CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13407|Reply: 72

Kenapa Semakin Ramai Remaja Ingin Menjadi Artis?

Saya merupakan seorg observer dalam industri hiburan tempatan ni dan saya hairan satu perkara

Sejak kebelakangan ni ramai sangat rancangan2 realiti tv yg berbentuk hiburan terutamanya nyanyian yg menarik ramai sangat org pegi audition especially teenagers..kita ada OIAM, Gangstarz,AF dab byk lagi...

Persoalannya, sepatutnya umur-umur dalam lingkungan lepas SPM ni...org berpusu2 nak melanjutkan pelajaran...yg ironinya, saya tgk budak2 lepasan SPM ni punya menangis2 tak dapat tempat dlm universiti sedangkan ada tu pulak yg menangis2 tak dapat masuk AF ataupun terkeluar drpd saringan..

Persoalannya, kenapa ramai remaja tertarik nak jadi artis sedangkan mereka tahu ianya bersifat hanya sementara...semuanya sementara, populariti,umur dan sebagainya..semakin lanjut umur, semakin hilang popularity...hilang populariti hilanglah pendapatan... dan kita tahu industri hiburan ni byk sangat dugaannya sebagai seorg Islam...lepas tu dari segi kualitinya pulak, tak payahla nak cakap...nasib baik Yasmin Ahmad ada untuk menyelamatkan industri perfileman...walaupun filem2nya agak cheesey bg saya tapi dari segi directing mememang mcm indie filem..

Memanglah jadi artis lebih mudah jadi kaya and glamour..tapi sampai bila? Cuba lihat org ramai kat luar tu...bersusah payah mencari rezeki mcm nak rak...tapi tak bertuah seperti artis...yg banyak dapat endorsement

Sepatutnya, ibu bapa lebih bangga jika anak2 mereka berjaya mendapatkan pekerjaan yg membanggakan seperti Petronas, Shell, Maxis, Schlumberger dan sebagainya...tapi yg saya hairan...kalau mcm ibu bapa AF ni..suka sangat bila anak2 mereka dapat masuk siap berlakon lagi nak bgtau yg mereka dapat masuk final...sedarkah mereka ada lebih 150,000 graduan yg jobless...sampai kadang2 saya pikir...ibu bapa mengalahkan anak2 pulak

ini pandangan saya la...

Rate

1

Itu yg kita nampak kat TV je kot..

Natijahnya ramai lagi remaja lain yang bercita2 tinggi dan berwawasan..

Lg pula.. Setakat ni orang2 yang aku kenal, sedara-mara etc.. takda plak yg pegi audition menyanyi mahupun pergi konsert jomheboh..

awk kite movekan tau..sbb cam lebey sesuai kat bod youth :tq:

jadi artis lah best...senang nak kaya...sekali show jer nak ribu raban. Tu  belum ada sponsor lagi...untung2 dpt kawin dgn dato'...shioknya...tu kalu pompuan la..ahaks.

nak glamour lah ...

aku x pernah teringin nak jd mcm artis...tp angie yg nak nak sgt jd mcm aku

Follow Us
sebab jadi artis cara mudah nak dptkan duit...nyanyi lenggang2 sket..kenyit mate sket...golek2 pinggul sket...da dpt duit...dr keje 8-5 tunggang terbalik tp dpt gaji ciput jer...
media main peranan...hebohkan sana sini being an artist is great...semua terpengaruh ( err termasuk aku sket ) we want everything in the easy way..we'll dream to be an artist..that's why the famous bod here is gossip

glamour + kaya

ingin dipuja.. hahaha...
bleh pakai seksi2 untuk tatapan orang?

erm.. ada gak yang benar2 berbakat.... nak buktikan bakat dia.. and ada yang memang nak menghuburkan bangsa sendiri ( macam SITI)

Rate

1

ada yang nak kaya cepat... tapi kalau ikutkan ada artis yang hidup susah gak... tak kaya pun.. just yang benar2 berbakat dan diterima ramai sahaja yang bleh buat duit banyak2

nk buat cam mn.....
teens skrng ni t'lalu kepada hiburan...
iyelah celik mata tgk tv, dgr radio....pas 2 surf internet...
semua keje diaorg buat mesti dgr lagu,....
klu x pun....diaorg nyanyi....
since dr kecik lagi...telinga kite ni dah dibiasakn dgr lagu...
cam Mawi....dia ckp mak dia pun masa dia kecik nk dodoikn dia pun
nyanyi lagu jawa....lagu jugak kn???...
so no wonder la hidup teens kite skrg ni lebih kpd hiburan....

another one....inspiration....idola..
klu tanya diaorg sape idola korg???...sure diaorg akn jwb dgn bangganye...
CT, ERA FAZIRA, AMY MASTURA,....klu yg advance sikit...diaorg akn jwb..
LINKIN PARK, MCR, EMINEM, LIMP BIZKIT.....
hua...hua...hua...:" />
sedih kn???....klu yg nerd pun diarog akn jwb....
MY MUM, MY DAD....<ni b'syukur sgt2...sbb ank ni masih b'pijak dibumi yg nyata:pray:>
so sad....sbb idola diaorg semua nye artis....
yg artis kt m'sia pulak bangga la jd idola remaja.....
perangai ntah apa2....education level pun stakat mana je...
<ako x kata semua x pandai....ada gak yg pandai cam HAZAMI, lagi sape ek??>

paling menjengkelkn pada mata ako.....bile parents sendiri yg b'iye2 menangis
sbb ank2 diaorg x layak
pas 2 kata konon nye ank diaorg 2 b'bakat.....<b'bakat la sgt!!!:puke: >
klu x dpt masuk UNIVERSITI x pe jugak...ini x dpt nk masuk pertandingan...
hehehhee...buat malu je....memalukn bangsa sendiri....
org lain sibuk uruskn anak2 diaorg nk masuk U....
sedih la ako tgk bangsa kite ni.....cepat sgt layunye....
ni sbb nk kn duit le ni....nk duit segera....nk popular segera.....
pas 2 boleh tangkap ikan jerung....
e...tolonglah.......

Rate

1

huhuhu i think maybe sbb nak glamor la..
and mostly they've been influenced by
reality tv yg berlonggok2 skng ni..
tuh la kdg2 tu xphm parents dorang lepaskan gak
join mende2 ni even dorang xabes sek lg..
esh2 xptt tol and sumtime parents dorang yg over..~~!!

dapat masuk Af..nanti oh my god..oh my god...biler masuk Af...nangis2 plak...dah nak kuar Af..kata tak tahan tekanan...

bagi aku its ok kalo diorang nak jadi artis....provided diorang dah abis tertiary education diorang...bleh jadi artis yg educated.....kalo diorang ni semua dpt endorsement and watnot..tak bleh nak komen lebih..rezeki masing2...

Rate

1

sbb media dah tunjukkan spm gred 2 pon leh dapat datuk sbb nyanyi je (2-2 jenis datuk lak tu skali balun...kekekekke)

pastu leh kaya+umah beso+keta canggih+leh ade bodigad segala....

pastu g odesen skali je...leh buat muka kesian+alim sket2(aku tak rasa alim lah...kalo alim takkkan nak jadi penyanyi...masuk af kot...ehehheh)

pastu leh ade simpanan juta2...

kalo blajo sampai diploma je...ko leh ke wat suma tuh...?

yg penting....camne kita nak kehidupan kita di SANA
itu je cth yg terbaik utk kita ikut...cewahhhh....aku ckp mende berfaedah kali ni

Rate

1

THe lure of easy money. THink of semua artis. Apa average kelulusan mereka. I think semua average (if not lower average ) of SPM. THe feeling of if he/she can do it, why i cannot?

erm.... nyanyi sebab apa lagi ye? cube fikirkan diri kita.. kenapa yer kalau aku jadi penyanyi? apa aku dapat?.... rasanya yang bermain di fikiran aku adalah nak glamor jer... dikenali dan dipuja ramai.....

ada ker yang jadi artis untuk sajer2.. tak ada kan?
rata2 sebab nak glamor.... that what i think...

Reply #17 pinguin's post

dan nak kaya ngan cara yg mudah...tak yah penat2 buat esemen yg belom tentu menjanjikan ko lulus...

dunia sekarang dunia duit...ko ade duit ko lah raje

Reply #17 pinguin's post

totally disagree with ur point...yes..there ARE artistes out there nak jadi artis sbb nak instant glamour....nak masuk mangga..HAI...the lure of easy money...

tapi the thing is...ade jugak sesetengah org tuh nak jadi artis sbb minat yg mendalam...passion yang mendalam in singing/acting....i dont see its wrong org tuh nak jadi artis sinced dier ade talent...we cant blame them for that..kalo nak masuk AF/MI ke...let them be...they have the talent.....its better than them loitering around doing all those nonsense...biler diorang ni buat perangai aku takleh cakap ape la kan....

cuba kita tengok....ade jugak artis kat luar tuh yang mempunyai proffesion yang tetap..contoh yg baik Azhar Sulaiman, syafinaz...in the end of the day...it all boils down on urself and ur interest/passion....my two cents worth

Reply #19 payrol's post

correct me if im wrong...

tapi kita sebut ni pasal remaja...yg baru lepas spm...ade gak yg kat sekolah lagi...

dorang aim jadik artis lbh membahgiakan masa depan