CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

salam.. nak tumpang cite gak la.. ni baru jer letak arini..

http://mforum.cari.com.my/viewth ... ;extra=&page=44

masa wife bersalin kat hospital selayang tu, bosan aku duk dalam bilik temankan dia, aku berjalan2 kat bawah tu sebb nak smoking, sampai ke rumah mayat kat bawah tu (ikut blakang nur cafe)...xde jumpa apa la pulak..kul 1, kul 2.30, kul 3, kul 4.30..sebb x leh nak tido.

Anak no 2... Baby boy...kakak dia dh semangat nk jumpa adik dia....alih2 jadi mcm tue...Tiiap kali lalu Kwsn kubur adik dia, mesti dia kata 'mama,adik kt sana! Kakak Nak jumpa! Sedih bila dgar Anak pompuan sya ckap mcm tue.... Kena kuatkn hati....'dia' ada yg jaga.... Malaikat.... Anak kt dunia nie saya kena jaga... Cukup masa Nanti jumpa lh 'dia'.... Sekarang saya just sedekahkan al fatihah Kat yg tersayang....

Reply 1740# waneeda1904

X taulah knpa doc nk sgt wat post mortem,sya pn pelik gak ... Bersungguh2 dia pujuk...tapi sya keraskan hati x nk buat post mortem,biarkn 'dia' pergi Tanpa cacat cela..masa bersalin normal tue... Doc siap tunjuk 'dia' kt saya....masa tue saya dh nangis2 sedih.... Time kebumi sya x dpt ikut... X discharge lagi masa tue..

sedih la pulak baca kisah korang ni.....tahniah! tahniah!

sedih la pulak baca kisah korang ni.....tahniah! tahniah!
juragan_malam Post at 9-8-2011 16:58

bengong ko wak.. dah sedih ucap tahniah plak.. ko lagi la.. ape kurangnyer kan.. sama2 la kite sedekahkan alfatihah dan doa kepada mereka

Follow Us
bengong ko wak.. dah sedih ucap tahniah plak.. ko lagi la.. ape kurangnyer kan.. sama2 la  ...
dinosour_27 Post at 9-8-2011 17:01

celupar sungguh cakap aku bengong! kenapa takziah? tahniah la sebab anak2 yang meninggal sebelum akhil balik adalah jaminan syurga bagi mak bapaknya yang kompom ke neraka...dia yang tunggu kita kat pintu syurga sedangkan anak2 yang alim soleh  (kalu ada alhamdulillah) pun x tunggu kita kat pintu syurga tau!....so mak bapak yang x dikurniakan nikmat dukacita masa kehilangan anak kecil jgn la jeles sebab anak kami akan tunggu kami kat sana...wallahualam (untuk sedapkan hati sedndiri..hahhaha...walhal tetiap hari rindu)

celupar sungguh cakap aku bengong! kenapa takziah? tahniah la sebab anak2 yang meninggal s ...
juragan_malam Post at 9-8-2011 17:06

hahahahaha.. btul2.. tapi hati tetap rindu kan wak? hahahahah.. tu yang aku selalu cakap kat nurul.. takpe wak.. buat lagi.. carik pompuan.. ni dah boleh start balik dah nie.. hahaha

hahahahaha..  btul2.. tapi hati tetap rindu kan wak? hahahahah.. tu yang aku selalu c ...
dinosour_27 Post at 9-8-2011 17:14

ai...nashat nampak! ko tu bila lagi? aku nak tambah hapanya yang baru kuar tu pun baru 2 bulan...

Reply  eyansss

baby saya meninggal dlm kandungan... masa tue dh lapan bln 2 mggu...sedih s ...
BERRY27 Post at 9-8-2011 05:37

insya Allah dia menanti ko kat sana...  sedih plak aku rasa sebab lagik 2 minggu je kan...  takpe, ada rezeki nanti tu...  insya Allah...

aku rekmen soh beliau bagi tacang kat ko
ruffleen Post at 9-8-2011 10:11

thanx ruffleen...  tak sangka lak leh dapat tacang...  sebab aku rasa cite aku tak seseram cite yang lenlain tu...

lepas nie,kalo sakit nk lg ker bilik sengsorang puan eyansss?
z3t_ex Post at 9-8-2011 01:38

hahaha...  dedulu aku paksa gak kawan aku temankan skang ni kalo aku terpaksa masuk spital gak, aku heret la sang suami temankan aku...  ekekeke...

celupar sungguh cakap aku bengong! kenapa takziah? tahniah la sebab anak2 yang meninggal s ...
juragan_malam Post at 9-8-2011 17:06

pernah jugak dengo statement ni...  katanya kalo baby meninggal masa kecik, diorang akan tunggu mak ayah kat syurga...

pernah jugak dengo statement ni...  katanya kalo baby meninggal masa kecik, diorang akan tunggu  ...
eyansss Post at 9-8-2011 17:54

memang la anak tu tunggu kat pintu syurga tapi kalu mak bapaknya jahat mcm yahudi tetap ke neraka juga, so tunggu la anak tu menangis2 mencari mana mak aku, mana bapak aku...lain la kalu dia dapat jumpa nabi saw dan minta syafaat ke atas mak bapak dia..mungkin la bole lepas kot...so jgn la ingat kita ada jalan short cut nak masuk ke syurga sedang kan nabi idris pun kena merasai mati, masuk neraka baru dibenarkan duk kat syurga tu pun dia manupulasi malaikat maut kata selipar dia tertinggal kat dalam dan jaman tu nabi saw x de maka Allah bagi dia duk dlm tu lagi pun dia antara orang yg dijanjikan syuga....kita? nak cakap apa? saya tertinggal anak dalam tu? anak kita duk kat luar je, bukan kat dalam...so kita la kena start perbetulkan perjalanan dan keimanan kita..untuk mengecap semua2 tu..insyaAllah!

Reply 1747# juragan_malam

mesti wak rindu maryam sangat2 kan ?
mcm tue lah saya ....rindu sgat kt anak bujang saya tue ...
dh lah tiap2 pagi kalau nk g keje kena lalu kwsan perkuburan dia...
teringat2 saya kt dia ...

Reply 1754# juragan_malam

betul2... ibu bapa dia tetap kena timbang tara amalan sewaktu hidup ... xde free pass masuk syurga... jadi kena beringat2 ye ... ibu bapa di luar sana ... anak tetap menunggu di sana.. kita aje x tau mcm mana....

Reply 1750# eyansss

insya'allah .....

waaaaa
sedih plak aku baca citer kat sini

ai...nashat nampak! ko tu bila lagi? aku nak tambah hapanya yang baru kuar tu pun baru 2 b ...
juragan_malam Post at 9-8-2011 17:16

sabar la wak.. dalam proses ni.. hahaha

Reply  waneeda1904

X taulah knpa doc nk sgt wat post mortem,sya pn pelik gak ... Bersunggu ...
BERRY27 Post at 9-8-2011 04:55 PM

eda pun x dapat ikut masa kebumikan jenazah... eda bersalin kat kl, kebumi kat kg hubby n9..
arwah sebijik muka ayah dia.. ngan putih + rambut hitam lebat.. cantik sangat...
masa tau baby dah meninggal tu macam orang gila... malam masa tunggu dilation tu eda siap cakap kat hubby, xmo la tengok baby takut nanti teringat2.. xmo sedih sangat.. masa tengah push hubby cakap kt nurse.. lepas tu bila baby dah keluar nurse cakap kat gynea.. tp gynea pujuk xleh cam tu.. ni anak awak camane pon tgk la sekali.. dia pun tunjuk la.. meroyan terus melalak2.. subhanallah cantik!! x puas tengok plak.. tu yang lepas dah siap solat tu eda minta nak tengok lg... bila teringat arwah tengok je ayah dia... now datang gila kejap2 eda pakai kan tudung kt si adik.. kekeke.. comel.. tp si adik nye boy..