CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fireunicorn_85

Kisah seram di TANDAS rumah/sekolah/kampus/public/ofis dan sebagainya

kisah ke3, ok yg ni mmg betul2 mistik dan seram.

kisah ni masa aku 18thn, pas spm cuti sekolah. aku ngan adik balik kg kt felda soeharto tu. nk balik bagan datoh so ikutla van makcik aku. kitorg balik tgh2 malam jalan tak jam kekdahnye... masa tu aku duduk van seat yg paling belakang. ngan adik dan sepupu lelaki aku yg aku namakan A. si A ni tetiba gedik la plak nk kencing tak tahan.. so tgh lalu gedangsa ke mane ntah aku pun lupe, jumpelah satu surau kecik ni. ms tu mmg takde rumah kiri kanan ade surau tu jah. surau tu dahle gelap gelita so pakcik aku pun suluhla lampu van kt toilet surau tu. rupe2nye tu bukan toilet pun tp tmpt amek wudhu. yg ade pili bawah die longkang tu. si A ni tak tahan punye psl kencing la kt situ.. tp aik? sekejapnye die kencing? die pun mcm tergesa2 gitu. yg makcik aku pun tnyla eh ko ni kencing basuh tak? die ckp tak. sbb masa tgh kencing tu die terasa ade org simbah air kt blakang die. die terkejut terus blah. errrkk pengotor nye die

so kitorg pun mulalah perjalanan balik kg aku kt bagan datoh tu.. sbb dah lewat sgt kami budak2 tido, tinggallah makcik pakcik aku sembang2 taknak ngantuk. dh nak masuk simpang utama ke rumah aku, si A ni mcm mengerang. aku terbangun, ingatkn die ngigau. sekali tu die menjerit2 plak smbl tendang2 kerusi depan. habis terjaga satu van. pakcik aku pun berentilah kt simpang tu... tp tepi simpang tu ade kuil hindu la plak... aku dan adik aku dah cuak, nk kuar dh die plak duduk kt bahagian pintu sliding van tu. tgh mengamuk2 plak tu. so aku dan adik aku pun panjatla tingkap van sbb kecut punye pasal

dah suma org kuar, si A ni dok jerit2 lagi mengigau so makcik aku pun amek air sebotol baca ayat kursi simbah kt die. baru die tersedar. pastu tanya2 plak ngan inesennye... kite dah sampai ke? ngape berenti tepi jalan? ah sahla budak ni dh kene rasuk. so kitorg call la abah aku, abah aku pun pggl la kawan bomoh die. mlm tu jugak wat upacara buang benda tu... benda tu ikut die dari surau tadi la..nsb baikla benda tu cuma numpang je. jenis yg tak bertuan dan tak brape power sgt. so dimandikan la si A tu, dan adelah upacaranye lg tp sbb masing2 malam tu cuak takde yg nk gi tgk. yg aku tau abah aku ckp benda tu dh dibuang kt blakang rumah kitorg yg kebetulan kebun kelapa. dlm kolah aku ade diletak tangkal utk mandi si A, dan kt pintu blakang aku pun ade tangkal jugak. kawan abah aku ckp jgn bukak tangkal tu. sbb taknak benda tu balik lg.even smpi skrang pas abah aku meninggal pun kitorg tak bukak2 tangkal tu so aku tak tau ape isinye...

pas kejadian tu, abah aku ade citer gak. malam2 masa die duduk sorg2 ade org ketuk2 pintu belakang. tp abah aku malas bukak. paham2 la sendiri ye

gopal posted on 8-4-2013 01:23 PM
bahahahahhahaha...aku gelak gila2 sampai kuar air mata oiiiiii....

gile lawak.. merembes2 air mata aku gelak

kisah ni pasal aku terkunci dalam toilet rumah..........................

kisah bermula, masa aku ting. dua kalau aku xsilap

masa tu cam biasa mak aku kejutkan aku dari tidor untuk bangun pi sekolah

so macam biasa aku bangun mandi,dan tiba2 aku rasa nak b*rak....

aku pun masuk toilet....lepas menunaikan hajat yang besar tu.....

aku pun tolak pintu....eh,xboleh....pintu xboleh tolak daaa.....ader la 5 minit jugak aku duk dalam toilet tu panggil mak aku

mak aku pun bukak la pintu, n dia cakap yang pintu toilet terkunci dari luar.....

pelik....camner pintu boleh terkunci dengan sendiri dari luar

so aku pikir....siapa yang kunci pintu dari luar ni, arwah ayah aku dah pi kerja awal2 lagi,

akak2 aku pun da pi sekolah,mak aku ada kat dapur,adik2 aku dah tidor.......

jadi siapa............................................

Ni kisah abg ipar aku..

Masa ni dia belajar kat sekolah teknik (tempat dirahsiakan) dia duk asrama. biasa la asrama ni kan memang penuh dengan cerita seram. satu hari malam ni dia rasa sakit perut yang amat sangat. sebelum sampai kat toilet dia dah rasa semacam dah. once dia masuk dia nampak encik sweet duk berdiri depan salah satu pintu toilet. Abg ipar aku ni memang hati kering. mula2 dia ingat kawan2 die nak pedajal tapi bile die tengok balik betul2 dia ckp "ni betul ni"...dia masuk la toilet sebelah encik sweet tu berdiri. dia melapas kan hajat dengan hati gembira mcm tak ada apa2 yang berlaku. bila dia keluar dari toilet en sweet tu still ada lagi kat situ. terus dia pandang encik sweet tu dia ckp "ko ni xde keje lain ke nak kaco orang..dah2 baik ko blah dari sini"..Encik sweet tu pn lompat keluar..smpai je kat luar abg ipar aku ckp die dengar mcm pokok tumbang kuat betul bunyi dia. dia tgk encik sweet tu tumbangkan badan dia pastu bergolek2 turun bukit lepas tu hilang. die pun masuk bilik tido mcm tak ada jadi.

aku pun pelik mcm mana dia boleh kuat semangat macam tu..salah satu sbb die budak silat kot..maybe...ermm

Baca banyak kali..