CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

Originally posted by plamsat at 29-12-2007 01:03 AM
yang penting kebolehan menjual apa saja

nak biz kena le menjual.. yg penting benda halal la..

kalau tidak, duk le makan gaji.. kekal le di situ sampai bila-bila..

aku pernah gi seminar motivasi.. motivator tu kata, org makan gaji takkan kaya.. kebanyakan org yg kaya, org yg ada biz sendiri... bukan aku kata tau.. pakar tu kata...

org makan gaji jgn marah aku ar...

Originally posted by llisamaisarah at 31-12-2007 09:06 AM
kalo semua org jadi bisnessman / woman..sape lak yg nk keje gomen..

hihihi.. betul gak ek.. kalau sume org meniaga, siapa pulak nak jadi customer aku..

jadi korang jgn berenti kerja la.. nanti aku takleh cari makan..  

kalau ada wawasan nak jadi usahawan bleh lah benti kerja... kalau tak nak jadi usahawan sepenuh masa wat pe benti keja.... mesti ada juga yg kerja makan gaji... kena ada yg usahawan...

sebab bukan semua nak niaga... bukan semua nak makan gaji.. so pilih lah.. kalau jiwa kacau sebab nak niaga tapi still makan gaji... itu yg kacau tu.. tak tau nak buat apa... pening... kalau nak buat partime kena tau cara parttime.. kalau nak full time tak leh makan gaji lah... gitu lah lebih kurang

sebenarnya..usahawan nih bukan semua orang ader bakat..
semangat nak kuat..

Originally posted by wira2149 at 31-12-2007 05:04 PM
sebenarnya..usahawan nih bukan semua orang ader bakat..
semangat nak kuat..

yesssssss.. semangat kena kuat.... lebih2 lagi nak tukar jenis perniagaan.... ini lagi mencabar... sebab start baru..

klu nak jadi usahawan sepenuh masa ni...memang hati nk kena kental,mantap n tabah tahap "hardcore" punya...klu x mmg separuh jalan la..

angan2 mmg kene selari dgn usaha kita....

dulu saya hanya mampu berangan2 nak itu dan ini...saya grab sikit2 angan2 saya...ada yg dapat..ada yg xdpt lg...yg penting kita usaha...

sampai bila kita hanya mampu berangan n xmampu realisasikan angan2 kita tuh....

tanpa keberanian mimpi xkan bermakna..hehehhe...

Selamat Maju Jaya Semua...

Follow Us

property..

ok geng im new here..sy nk tya ada sape2 yg otai dlm
dunia property kat sini..sbb i have few question pliss

Originally posted by syikin at 31-12-2007 02:28 PM

nak biz kena le menjual.. yg penting benda halal la..

kalau tidak, duk le makan gaji.. kekal le di situ sampai bila-bila..

aku pernah gi seminar motivasi.. motivator tu kata, org makan  ...

Sebenarnya boleh gak nak jadi kaya kalau makan gaji .. tapi kene pandai pilih kerja aa ..

Member aku yang kerja kat oil and gas (office kat KLCC) .. fresh grad .. gaji  RM 6000-7000 .. tak tipu punya ..
Kerja welding paip .. dok kat Qatar .. gaji RM 13000 - 15000...

Sorang mamat kerja bank .. umur around awal 40-an .. gaji Rm 50,000 ... lagi sorang RM 30,000 ..
Member aku ... awal 30-an .. Rm 15000 ....
Sorang lagi kawan ... umur 25-26 .. gaji RM 4000, bonus tahunan .... berbelas-belas bulan ...

Semuanya bergantung kepada diri masing-masing .. kene pandai cari lubuk ..

Originally posted by thedude at 1-1-2008 07:55 PM

Sebenarnya boleh gak nak jadi kaya kalau makan gaji .. tapi kene pandai pilih kerja aa ..

Member aku yang kerja kat oil and gas (office kat KLCC) .. fresh grad .. gaji  RM 6000-7000 .. tak ...

kalu dah tahap kawan-kawan ko ni...aku rasa mmg takyah berenti kejelah...sbb income dia mcm org bisnes gak...tapi aku tak rasa ramai yg gaji gitu...sbb tulah ramai yg nak buat bisnes....kalu dierhatikan,salah satu sebab org n2ak bisnes sbb duit tak cukup...harpan masing2,dgn bisnes nilah dapat duit byk....tapi tak tau dlm bisnes ni,ramai gak yg tak tahan.....sbb bisnes ni susah bagi aku...bukan seme org boleh bisnes.....tanpa perancangan dan modal yg cukup,baik keje makan gajilah....nipendapat aku...

p/s:azizi ali dah jadi jutawan tapi masih tak berenti keje....

salam,

2o thn lebih saya kje makan gaji...

10 thn lebih menjlnkan biz partime..

Maknanya..makan gaji dan buat biz..

Makan gaji ..pegang amanah dengan majikan..

Biz.. pegang amanah diri sendiri ..sesama manusia..juga amanah Allah yang perlu kita jaga..

Pilih le..atas kemampuan..jangan nanti yg di kejar tak dapat...yg dikendung....?

Tapi kalau ade niat nk niaga..Just Do It..Langkah beribu batu tu tak akan tercapai kalau tak dimulai dgn langkah pertama..

Salam
ni nak share pandangan antara makan gaji dgn keje sendiri..aku sekarang mmg tgh makan gaji dgn gomen..mkn gaji ni mmgla stabil dan terjamin.Tambahan kalau kita ada kedudukan..tp seperti forumer sblm ni kata kdg2 bidang tugas kita tu buatkan kita trasa kosong dan memberontak..lagipun kita mkn gaji ni kena akur dgn bos. Walaupun sbnrnya kita xsetuju tp "saya yg menurut perintah".
Tak dinafikan ada org yg suka dgn pangkat,keistimewaan,kuasa..itu sbb diorang sayang nak benti dan rasa susah nak dpt keje gomen ni..so syg kalau benti..apa pendapat korang..
Pada aku tu semua xpenting, kepuasan minda,kebebasan masa dan keberkatan tu lebih penting.Tp biasalah kalau nak benti ni mesti byk sgt tentangan,sama ada family,kawan2 opis juga bos2..target aku mmg aku akan benti gak,tp nak stabilkan jugak bisnes part time aku skrg..buat network meluas,sambil memikir2 peluang2 yg baik..bila kita dah start bisnes ni otak kita automatik akan byk idea bisnes..
terima kasihla pd sinar, kerana kata2nya telah membakar semangat aku...

samala ngn aku. bosan dah keja ngn gomen ni, wlaupun tetap tapi memang tak bebas la. memang teringin sangat nk benti dan bisnes. cam biz spa Q tu. huhu.

salam...

ari ni aku antar surat resign... 3 bln notis... setelah abih pk... baik aku buat 100% bisnes dr buat partime.  bkn apa aku ni dah keja lebih 11 thn tp gaji ciput... xsampai pun rm2500... kalau gaji aku tinggi mcm kwn2 thedude tu... xkuasa aku berenti...maybe xpandai carik lubuk

lepas ni aku leh la aktif join sinar dan kwn2...

Originally posted by mrs_teratai at 2-1-2008 06:28 PM
salam...

ari ni aku antar surat resign... 3 bln notis... setelah abih pk... baik aku buat 100% bisnes dr buat partime.  bkn apa aku ni dah keja lebih 11 thn tp gaji ciput... xsampai pun rm2500 ...

caya lah kak...respect! semoga berjaya..
saya sendiri pun belum berani buat macam tu....

Originally posted by mrs_teratai at 2-1-2008 06:28 PM
salam...

ari ni aku antar surat resign... 3 bln notis... setelah abih pk... baik aku buat 100% bisnes dr buat partime.  bkn apa aku ni dah keja lebih 11 thn tp gaji ciput... xsampai pun rm2500 ...

waaa...tahniah2..welcome to the club..hehehhe...semoga berjaya...

Originally posted by tanya at 2-1-2008 07:10 PM

caya lah kak...respect! semoga berjaya..
saya sendiri pun belum berani buat macam tu....

tima kasih tanya...

bagi akk kalau keja u xmenghalang bisnes dan keja u berbaloi dgn bayaran xpe la... just keep it... bg akk kena buat pilihan utk kepuasan diri...  InsyaAllah.. nnt kita bole bekerjasama lg

Originally posted by faridali at 2-1-2008 08:16 PM

waaa...tahniah2..welcome to the club..hehehhe...semoga berjaya...

Tima kasih faridali... nak ikut gak jejak langkah u...

teruskan usaha berganda.... sepak tendang dlm bisnes fulltime... dan dugaan.. kena terima... insyaALLAh berjaya..

Semoga semua berjaya dan suksess...insyallah ..dimana ada kesungguhan dan kekuatan disitu ada jalan..

skrng kita di tahun baru 2008... tahun yg penuh dengan cabaran kenaikan barang2 keperluan....kos pembelanjaan kita pun meningkat.... dengan brngn dapur, minyak, dan kos2 lain.. ini agak merungsingkan... sebab pendapatan tak meningkat pun.. tapi harga brng terus naik dan naik....

so kalau pendapatan yg besar tak apa.. siap bleh simpan apa lagi... jadi kalau yg masih takut2 nak buat bisnes utk side income atau nak buat full time... ini lah masanya samada full atau partime....

kena berani tanggung risiko sikit utk keluarkan modal... dan kena tau apa produk yg senang jual... kita mesti berani... apa yg penting kita kena lakukan ini :-

1. modal
2. pelanggan.- cari network
3. rajin usaha
4. berani dan tak malu
5. jgn byk mengeluh
6. fokus setakat mampu
7. dan lain2...

ini memain peranan penting jugak dalam bisnes... so apa yg di sebut kat atas tu sangat penting... kena kuat.. kena amik tau benda nih.. sebab kos keperluan kita sudah menjadi beban utk kita terus hidup...

so dari skrng kita perlu mulakan utk belajar2 atau utk berkembang ...

network utama kita adalah :-

1. kawan
2. adik beradik
3. jiran
4. dan lain2..

mcmana nak tau produk n demand dari pelanggan... itu kita bleh bincang betul2... dengan kenaikan kos yg makin meniggi.. apa lagi yg kita tunggu... tunggu harta turun dari langit.. kena loteri?... nonsen... kita sendiri yg kena bekerja keras... wajib... nak simpan hari tua, anak sekolah , insuran. dan lain2... jom pakat2 bisnes