setiap perkara yang jadi mesti ade hikmah..x jadi saje..

Originally posted by hemorion at 10-10-2006 08:50 PM
dear, baca buku "being happy" by Andrew Matthews kalo tak silap akak...it's simple book but very eye-opening...

buku ni ada versi bahasa melayu diterjemahkan oleh adibah amin (kalu x salah)

bagus sgt maklumatnya...

yess dear....best buku nih, even english dia easy language dan terus ke maksud yang nak disampaikan....i found the book tahun 1993/94 dah tak ingat dah -immediately trus lekat suka kat buku nih...dia punya points 'dusyum-dusyum' terus masuk kat kepala.....