CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: easy81

skandal kat opis..Nak aku report jais ke?

Reply #59 dinserian78's post

hai..dah belambak2 dah kes mcm ni... dunia dah nak kiamat..itu la tandanyer

aku sokong...report jerk mamat minah lupa diri mcm tu...sedappp makan luar memanjang

Originally posted by easy81 at 3-5-2007 05:32 PM
ym die aku xtau.kitorg yg terbace YM die ni plak jadik seram..pegi letak kat meje die balik..tapi aku tau id skype die..
pc  die selalu jek lock.kalu kite nak report ke ape benda dari die punye  ...

kl komp kat opis tuh network .. ko sendiri leh masuk hardisk dia..

>My Network Place>PC si gatal tuh>my document/c drive/programme>yahoo/skype/trillian...

ko selongkar laa kat situ.... kl dia simpan history chat leh le ko bace sumer chat dia

Originally posted by philipinoe2 at 25-4-2007 09:51 AM
akak stuju ngan post melah yg no brape tu tah, iaitu ape kate ko join je skali skandel itu..

nk lagi best ajak skali bini supebaizer ko, laki gf die tu, anak2 derang dan jiran tet ...

pastu nak ambil video jugak ke?

tak payah le nak sibuk hal org lain, yg ptg gaji kau masuk setiap bulan , lagipun dia bos kau. Kubur sendiri-sendiri. Lagipun hari utk dilalui panjang lagi, jgn asyik mengata org suatu hari nanti kena kat muka sendiri baru padan muka.Buat kerja kau tu tak yah sibuk hal bos kau tu. Kalau kau memang tak suka org ada affair aku rasa kau boleh buat part time kerja dgn Jais tangkap couple kat office ke kat mana-mana lah. Kau ingat diaorg aje ke couple kat office kau tu? Itu yg kau tau, yg tak tau? pastu kau ingat office kau saje ke yg ada affair. Boleh dikatakan setiap office yg aku kerja ada affair.Kalau kau jadi aku kau nak buat ape? Udah le jgn jaga tepi kain org lain. Itulah nasihat aku. nanti kau terlibat sama lagi susah.

Originally posted by ponet at 2-6-2007 06:05 PM
tak payah le nak sibuk hal org lain, yg ptg gaji kau masuk setiap bulan , lagipun dia bos kau. Kubur sendiri-sendiri. Lagipun hari utk dilalui panjang lagi, jgn asyik mengata org suatu hari nanti ...

entah mengapa aku macam tak setuju dgn pendapat kau nie... sebab aku tak rasa pembuka thread nie sibuk jaga hal org...

Follow Us

Reply #66 me_shhiza's post

Kalau dia tak sibuk hal org lain tak kan dia tahu semua cerita pasal org tu?  Aku tak suka org macam nie atau pun macam org yg dia umpat tu , pada aku 2x5 je yg mengumpat dan yg diumpat.Sebab ape , bila kita mula bukak mulut dan cerita pasal org sebenarnya kita secara x  langsung melibatkan diri kita dm masalah diaorg. Kalau betul meluat sgt dgn ape diaorg buat konfrant aje. Kenapa dia nak kisah sgt pasal lelaki tu? Dia ade hati ke kat lelaki tu? Aku dah jumpa byk kes affair kat office , buat tak tau aje senang. Malas nak masuk campur, kerja kita kat ofis pun melambak.Banyak benda lain nak fikir. Kita dibayar gaji bukan nak jaga tepi kain org tapi utk buat kerja kat office.  kalau boss dia tak buat kerja sendiri tanggung akibat  makan gaji buta, makan gaji buta maksudnya duit tak halal. Nasihat aku jgn cuba jadi 'heroin" dan ambik tahu hal org nanti  karang sendiri yg dpt susah.aku nasihat saje terpulanglah cik kiah...

LongSleeve This user has been deleted
report je...x susah pun

bila smsialdarsita memakan 30 kredit,ciipapnya akan mengemut 30 kali
bila dia makan 100kredit,ciipapnya akan mengemut 100kali

Perkhidmatan Penguatkuasaan JAIS(Hotline 24 jam)
Menerima aduan kes jenayah syariah di bawah Seksyen 54(2) Enakmen Tatacara Jenayah Syariah ( Negeri Selangor) 2003 seluruh Negeri Selangor.
Talian Bebas tol 1-800-88-2424

Petaling Jaya 03-5519 0398 (24 jam)
                     03-5519 0930 (24 jam)
Syarat2  yg perlu utk tindakan lanjut terhadap aduan:
Dgn suci hati dan rela hati  memenuhi biodata spt yg dikehendaki dlm Borang 5(borang aduan)
Memberi dgn betul nombor tel. yg mudah dihubungi semula oleh PKA  JAIS.
Memberikan nama, alamat, dan nombor waris yang terdekat yg boleh dan mudah dihubungi utk menanyakan diri pengadu  oleh PKA JAIS.
Menyatakan dgn jelas akan hal yg diadu.
Memberikan dgn pasti dan lokasi tepat yg. diadu.
Menggambarkan lokasi dan tanda2 yg boleh melahirkan syak yg tinggi kepda PKA JAIS  bahawa kejadian mungkin berlaku.
Memberi pernyataan latarbelakang yang di adu.,dan
Sanggup serta mampu memberi lain lain maklumat jika perlu dan wajar pada pandangan PKA JAIS yg menerima aduan sebagai maklumat tambahan utk kemudahan pelaksanaan terhadap tindakan.
Dapatkan nombor aduan dari Pegawai yg bertugas sebagai rujukan.

detailed info dah ade kat atas tu....apa lagi... call la cepat2

Reply #1 easy81's post

ko amik la gambar pastu kasi kat karam singh walia..kalau masuk tv3 tu kira berhasil la jugak..

aku dulu penah wat..snap gambar pastu send kat reporter bacaria..seminggu lepas kuar gambar tu..mamat tu hilang mata pencarian..aku rasa bersalah plak..

Reply #67 ponet's post

ntah2 ko nih yg ade skandel dgn bos aku..hangin semacam jek. Oi minah..aku bukan nak kepoh2 saje nak gali cam kak mah gali tuh..Dah benda depan mate..xyah suluh dah terang..sbb tu aku ckp..Kalu x depan mate.., xde ms nye aku nak sibok2 spot check bage..

aku pun dah lame tak up date thread ni pun sbb aku banyak keje nak dibuat..bukan nak follow up jek mamat hampeh nih.. kalu aku keypoh..mesti aku dah update tetiap hari dah..

pada aku buang masa, tambah dosa aku jek nak update hal die yg dah hanyut nih.Die hari2 on projek kat opis aku nih..

Cakap jgn sesedap rase jek. nasib ko le keje kat tempat banyak scandal..Aku yg suci ni memg tak penah lagi nengok scandal terlarang camnih. kalu bujang same bujang selalu le..Kalu kene tangkap pun, depa dapat kawin free. Ni kalu mak org cemene agaknye nasib anak2..kalu kene cekup.

Org mcm ko nih, aku tak tau le kalu nampak org projek depan ko, ko buat pe..Diam..nengok senyum2, atau join sekali?

aku sentiase ingat kan diri aku gak...bile aku nengok lelaki nih..Takyah la sibuk nak remind aku. Sebab tu bile cakap hal org ,nawaitu bukan nak jatuhkan org tu, mengaibkan hape..Kalu maksiat dah merata kat tempat carik rezeki, kite di kire bersubahat gak. Kang kalu company aku lingkup, ko nak bagi aku keje ke mak bedah?

bak kate bos aku..i dont # where i eat

bak kate bos aku..i dont s*t where i eat

Originally posted by ponet at 2-6-2007 18:05
tak payah le nak sibuk hal org lain, yg ptg gaji kau masuk setiap bulan , lagipun dia bos kau. Kubur sendiri-sendiri. Lagipun hari utk dilalui panjang lagi, jgn asyik mengata org suatu hari nanti ...

awat plak dia x leh nak nyibuk..terang2 kes depan mata..
alih2 si pembuka thrad ni jugak yg kena buat keje mamat爏kandal爊i...sedang mamat tu syok2 basah batang...
kecian taw....

Reply #76 ~boolean's post

buat le ape2 pun .. janji ... xde nyawa terancam

hai.. hari ni ade bod meeting kat opis aku nih. yg aku bengang sgt dgn jantan nih, die tak prepare ape2, alih2 main amek jek note aku. sebelum ni, masa audit, auditor ade bg outstanding matter yg nak kene solve. ade 10 issue.. 9 aku settelkan walaupun sume salah die since last yer account sume die yg buat....Satu benda jek aku bg kat die utk settle. aku ingat dah settle, rupenye x setle sampai skrg.. mangkuk betul..dah tak tau nak solve tu, buat diam jek..bukan nak bawak bincang..

mamatni mentang2 selame ni die sorg buat account, selambe jek key- in ntah ape2..buat acc die sendiri. name je grad oversea, tapi hampeh jek..padan le company aku ni rugi memanjang....

ish aku bengang betul..org lain dok risau nak bod meeting, die bole plak mc sampai 3 hari..dgn harapan takyah present lah..nanti pass kat aku jek..so, nanti benda salah yg die buat, biar aku yg menjawabnye, so nanti aku yg kene hentam..mcm tut lah perangai jantan keberet nih..

gaji besar, tapi kat ofis besarkan telur jek..lansung tak buat keje..

manager2 sume tau skandal die nih, tp aku tak tau apasal tak take action.sbb since die berskandal, keje die jadik tunggang langgang...

aku bengang ni beb..sume benda pasal account sume aku dah explain kat die lame dah..utk mudahkan die present ms bod meeting nih, tp ntah mane2 die buang note2 aku tuh..

aku rase aku dah buat tahap giler2 senang utk kasik die paham..sume breakdown figure, budgeting, sume aku dah explain kat die...tp die tak paham2 gak.

hari ni nak meeting, baru nak tercarik2, tertanye2..pastuh buat muke sakit...tanye pun nak moody2...mcm aku plak yg buat salah..

ish..sakit hati aku.. aku keje cam kuli, buat sume keje die...die sesuke jek nak marah2...makan gaji bute..pandai beromen jek...

ko ni kan....dr bulan 4 ko citer...ingat kan dah amik apa2 tindakan.....jgn biar dia pijak kepala kau....ni dah bln 6...patutnya ko buat je saranan kekawan kat cni.....xpun cuba mengadu kat org atasan...yg pentinh jaga periuk nasi kita dulu....kalo ko duk ngadu n tanya what 2 do pastu bila org dah bg idea ko still xbuat smpi bila2 masalah ni x selesai...jgn bg dia buli ko lg....stand up 4 urself....laki camtu mmg x guna...kecik2 xnak mampus dah besar menyusahkan org....

pasni ko pegi cari solution ....jgn biar dia melampau2 lak....

Reply #79 suereen's post

alamak..kene marah la plak aku nih..
Skandel die manager2 sume dah tau..cume director jek tak tau..
kan aku cakap..company aku nih kecik jek..tak sampai 10 org.so, sume dah tau..tapi xleh sack die sbb die nih pake kabel besar..kang aku cakap name kabel nye.. kene sue plak aku..

btw, aku meluah2 kat sini utk melegakan hati aku jek...

em..terkejut aku nengok name ko suereen. mcm name bini jantan nih. aku ingat die yg respond. kot2 le masuk forum gak..