CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: applegirl

deleted post

molley444 posted on 9-8-2012 07:08 PM
tak berminyak ke muka?..

Memula tu nampak la berkilat..tapi lelama kat muka tak la obvious sangat...minyak zaitun kan cepat meresap...saya memula guna pun a bit skeptik la...tapi lelama dah terbiasa...saya sapu masa nak tido... memang kesannya buat muka kita a bit moist, scar jerawat slowly hilang...

220796 posted on 9-8-2012 09:35 PM
those yg berkulit kering & normal ok lot.....but yg oily tak bertambah oily ke kan? maybe auntie d ...

Bubuh tak le sikit sangat dan tak le banyak sangat...cukup2 untuk ratakan kat muka...betul tu, kalau muka oily sangat memang tak galakkan...tapi kan saya ada baca article mengatakan walaupun muka berminyak, boleh sapu kat muka esp. yang ada bekas2 jerawat or masih ada jerawat...cuma kaedah tu kena guna Extra Virgin Olive oil la...ye setuju, minyak zaitun memang banyak khasiat...anak saudara saya pernah amalkan cara raw ni, hasilnya, muka dia yang banyak jerawat & bekas2 jerawat, licin...bersih je lepas tu kulit dia cantik...saya tak berani lagi nak guna EVOO ni lagi...sebab masih tengah gila guna product SRG hehehe...tapi nak try la...

zamj75 posted on 9-8-2012 11:07 PM
aku dulu masa memula keje naik motor mmg guna minyak zaitun tapi tak pasti jenama safi atau everso ...

Kaaannn, masih ingat lagi penyanyi Naser wahab bila orang tanya apa rahsia dia awet muda..sebab kulit muka dia tak de kedut2 dan bersih...dia kata rutin dia hari2 ialah, setiap malam sebelum tido dia wajib sapu minyak zaitun kat muka dia...

U tak nak teruskan ke guna .... murah pun murah...

coco_chanel posted on 10-8-2012 12:22 AM
Memula tu nampak la berkilat..tapi lelama kat muka tak la obvious sangat...minyak zaitun kan cepat ...

pasni leh try la.....penah pakai pencuci muka safi zaitun.. ok gak....nanti nak cuba minyak zaitun safi la..

molley444 posted on 10-8-2012 10:31 AM
pasni leh try la.....penah pakai pencuci muka safi zaitun.. ok gak....nanti nak cuba minyak zaitun ...

Try la ... saya baru sangat2 try...guna yang ada Rose hip tu... kalau rasa malas nak guna moisturiser ke serum ke  lepas cuci muka, sapu je minyak zaitun safi ni...

coco_chanel posted on 10-8-2012 12:34 AM
Kaaannn, masih ingat lagi penyanyi Naser wahab bila orang tanya apa rahsia dia awet muda..sebab ku ...

skrg ni dah byk pilihan dok sapu minyak vit E + vit A + rosehip jenama Cosmoderm, tapi sapu minyak zaiton safi pon satu pilihan yg bijak

Follow Us
saye pemakai safi dr skola menengah...sgt2 ohsem...lmbut je kulit

tadi jln2..menyoping, ternampak BB krim safi rania dan BB krim safi balqis...belek2 je la..lum beli....yg BB balqis tu cam menarik gak.. ada vitamin E

A'kum semua, saye newbie kat sini..

Saye nak share, kwn saye sebelum ni ade jerawat timbul2 kat dua2 belah pipi dia.. Pastu
bekas2 parut merah hitam pon byk.. Btul2 kat pipi tpt boh blusher, mmg dr jauh bleh
nampak la.. Sekali baru2 ni junpe terkejut tgk kulit muka dia dah licin dan langsung tade
jerawat dah.. Cantik sgt kulit dia, cam kulit baby dah.. Su siap jerit2 lg tanye dia pakai ape..
Huhu.. Dia pakai safi tutup hijau tu, dia kate amek mase gak.. Dia pakai dr bln julai sampai
skang.. Dia kate dia mmg x sangke kulit muka dia bleh baik, saye pon mmg x sangka sgt2..
Lain bebenor kulit diaaa..

Kesimpulannyer, pd yg kulit bermasalah kite jgn putus asa. Jika jumpe prod yg serasi ngan
diri kite pasti akan membantu masalah kite.. Cam kwn su tu, dah jd cantik sgt just pakai
Safi.. Su pon dah beli dan mule start pakai!

Kalau di izinkan tuhan, kulit su bleh jd cun kwn su tu.. Su update kat sini k.. Skang su baru
pakai 4 hari je..

sy mmg pngguna setia safi...x kisah safi balkis ke, rania ke, tutup hijau ke , kuning ke...men guna je....so far sume ok,xde jd masalah kulit.....b4 this pnah tukar produk....kengkonon nk lg cantik la....gile teruk muka berjerawat....penuh satu muka, xde space yg kosong..huhu....pastu nekad patah balik ke safi, rest muka seminggu, xpakai pape pncuci or cream.....then after 1 week bru pakai safi balik, baru muka balik ke asal........bersih tnpa jerawat.....parut ilang terus....bebudak opis pon impressed camne muka bleh ok balik sbb msa bermasalah tu mmg teruk gla muka.....uhukuhukuhuk!!!

ga-in posted on 13-10-2012 11:45 AM
sy mmg pngguna setia safi...x kisah safi balkis ke, rania ke, tutup hijau ke , kuning ke...men guna  ...

Wah bagusnyer kulit awak, mmg serasi ngan safi la tu. takyah la tukar2 prod kalau dah
jumpe yg ok tu..

Su mase jerawat byk duku penah try yg tutup biru safi gamat utk kulit berjerawat.
Tak sesuai plak yg tu, pas cuci muke jd tegang semcm pastu jerawat lg byk yg tumbuh..
Kulit muke pon jd x sehat, tu yg su stop pakai safi gamat.. skang su cube safi hijau plak.

zamj75 posted on 12-8-2012 08:51 PM
skrg ni dah byk pilihan dok sapu minyak vit E + vit A + rosehip jenama Cosmoderm, tapi sapu minyak ...

ni kalau pakai palmer's skin therapy oil boleh ke?

blythes posted on 14-10-2012 04:35 PM
ni kalau pakai palmer's skin therapy oil boleh ke?

saya ada pakai juga palmer's oil tu.....cuma yg tu sedikit pekat dan berminyak....saya pakai ok je...kalau nak yg ringan dan kurang berminyak leh try herbaline nyer...

aku ni jenis pantang nampak org kulit lawa mmg aku akan tanya guna jenama apa, baru2 ni kat tmpt keje aku ada pompuan baru masuk dah kawen dan umur pon dah menuju ke lewat 30an la...tapi kulit dia mmg cun secarit cela pon tak ada licin selicin nyer....aku tanya dia guna apa...dia kata dari dulu sampai skrang dia guna safi cuma dia tukar ke rania je skrang sbb dah masuk lewat 30an ni......sbb aku tengok muka dia dari awal pagi bawak ke ptg mmg cun dan tak berminyak langsung......

zamj75 posted on 15-10-2012 09:15 PM
aku ni jenis pantang nampak org kulit lawa mmg aku akan tanya guna jenama apa, baru2 ni kat tmpt kej ...

bagi pendapat aku lah kan, kalau kulit dah mmg keturunan kulit cantik
sama ada diwarisi mmg pakai lah produk apa pun,
tak kisahlah dia pakai produk murah ke produk mahal ke
kalau kulit mmg genetik cantik,mmg akan cantik juga.

cuma kalau kulit yg cantik tu tak dijaga,
lama2 akan pudar jugak kecantikan tue.

mungkin la kot dia tak ada masalah dr awal...tapi stkt ni yg koi jumpa pakai safi mmg kulit dia lawa sama mcm kawan koi dari remaja sampai la nak masuk 40an pakai safi mmg lawa kulit dia......

zamj75 posted on 15-10-2012 09:33 PM
mungkin la kot dia tak ada masalah dr awal...tapi stkt ni yg koi jumpa pakai safi mmg kulit dia lawa ...

habis tu skrang ko pakai produk apa?
sbb aku ada jugak ikuti perkembangan ko
berdasarkan apa yg ko post
produk yg pnah ko pakai dari
safi, mary kay, estee lauder anr...

skrang ko pakai apa? takkan takde satu pun produk
yg berkesan ko pakai,,,,

prihatin btol ko yer pada penjagaan muka aku yer hahahahahaha atau ada menda yg ko tak puas hati kat aku hahahahahaha, oleh krn muka aku burn masa aktiviti sukan selama 2 minggu berjemur...jadi kulit aku terbakar dan sedikit sensetif jadi aku pakai susu kambing jenama bellina yg mmg aku pakai kalau muka aku burn jadi dah 2 minggu aku pakai so skrang kulit muka aku dah kembali ok. wat masa ni aku hanya cuci muka ngan sabun susu kambing bellina je dulu. pastu bila dah btol2 ok aku akan sambung guna sk11

zamj75 posted on 15-10-2012 09:50 PM
prihatin btol ko yer pada penjagaan muka aku yer hahahahahaha atau ada menda yg ko tak puas hati kat ...

well bkn nya apa since aku mmg slalu lepak kt bft nie
komen2 kt sini aku amek yg mana positif dan bagus utk di ikuti
tapi tak smua yg baik2 kt sini mampu utk aku ikuti..
di samping nak tahu juga perkembangan para forumer
yg duk guna bermcm mcm produk...