CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8612|Reply: 50

Hilang Kawan

Ni nak cerita sikit le.....

Sebetulnya ada kawan ni best gila pada mulanya lah.... semua masalah kita kongsi cerita maklumlah dah rapat....kira macam best friend lah Then kita perasan dia kita selalu belanja then lepas tu bila hujung bulan je selalu kata terlupa purselah terlupa bawak duit lah so kita pun kesian kita belanja..... then selalu kata you bayarkan dulu nanti i bayar tapi tak juga bayar bayar buat buat lupa je...... tension juga lah kita ni....tapi memandangkan mungkin dia kesempitan wang kita pun ingat kawan tak pe le.....

Then tiba tiba je dia tak nak keluar makan dengan kita walaupun kita ni selalu ajak.  Macam macam alasan yang dia buat.... nak diet lah, banyak kerja lah.... lama lama tension juga lah..... apa lah pulak nya.... tanyalah ada ke kita ni cakap silap ke... maklum je lah mulut semua orang pun ada juga yang tersilap cakapkan..... tapi dia kata tak de lah....... so dah banyak kali kita ajak keluar makan masih juga tidak mahu so mana lah hati kita tak sakit..... dan sedih.... selalu saya mengenangkan apalah salah kita..... dan kenapa dia buat gitu.......  So buat masa ni memang asyik dok fikirkan lost friendship.... mula mula tu perasaan marah juga dia buat gitu then sekarang ni nak melupakan dia....... bukan senang kawan dah rapat...... so bila tengok something tu ingat lah nak belikan untuk dia... atau tengok something nak kongsi cerita...... adoihai

Adakah diantara kekawan yang lost friendship... dan macam mana nak melupakan your best friend?

Rate

1

kak melah ne ade kene mengene ngan melahjande ke..ke nick br ko melah..

kaedahnya: wat cam biase je..watpe nk trase hati ke hape ke...da akak melah x wat pape2 yg salah kan..:cak: :cak:

iye betul tu.
nak hilang kawan org mcm tu pun takpe.
dah terang2 die tu cuma amik kesempatan jerk.

Reply #2 philipinoe2's post

off topic jap erk. ko punye avatar tu cedok kat mane?
aku penah nampak kat myspace laaa.

Reply #4 meow_tompok's post

pesal cedok plak, tu pics akak ler...

mungkin tak dia tak nak kawan ko lagi sebab dia rasa malu dan rendah diri sebab asal kuar jek ko kena belanja....dia takut ko tau yang dia sebenarnya takde duit atau dia takut nnt satu hari ko marah kat dia .....seblm ko yang tinggalkan dia better dia yang tinggalkan ko dulu........mungkin tak macam tu?????

Rate

1

Follow Us
Kakmelah.. saya dah biasa hilang kawan ni, yang kita anggap dia kawan baik..but end up.. tak jadi lagu tu..jadinya apa pun saya kawan ngan semua orang equal.. tak mo dah ada best-best friend ni buat sakit hati dan menyentap perasaan jer..
saya hilang kawan baik (yg saya anggap) sebab kesalahan dia sendiri..  dia selalu suka mungkir janji.. manusia manalah yang tak sakit hati bila janji selalu tak ditepati, sekali dua tak per lah ni berkali kali..on and on and on again and again.. sampai satu tahap.. saya hilang sabar.. dan seterusnya.. kami semakin jauh..walaupun satu opis..
Walhal dulu kami tidur sebantal, makan sepingan, minum secawan.. dan skarang ni jumpa pun mcm tak kenal..selisih bahu pun macam tak wujud..
Tapi saya tak kisah dah.. saya dah buat analisis terhadap diri saya sendiri.. saya tak boleh terlalu rapat dengan orang yang berhampiran.. kerana mereka tak faham saya..tapi nak saya jer faham depa.. dan saya dah tahu yang saya boleh rapat hanya  dengan orang yang jauh..sekali sekala jumpa,

Pengajaran buat KAKMELAH, kawan silih berganti.. hilang yang ni.. pengantinya mungkin tak sama dengan yang ada..tapi lebih baik..kerana tuhan tahu siapa yang benar siapa yang salah.. apa yang penting.. selidik hati kita.. selidik perangai kita.. tang mana salah kita perbaiki.. tapi kita cari kawan lain.. kawan yang baik..tak susahkan hati kawan!

Ok?

Rate

1

aku dah biasa cam tu... selalunya apabila geng kita tu ada hobi atau minat baru... atau geng baru... buat donno jer... tak rugi dunia aku tak berkawan ngan makhluk cam tu

Reply #5 philipinoe2's post

akak pinoe ni cun gileeee

Terima kasih lah banyak banyak dapat memberi nasihat dan pendapat masing masing.... mana tak terasa selalu makan bersama... shopping bersama... so i miss her so much..... Kak Melah fikir kalau orang tu boleh terima kita seadanya baguslah tu tapi kalau dah tak sehaluan tu apa nak buat.... tu jelah pengubat hati Kak Melah buat masa ni...

Kak Melah ni memang suka cari kawan rapat sebab suami Kak Melah ni bangsa yang tak cakap banyak.... he he he.... so tak de pulak tempat nak berkata kata...... so cari le perempuan sama jenis takut nanti cari tak sama jenis masalah lain pulak....

Rate

1

wa wa wa

ko mengingatkan aku pada bestpren aku, yg tinggalkan aku.....

takde angin takde ribut tetiba dia kawan ngan orang lain...
sampai hati dia... buat selamba ngan kawan baru bila selisih ngan aku...

tapi aku selalu cakap kat diri aku suatu hari nanti dia akan rasa apa yg kurasa...
dan aku buat tak heran kat dia pon...  walaupun hati ku berat... yelah ex-kamcengkan...

nak tak nak ngko kena buat selamba... macam aku dah 4 bulan aku terkilan...macam x pecayakan...
susah nak buang perasaan tu ooo...  tuhan jer tahu.... sabar jelah... sayangkat diri sendiri sudah...

Rate

1

bab kawan tinggalkan kawan ni... aku pun banyak kali..

biaselah dah xde kepentingan.. kang agak2 ko penting kat mata dia esok.. dia carilah ko balik... stay cool beb..

x payah kata org, kita ni pun mcm tu gak... dah nama pun manusia...

To all, yg pernah hilang sahabat.. saya tahu mcm mana sakitnya..yerlah segala rahsia kita.. kat dia.. tapi rahsia dia? tak semestinya semua kat kita ..

jadinya.. belajar dari pengalaman itu.. muhasabah diri.. cari kawan lain.. ramai manusia dia dunia ni.. kalau dia tinggalkan kita mungkin dia bukan yang terbaik untuk kita..  

OK?

Reply #13 Mylady123's post

ok.... :ah:  betoi tuh betoi... aku setuju :setuju:

jadikan apa yg berlaku sebagai pengajaran....!

ni kak melah janda ke? :hmm:

berkawan2 tu biasalah..tapi bila dah ilang kawan tu maknanya dia atau kita tak serasi untuk berkawan.. biar je lah..

kalo tak cuba berkawan..mana nak tahu serasi ke tak..so kalo dah tak leh jadi besfren..anggaplah mcm kawan biasa..

ilang kawan ni.. perkara biase bagi aku.. dolu aku kawan baik .. satu geng ngan colleagues kat ofis.. skrng ni aku rase macam telah di ketepikan.. i also dunno wat i did sampai mereka semua macam distant dgn aku.. aku rase macam tak 'fit in' pulak dgn kawan2 tu.. last week one of the gang tu bertunang, i langsung tak tau.. tau2 ada keluaq gamba semua gang tu ada sane except me.. itulah kdg kiter tak tau nape mereka cam tu.. tapi kiter rase kiter tak salah.. aku memang lah terasa hurt sangat.. iyelah dulu kawan sekarang macam dah bukan kwn lagi.. sabo je lah.. baik jugak aku ader kwn baik luar kerja.. kalau tak mau meraung di buat nyer....

Rate

1

nak komen ke tak nak komen.....melah ooo melah...ni MJ ker???

friends come and go ...it's life ...

we are all alone to start and we gonna be all alone at the end .... that's life there's escaping it

Originally posted by Kakmelah at 15-5-2007 09:48 AM
Adakah diantara kekawan yang lost friendship... dan macam mana nak melupakan your best friend? ...

ade dah 5 bulan. me sedih sgt sgt. my close friend ni suke kat bf lime, baru baru ni....kitorang 3 mmg kawan rapat. mase time tu bf lime ni bestfriend lime.so tiap kali kite 3 keluar same, bf lime treat lime lain dari treat die...mase tu lime ngan bestie ni tak couple lagi. obvious kot care die layan lime......pastu gf lime ni mcm patah hati kot..i don't know....sampai skarang she's avoiding me ....n my bf..... tapi lebih ke avoiding lime. i don't know. she refused to talk to me.sms pun tak layan sgt.kalau 10...satu die jawab.tu pun tak mcm dulu. takkan kerane seorg lelaki, sanggup putus kawan n she knew there was something between us since years back.sigh

Rate

1