CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tomatto_gurl

Sayangnya aku padamu.....

Originally posted by tomatto_gurl at 5-3-2007 05:05 PM
hehe.. baru setahun takpe... masih syok berdua lagi tu..
Umo 22thn... ermm... tak lama lagi nak masuk 23.... kira dah makin meningkat... takut tak sempat knal hati budi...

Ermm... gitu ek?.. ...

ooo...baru 22, takpe byk mase lagi...aku kenal hubby pun umor 26, tp sebelum tu dah 2x clash ler..hehe..

nanti ade le jejaka yg dtg tuh..janji kita jaga diri n akhlak sebaik mungkin...
kalo perangai bukan2...lelaki yg nak ngorat pun cuma nak wat stok geli2 jer..
bak kata pepatah plak..'cinta takkan dtg kalo tak dicari' yg ni aku tak tau le betul ke tak...
sbb tak penah mencari cinta...lain le kalo masuk reality show tu..huhu..

ape pun gud luck utk tomatto dlm mencari teman sejiwa..moga akan dapat lelaki yg baik2..
paras rupa tu jatuh no 2 & 3..yg penting keikhlasan dia terima kita seadanya..."kalo kita boleh terima kelemahan dirinya disebalik kelebihan2 yg ade...iitu lah cinta sejati.." daaa....

Rate

1

Originally posted by philipinoe2 at 5-3-2007 05:10 PM
akak tertarik dgn post adik jenjalan nie...esp. psl "org salu tanye bile nk ade baby"...

so akak ade 1 solution utk adik2 yg ade prob or tension/rase irritated dgn soalan, ko bile nk ...

hehe...bleh dipraktikkan gak jawapan camni..
mmg tension tul kalo tanya pasal baby..
sampai ayah mertua dok ckp, takyah merancang2...
ishhh..mana ade merancang , dah blum ade rezki..:@

kan ke cinta tu buta...tak nampak bila akan datang dan tidak nampak pada siapa akan mengena....so why bother....

what you need is to be yourself and be sincere in anyhting that you do....jika jiwa bersih orang akan mudah menyayangi kita...kata-kata bonda gua...wehkehkehkeh....

kalau orang tanya...bila nak bercouple?...jawab je la...belum ada rezeki nak berjumpa ngan "Pujaan hati ku?...jawab terus terang...tak perlu berselindung...kalau memang dah tak de rezeki, cakap je tak de rezeki...pastu minta kat is penanya tu..."u tolong la doakan supaya rezeki I bercouple datang secepat mungkin, boleh?"...

dan disamping tu sentiasa lah bermuhasabah diri untuk mengenali more of yourself...masa ni lah pun you punya banyak masa untuk mengenali diri sendiri...know what you like to do when you are bored,what makes you sad, what makes you happy, apa yang boleh mengoncangkan emosi lu..

when you have menyelami hati budi sendiri barulah boleh menyelami hati budi orang lain yang lu ingin jadikan pasangan hidup lu...ni diri sendiri pun tak kenal nak kenal orang lain...

secondly sayangi diri lu dulu, pamper yourself, make yourself happy then only lu boleh membuka hati untuk menyayangi orang lain...ni tidak makan makanan tak sihat, tidur tak cukup, kerja teruk, spent too much time entertaining friends...kebahgiaan diri sendiri terabai so macammana orang nak sayang kat kita....

Rate

2

Reply #13 tomatto_gurl's post

ooooo...baru 22 tahn....orait..cam tu amik ler msa....pk....ler.

akak stuju dgn post abg fany di atas...psl sayangi diri sndiri, pamper la tu...mase stil single ni la buleh wat ape yg kiter suke...kalu ade duit lebih tu, pegi ke spa, masage ke, g salun tuka style rambut ke, g shoping beli ape yg kiter suke, then ade duit lebih lagi, g cuti, jenjalan dlm mesia or obersi...tu sume mmg susah nk wat kalu da kawen nnti(buleh tp susah)...unless kalu dpt laki bername DK, leh dok goyang kaki dlm umah..

if you could only see the way, she loves me, maybe you would understand -tonic

Rate

1

Originally posted by philipinoe2 at 6-3-2007 11:23 AM
akak stuju dgn post abg fany di atas...psl sayangi diri sndiri, pamper la tu...mase stil single ni la buleh wat ape yg kiter suke...kalu ade duit lebih tu, pegi ke spa, masage ke, g salun tuka st ...

SETUJU SETUJU SETUJU
mari habiskan duit untuk diri sendiri
selain untuk mak bapak
lepas kawin, lom tentu ko leh buat cenggitu
yang penting.....kita enjoy!

Rate

1

Follow Us
hmmmm....
nampaknya persoalan cinta mendominasi pemikiran masyarakat dr memikirkan utk menjana ekonomi negara dan membenteras gejala sosial...:nerd:

Rate

1

Originally posted by afja at 6-3-2007 11:31 AM
hmmmm....
nampaknya persoalan cinta mendominasi pemikiran masyarakat dr memikirkan utk menjana ekonomi negara dan membenteras gejala sosial...:nerd:

yelah kan afja
apala nak jadik ngan budak2 skang ni..
pk nak KAWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINNN je
karang lepas kawin nak solo balik plak
ish ish ish.....

Reply #26 carlorino's post

abg carlo pon stil x kawen lagi ke?... haaa, ape kate cube ejast adik tometo tu...mane tau love is in the air ka..

everlasting love-jerat joling...

setujuk..
lps tu wat thread kat family diskasen...
ckp wife/husband.... begitu begini....wakakaka....
aku gelak kan jek...mcm nih :lol

baik la pk mantapkan ekonomi sendiri...
mantapkan ilmu di dada...
dr memikirkan persoalan ttg jiwa dan perasaan....
masih ijoo tuh....

Rate

1

Originally posted by philipinoe2 at 6-3-2007 11:35 AM
abg carlo pon stil x kawen lagi ke?... haaa, ape kate cube ejast adik tometo tu...mane tau love is in the air ka..

everlasting love-jerat joling...

aku nak kawin ngan ko arr pino.
senang dedua ada 7th sense. leh tau ape nak jadik sok2, boleh sediakan payung sebelum ujan.

Reply #31 carlorino's post

....

ok jom aa kite kawen...bile abg carlo nk dtg minang pino?...next manth kan?...

apa lak bulan depan. bulan 3 tak leh ke?

Wuih... Kita settle problem si tomatto dulu yek, pas tu baru kiat uruskan kes mau kahwin 2 orang kawan nu.. Kita buat the wedding of this year.. Tapi dia dua kena belanja.. Kitorang arah jak..

Reply #33 carlorino's post

jap pino check diary, nk bulan 3 kan...

14hb xleh, hari gawai...
17hb pon xleh, hari kucen pino nk beranak..
25hb lagi xleh, hari aids sedunia...

haaaaa, dah jumpe 1 date yg bebetul pino free....abg carlo dtg minang 34hb 3 ni jela...pino tggu taw...

Reply #21 JomJalanJalan's post

tu la pasal... aku dah lima kali bercinta... tapi tah la... ati batu la kot.
langsung tak rasa sayang, bukan stakat tu, bekas bf aku masuk hospital pun aku selamba lagi... tak kisah pun...

Bila clash aku takde perasaan. macam numb.. tak sedih, tak kecewa... siap nak jadi member ex aku lagi.. Yang peliknya ex aku yang frust menonggeng!... taknak jadi kawan coz dia kata dia taknak ingat kenangan lama.

Pelik gak aku... padahal dulu masa memula couple dia kata "takpe, awak try sesuai kan diri... belajar sayang saya..kalo dalam beberapa bulan awak still tak ada perasaan kita clash la..."

Bila dah try gini plak jadinya... dia kata aku PELIK... unpredictable..    sampai dia tanya aku "awak ni les ke?"... sungguh!.... tak terlintas nak buat benda yang salah sisi islam tu...

Paling aku perasan skali ialah aku tak rasa macam kena elektrik bila dia terpegang aku... Ermm... he's not da one... tu yang hati aku kata...

Memang la slama couple aku tak pernah bagi dia sentuh aku... maklumlaa... aku ortodox sket.. aku percaya kalo mamat tu sayang kita dia akan jaga kehormatan n bagi yang terbaik utk kita.. kalo dah garu-garu n gaha-gaha...tu bukan sayang... nafsu namanya...

Dia kata aku tak try sayang dia, tak layan dia mcm couple (tak bagi pegang)... cetek btul pemikiran... dia ingat couple tu je maknanya....  dia ungkit pasal aku tak bagi pegang tangan masa lintas jalan... aku kata.. "baik awak pimpin makcik yang buta tu lintas jalan dari pimpin saya yang lengkap semua pancaindera ni.." pastu dia terasa n kata aku ni pelik...

Bukan dia sorang.. semua 5 bf aku cakap aku pelik... Errmmm... aku pelik ke??.... musykil aku... Pelik ke ek?

Rate

1

Reply #35 philipinoe2's post

sempat lagi tu nak kawen.... ishk3.... weh...weh... masalah aku nih gimana?? hehe... kawen jemput aku eh...

Originally posted by tomatto_gurl at 6-3-2007 02:11 PM
sempat lagi tu nak kawen.... ishk3.... weh...weh... masalah aku nih gimana?? hehe... kawen jemput aku eh...

suda laaaa...
ko jangan percaya kat pino tu
aku saje je nak testing power tadi tu
ada ke 34 haribulan
silap haribulan la aku nak pinang

oh ya, masalah ko eh tomatto.
buat rileks je.
baru umo 23 ya? aku dulu pun rasa camtu dulu.
takde langsung perasaan jeles nak bercouple.
nanti2 terbukak la hati tu
doa bebanyak k.

Reply #36 tomatto_gurl's post

now, thats what i called...music (saje sbb pino tingat albem tuh.. )

5 ex, lime2 adik tometo xde rase ape2, abes watpe buang mase kapel ngan 5 manusia ittu?..1 buang mase je diri sndiri, 2 buang mase 5 lelaki ittu padehal diorg leh carik pmpuan lain mase yg digunekan sia2 utk berkapel ngan adik ittu, 3..errr jap dah lupe ape no 3 aaa....haaa, dah ingat! 3 malam, tanpa bintang-fiq mentol.......  

bile adik tomet xnk kapel tapi laki2 tu yg ckp, alaa bg la mase utk kapel, utk menyesuaikan diri, utk saling mngenal antare 1 same lain, utk belaja menyayangi, then kalu x seswai kite clash, lps tu adik kapel ngan die, maknenyer adik stuju utk cuba belaja jd kapel die...blaja utk menyayangi die...so msti ade something yg wat adik in the 1st place stuju utk cube jd kapel die, tul x...apekah "sbb" ittu..:cak:

cinta, kini kurasakannya.....rindu, asyik datang merayu......(akak tgh denga lagu ni mase type post ne)

umo br 22 dan ade 5 ex, maknenyer scare purata adek kapel x lama kan?...x tau la plak lps kapel clash, esoknye dah kapel ngan org lain plak... ...tu namenyer playgirl...

spiking of playgirl, akak tingat psl sorg playgirl yg keje sbagai playan kelap mlm aka gro aaaa...1 hari mase die balik dr keje, mlm la, tibe2 die kene kidnap, then kidnapper die bawak die ke area sunway, rogol die beramai aka gang bang, then tinggal die mcm tu je dlm semak tuh...naseb baek x kene bunuh kan...motive: balas dendam sbb pmpuan tu playgirl dan pisau cuko...

spiking of gang bang...:cak::cak:

eh smalam akak pegi la pasa borong slayang nk beli barang2 dapo, then nampak tometo sega2, akak pon g la dekat kedai tu nk tgk/beli...mak dato mahalnye kangkong skangni...sekati RM4.00?!!! (kangkong tu dok sbelah tometo td)...

nota kaki: credit to pinoe2 kerane berjaye offtopic tanpa mengganggu kelancaran post inni..

pinoe2: time kaseh abg momok...
mekjena: pino jgn lupe game livefool vs barcelon pg esok..
pinoe2: g mmp*s la, pedulik hape aku ngan game tuh...

Rate

1

Reply #36 tomatto_gurl's post

mak aihhh...dah 5 bf. bnyaknya...ko ni kalu tau x t,bukak ati tu buat pe nak kapel2. x yah ler nak test2. kalu rsa hati dah t'buka bru carik. aku ingat ko ni kurang hormon estrogen kot...tu yg cam kurang nafsu cinta...heheee. Pegang2 lum kawen dlm islam mmg jelas salah. keluar b'duaan tu pun salah. Jd pk ler yg t'baik utk diri
anda.

pino...

org x pakai sekati lagi ler..org pakai kilo....
kecuali ko nak beli 600 gram.

Rate

1