CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noor_hannah

NEW RIBBON EMBROIDERY CLASS

once again..

i tak CARI MAKAN di forum ni.. i takde apa2 kepentingan untuk mengaut keuntungan or nak berebut2 customer di sini.. and i believe most of the forumners di sini juga masuk sini more as hobbies..

YG NAK ATTEND:

1.  arienna
2.  l@d
3.  batrisya
4.  adhwan
5.  yatt
6.  flowerjune
7.  kak noor
8.  melisamuhd
9.  myra03
10.azima
11.cikpah
12.jellypuff
13.arang kecil
14.manis jelita
15.shima_man
16.naiz
17.rzjs
18.seroja/azie
19.ibu sara
20.msdnoraini
21.cikdak (lu ni betul ke mau join??)
22.dahlia976
23.bunga ketela
24.wa'ah
25.honeydew
26.crystal biru
27.jajie
28.harumanisz
29.myipo
30.laila
31.ammall
32.ne'ot
33.jajabing0
34.manisjelita
35.iman baby

YG OFFER RUMAH:

1. jellypuff - putrajaya
2. batrisya - cheras
3. manis jelita - ampang

(siapa lagi yg offer rumah baru ni.. kak noor lupa lah??)

ok nani.. thanx sebab sudi answer my phone call.. so, i add u in..

[ Last edited by  noor_hannah at 29-9-2006 02:20 PM ]

aaaikkkk....naper boleh jadi cenggini......

Kak Noor,  nama I belum masuk lagi .... I nak jugak join.

PuanAnn This user has been deleted
Kak Noor Hannah

ff:

Saya nak betulkan statement berikut....Ini adalah silap info...saya tak pasti Kak Noor dapat dari siapa...

as for arfah, dia ni adalah guru kepada maizana dan puan ann.. kak noor suruh dia bagi details apa2 stitches yg dia nak ajar..

ARFAH IS NOT MY TEACHER yang ajar RE...saya belajar di Quilt Gallery untuk Basic & Intermediate RE...kemudian Advance dengan Cikgu yang mengajar RE di Anjung Seri., kelas beliau di Gallery Shah Alam.

HARAP dapat perbetulkan info itu yeee...saya TIDAK mahu ahli salah anggap...

[ Last edited by  PuanAnn at 29-9-2006 04:10 PM ]

Originally posted by PuanAnn at 29-9-2006 04:07 PM
Kak Noor Hannah

ff:

Saya nak betulkan statement berikut....Ini adalah silap info...saya tak pasti Kak Noor dapat dari siapa...

ARFAH IS NOT MY TEACHER yang ajar RE...saya belajar di  ...

PuanAnn,

Saya tahu.. PuanAnn belajar dgn Puan Norehan Kassim kan... saya hari tu ada call dia.. tanya pasal kelas2 dia.. infact she already email me all d details.. kalau nak join her class pun lepas raya..

So sapa2 yg nak tahu kleas Puan Norehan Kassim ni n her contact no.. boleh pm saya.. nanti saya bagi detail... Puan Norehan Kassim ni le yg terlibat dgn anjung seri... dia tenaga pengajar utk bunga porcelain, silk ribbon embroidery... dia juga byk terlibat dgn pameran2 malaysia di luar negara... n as PuanAnn ckp.. her shop betul2 dkt tasik Shah Alam tu.. Galeri Shah Alam..

Follow Us
Originally posted by PuanAnn at 29-9-2006 04:07 PM
Kak Noor Hannah

ff:

ARFAH IS NOT MY TEACHER yang ajar RE...saya belajar di  ...

kak noor minta maaf pada puan ann, kak noor baru clarify dgn arfah.. puan ann bukan murid dia..

sekali lagi.. maaf juta2 pada puan ann.. and thanx pada pn ann too for understanding..

[ Last edited by  noor_hannah at 29-9-2006 08:44 PM ]

Original Message: i want you to delete all your reply in RE class... then we talk...
[/quote]

i want you to delete all your reply in RE class... then we talk...

kak noor baru terima PM ni dari melur..

well.. melur, i think, kalau u nak reply u shouldnt delete postings kat sini.. btw.. sasha, what haveu got to say??

[ Last edited by  noor_hannah at 29-9-2006 05:08 PM ]

YG NAK ATTEND:

1.  arienna
2.  l@d
3.  batrisya
4.  adhwan
5.  yatt
6.  flowerjune
7.  kak noor
8.  melisamuhd
9.  myra03
10.azima
11.cikpah
12.jellypuff
13.arang kecil
14.manis jelita
15.shima_man
16.naiz
17.rzjs
18.seroja/azie
19.ibu sara
20.msdnoraini
21.cikdak (lu ni betul ke mau join??)
22.dahlia976
23.bunga ketela
24.wa'ah
25.honeydew
26.crystal biru
27.jajie
28.harumanisz
29.myipo
30.laila
31.ammall
32.ne'ot
33.jajabing0
34.manisjelita
35.iman baby
36.sofia_hana

since dah kecoh2 mcm ni, kak noor rasa gini je lah.. kak noor pun baru je bercakap dgn arfah.. siapa2 yg nak join kelas arfah ni.. sila PM kak noor.. tiada paksaan, sekali lagi.. TIADA PAKSAAN..

kak noor nak jelaskan.. kak noor hanya moderator yg jaga bod.. kak noor tak ambil upah, komisyen, atau apa2 bayaran untuk apa2 kelas.. tiada kepentingan kewangan.. so, kak noor tidak bersaing dgn sesiapa.. yg kak noor kumpul hanyalah kawan2, bukannya nak lawan2 or rebut2 suruh masuk kelas kak noor organise ni.. kalau u all takmo masuk pun takpe.. kak noor hanya nak membantu saja..

harap2 bod ini aman sejahtera sebagaimana sebelumnya.. amin..

hazel This user has been deleted
hai.. memacam lah org pompuan ni.. hehehe

semoga pertelingkahan dapat diselesaikan secara aman, dan ukhuwah kembali terjalin...
sedihnye tengok bod ni jadi cam ni...

Dah lama tak masuk topik ni. Tak sangka disebalik topik ni.. ada sesuatu yang perlu diperjelaskan. Puas dah Kak Zana membelek2 posting2 yang lepas...

Rasanya elok Kak Zana jelaskan disini.. sebenarnya Kelas RE Cari Forum yang buat rumah Kak Noor tempoh hari.. ramai yang berminat untuk hadir.. tapi tak perasan akan tarikh kelas dan juga tak berkesempatan pada tarikh tersebut.. maka ramai yang PM Kak Zana untuk mengadakan ulangan Kelas Tersebut.. jadi Kak Zana meminta Kak Noor selaku mod.. untuk mengadakan kelas ulangan... Kak Zana pun tak ada menjanjikan Kak Zana sebagai pengajar pada kelas tersebut, terpulang pada sesiapa yang mengajarnya.

Sekali lagi Kak Zana mohon maaf.. kalau ada peserta pada kelas pertama  yang tidak berpuas hati dengan harga tools yang Kak Zana kenakan... you all boleh list out.. dan bandingkan harganya. Memang kelas percuma... tapi kalau dibezakan harga tools bersama kehadiran dengan harga tools tanpa kehadiran.. nanti ada yang kata.. Kak Zana mengambil keuntungan atas kelas tersebut.

Kak Zana amat berterima kasih pada Kak Noor yang sudi menawarkan rumahnya sebagai tempat untuk beraktiviti dan lengkap dengan jamuan sekali tanpa mengenakan sesen pun bayaran pada yang hadir... jadi tak perlulah rasanya kita nak bertelingkah kalau ada rasa tak puas hati... apalah ada pada RM 25.. sedangkan ilmu tu lebih berharga kalau kita manfaatkannya.

Kak Zana tak menyalahkan Kak Noor dalam hal ni.. kalau ada yang tak berpuas hati dengan apa yang kita perolehi pada hari tersebut.. maka atas sebab itulah mungkin Kak Noor menjemput pengajar dari luar, mungkin chargenya lebih sedikit dari apa yang dibayar pada hari tersebut.

Sebenarnya Kak Arfah adalah sifu Kak Zana (rasanya sifu batrisya juga)... kami kawan sepejabat... apa yang diajar oleh Kak Arfah.. itulah yang Kak Zana ajar pada hari tersebut, tak ada yang kurang dan tak ada yang lebih, mungkin tools sajalah yang Kak Zana lebih (lengkap dengan ram) dan bayarannya Kak Zana kurangkan... Ya lah.. namapun RE BASIC STITCHES... walau bagaimana pun ianya MASIH MURAH berbanding kalau u all belajar dari Kelas2 yang dah establish... malah kalau belajar secara persendirian dengan Kak Zana pun... Kak Zana charge RM 100... lengkap dengan tools.

Jadi Kak Zana rasa... tak sedaplah kita berbalah di sini, buang yang keruh.. ambil yang jernih. Kita disini sama2 mencari ilmu.. bantu antara sama lain... yang mana tak tau bertanya.. yang mana tau menerangkan.

Kak Noor.. saya hargai niat suci Kak Noor selaku mod disini... memang saya tak nampakpun ada CONFLICT OF INTEREST.. saya minta maaf kalau2 masalah ni timbul lanjutan dari kelas percuma tempoh hari.

Reply #132 maizana's post

Kesian Kak Zana,
Sebenarnya mungkin bukan pasal BAYARAN yg jadi masalah, tapi MUNGKIN ada sebab lain cthnya mungkin pasal TARIKH (ada yg nak sebelum posa & ada yg nak lepas raya) & tempat (pergi ke tempat cikgu or cikgu dtg ke rumah).
Kak Zana jgn le kecik hati. Pasal yuran tu, mmg bayaran jauh lebih murah daripada belajar kat luar. Cthnya di Quilt Gallery sampai RM200, kalau dgn Pn. Norehan tu RM450. Beza dgn harga RM25 yg Kak Zana charge tu. Bak kata ada sifu yg sorang tu, takkan dapat harga tu kat tempat lain.
Harap sesiapa yg dah bagi nama tu, jgnlah tarik diri hanya disebabkan salahfaham pasal perkara ni.
Yg penting, BUKAN SAYA YG MENGAJAR, walaupun saya adalah salah seorang yg offer rumah.

hazel This user has been deleted
Originally posted by maizana at 3-10-2006 11:02 AM
Dah lama tak masuk topik ni. Tak sangka disebalik topik ni.. ada sesuatu yang perlu diperjelaskan. Puas dah Kak Zana membelek2 posting2 yang lepas...

Rasanya elok Kak Zana jelaskan disini.. sebe ...

yang pasti kak zana, bukan saya yang komplen..
bila sorok2 nama tukang komplen,ada yg ingat orang itu, ada yang ingat orang ini.
saya puas hati kak, sebab saya pun ada business, so saya tau memang RM25 murah sangat2.

Originally posted by hazel at 3-10-2006 10:11 PM

yang pasti kak zana, bukan saya yang komplen..
bila sorok2 nama tukang komplen,ada yg ingat orang itu, ada yang ingat orang ini.
saya puas hati kak, sebab saya pun ada business, so saya tau ...

don't worry hazel.. it's not you.. maizana pun tahu bukan u..

Originally posted by maizana at 3-10-2006 11:02 AM

Rasanya elok Kak Zana jelaskan disini.. sebe ...

thank you maizana for understanding..

kepada yg sudi pm kak noor untuk kelas ni, kak noor ucapkan jutaan terima kasih.. kak noor ada berita baik nak sampaikan..

pn ann juga sudi nak ajar untuk basic - RM25, and then untuk advance selepas itu.. kita hanya perlu bawa tools, and kalau nak bayar pun, boleh lah sedekahkan untuk tabung surau dekat rumah dia..

kepada yg nak participate untuk kelas arfah , boleh lah telephone kak noor ye.. for kelas pn ann.. sila call kak noor or boleh juga go direct to her..

[ Last edited by  noor_hannah at 8-10-2006 04:23 PM ]

PuanAnn This user has been deleted
pn ann juga sudi nak ajar untuk basic - RM25, and then untuk advance selepas itu.. kita hanya perlu bawa tools, and kalau nak bayar pun, boleh lah sedekahkan untuk tabung surau dekat rumah dia..

Pada yang tiada basic...hanya bayar RM25 untuk dapatkan tools...

Pada yang DAH ADA TOOLS...boleh datang belajar untuk advance...bayaran IKHLAS...erti kata lain...terpulang berapa nak kasi untuk derma SURAU di tempat saya...

Originally posted by PuanAnn at 9-10-2006 09:55 AM

Pada yang tiada basic...hanya bayar RM25 untuk dapatkan tools...

Pada yang DAH ADA TOOLS...boleh datang belajar untuk advance...bayaran IKHLAS...erti kata lain...terpulang berapa nak kasi un ...

great.. pn ann.. dah ada yg pm kak noor nak join yr class.. nanti kita leh set date later lah ye..

huk.. inikah yg terjadi? hangat2..
selama ni mel masuk2 x baca lak sini. emm.. baru mel tahu kenapa saya di-call.
kelas kedua yg di-plan tu jadi ke kak noor?
concern mel hanya lah kalau second class ni akan ajar basic stiches yg sama jugak, mel tak join la kot.
kasik laluan kepada yg belom belajar basic lagi.
maybe agak terlambat tp biarlah mel nak citer gak kat sini..
pada mel, kelas kak zana hari tu, ok. murah, basic tools ada and ajar basic stiches yg mmg patut tahu. sbb all the advance stiches pun ada based pada basic stiching jugak.
mel pun first time jumpe org2 kat forum ni  hari tu. seperti yg ditnya hari tu dan mel nak ckp lg skali kat sini, i do not have any compliant with the first class.

pertanyaan terakhir mel;
1. kelas kedua ni jadi ke tak?
2. ajar basic mcm hari tu ke ade advance skit? kalau basic cam hari tu, kak noor boleh tarik la nama mel. kasik laluan utk org lain.
3. Pn Ann, nak berguru dgn Pn Ann boleh?? hehehehe...

hehehe.. gurau senda di bulan puasa.. nak raya ni.. jgn la gado2.. jom kite makan gado2 (pecal)