CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mr.Forensics

Apa first impression korang tgk remaja lelaki piercing?

kekadang masalah gak..bagi dorang itu satu trend atau fesyen..kekadang sesetengah org cakap..biarlah dia pakai apapun..asalkan hati dia baik..tapi ramai yg tak terfikir...cara pemakaian atau sesautu perkara tuh juga patut diambil berat...cam subang2 ni lah...

ala senang kata dunia nak kiamatlah..sbb laki pun dah pakai cam pompuan..subang sana..subang sini..tindik sana tindik sini...kekadang aku pelik gak..laki pakai lagi banyak aksesori dari pompuan tuh..penyanyi rock tuh..hehehe..ala yg gelang ala2 rock atau tali2 tuh..pompuan ada gak pakai...aku ler tuh..hehehe..kekadang jerlah..x macam laki2 sekarang...sib baik x pakai emas...hahaha

Rate

1

Reply #100 JUSTcircle's post

amboi..bersyarah lak ko kat cni..
tp aku stuju ngn ko..

biasalah kan..pendapat....hehehe..

kekadang lawak kan biler dengar..

"ala..kekadang pompuan x pakai tudung tuh lagi teruk dari pompuan pakai tudung"

"walaupun dia pakai camtu..tapi hati dia baik tau?"

kau tau naper aku gelak? sbb org kan selalu ckp "don't judge a book by it's cover"..aku separuh setuju pada ayat tuh..sbb ayat tuh boleh digunakan pada masa tertentu..

tapi sesuai ker ayat tuh kalau..

ada seseorang tuh pakai "underwear" jer keluar rumah? keluar tok berhadapan dengan masyarakat...tapi, hati baik tuh..baik giler...hahaha..kompom2 orang cakap dia giler dri segi pemakaian dia..and memang kompom pun giler..takkan x rasa malu kuar rumah ngan pakai secebis kain jer..tul x?

tuh yg aku rasa kelakar ngan masyarakat kita nih...

[ Last edited by  JUSTcircle at 11-9-2007 10:37 AM ]

Rate

1

Reply #103 JUSTcircle's post

aku lak x puas ati kalo org nengok luaran jer.
esp kat tmpt aku study ni..
mmg tgk luaran semata2..
aku bkn nk offend sape2 la tp let say pmpuan yg kai tdg labuh..
of coz laki akn terpikat tgk keayuan diorg kan.wp hakikatnye sesetgh diorg tu sgt la hipokrit nye+lg jaat dr aku..:re:
pastu cth cam aku lak yg jenis gegile camni..mau ko x angin kalo diorg compare bnde camtu.agak2 la kan.
tu yg aku pon plik gak ngn msyrkt skang ni.
aku bkn nk kondem sesape la tp kdg2 "dun judge a book by its cover" tu kne la digne pakai kan..

Rate

1

ntahla aku pun susah nak komen bende ni.. 'dont judge the book by its cover tu memang tak leh di guna pakai langung unless kite dah bace isi nye kan...ade jugak imej teruk.. same goes to perangai die...

aku pun bukan baik sangat... piercing pun penah.. tapi aku tak tau la hati aku baik ke tak.. susah nak cakap wey..

Reply #105 sayang_mulut's post

fuhhh..hidup lg ko rupanyer

Follow Us

Reply #105 sayang_mulut's post

stuju2..aku mmg x puas ati kalo tgk luaran jer.
ko piercing?ko laki eh?
tp prangai xleh dinilai dr luaran.
ckp x stuju tol aku..byk kes pompuan yg dislh tafsir camni.

Reply #107 re_re's post

kan.. hahaha...

Reply #106 jpl_fan's post

harus la..

aku laki, so aku xleh jawab ke soklan ni

Reply #104 re_re's post

hm..sebab tuh aku cakap...Don't judge a book by it's cover tuh boleh dipakai pada masa2 tertentu gak...x sumer leh pakai..ada masa kita kita leh judge org by it's cover..cam wanita tak bertudung dan Islam contohnya..awal2 kita dah leh cakap..mungkin dia tak dapat hidayah lagik nak tutup aurat..pompuan pakai tudung tapi pakai baju ketat2..mungkin kita leh cakap..hm..dia tak tahu cara pemakaian Islam sebenar agaknya.... sbb tuh kadang kala istilah Don't judge a book by it's cover tuh perlu juga digunakan..ada masa perlu ada masa tak perlu..bergantung pada keadaann lah..
tul x?
tapi itu hanyalah pendapat akulah..sbb kekadang aku pun selalu kena gak..contohnya..aku ni nampak jer malas...aceh,...tapi hakikatnya aku lebih suka study biler org x yg aku x kenal ada kat sekeliling aku..ataupun x der saper kat sekeliling aku...sbb tuh kekadang aku dapat gelaran malas..aku x kisah..yg penting aku tahu sapa diri aku..so, ni kira kes..don't judge la..

tapi, pada masa yg sama aku pantang dengar lagu jer nak gerak badan..nak menari..so, org leh expect aku ni suka menari...pandai menari..tuh dari segi gerak badan akulah..kalo cantik..maknanya pandailah kan? so, ini adalah kes we can judge..

that's all my opinion...

uik? pjgnyer...

Reply #110 timeoutzone's post

uik? apsal plak x boleh..boleh jer..mana tau kalo ko ada pendapat ko sendiri kan?

tapi aku cakap betullah..kalo laki bertindik..kompom2 x layak jadik imam..camner nak imamkan bini nanti? tuhlah yg sayang tuh kalo laki tuh x tahu..kalo hanya tau fesyen semata2...tapi agamanya tak tahu..kan payah..

kalo ko ada pendapat yg lebih bernas..bg jerlah tahu kitorg...nama forum...kita leh bincang n amik ilmu masing2...baru luas minda ni...

Reply #112 JUSTcircle's post

okok, sebelom tu, nk tanya
pasal tindink tu xlayak jd imam tu, selama2nya ke?
betul ke ni ato setakat myth jek?

aku rasa ada tindik nampak cool gak..
cam Azmyth(Pirate Master). huhuhu.

pasal laki piercing tu gay plak, aku rasa tu benda lapok..
setahu aku, gay bertindik tu fesyen 80an, 90an.. dorang dh x guna fesyen lame lagi dh

Reply #113 timeoutzone's post

laki piercing x slh..skdr ikut tren tp ade gak yg x lupekan agama.
cme diorg mudah dislh tafsir la..cth gay la ape le..
tp kne la bersesuaian kan.
xkan tua2 muke cam ramli ms tu nk brtindik gak.
mmg la hak dia tp aku ttp nk kate x sesuaaii ngn dia tu.
eeeee..tahla.

Reply #113 timeoutzone's post

selama2nya tuh aku tak tahulah..tapi yang pasti kalo lelaki bertindik x boleh jadik imam...nak tahu lebih lanjut baik ko tanya kat org2 yg lebih berilmu nih..aku tau sikit tuh jer...tapi nasihat akulah...x yahlah tindik2 nih...buruk rupernyer... sbb tuh jangan tindik sesuka hati jer..

'cool' lelaki bertindik? lalaki mestilah mahu dipandang 'cool' oleh wanita..tapi kalo dah 'wanita2' kat sini cakap x cantik..x 'cool' x kan nak terima gak? trend ker tak trend ker..aku rasa itu bukan sepatutnya budaya kita....

tapi kalo aku..tau jer betindik..even x pakai subang pun..dah mestilah aku tau 'dia' tuh x leh jadik imam...

tp kalo d akambus blk lubang tindik tuh????
hurmmmm mcm class usrah la plak

Reply #116 snow_queen's post

ha..tulah aku x tau..sbb tuh kena tanya ustaz2 atau ustazah2 lebih baik..kang kalo aku men jawab tanpa ilmu kang..dosa plak..
tapi boleh ker kambus balik? aku yg bertindik dari kecik sampai sekarang nih? even aku x pakai subang dah sejak aku derajah satu? aku tengok tindik aku stil x dikambus2 pun..lubang tindik tuh elok lagik? ni kan yg baru tindik..boleh ke dia sambung balik? cam amik masa bertahun2 jer aku rasa..

hodoh sehodoh hodohnyer

Rate

1

aku geli tgok.. and seram gak.. xsakit ker diorang wat mcm tuh? apa yang bestnyer?

Reply #119 pinguin's post

tuh kena tanya lelaki yang bertindiklah..baru dapat jawapannya...