CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2377|Reply: 8

how to solve it

Salam semua n hi all...qasih meminta pandangan dari forumer...qasih nak berniaga...dlm bulan puasa qasih jual kuih raya n kek chocolate moist n marble..tapi tu lah...ade idea tak camner nak kembangkan market ni...qasih minat berniaga..but kekadang modal tu yg menyekat niat qasih.....dan ape lagi yang boleh qasih buat duit...nak2 kat melaka ni mcm ssh jer nak berniaga..pasal x ramai..kalau kat kl ramai n kalau niaga ape pun laku..but qasih jaminkan qualiti dari kuantiti..kalau x sdp qasih risau nak jual...qasih akan pasti kan buat sdp2 n bg org2 rasa....so far sume Alhamdullillah fedback bagus...saya nak minta opinion forumer camner nak cari modal, nak kembangkan perniagaan n gain more profit....ape cara2 utk pengiraan kos n rolling...

Thanks a lot...

Originally posted by nur_qasih at 30-8-2007 11:03 AM
Salam semua n hi all...qasih meminta pandangan dari forumer...qasih nak berniaga...dlm bulan puasa qasih jual kuih raya n kek chocolate moist n marble..tapi tu lah...ade idea tak camner nak kemba ...
pe kata awak tanya kat board enterpreneur
sana rama usahawan

Reply #2 hitamputih's post

ya betoi... kami kat sini kalau suh rasa kek mabel yg ko buat tu bole la..

kalau bebetul ada kertas kerja, bole buat loan ngan bank. Tapi kalau ko serius meniaga.. meniaga kecil2an pun bleh untung.. yg penting ada promosi.

Originally posted by eiyoei at 30-8-2007 11:51 AM
ya betoi... kami kat sini kalau suh rasa kek mabel yg ko buat tu bole la..

kalau bebetul ada kertas kerja, bole buat loan ngan bank. Tapi kalau ko serius meniaga.. meniaga kecil2an pun bleh un ...

blh ajer kalau nak rasa...pastu lak promosi tu camner kaedah nyer..pasal nak tau gak promosi camner..rasa dah promote..tapi tu lah...main tarik tali lah diorang ni...

kalau kat enterpreneur sure thread awak ni dah jadi panjang berjela

Reply #1 nur_qasih's post

tanya uncle k..dia bisnesman gak..

Follow Us
alerr..u salah bukak ruang ler....gi ler board usahawan sana tu.
ini idea aku ye.
1. kasi sample gak kt kawan2 yg berlainan ofis.  - tapi, ini kena lah kasi komisen sket kt kawan2 yg tlg promotekan kuih2 tu.
2. kasi sample kt shell/station minyak yg berdekatan dgn umah yg laku - ini kena muka tebal sket utk tanya.
3. buat pengiklanan di mana2 porum terbuka yg ada bazaar. pilihla porem sket. aku rasa..porem cari takder bazaar terbuka pengiklanan. porem2 lain ada. pastu ..ambik gambar yg melazatkan (kalau boleh..guna professional fotographer supaya nampak gambar lazatttt..)

sekian. itu ajer ideaku utk mu. ecehh..
aku nie..byk idea..sbb aku suka berangan. tapi, pemalu yg amat. aku malula..nnt..ex aku tegur..aku dah jatuh miskin kee..tu la..dulu2 eksyen tanak kawen dgn dia..malu lerr gitu...

dulu2 kan..ada org tilik aku nie..dia ckp..kalau aku wat bisness..pasti untung. wah. sukanye aku nie. sorry yek..terbukak citer tok nenek tak berkaitan lakkk... sbnrnye..aku suh tilik pasal kawen..dia ckp benda lain lak..

[ Last edited by  Hana at 31-8-2007 03:16 AM ]

Reply #5 hitamputih's post

huhuhu tamtih...xde dpt sambutan pun..x ramai reply..

Dah post kt board entrepenur dan kurang sambutan  ?  
Mungkin tajuk kurang jelas , editlah tajuk .  Bagi linknya ,
saya nak baca . Cdangan lain : Buka thread kt bod Melaka .