CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

nak share 1 story ni... kisah benar..

adalah hamba allah ni, waktu bekerja, masuk lambat, duduk ofis 1-2 jam, pastu keluar, tak tau ke mana... tapi rajin buat mlm, kira makan gaji buta lah yea... pastu bila majikan tak kasi increment, rasa tak puas hati sebab dia nampak sales company tinggi... tapi majikan pun nampak, dia tak contribute apa2 pada company..

so, sebab majikan tak tahan, majikan monitor performance closely, panaslah hamba allah ni... at last berhenti kerja... lepas tu adalah we all dengar dia cuba berniaga sendiri... buat kontrak, supply barang, bundle kat up town ect ect ect

tu cerita tahun lepas, skrn ni alhamdullilah hamba allah tu nampak maju...wife dia citer, masa kerja dgn kami, husband dia selalu ada free time utk family, tapi skrg dah tak der time, tapi wife tak kisah, sebab dia tau husband dia sibuk uruskan perniagaan.

morale of the story, tak kiralah apa bentuk perniagaan anda, jika anda bersungguh2 mengerjakan, insyaallah akan berjaya..

tapi kalau asyik enjoy, tidor, mlm pun asyik tukar2 1 bulan 10 mlm, asyik nak cepat kaya.... toke gudang pun bole tutup gudang...

nak share 1 story ni... kisah benar..

adalah hamba allah ni, waktu bekerja, masuk lambat, duduk ofis 1-2 jam, pastu keluar, tak tau ke mana... tapi rajin buat mlm, kira makan gaji buta lah yea... p ...
hazel23 Post at 23-10-2009 09:58

kak hazel,

jom jumpa.. lama tak borak2 dgn akak.. nanti kita buat date eek...

biasanya yg ansuran2 ni org gomen selalu buat..hahahah
offtrade Post at 22-10-2009 21:36

btoll lah tuh...iena kejer gomen...tudung jual rm20 sehelai pun nak beransur-ansur gak....

anakpanah,
ko carilah investor untuk perniagaan ko..buat proposal cun2..hehehe..

iena,
saya dah rasa huh bahang ansuran ni malas dah nak pi kutip..brg beli pun dah hancur hutang tak habis..hehehe

kak hazel,
moral of story cite akak tu kan..hehehe..buatlah keje yg mendapat keberkatan pasti hidup senang..kalau kat opis dok curi tulang gitu jerk, hiduppun mcm susah sbb tak berkat..so bile bisnes jujur dan ikhlas adalah keberkatan kat situ.

Saya pun minat berniaga sekarang buat bisnes sambilan jer sebab masih bekerja...rasa macam nak wat fulltime tapi x tau nak pilih yg mana... bisnes hiasan rumah atau pakaian....minta tolong sesiapa boleh beri cadangan berdasarkan pengalaman...

Saya pun minat berniaga sekarang buat bisnes sambilan jer sebab masih bekerja...rasa macam nak wat fulltime tapi x tau nak pilih yg mana... bisnes hiasan rumah atau pakaian....minta tolong sesiapa bol ...
cikglemer Post at 30-10-2009 12:05

bagi aku bisnes pakaian... sebab aku buat bisnes pakaian.. hehehe

Follow Us
anakpanah,
ko carilah investor untuk perniagaan ko..buat proposal cun2..hehehe..

iena,
saya dah rasa huh bahang ansuran ni malas dah nak pi kutip..brg beli pun dah hancur hutang tak habis..hehehe ...
offtrade Post at 28-10-2009 10:03
d

itulah pasal...kalau bisnes online bayar ansur...setelkan payment baru dapat barang...tapi kalau dah hurung barang ke opis...kalau buat ansuran....amik barang dulu..boleh bayar ansur kemudian...kalau orang jujur...mmg ingat hutang sampai ke mati...kalau tidak....sendirik mau ingat...

d

itulah pasal...kalau bisnes online bayar ansur...setelkan payment baru dapat barang...tapi kalau dah hurung barang ke opis...kalau buat ansuran....amik barang dulu..boleh bayar ansur kemudian.. ...
iena_kindaichi Post at 30-10-2009 13:49

saya dah puas dah buat bisnes ansuran camne.......saya jual kain pasang,cadar,& etc....
barang yg dia ambk dgn kita dah naik kusam dah colour tp byr pun tdk jgk......

ada yg satu pattern manusia yg buat saya sakit hati..pandai berhutang...tp nmpk kita wat bodo jek...
borak dgn kita selamba jek mcm x rasa bersalah.......padahal hutang x byr habis lg.....bila kita tnya...
dia blh ketawa2,x dal duit lah......apa punya manusia jenis ne.....kesudahannya jd hutang lapok......

jarang berlaku sebelum org datang ketuk pintu kita dah siap siaga....

jarang berlaku sebelum org datang ketuk pintu kita dah siap siaga....
sinar_inspirasi Post at 30-10-2009 14:45

ni namanya murah rezeki...hehehe...

Post Last Edit by sinar_inspirasi at 30-10-2009 16:43

skrng aku kat Bangkok.... setelah di tinjau2.. aku ada  nampak bebreapa produk yg berdaya maju kalau di buat betul2...

dan skrng aku nak tanya pendapat korang lah.. aku tunggu brng aku sampai... wall sticker... agak2 produk ni bagus ka bagi pandangan korang..

ni blog aku baru buat

http://sinar-wallsticker.blogspot.com/

dan skrng aku nak tanya pendapat korang lah.. aku tunggu brng aku sampai... wall sticker... agak2 produk ni bagus ka bagi pandangan korang..
sinar_inspirasi Post at 30-10-2009 15:29

aku dah tgk dah wall sticker tu kat fb ko...

memang cantik wall sticker tu...

so...kesimpulannya produk tu memang bagus...

permintaannya...itu aku tak tau le...tu kena tanya orang yang buat bisnes wallpaper...kalau permintaan tinggi untuk wallpaper, so ada kemungkinan jugak wall sticker akan mendapat permintaan yang tinggi...

just my seposen...

skrng aku kat Bangkok.... setelah di tinjau2.. aku ada  nampak bebreapa produk yg berdaya maju kalau di buat betul2...

dan skrng aku nak tanya pendapat korang lah.. aku tunggu brng aku sampai... wa ...
sinar_inspirasi Post at 30-10-2009 15:29

hai sinar.....
pd pendapat saya wall sticker ne ada potensi utk di jual......
mcm kat jb mmg pyh nak cari.........
blh lah saya jd supplier awak nnti.............
gurau jek........

ne hnyalah my opinion yg x seberapa.............

alhamdulillah.. sokongan demi sokongan skrng ni... tima kasih byk kawan2 dalam forum dan diluar sana... tima kasih byk2..

dan aku tak berhenti disini saje...insyaALLAh aku akan berkongsi maklumat setakat termampu dengan kawan2...

ingat ye.. peluang datang dalam masa kita tak perasan dan lalai...

wall sticker memang ada potensi... mummy pun minat sangat..ingat nak supply.. tengok sinar dah bawak dulu hehehhehe..

beberapa bulan lepas ada bawak few sample dari china..memang cun la... tengok brand  dan packaging yang sama MR DIY jual..murah plak tu baru RM 23.90

so hope sinar boleh lawan harga dia ( hope borong lebih murah..so nanti org yang nak meniaga dapat untung yang berpatutan/berbaloi ) kat area KL/Selangor ni memana MR DIY laju semacam jer wall sticker ni kene jual..manjang habis jer..

anyway gud luck sinar

775# mummycool

tima kasih.. dan lebih bersemangat...

dan peluang ini juga bleh diambil oleh orng lain....  aku just melontarkan idea utk sape2 yg silent reader atau yg aktive berforum ni ambil peluang...

kita bersaing secara sihat dan bersih.. sama2 cari makan.. dan rezeki semua akan bertambah.. insyaALLAH

775# mummycool

tima kasih.. dan lebih bersemangat...

dan peluang ini juga bleh diambil oleh orng lain....  aku just melontarkan idea utk sape2 yg silent reader atau yg aktive berforum ni ambil ...
sinar_inspirasi Post at 30-10-2009 17:12

harap sinar @ sapa2 je kat sini ambk peluang ne......
Insyallah wall sticker ada sambutan.....
saya pun dah lama terfikir wall sticker ne tp x da peluang nak ke sana....
biasalah org mcm saya ne..modal jd masaalahnya........

sapa yg ada kemampuan jgn tunggu lama2...rembatlah peluang dan idea yg
sinar lontarkan....mudah2an memberi rezeki yg lbh utk kalian semua............

aku pun baru ni tahu apa benda wall sticker..selama ni aku cuma tahu wall paper je..ketinggalan jugak...lepas  ni boleh le tampal kat rumah...

778# tanya

nanti bleh laa tampal ketiga2 rumah tu... hehehe

masa memula tampal kat kedai dulu.... yang mcm mentol lampu..lampu tu... ehhehehe asal orang masuk kedai je terus pandang ke lampu tu ( sticker )... unik...semua  dok memuji...