CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bzzts

Kucing terbuang, dilanggar dan bermasalah...

TULA...CUME SIAN SBB SAMPI BILE AI NK NEK BAS G KEJE..NNTI AI TADEK DIE TGU2 TAK MAKAN CIAN...TAK SAMPI ATI...

Post Last Edit by mist at 11-12-2011 15:33

Pagi semalam bila husband akak keluar nak ambil suratkhabar, tengok-tengok elok je terletak kat sebelah dalam gate satu beg handphone (rasanya).  Tengok kat dalam ada anak kucing 5 ekor.  Masih kecil sangat, mata pun belum buka lagi.  Sapalah yang sampai hati buang macam tu.  Kalau taknak pun tunggula samapai dah cerai susu.  Nasib baik kat rumah ada ibu kucing tapi anak dia walaupun dah umur 3 bulan masih nenen lagi.  Akak pun kurung si ibu tadi dalam carrier dengan kelima-lima baby tu.  Mula-mula dia marah-marah dan bising nak keluar.  Nasib baik babies tu masih nyenyak tidur.  Tengahari akak dengar dah diam.  Bila jengok rupanya sisibu angkat sedangkan susukan babies tu.  Alhamdulillah, selesai satu masalah.  Bila dah besar nanti baru masalah lain pula sebab akak dah banyak sangat kucing kat rumah.  So kena put up for adoption la.  Nanti bil-bila kak mist masukkan gambar.

Rate

1

Pagi semalam bila husband akak keluar nak ambil suratkhabar, tengok-tengok elok je terletak kat sebe ...
mist Post at 11/12/2011 15:29

nasib baik ibu kucing tu sanggup susukan... kalau tidak memang tak leh survive kittens tu.
kalau dah besar sikit cuba neuterkan kucing2 tu jadi takde la masalah pembiakan tak terkawal.

Mana Nak Letak Anak Kucing Ngan Ibu Kucing

korang semua tau tak dimana aku leh letak anak kucing ngan ibu kucing, pastikan tempat tu selamat laa.. aku ni ada 5 ekor anak kucing yang berusia 2 bulan dan juga ibu dia.. aku bukan taknak bela dah, rumah aku rumah flat, kecik je, sebelum ni aku ngan husband je duduk, tapi sekarang ni adik ipar aku dah tumpang, sebelum ni 1 orang je tumpang kalil ini sorang lagi nak tumpang. aku penat laa nak uruskan kucing lagi, uruskan rumah lagi. dah laa orang2 dalam rumah tu tak leh harap.. letih hari2 dok kemas umas..pastu nak uruskan kucing lagi.. kekadang diiorang biarkan je kalau kucing2 tu berak merata... aku balik umah dah nak kena kemas semua nya...

akhirnya husband aku kata dia nak letak kat sesuatu tempat kucing2 ni, tapi tak tau nak letak mana,, aku suruh bagi orang laki aku tak kasi sebab dia kata kesian nak pisahkan anak2 dia ngan ibu.

so aku dah serba salah da,.. nak letak mana yer rasa-rasa selamat.. jenuh aku dok pk kan.. aku kesian ngan kucing2 aku.. tapi aku dah tak boleh nak tahan da.. penat.. tapi dalam masa sama aku kesian dan sayang kucing2 tu.. waaaaa

mana nak letak diorang ye.. korang ada tak idea tempat2 yang best yang aku ngan husband leh tengok2 diorang kalau rindu kat diorang..

NI GBR LATEST  kitten yg sy amik lepas kene langgar tu hari...

Rate

1

jap td tercekik .... tros g bilik panggil sy... aduh... berderau darah...ingt amende la da jd...

Follow Us
Reply 103# boocik04
Nampaknya ibu kucing tu memang tak mahu susukan anak-anak angkatnya tu.  Dia asyik berdiri je, bila penat baru dia baring and dapatlah anak-anak tu menyusu.  Akhirnya seekor demi seekor mati.  Mungkin tak cukup susu.  Kesian.  Sungguh tak berhati perut orang yang membuang anak-anak kucing tu.

Reply  boocik04
Nampaknya ibu kucing tu memang tak mahu susukan anak-anak angkatnya tu.  Dia asyik ...
mist Post at 24/12/2011 01:38

allah... sedihnyer bila dengar anak2 kucing mati sebab tak dapat susu

Reply 108# boocik04

Yes boocik04.  Sedih sangat and sakit hati sangat pada orang bodoh yang buang anak-anak kucing  sekecil itu.

kucin oren dah tadek datang bus stop./.....tatau camne hidup ke tak

kucin oren dah tadek datang bus stop./.....tatau camne hidup ke tak
baju_oren Post at 30-12-2011 08:41

mungkin dia pindah tempat lain .. tempat yg ada org bg dia makan...

hurm, rina pasan stray kt carpark tuh..macam xde gigi dpn 1-2 batang. so kira dia kucing berumur ya? adik rina pun agreed yg dia nie mesti pernah bertuan..tiap2 hari mmg dh jadi rutin, dia nmpak je kami kt parking, dia dtg melese2. kami bg dia bekpes. the balik keje dia sll tido kt2 ctu..dia nmpak je kami park...dtg melese..so rina bg lagi kibble...kira 2x sehari rina kasi...suke tgk dia tdo dgn penuh selesa even hanya kt carpark...

tataula...harapnye ade org sudi bela...panjangla nyawa die..huhuhu

hurm, rina pasan stray kt carpark tuh..macam xde gigi dpn 1-2 batang. so kira dia kucing berumur ya? ...
anizarina Post at 30-12-2011 11:01

asal terisi perut dia rina... kesiann kan... apa daya, kita x mampu mengubah dunia.. tp hanya mampu membantu setakat mana yg mampu..

asal terisi perut dia rina... kesiann kan... apa daya, kita x mampu mengubah dunia.. tp hanya ma ...
leotazz818 Post at 30-12-2011 16:05

dia sgt bijak yaa..hahah...asal nmpak kami..trus dtg melese.....bg mkn bekwood tiap2 dh skang..asal trun bwh, mmg bawa segenggam..huhu

dia sgt bijak yaa..hahah...asal nmpak kami..trus dtg melese.....bg mkn bekwood tiap2 dh sk ...
anizarina Post at 3-1-2012 13:59

semuga rina di limpahi rezeki yg tak pernah putus... amin

ahaha..selama 1 hari kucing tuh xde..semalam ada balik...hehhe....mujur ada kibble spare...risau gak bila dia xde kt ctu