CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2298|Reply: 16

Sambut Merdeka 2007 Dalam keadaan Sedis!

Adoi...
Apa la malang nasib aku bulan nih.. Ingatkan boleh sambut Merdeka ke-50 dalam keadaan happy tapi sebaliknya. Dah la relationship aku ngan bos makin buruk (start 28 Ogos sampai ke saat ni dia langsung tak tegur aku dan langsung tak bagi keje kat aku). So, aku sebabas-bebasnya bleh surf internet dan sebagainya. Berita baiknya, aku dah berani jumpa HR dan buat permohonan nak tukar department. So skang just tunggu boss aku release aku jerk.

Pastu sehari sebelum Merdeka (30 Ogos 2007) turun je nak gi keje, tup..tup.. dengan gelabahnya aku perasan motor aku dah kena rembat! Tak abis bayar lagi tau!!! Baru setahun jagung aku guna. Sedis.. Makin sedis bila aku sms boss aku cakap aku Emergency Leave and cakap motor hilang, dia langsung tak balas sms aku (seorang bos yang langsung tak prihatin tentang kebajikan anak buahnya). Orang lain plak yang sibuk-sibuk sms aku.

Maknanya aku cuti empat hari le start peristiwa malang tu (Khamis, Jumaat, Sabtu dan Ahad). Aku sorang-sorang je duk umah. Housemate aku yang lain sumer ballik kampung bersama keluarga.. aku plak???? Ntah.....

Memang down memikirkan macam mana aku nak gi keje. Dah le tempat aku keje ni susah nak gi ngan public transport!

Ntah la.. biar la masa yang menentukan masa depan...

Sabar la ya... pasti ada hikmah disebaliknye

salam..

hai slamat pagi prodigy...
kasihann...sabar yek..jangan putus asa...ada terselit hikmah disebalik apa yg berlaku..
"Allah tidak membebani seseorang itu melainkan sesuai dengan kesanggupannya." - Surah Al-Baqarah ayat 286
dan sesungguhnya manusia diuji untuk meningkat kan tahap keimanannya...

mmg cian..
sbr ek..
smue tu dugaan yg Allah bg nk uji iman hambanye..

everything gonna b ok after this..
there must b a solution..
tenang kn pk ran..
n pk solution terbaik..
:pompom: :pompom:

sabar ye..

Reply #1 prodigy's post

sabarlah....dah takde rezeki...

Follow Us
banyakkan bersabar..... ada hikmah disebalik kejadian

sbb per bos ko tak ske ngan ko...?.. aper yg dah jadik...

ada hikmah tu prodigy.. sabo jelah...
ko pun lambat bgtau.. minggu lepas aku dah tolong jualkan 1 moto orang (2nd)...
ko duk mane?

mebi moto ko ilang sbb Tuhan nk ko tuka tmpt keje yg ade bnyk public trensport kot...

Reply #1 prodigy's post

Apa yang ko dah buat kat bos ko sampai dia tak tegur kau apa-apa?.

Erm, sebelum ni aku penah tulis cerita pasal perangai bos aku dalam forum ni. Mungkin ada yang tak sempat baca.

Kisahnya actually macam ni, aku tak penah tau buat perangai pada bos aku sebab aku tau status aku sebagai staff baru (baru setahun keje dan baru abih blaja). tapi sebelum ni memang dah ramai tukar department sebab tak tahan ngan perangai dia yang suka jerit depan orang ramai, tak bleh bertolak ansur dan suka marah orang sukati, paling dasyat dia penah tau hempas pintu pantri sebab dengar makcik-makcik tea lady bersembang kat dalam tu, pastu kalau dia bengang bercakap dalam telepon, dia akan hempas tepon and matikan perbualan macam tu aje.

So, tahan punya tahan.. aku pun meletup le gak. ada sekali tu aku involve dalam majlis kemerdekaan. aku kena rehearsal and orang HR memang dah forward minta release aku untuk buat training dan seumpamanya. tu pun sekali je rehearsal. function pukul 2.30 ptg, rehearsal pukul 10.00 pagi.

Aku pi la rehearsal tu. tetibe dekat lunch dia call aku bising-bising tanya aku gi mana? aku cakap la aku involve function ni (secara tak langsung tau aku involve sebab aku bahagian komunikasi korporat). Bukan main bising dia dalam tepon siap suh aku naik atas konon2 ada urgent nak kena settle. Aku mase tu baru je sampai order, aku bengan aku lawan le cakap dia minta dia paham situasi aku sebab ni full rehearsal ang Senior GM and GM HR pun ada! tapi dia macam tak endah and suh aku naik gak.. aku dengan panasnya tinggalkan order nasi ayam aku cam tu je... kawan-kawan aku mase tu semua terkebil-kebil...

yang paling menyakitkan hati aku tu.. elok-elok je sampai level kitorang, aku terselilish ngan dia and aku perli dia.. 'hah... tadi kata nak jumpa???" Lepas tu dia ngan muka selamba kata "tak payah".. aku dengan panaznya turun balik lif sama ngan dia.. orang kiri kanan aku perasan aku tengah panasss.. siap suruh aku cool lagi.. sabau.. sabau..

So, sejak hari tu, dia pun dah tak tegur aku lai (sepertimana dia buat pada staf-staf sebelumnya...). kebetulan pulak ada budak trainee baru masuk, so sume keje dia pass kat budak tu, budak tu plak refer kat aku... betapa dia tak pernah hargai selama setahun aku berkhidmat dengannya..

Dah la kitorang bertiga je dalam department tu (termasuk budak trainee ). Sebelum ni aku perasan gak, dia penah sakit hati ngan aku, tapi dia terpaksa gak bertegur sebab kami berdua jek..

Inilah nasib fresh graduate yang baru terkapai-kapai nak cari pengalaman.....

For your info, relationship aku ngan staff -staff lain tersangat la baik sebab aku ni peramah orangnya! Chewah!! kebetulan semua staff (pangkat tinggi ke rendah) takut nak berhubung ngan dia. So, semua melalui aku.. Mungkin tu satu faktor gak dia dengki kat aku..

Iye la, saper nak berhubung ngan dia kalau asyik kena marah je.. aku paling kesian akak-akak receptionist.. selalu kalau ada orang luar nak bercakap ngan bos aku, tak pasal-pasal diorang kena marah. Bos aku ni tak suka bercakap ngan orang luar!! memang dia tak layak keje kat department nih... Ada sekali tu, dia penah sound sorang staff supaya stop calling her. see.. how bad attitude she is..

Reply #12 prodigy's post

Lex la...kalau kau nak tahu aku pun ada masalah macam ko...bukan sebab aku tak baik dengan bos, tapi aku terlalu baik dengan bos...Ko view thread aku yang ni:

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D2

dan yang ini:

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D2

Reply #14 eastrun's post

itulah east.. aku pun terkompius memula.. ingatkan prodigy tu engko. rupenye org lain yee...

takpe la kalau boss tuan rumah tak kasik kerja. boleh berporem kat cari pagi sampai petang sampai lebam!keh keh keh

lagi pulak, semua org kat opis dah tau pun perangai your boss, without explanation, semua mesti menyokong u kan? kan itu dan satu advantage.

kerek lebey la boss ko tu. mcm boss haku jugak.

U tak payah susah2 payah nak pikir pasal die tak tegur U. Die tu yg tak professional langsung. Buat dek jerk.
Tunggu jerk permohonan U mintak tukar kat dept. lain dari HR diluluskan. U pun bukan org pertama buat mcm tu kan?

[ Last edited by  meow_tompok at 3-9-2007 12:13 PM ]

sedihnya citer ko ni
kalau aku dah bungkus kain baju dok balik kg...