CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

tapi hospital2 kerajaan dah tak suram macam dulu lagi banyak yang dah di ubahsuai berbanding hospital lama aku pun tak berani suasana dier tu nampak macam seram jerrr

kwn aku..dulu dy blaja kt penang. kolej gigi xsilap aku. around 2004. yg bt aku igt cite ni sbb aku sendiri penah dtg hostel tu dan alami pengalaman yg mengejutkan,xtersangka akan tgk kejadian tu. hostel tu nmpk luaran dy mmg dh berusia la. dkt je dgn area hospital pulau pinang.  waktu tu dh agak ptg,masa aku melawat kwn aku tu.hari sabtu. utk pengetahuan, blkg hostel kwn aku ni ada tempat bakar bayat non Islam yg xdituntut. kwn aku ckp diorg semua yg duduk kt hostel tu dh lali dgn bau mayat dibakar. n kebetulan ptg tu ada mayat yg tgh dibakar,so aku bt pertama kalinya dptla bau mcmana busuknya mayat kena bakar. bau dy mmg pekat,likat,melekat la kt baju baunya. tgh aku lepak2 dgn kwn aku kt luar pagar, tiba2 dari 1 bilik tu terdengar suara perempuan menjerit. bukan sorg,tp ramai.pastu nmpk ramai yg keluar lari lintang pukang. rupa2nya ada sorg budak perempuan ni histeria..satu kolej kelam kabut. penyelia hostel xde pulak,balik kg...so bincang punya bincang, bdk2 lelaki kt situ pun pakat ramai2 nk tngkp bdk pompuan tu. waktu tu bdk pompuan tu dh berlari ke area dkt dgn tmpt bkr mayat tu,sementara yg bdk pompuan lain pegi hospital.sbb kt hospital tu ada sorg pakcik guard yg agak pandai handle dlm bab2 mistik ni. dpt je diorg tgkp bdk pompuan ni, pakcik guard tu pun baca la ayt2 suci,smbil berdialog dgn menatang halus yg masuk dlm bdn dak pompuan ni.. aku pun time tu nyibuk jgkla menyelit,pasai tu la 1st time aku tgk org histeria.aku dgr ms pakcik tu tnya kt bnda tu knp dy kacau bdk pompuan tu,bnda tu jwb,budak ni kurang ajar ckp bau dy busuk.selidik punya selidik, tnya punya tnya. rupa2nya yg merasuk dak pompuan tu adalah roh mayat yg dibkr ptg kejadian. budak tu ada merungut kt kwn dy,disbbkn bau mayat yg dibkr ptg tu buat bj yg dia jemur jadi busuk mcm air longkang. stlh dipujuk2 ,baru la benda tu setuju utk kuar dari bdn dak pompuan td.itu pun bersyarat,tp syaratnya aku xthu. huhu..seramnya suara n muka bdk tu time dirasuk, aku xkn dpt lupa smpi bebila. moral of the story, mulut kena jaga,jgn cabul walau kt mana2 pun.

Rate

1

Wlupun mayat sekalipun,knalah hormat mayat tu..

yg tuh x seram lgi kalau bnding dgn hantu karak ni...banak dh makan korban......heeeeii serammmm

http://www.takmungkinbenar.com/2 ... ebuhraya-karak.html

Bulan pose lepas bini aku selamat lahirkan anak disebuah hospital swasta di Subang Jaya. Selepas dua malam kami dihospital, doctor benarkan wife and anak aku balik. So, kiteorg baliklaaa dgn happynya. Selang 2 hari pergi check up, anak aku kena tahan sebab kuning. Kena staylee maksudnya. Masa tu pulak semua bilik FULL. X der kosong langsung. Dah puas merayu tak dapat, diorg cuma letak dalam waiting list jer.So, wife aku amek keputusan nak duk dalam bili utk menyusu anak. Tak sanggup tinggalkan baby sesorang kat hospital, walhal rumah aku dekat jer dgn hospital.
Sib baik ada sorang akak yg tunggu anaknya juga. So dapatlah teman wife aku. Sian aku tgk wife aku, tido pun tidak yerlaa duk ats kerusi jer. Lepas 2 malam anak aku tak boleh kuar juga. Aku tgk wife aku mcm dah lemah jer. So aku pun merayu2rayu laa diberikan bilik... abis jumpa org bawah, org atas. Last2 dapat bilik. Tapi jauh giller dgn baby and kat tower lain. Aku cuma fikirkan keadaaan bini aku jer. Aku ambil bilik tue, at least mlm aku boleh tido sana jaga wife aku.
Rupanya bilik yg kami dapat ditingkat 5 and wing tue tak der penghuni. Daripada 20 bilik ada, cuma satu bilik dibuka KHAS utk kami. Tapi wing lain adalaa org. Jarak bilik kami dgn tempat nurse mmg jauh laa. So, mlm tue lepas berbuka wife aku pergi tgk baby kat tower  sebelah. Lepas hantarnya...aku naik sorang2 duk kat dlm bilik. Buat apa yg patut. Mmg rasa lain laaa. Tapi aku tak beritahu wife aku. Lepas kul 1130 kami bersiap sedia nak tidur. So, aku pun suruh wife and anak sulong aku tidur dulu. Lepas diorg tidur aku semayang sunat. Lepas tue rasa panas sgt badan nie. Aku ada laa rasa cuak and takut. Tapi memandangkan wife and anak aku ada aku wat tak tahu. Puasalaa aku baca apa yg aku tahu, azan slow(takut bini bangun) . Dlm jam 2 pagi baru rasa sejuk. Baru aku tidur. Alhamdulillah tak der gangguan pun mlm tue.

Rate

1

x check aircond on ke idak?

Follow Us
cite sorang akk farmasi nie yang nak pencen lagi 2 tahun..
kejadian nie dah lame berlaku ke atas diri die sendiri..
hari jumaat tengahari.. semua orang dah kuar makan..
akk nie pulak kebetulan nama die on duty cover waktu lunch hour..

lokasi kejadian.. di farmasi untuk pesakit dalam yang merupakan bangunan lama,
..terletak terceruk di satu sudut yang memang sunyi ler senang kata waktu2 tade org..
tengah sibuk buat kerja isi bakul ubat semua tetiba telefon berbunyi..
die pon angkat n jawab the call.. yang call tu merupakan pesakit kanak-kanak..
budak tu tanya mana ubat die tak makan ubat lagi hari nie..

Setelah amik details pesakit tu n semakan dibuat rupenye tade plak preskripsi untuk adik tu..
jadi kakak nie pon call la ward tu tanye.. pesakit nama .... nie mane preskripsi die sbb budak tu call tak dpt ubat lagi..
staff nurse tu terkejut sebab budak tu dah meninggal pagi tadi dats y tade preskripsi ubat..

lepas jer nurse tu letak tepon, akk nie terus blah dari situ tinggal semua keje tak berani sambung keje sorang2..huhu
so persoalan yang masih tak terjawab sehingga hari nie.. sape yang call akk farmasi nie??.. Last edited by aldehyde on 24-8-2012 01:28 PM

Rate

1

aldehyde posted on 24-8-2012 01:27 PM
cite sorang akk farmasi nie yang nak pencen lagi 2 tahun..
kejadian nie dah lame berlaku ke atas di ...

Ada gak sorang porumer kat sini yang post pasal kisah ni..porumer @poshbabe.
Seramnye bila ingat kite dah bercakap dengan seseorang, tup-tup, orang yang dok sembang dengan kite tu udah ninggal..huhu

deejavu01 posted on 24-8-2012 02:06 PM
Ada gak sorang porumer kat sini yang post pasal kisah ni..porumer @poshbabe.
Seramnye bila ingat ...

o..forumer poshbabe tu tak tau pulak die cite kisah kat mane..
tapi yang nie memang di hospital tempat aku keje..
kire aku dengar dari tuan punye badan tu sendiri la yang terkena..
heh..

aldehyde ada kisah serem lagi ke? cer citer

Dulu masa aKu jaga kaunter time shift mlm.pnh ade sorg pompuan mengandung ni tanya labour room.. Time tu sunyi kol 2 3 camtu.Dlm mamai2 aku ckp la jln labour room tu kt mana.. Terperasan gak kaki die berdarah.simce aku xleh tinggal kaunter,aku ckp la kt attendent.mintak die tolong assist pompuan tu.pastu attendent tu ckp die x perasan pompuan yg aku maksudkqn.sbb x puas ati n tkt jd apa2 so die round satu ward n bile tanya kt labour room, pompuan td tu mmg xdE.alu dh seram.dah la krne jaga kaunter sorg2

Pastu attenden tu cita mlm seblum tu diaorg ade dgr bunyi pompuan mengilai kt ambulans.cos ambulans tu seblum tu dia ada ambik patient yg bergaduh sampai kena tetak.so drh mmg byk arr.. Time tu diaorg x sempat cuci.cos yg amik tu driver yg keje shift ptg.so die handover driver shift mlm la tuk cuci..

aku bekerja di hospital,mcm dah lali pun yea kl setakat kne kacau ckit2 tuh sbb dah kerap sgt kne.Aku kje ward 1st class,x mcm ward biasa katil bersusun,ward 1st class ade blik2.
pertama skali aku kne mse aku night shift,biasanye lps kol 11 lampu kebanyakan akan d tutup.cuma buka 1 lampu dtgh2 lorong blik2 pesakit.pintu blik pesakit biasanye semua bertutup,so terkontang kanting la kteorg yg kje mlm nih duk kt kaunter 3 org.biasanye dlm kol 12 kteorg akan pg pantry tuk supper,tgh2 sdp makan sambil bergosip tuh tba2 dgr org menaip kt kaunter.kteorg pun pandang ant satu sme lain,sbb rsenye xde org kt kaunter.pastu sambung mkn lg.x lme tuh dgr lg org menaip makin kuat n rancak plak,dlm hati mungkin Dokter wad depan kot sbb derang kan sll dtg ward nih pakai kom.entah mcmne slah sorang member aku tanye ade dgr bunyi pintu ke?sbb kl ade org msuk biasanye blh dgr bunyi pintu tetutup.mse tuh aku dah rse meremang semacam.member aku ajak pg tgk sbb die nih kire berani la jgk..mse tgh jln nk ke kaunter tuh dgr lg org tgh menaip tp ble sampai jer kt kaunter tba2 aku rse mcm drh aku dah naik ke muke tengkuk rse meremang semacam,aku tgk member aku pun dah pucat..mse tuh trus duduk kt kaunter rapat2 sambil pegang yassin yg memang dah memang standby kt kaunter.itulah kali pertama aku kne bende2 mcm2 tuh.lps pada tuh byk kali jgk kne kacau sampai rse mcm dah lali n x heran sgt(cewah bongkak giler ayat)....

Rate

1

Tempat kejadian: Farmasi Pesakit Dalam (mcm dalam my posting kat atas tuh..)

Pada hari kejadian, aku keje malam 10 sampai 8 pagi di kaunter depan.. bile dah pagi tu ramai ler staff yang dah datang keje.. n ada sorang staff nie die mmg datang awl lebih kurang dalam jam 7pagi so tugas die untuk amik kunci & buka pintu di farmasi pesakit dalam nie.. so setelah ambil kunci die pon beredar la menuju ke tempat kejadian.. dari jauh die Nampak macam ade orang da tunggu kat depan pintu.. baju sejibik mcm uniform yang die pakai.. dalam hati staff nie sapelah kwn die yang datang awl sanggup tunggu kat luar punye la malas nak collect kunci.. bile makin dekat die rase tak sedap hati.. then baru perasan yang tunggu tu bukan kawan sekerja tapi someone yang menyerupai muke tade rupa..huhu.. apelagi staff nie cabut ler..pusing blakang terus lari.. haha..

Rate

1

fatehana posted on 16-7-2012 01:35 PM
citer kedua nie berlaku 2 hr lepas

masa awal pagi si bangla tue meninggal ada seorg lelaki nie di ...

Subhanallah..Alangkah indahnya kematian husnul khatimah.

Roh akan diangkat ke langit dan ditunjukkan bayangan syurga yang bakal menjadi ganjaran kerana taat pada perintah-Nya. Kemudian roh akan dikembalikan ke alam barzakh sementara menunggu hari kiamat.

Tanggal 1/8/2012 asben ana yg admitted kat hospital yg ana cerita tue tetiba kritikal subuh tue then Dr mmg minta kami semua berjaga2 dan bersedia utk menerima apa jua perkhabaran, ana pasrah dgn apa yg kami lalui masa tue, andai dah tertulis dia akan meninggalkan kami maka ana akan redho dan akan pastikan yg anak2 akan sama redho akan apa jua kemungkinannya

pagi dalam pukul 8 pagi ana dah sampai hospital, ana cutikankesemua anak2 dr sekolah
ana call ayah dan family semua, masa sampai kat hospital tue ana anak beranak baca yassin berkali2 memohon paad Allah agar permudahkan perjalanan dan urusan asben ana, seharian kami cuma di situ, ramai yg dtg terutama family ana, ayah pun dtg sama then lps kami semua berbuka dan ayah dah sudah solat maghrib tue ana nampak ayah ana pegang tgn asben ana dan dia cakap "andai engkau hadir nak ganggu menantu aku sila pergi, bulan puasa yg mubarak mcm nie pun ko boleh terlepas dr kena rantai tp ko jangan lupa yg balasan utk ko tetap ada dan menanti di sana dan aku xkan maafkan ko apa pun jadinya" dan lps ayah abis cakap mcm tue tetiba katil asbenana bergoncang, langsir yg menutup bhg asben ana berkibar2 dgn kasar dan yg pasti ana dgn adik bongsu terdengar bunyi cam org mendengus dgn begitu kuat sekali manakala anak bongsu ana terus menjerit dan menjerit, kalut gak masa tue dan Dr serta nurse bergegas ingatkan asben ana tue dah xde tp diaorg tgk keadaan asben ana normal dan baik2 saja jadi diaorg pun cam bingung naper anak bongsu ana menjerit, ayah ana terus peluk anak bongsu dan baca sesuatu di telinga dan anak bongsu sambil menangis peluk atoknya dan kata
"adik nampak ada benda hitam hodoh berbulu mata merah duduk kat sebelah atok tadi pastue dia pandang adik cam nak makan adik pulak" tp ana dan yg lain mmg x nampak pun benda yg anak bongsu kata tue cuma ayah yg kata kemudian "dah benda tue dah pergi balik ke tempat asal dia, jgn risau dia xkan dtg balik klu dia dtg nnt atok pancung leher dia"
dan x lama lps kejadian tue ada seorg pesakit yg baru sahaja dimasukkan meninggal dunia dan agak memeranjatkan sbb dia masuk based on appointment dan dia masuk pun sihat tp meninggal secara tiba2, Dr wat pengesahan kata dia mati mebgejut dan tiada serangan jantung, mmg berdebar2 hati ana masa tue, hanya doa dan fatihah mengiringi arwah   

Rate

1

Seramnye.
Macam mana dengan asben ana sekarang?

Suchi posted on 27-7-2012 12:14 PM
erkkk dia bunuh suami ketika dia sedang hamil ke?saya sebetulnya simpati gak ngan banduan walopun  ...

dekat penjara bukan ada klinik sendiri ke? atau memang kalau nak check up/bersalin/sakit memang kena bawak ke hospital luar lah ek?

tapibukanaku posted on 29-8-2012 03:57 PM
dekat penjara bukan ada klinik sendiri ke? atau memang kalau nak check up/bersalin/sakit memang ke ...

ntahlah maybe xde utk check utk ibu mengandung dan sewaktu dgnnya.maybe kat penjara tu tuk pesakit luar cam pening ke demam je kot.

Aku nanti malam ke HKL ... jumpa di sana ...