CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Barcelona, Sepanyol

Barcelona, spain

Barcelona, spain

Barcelona, spain

Barcelona, spain

Barcelona, spain

Barcelona, spain

Follow Us
Barcelona, spain

Rate

1

Barcelona, spain

Rate

1

Originally posted by kirawang at 18-9-2006 12:29 AM
Aku baru balik dr Barcelona dan Madrid,..sapa2 nak pergi kesana dalam masa terdekat, kalau ada pertanyaan  apa yang boleh aku jawab, aku jawab,..

Kali ni aku pergi secara berseorangan, mmg banya ...

Nanti paste kan gambar kat Spain...

kirawang..mmg respect la jenjln without partner or proper plan (mcm booking otel awal2x sume)...:hatdown:

nnt jgn lupa tempek gamba..:bgrin:

sambungan..
setelah penat berjalan, hotel yang aku nak tak jumpa2.. aku jumpa hotel kecik. Aku naik naik keatas dan check keadaan bilik. Keadaan bilik agak ok la, utk aku tinggal sorang, harganya 45 euro. Receptoinistnya awek Japan yang berkahwin dengan raktyat Spain. Ada ada orang yang boleh aku berborak..

Setelah selesai urusan check in,a ku terus tertidur. Sedar sedar jam pukul 10 mlam. Aku dah rasa lapar, bukak beg makan roti yang aku bawak dr KLl cicah dengan Brahim Food. Aku tengok kat luar orang masih ramai membanjiri jalan La Rambla, seakan akan bukit Bintang. Aku join mereka dan merayau rayau area Hard rock Cafe yang terletak l00 meter aje dr tempat aku menginap. Aku nak beli t shirt, tapi budak jual tu sombong nak mampus. t'shirt tak mahal sangat dalam 19 euro. masalah bahasa masih jadi punca utama utk aku nak communicate..last2 aku blah, tak jadi beli..

Tengah berjalan, hujan pon turun dengan kilat sekali. aku berteduh sekejap, tapi muda mudi Spain tidak mengendahkan hujan mereka terus berpesta, berjalan jalan tanpa mneghiraukan hujan

aku berjalan2 dikota barcelona tanpa tujuan sampai jam 2-00 pagi.Night life kat barcelona mungkin tak sehavoc bandar Paris atau london.

According to receptinist kat hotel, La rambla adalah tempat yang paling banyak jenayah. Pick pocket, thives, very popular kat sini.

aku berjalan lagi, aku lepak kat la catedral dan monuments...banyak patung kat sini.yang menarik kat sini ada tempat minum air. Di percayai, kalau minum air tersebut, kita akan kembali ke barcelona. tak nak aku..nanti asyik nak datang kat sini aje...hee..he..

Di hadapan hotel aku meginap, terdapat muzium erotika, kamasutra zaman2 dulu. muzium ni tak bukak waktu malam, tapi aku tak teringain nak masuk, aku rasa di Amsterdam lagi popular muzium2 macam ni..

ini lah jalan rambla..
bersambung..

[ Last edited by  kirawang at 19-9-2006 05:40 PM ]

Originally posted by kirawang at 19-9-2006 05:14 PM
sambungan..
setelah penat berjalan, hotel yang aku nak tak jumpa2.. aku jumpa hotel kecik. Aku naik naik keatas dan check keadaan bilik. Keadaan bilik agak ok la, utk aku tinggal sorang, harganya  ...

fountain tu ada tunjuk dlm drama Taiwan  MG2...kat Barcelona..kalau minum air tu mesti nak datang lagi ke Barcelona...

wah..syioknya..

patut la masa wa kol ari tu, kabo ader kat spain. tp masa dengar ring tone pong doh agok cam roaming jerr..

tempek gambo banyak2 ket'.

sambungan..
Aku berjalan lagi, kat tempat night life dia orang..aku dah tak larat lagi dan balik,..so aku teruskan ke hotel aku..

Sampai aje kat kaw hotel..kelihatan ramai prostitute menjaja diri di kawasan lorong. Kebanyakan mereka muda lagi dan cantik cantik. Yang menariknya mereka sanggup mendedahkan bahagian dada mereka utk berebut dapatkan customers.Yang pasti bahagian dada mereka amat tegang, macam ada silikon kot...hee..dapat tengok show free..
Sempat mereka offer aku., so terpaksa lah aku SAY NO ...

balik terus tidur....

Besok pagi aku lepak after breakfast, lepak kaw hotel. macam biasa kaw perniagaan belum lagi dibukak. Aku just2 pusing2 kat center, tengok apa2 yang patut..

selepas boring aku menghala ke stesyen metro. aku try beli ticket 5 euro dan boleh guna 1 day tp si counter girl marah dan tak nak accept my money because note 50 euro. terpaksa lah aku korek coin utk nak bayar 5 euro.

aku menghala ke stesyen keretapi bersama bag aku utk nak menghala ke madrid. Sampai di stesyen, aku cupa dapatkan eurail pass utk travel spain dan portugal. Malangnya aku tak tahu mana satu kaunter yang betul kerana semua info dalam Spanish.

Aku cuba tanya orang, sorang pon tak tahu. Aku pergi info counter, terpaksa kena beratur dan kena tunggu hampir 40 minute utk dapatkan giliran aku. Bayangkan nak tanya satu soalan kena beratur 40 minute..

sampai giliran aku, counter girl teragak2 nak bagi jawapan. Actually meraka ada 3 counter. so dia suruh aku beratur counter 1. Beratur 30 minute, dah lah dia layan sorang customer lama, ada yang bergaduh, ada yang menjerit, macam2 hal. Time giliran aku, katanya aku beratur di kaunter yang salah, dan suruh aku ke kaunter 2.

Nak tak nak, aku ke kaunter 2. yang ni aku tak perlu beratur, pasal, dia pakai sistem ticket dan number.. Tunggu 45 minute, giliran aku..katanya mereka tak tahu eurail pass dan suruh aku ke information caunter., Apa ke jadah aku dah bengang gila..aku rasa nak bagi penumbuk aje kat budak kaunter tu, dah lah bodoh, tak tahu, bukan nak check dengan kawan dia..atas desakan aku, dia tanya kawan dia, kawan dia pon tak tahu eurail pass ..
padahal aku dah surf kat internet, sepatutya mereka ada jual kat situ..

bersambung..

[ Last edited by  kirawang at 20-9-2006 08:33 PM ]

Rate

1

i maybe akan ke madrid or bacelona next year...maybe
senang ke nak halal food there? hows the cost of living there?
i baru balik dari korea... i ingat korea much cheaper than japan but i was wrong...
korea mahal sesangat... so i tak cukup cash...
so i nak tahu kalau i nak pegi madrid or barcelona... do u think how much do i need to bring? in RM
tapi bukan tuk shopping barang2 branded ler just budget for buah tangan and makan...

Originally posted by HaNa_OliJas at 21-9-2006 07:01 PM
i maybe akan ke madrid or bacelona next year...maybe
senang ke nak halal food there? hows the cost of living there?
i baru balik dari korea... i ingat korea much cheaper than japan but i was wron ...

Halal food susah jugak nak dapat. Tp itu hari i tak cari sangat, banyak makan roti dan fruits. Budget i rasa, kalau tak shopping yang branded campur hotel dan flight, 7k dah cukup.

post lagi ler gambar u pegi sana..
mcm interesting aje..
any particular places ayng jual buah tangan murah ke?

budget 7k untuk stay brape hari?

Originally posted by HaNa_OliJas at 22-9-2006 11:55 AM
budget 7k untuk stay brape hari?

one week ok kot..
btw kalau u nak lodging murah, kat barcelona u cari hostel, dalam 35 euro u dah dapat.

kat madrid, dalam 25 euro u boleh dapat room utk single.,
Maksud hostel kat sini ialah bukan duduk beramai, tapi single room atau 1 room. Kat tourism  info counter  u boleh mintak list hostel yang available.

i stay dalam 3 star hotel, rate dia dalam 100 - 140 euro pernight.

barcelona lagi lawa atau paris lagi lawa?

aku akan ke barcelona bulan depan...aku tinggal dekat dengan plaza catalunya...dangerous tak kawasan tu...dekat dengan simpang masuk la ramblas....aku pilih hotel tu sebab kalau naik bus dari airport...senang aje...sebab bus tu berhenti kat plaza catalunya...so aku tak yah nak angkut beg aku jauh jauh....

aku plan nak beli bus turistic untuk 2 hari...bus turistic tu macam sightseeing bus juga....anybody taken it b4...and barcelona ni...mana satu attraction yang worth bayar dan masuk.....aku ni bukan la suka snagat kat museum and koleksi koleksi lama lama pun...kalau unique...boleh dipertimbangkan....

harap sesiapa yang ada info yang saya hendak..sila bantu saya ok