CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

aku penah cecah 10k sehari... penah cecah 5k sehari.. dan penah cecah RM25 je sehari... tapi puratanya cecah 1-2k sehari... itu pun beberapa minggu kebelakangan ni je.. alhamdulillah... tapi target bulan posa nih.. lebih besar... skrng ni dah dapat 2-3k satu hari.. keseluruhan blnposa ni insyaALLAH cecah lah beberapa rat...

[ Last edited by  sinar_inspirasi at 17-9-2007 11:51 PM ]

cuma skrng ni masih dok pusing2 modal... kalau modal dah besar aku ingat insyaALLAH .. senang je nak dapat 3-4k satu hari bersih... doakan lah.. semoga aku berjaya bersama korang semua..

Originally posted by herba at 17-9-2007 09:19 PM

mmm... aku sarankan permulaan kerja makan gaji dulu dan parttime business.... aku tak mau korang terjun..... aku partime pun dah lebih separuh gaji gak.... kalau tak takkan boleh balik ka ...

good one - mmg terperinci la, dan semmg nyer pengalaman hang jauh dah...

kadang2 nak tunggu income bisnes parttime lebih byk dari gaji tu tak tahu sampai bila... sebab tak de fokus... nak fokus sikit terganggu dngan keja... nak kerja kuat rasa nak niaga.. susah gak....

so kadang2 tu kena fokus full time baru dapat berganda dari gaji.... kalau nak tunggu sampai income parttime lebih dari gaji... ntah sampai bila....

apa2 pun... tgk kepada perjalanan bisnes itu..a dakah bleh pergi jauh atau setakat musim

Originally posted by perfex at 16-2-2007 10:42 AM
bagi sy pulak, niat hati mmg mmg nk bhenti and buat biz fulltime.. hubby pun mmg fulltime biznesman.. tp satu jer hal yg buat sy masih bekerja.. still tunggu greenlight dr parents.. yer lah, xmo  ...

serupa ngan i. walaupun dah kahwin, somehow i dulu takut gak nak bagitau i berhenti kerja nak buat bisnes. lagi2 my parents bukan jenis org buat bisnes ni. sekarang ni pon sbb blum la ade benda sgt nak prove kat diorang ... diorang mcm wonder, ape yg i buat sebenarnya - keep suggesting to me all kinds of job opportunities. walaupun berterima kasih, tp i harap sgt diorang nih paham yg i nih nekad nak b'niaga. dahla berniaga online, lagila diorang tak paham ... 'ko buat ape ni, asyik ngadap komputer je' ....   penat tul nak explain.

tp i rasa, semuanya bergantung pd kita & semangat kita sendiri. kalau kita betul2 nak berniaga, kita kutip ilmu & mula cari pengalaman @ mula berniaga. Kalau org sekeliling kita tak percayakan kita, kalaupun ada yg perlekehkan usaha kita, selagi kita yakin diri & rajin berusaha, insyaAllah boleh berjaya dlm bisnes.

rata2 org keliling i la ... mcm2 pesyen ... ada yg sambil kerja, sambil bisnes ... ada yg kerja dulu kumpul duit & simpan niat, pastu berhenti lepas tabungan dah dirasakan mencukupi.

i sendiri lain. i terus berhenti kerja & mula berniaga - sakit jugak sbb bukan drp family yg senang. Terus-terang, i takkan cadangkan sesiapa pun ikut tindakan i ni, sbb mmg perit (unless u drp keluarga yg berduit & mmg tak freak bisnes)

so much at stake, especially bila dah ada tanggungan/family.

so sbb dah ada tanggungan tu, not rich but want to do bisnes AND berhenti kerja ... the best thing, rasanya is to plan & run business tu sungguh2, short-term & long-term. to me, walaupun perniagaan kita tu nampak mcm takle mega, benda tu kalau kita bijak buat perancangan & execute well with perseverence ... potensinya utk menjadi besar sehingga bukan setakat menampung kehidupan yg dah tak kerja makan gaji, tp juga meningkatkan taraf hidup, mmg ada.

Mula2 mmg pikir nak buat dua2 (kerja makan gaji & bisnes) ... tp mcm mana utk buat semua ni, kalau fokus dah divided ... takkan nak buat kerja utk majikan kita main2 ... abih tu macam mana plak bisnes kita? - hangat2 tahi ayam je ke? ... so, sbbkan i ni pon jenis rebellious& tak bleh nak buat benda yg i tak berapa minat, I berhenti je kerja

but u know, itulah antara keputusan i yg i plg bersyukur sekali, walapun blum kaya mana, tp jiwa i merdeka. i tgh buat something yg i mmg enjoy & to me ... that's priceless!!!

Follow Us
Originally posted by herba at 17-9-2007 09:19 PM

mmm... aku sarankan permulaan kerja makan gaji dulu dan parttime business.... aku tak mau korang terjun..... aku partime pun dah lebih separuh gaji gak.... kalau tak takkan boleh balik ka ...

jika beginilah saranan awak, nampaknya alternatif yg saya nampak, kena pegi franchise bisness dahulu la.

Originally posted by faiqah2007 at 17-9-2007 10:55 PM

Patutnya bulan 4 lepas aku dah tender....tapi sebab kena kencing ngan member , abis RM20K....
La nie terpaksa ler aku menyimpan balik....sambil2 clear2kan hutang yg ada...

Insya'allah, da ...

bawak ler byk2 bersabar. ada la bahagian utk kawan awak die akhirat nanti yea. tabahkan ati.

Originally posted by meow_tompok at 18-9-2007 02:42 PM

jika beginilah saranan awak, nampaknya alternatif yg saya nampak, kena pegi franchise bisness dahulu la.

Kalau awak nak berniaga, tak semestinya kena francies..... saya sarankan awak kejela mana bidang yang awak nak meniaga...... kalau awak takde ilmu, takde pentahuan, takde pengalaman sah2 nanti awak jadi katak   . Saya rasa ada bagus juga makan gaji sambil meniaga.......  pertama selamat dan kedua income lebih....

dari yang hamba faham mamat herba nie (awak nie jual herba ekkk, sekarang saingan banyak la keh keh) , cara nak tahu awak ni avaiable terjun katok ke tak leh kira daripada income dan masa......

kononla.......... saya ni gaji 4 ribu..... sehari maknanya RM181 , keje 8 jam, sejam RM 22....  awak try niaga 3 jam sambilan dapat berapa...... kalau 3 jam awak  niaga dapat RM66 maknanya sejam awak dapat RM22 sama dengan gaji, full time niaga 8 jam pun macam gaji jugak..... baik sambilan, lain le test drive sejam awak dapat RM66 ringgit.... tu boleh ler......

Ingat buat niaga dekat uptown tu bahagia sentiasa ker..... kalau hujan, ribut, petir........... elektrik takdak..  siapa nak datang jenguk beli, kalau seminggu hujan, banjir.... padan muka awak..... makan miss, minum peluh kecewa   . pelan-pelan brother and sister..... ada orang saya tengok, makan gaji tapi kedai 2,3... upah orang. Boleh apa..... siang keje malam niaga boleh apa, niaga online 24jam leh terima order apa...... yang sibuk2 nak berenti apasal......

ooooo bos dah taknak tengok muka awak lagi yer....   pernah dengar tak, sediakan payung sebelum hujan? dah ada payung.....

apa2 pun pilihlah yg terbaik utk masa depan... jgn mudah terpedaya ... fikir sendiri.. tanya orang dan nilai lah..

Bila masa plak aku jual herba   , memang betullah kalau keje makan gaji nak niaga kena utamakan makan gaji dulu...... pada dasarnya paling elok meniaga nie kena sepenuh masa..... cuma peralihan tu aku lihat sebagai sedikit demi sedikit macam pindah rumah.....

kalau dah ada pelan emergency, plan B iaitu ada simpanan backup atleast leh juga buat makan bulan-bulan..... aku tengok tempat aku nie banyak pulak yang niaga sambil keje. ada salon kat umah la... ada jual perfumela... jual prepad kad, MLM toksah citerlah....... bos aku pun dia buat Alken dapatla 20,000 sebulan, aku jer yang tak reti MLM sebab aku kang pemalu..... bos aku bawak mercedes pun tak jugak berenti keje....... network ngan aku2 dia push2nya..... macam swasta nie aku faham tekanan korang... aku dulu Assistant Account lepas tu naik lagi jadik anggota treasury depatment. Memang pening, perah otak tenaga...... no wonder korang nak cabut.... but itulah sediakan kelengkapan dulu, ilmu, pengalaman, network...... kalau malu2 tu buang le sifat tu jauh jauh (keh keh cam kena kat aku jer)... jadik barula selamat...

tak nak la dengar nanti, baru sebulan start terpaksa jual buku, pc sebab nak bayar sewa rumah, keta dan ntah apa2...... cerita benar nih.... melainkan ada guru sebelah kau pimpin dari A sampai Z dan tinjau perjalanan korang secara praktikal. Guru tu pulak kenala yang bertauliah....

Niaga nie permulaan sahaja perit, bila dah lama2 , orang dah kenal, maka rezeki tidak kunjung putus insyaallah.... cuma yang perit tu kena beware berapa lama ia berlaku dan apa ubat yang korang bawa untuk menangkisnya sehingga lah rezeki tidak kunjung putus tu datang.......

saya pon suka berbisnes..tp banyak no penghalang..
dahla saya ni kerja pun tak tetap.....
tp kalo berenti kerja yg ni pon takut lagi takda gaji...dah lama rancang2bisnes..tapi tak bergerak lagi...
kengkadang rasa down sbb sengsorang..huhuhuhuhuu

hang pompuan ker lelaki.... tapi tak kisahla.... aku o.k kalau nak bekerjasama ngan aweks nie.... nak meniaga sesama tak  ftir . Untung leh bahagi 2

meniaga apa megatron?
jual robots ke?

saya nak bukak taska la.....sesapa ada idea lebih nih?heheh

isshh ishh awak nie.... jual robot mainan budak2 taska awak jugak yang gembira..... kalau awak perempuan, sementara bebudak tu bergembira, kita pun bergembira ler... kalau awak lelaki awak duduk la sorang2 kikikik

[ Last edited by  megatron at 19-9-2007 04:26 PM ]

Reply #115 ftir's post

taska tak tau laa...

tapi nursery anak aku tu, owner tu keje gomen, tapi bukak nursery dan ada cawangan 2-3 dah...dia manage jer nursery tu, pekerja dia pun ikut shif sebab dia bukak 24 jam...

dan yg kat centre dia tu pun dia sewa 6 buah rumah, asingkan budak2 tu ikut umur... dia ckp senang nak monitor budak2 dan kelas pun ikut tahap umur masing2...

pastu dia ada satu umah transit untuk budak sekolah.. bila balik sekolah, dia make sure semua keje siap, makan minum, sebelum balik rumah petang tu.. so bagi ibu bapa bekerja mmg senang laa... bila malam mmg masa untuk anak beranak laa...

mmg la boleh contohi akak tu... sambil keje sambil bisnes makin maju

jom ftir kita bukak taska ......

aku mmg rasa nak berenti keja..sbb dah bosan dipergunakan oleh bangsa2 yg pandai mengambil kesempatan..aku ada gak buat biz kat uptown mlk tapi tulah..hempeh tul la uptown mlk nih..peniaga lebih ramai dr pengunjung..ni yg buat aku takut nak berenti nih..

aku mang skrg nk berhenti kerja tp huby aku tk kasi.......

aku tension kejer yg sering di tindas oleh org n perangai kerja org yg bodoh ni