CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cinta_ungu

How could an angel break my mothers' heart...

utk elak berlaku maksiat...better kawen lar

xmo komen... sbb aku xsuka spesis laki camneh!!:@

thru my experience.... lelaki kalau dia dah nak kawen... dia akan tetap nak kawen... bila kita kata jgn, dia degil, nak jugak, tapi ada sekali tu leh terlepas cakap kenapa masa dia sibuk nak kawen tak halang dia betul2, (mcm menyesal/br terasa kepayahan kawen 2) tapi org tgh asyikmasuk bercinta..degil!
Apa pun satu perkara saya cakap... "Kalau dia amik awak cara kotor, cara jahat, hidup awak tak selamat... kalau dia amik awak cara elok, akan dtg walaupun susah, tak akan terjadi perkara yg buruk berlaku... itu sumpah saya kat awak... awak niaya saya awak terima padahnya... saya tak halang awak nak kawen walaupun saya tahu awak takmampu ...awak kata awak dah jumpa kebahgiaan, cinta sejati n awak nak kan sgt anak lelaki... teruskan lah... "
Dia kawen.... tapi FYI pompuan yg datang komdian tu lak tetiba tak leh nak kongsi, mcm2 dia buat... siap warning, 'don't u ever touch her like u touch me'...sakit ati tapi aku gelak sbb i've been there before, dah 2nd hand le... tak jeles pun...
i pernah lari dr rumah bwk my youngest son... mengelabah dia cari... tapi one thing i mmg kena byk sabar sbb my hubby tak le sejahat yg i sangka, byk dugaaan kena strong walaupun ada at one point i dah nekad, lps anak i yg 1 n 2 ni habis SPM (diorg amik SPM sama tahun) kalau situation tak berubah i cabut sbb i rasa i'm working, worse come to worst,anak i dah abis sekolah, leh keje, financial tak le teruk sgt...
i think ada one incident where we all gaduh and the pompuan was there and heard i said hantar saya blk rumah makpak lah kalau dah tak nak kan saya, sya tak ingin hidup mcm ni... tak lama lepas tu the pompuan tu lebih byk bertolak ansur dr segi masa, duit n byk lg.  Mungkin selama ni dia rasa i yg dok terhegeh2 sgt bertahan, br dia found out yg my hubby tak nak lepaskan i.. and until now i yg dah bg my hubby a son, dia dpt anak pompuan n right now tgh sakit tulang blkg yg make her  chances to beranak lg quite slim...  
ni dah masuk 6 tahun, i still tak baik dgn pompuan tu, but u jgn kacau i coz i tak kacau u...  so dah tak teruk lg....
weekdays dgn i, weekend dgn dia sbb dia dok jauh dr kitorg....
i doa sgt2 jgn lah ada lg musibah/masalah yg mcm ni lg...
Rasa mcm boleh masuk dlm DCCK Mingguan Mesia...

so... perkara yg penting... hati sendiri kena jaga, org tak kan dpt jaga hati kita... malah org lg byk sakitkan hati kita.... support from family kena ada atas apa jugak decision yg diambik... doa byk2... mmg patut doa  jgn sampai terjadi,tapi kalau dah takleh nak dihalang lagi, doa yg baik2, doa  jgn dia aniaya, doa biar dia adil dan tak abaikan kita n family.  
Sbb ada jugak perempuan yg walaupun benci poligami tapi atas sbb tertentu boleh bermadu.
Onething, jgn sesekali pk apa dia tgh buat skrg dgn org tu... dia tgh tu ke, tgh ni... jgn... buang jauh2 sbb boleh kena hypertension...!!!

rasa geram sbb mcm tak dihargai tu mmg tak leh lari... my case, 14 years of marriage tetiba kata jumpa cinta sejati... tak sakit ati ke dengar....
Terasa sesgt.... especially masa dia mula2 berniaga, susah, dkt 2-3 tahun gak... tapi i yg uruskan belanja rumah, anak sekolah lg, mkn pakai.... bila kata dia dah jumpa kebahgiaan n cinta sejati... sakitnye hati tuhan saja yg tahu...

Originally posted by cinta_ungu at 7-9-2007 05:21 AM
Surat from my mom to my dad...1)                                                                                                         
http://img72.imageshack.us/img72/1929/90484877kq4.jpg   ...

fom the way the latter being written, i believe ur mom are nice and lovely person....should proud of that...
Aku rsa sedih lak utk mak kau....apesal la org lelaki ni terlalu ikutkan nafsu sgt...
afterall, women hurts women....pompuan gatal tu sebenarnya punca problem nih....sekeh je kepala pompuan tuh dah takde jantan lain ke dia nak kahwin, agaknya dia nak dpt harta cepat kot...dasar pompuan mcm tuh mmg tak elok

Follow Us
Originally posted by ida88 at 8-9-2007 05:47 AM
CU, cedey sgt

tp ida tabik kt mak CU, mak CU tabah orgnye

ida yg rs nk nanges bile bace kesah fmly CU

uhhh..sedey kan ida...
memula time awal2 tue kite xde laa rase sedey pun tau...
tapi lately nie sbb mak asik luahkan perasaan dia kat kite..
kite pun terikut emo jugaks..
lebih2 lagi smlm..time nak tdo tetibe je nangis sbb dgr lagu2 yg mak suke..
skang nie kite susah nak tdo..lps subuh br dpt tdo..
kengkadang tue bgn2 je tgk mata da bengkak...
se'baek laa mata kite sepet..hehe..
so, housem8 takde laa rase pelik...

erm..sume pendapat & kata2 perangsang korang kite dah sampaikan kat mak kite..
kite ckp jugak ramai lg yg sama masalah dgn mak...
so, dia okey laa sket..

Originally posted by arasham at 8-9-2007 09:24 AM
bagi akak abah ko tak delah baik sangat sebab reason nak
bukak cawangan tu tak betul.....
akak nak tanay mak ko dah tak mampu nak layan abah ko lagi ke
rasanya mak ko dah melakukan yang ter ...

erk..ayah kite baik sbnrnye...
cume lately nie je dia jadik bengong2 sket..
agaknye dia rase saham dia naik kot sbb ade girl nak kat dia..
tue yg miang dia datang..

erm..rasenye mak kite mampu lagi kot..
tue laa..mak kite dah wat yg terbaik..
kalo ayah nak kawen gaks x leh nak watpe laa kan..

Originally posted by misery at 8-9-2007 10:40 AM
dlm hal ni aku rasa x perlu la kita menyalahkn ayah si cinta ni. coz kadang2, jiwa dan perubahan dlm diri org tu, kita x faham. sbb kita pon kadang2 berubah hati dan berubah laku buatkn org x fah ...

uhhh..siannye mak misery ehh..
kite harap mak kite pun leh jadik setabah mak misery...
hope sangat dia leh hadapi perkara nie dgn tenang..
memula mmg laa takes time kan..
insyaAllah lama2 dia boleh terima agaknye..

org laki nie susah tul nak paham..
dah dpt isteri yg baik..taat setia xde cacat cela...
nak jugak carik lain kan..
hmm...dah fitrah kaum lelaki mcm nie agaknye..

Originally posted by candiew at 8-9-2007 12:02 PM
utk elak berlaku maksiat...better kawen lar

kite pun dah ckp kat mak kite camnie..
dia kate dia x halang pun ayah nak kawen...
cume dia geram je..dia x ske ngan perangai girl tue..

dia kate kalo nak kawen..kawen lah..
tapi kalo ade pape masalah jgn sesekali dtg carik dia..
suh mintak tlg...

kesiannya your mom ungu,

tapi at this moment, even your dad pun tak mampu nak tolong your mom sb your dad tengah angau bercinta, maklumlah, pucuk muda, sure la lenggok nya muda lagi kan..

tapi u jgn lupa, Allah boleh membantu sesiapa saja...u hanya perlu berdoa dan tadah tangan mintak drp Allah..
akak sgt2 tertarik dgn srg forumner yg tulis pesal masalah dalam magazine tu..sb akak did the same thing everytime akak ada masalah sb akak tak rasa akak leh depend dgn husband akak untuk selesaikan semua masalah akak..akak realize suami hanya mempunyai limited power...

buat semayang istiqarah...dan mintak Allah permudahkan jalan yg akan membawa kebaikan kepada akak..
tak perlulah berdoa2 bagai in Arab sedangkan kita sendiri tak tahu makna nya..akak rasa lebih baik kita berdoa straight from the heart, sincerely...

Ask your mom to do that..isyaAllah, Allah akan show the way...

akak lupa jugak bagitau..

baru2 nie akak ada baca tazkirah mengenai ujian Allah..

akak sgt2 tertarik bila baca pesal ujian dr Allah tu sb banyak yg akak rasa boleh diaplikasi kan dalam hidup nie..

tell your mom, your mom diberi ujian dr Allah sb Allah sayangkan your mom...kalau your mom able untuk lepaskan diri dia dr ujian Allah yg sgt2 besar nie, sure Allah berikan ganjaran yg sgt2 besar yg org lain tak dapat..
well..she might say ..ala, mak tak perlukan ganjaran camtu...u pujuk la dia balik...hidup kat dunia nie bukan lama sgt lagi mak, paling lama 30-40 thn...hidup di sana kekal..ada lah lebih baik kita melepasi ujian dalam kehidupan yg tak lama nie untuk mendapat ganjaran yg lebih baik di sana kelak..

tenangkan hati your mom...akak yakin your mom will be able to handle this situatioan regardless of watever outcome..hanya dgn hati yg tenang, your mom will succeed..

Originally posted by safada at 8-9-2007 08:59 PM
rasa geram sbb mcm tak dihargai tu mmg tak leh lari... my case, 14 years of marriage tetiba kata jumpa cinta sejati... tak sakit ati ke dengar....
Terasa sesgt.... especially masa dia mula2 ber ...

saye ingat mak saye pun rase sebijik ape yg akak rase...
br2 nie mak saye call dia kate cam nak suh ayah sy lepaskan dia aje..
tp sy kate jangan...selagi boleh bertahan better jgn bercerai
coz adik2 sy kecik lg..takut perkara nie bg tamparan hebat kat diorang...
tau2 je lah bdk2 laki...takut nnti sbb dendam kat ayah...liar plak jadinye..

erm..akak yg dah 14 taun kawen pun dah rase mcm tue..
agaknye mak saye yg dah 25 taun kawen nie double effect kot tekanan perasaan yg dia alami.....huhu..
yelah..dulu2 time susah dgn mak saye..nie dah senang sket carik org len..
x ke hangin satu badan...huk..huk...

anyway, thanx for sharing ure story eh kak..
hope mak sy akan setabah akak...

Originally posted by Dicota8 at 8-9-2007 11:06 PM

fom the way the latter being written, i believe ur mom are nice and lovely person....should proud of that...
Aku rsa sedih lak utk mak kau....apesal la org lelaki ni terlalu ikutkan nafsu sg ...

uhhhh...awk, mak kite mmg baik giller tahap gaban...
kite mmg bangga gille ngan mak kite..kawan2 kite sume suke mak kite even br jumpe skali pun..

kite pun rase girl tue nak kesenangan je...
bayangkan lah..x sampai 3 bln kenal dah ajak ayah kite kawen...
pastu ade skali tue ayah kite ajak dia jumpe mak kite dia xnak lak..poyooooo....

kite takut nnti ayah kite yg kecewa..
ye lahh..kite tau ayah kite mcm mana...
kite rase xde org yg dpt bg layanan sesempurna mak kite kpd ayah kite...
takut nnti bile dah dpt ape yg dia nak, girl tue plak tinggalkan ayah kite..
x pasal2 "yang dikejar x dpt...yang dikendong berciciran.."

[ Last edited by  cinta_ungu at 9-9-2007 02:17 PM ]

Originally posted by norsha at 9-9-2007 10:02 AM
kesiannya your mom ungu,

tapi at this moment, even your dad pun tak mampu nak tolong your mom sb your dad tengah angau bercinta, maklumlah, pucuk muda, sure la lenggok nya muda lagi kan..

t ...

thanx akak..
saye pun dah suh mak saye doa byk2 kat Allah...
jgn doa yg bukan2..
yg penting skang doa utk diri sendir..agar diberi ketenangan & kelapangan
dlm mengahadapi situasi mcm nie...

aa..yg solat istikharah tue sy x ckp kat mak saye lg...
nnti sy bgtau dia....tengkiu lagi skali..!

On.Off This user has been deleted

Reply #4 cinta_ungu's post

woooowww  ......   

yg positip:-

1. tuan umah- sbb die bukak benang ne, die sedaye upaya cube respon to almost each n ebery posting porumer2 laen.. kpd porumer2 laen yg bukak benang tu, cubelah contohi nilai2 murni inni...

2. porumer PP- yg besunggoh2 reply, ade yg bg sajesyen, kutukan pujian, ade yg citer personal experience etc... :handshake: :handshake:

3. bajet 2008- xde bonos utk kakitangan awam....free education...tax liker/cigar x naek etc....

4. x dpt permit nk wat ceramah g merusoh...mesia ne terlalu aman sampai bnyk "keseronokan" terpakse dicipta oleh rakyatnya..(nilai positip: mesia ne aman)

yg negatip:-

1. x dpt permit nk wat ceramah g merusoh...yg polis pon 1, org nk wat ceramah bg jela....stakat pembangkang nk hantam gomen tu x luak pon gaji paklah...name pon pembangkang, mstila derang akan hantam polisi gomen...laen la ceramah tu bleh membahayekan keselamatan negare...yg merusoh pon 1...x dpt permit g merusoh watpe...adekah dgn merusoh polis akan bg permit ceramah?...adekah dgn merusoh, melontar molotov cocktail, kene tangkap, xkn dikenakan ape2 tindakan?...:time:

2. bapa tuan umah- cube merahsiekan perhubungan dgn gepren mude tp kantoi...

3. penternak babbi di mlake dan kroni dan "payung2" mereka..:flower:

kesahnye begini-

aritu mase ahkak g lanch, ari jumaat lps kalu x silap, mase ujan lebat tuh...time lanch tu, tibe2 ahkak nmpk seeko anak lipan...maka ahkak pon tego le anak lipan ittu..terjadilah konbesesyen berikowt...

ahkak pino: ko nk g mane ne lipan...sekor je, mane mak bapak ko?

lipan: saye nk jenjalan mncari ketenangan...umah saye da x tenang!

ahkak pino: nape?..what hepen?

lipan: bapak saye nk kawen lain ngan lipan yg lebih mude dr mak saye...saye benci bapak saye kerna wat mcm ne terhadap mak saye..mak saye da abeskan 190 tawon bersame bapak saye..smpai ati bapak saye wat mak saye cmtu!

ahkak pino: nape plak ko nk benci bapak ko...sebusuk bangkai, seburok mawi pon stil die bapak ko kan...

lipan: saye jugak benci ngan lipan mude tuh! gatal, mcm le da xde lipan laen nk wat laki...bapak saye tu da tue, ape yg die nmpk kt bapak saye tuh tah le...

ahkak pino: hehehe...sblm ko nk benci lipan mude tu yg ko katekan cube merampas bapak ko dr ko/mak ko, better ko make sure ko benci die lps ko mati..Tuhan tu kn maha adil...ari ne ko kutok lipan tu, 2 saat lps ne ko plak jatoh cinta ngan datok lipan (bkn Datok K)...or kalu ko da kawen, anak2 ko merampas laki lipan laen etc...:kiss:

lipan: tp saye x sanggop melihat mak saye, ari2 menanges mengenangkan bapak saye yg x appreciate die slame ne...

ahkak pino: 1. bkn mak ko je yg menerima naseb mcm tu, bnyk lagi lipan laen tepakse bekongsi kaseh...2. kalu ko nk besedih gak, save some tears for urself...mane tawu sok luse ko da kawen, laki ko pon carik lipan laen...:call:

lipan: abes ape yg perlu saye katakan kpd mak saye, utk menenangkan die?

ahkak pino: ko beli buku2 siroh nabi, esp Nabi Mohamed S.A.W, bg mak ko bace bab camne Katija R.A hendel bile husben die kawen ngan Aisha R.A...:bg:

lipan: thenx le ahkak pino...tp kalu bleh jgn le tepek konbesesyen kiter ne kt mane2 ek?...saye malu tawww...

ahkak pino: sukati ahkak le nk tepek kt de setar ke, hakarah ke, indonkini ke etc...

lipan: belah la lu ahkak pino! lei fu kai!

ahkak pino:

(lps anak lipan tu mencarot, ahkak teros pijak die smpai mati! kecik2 da mencarot, tah2 da beso kang jd peliwat ke, sado masocistik ke mawopon mawi)

haha..lawaknye abg pinoe ni....

memang xtahan gelak baca2 posting dia...
punya la awal2 baik dalam konbersation...pastu pegi pijak plak sbb anak lipan tu mencarut...hehe...

kamu menceriakan pagiku yg hampir seploh minit lagi nak tengahari ni

pada tuan umah....
ada org mengatakan....'a lesson is repested untill it learned'.

mungkin ada sesuatu yg leh belajar dari cni...mungkin ni adalah salah satu lesson process to your dad...
biar je la...one day when he realize the mistake that he have done...dia akan kembali...

you may try to avoid the situation, but they will eventually catch up with u....
and one more there is no coming to consciousness without pain"

beri satu ruang utk dad u belajar....kahwin dua bukan penamat kehidupan mak u

[ Last edited by  llisamaisarah at 10-9-2007 12:03 PM ]

ini saya ceritakan pengalaman mak mertua saya yea.
di ceraikan oleh pak mertua saya, pada satu malam. dengan hanya... disuruh halau keluar dari rumah, tempat die sudah melahirkan 10 org anak utk pak mertua saya.
kini pak mertua saya sudah berkawin laen.
dengan umur yg sudah agak lanjut (dlm 70an) terpaksa mengendong dan melayan karenah budak2 kecik. Yg sepatut-patut dan selayaknya dipanggil cucu.
Kerugian yg dialami oleh pak mertua saya ialah, die tidak dpt bergantung harap bantuan dari anak2. Kesemua anak2 yg ada lebih kpd mak mertua. Mak mertua saya bukan sahaja dikelilingi anak2 tetapi menantu dan cucu setiap masa, sepanjang tahun.
Tidak spt pak mertua saya, yg hanya merasa kunjungan anak-menantu-cucu pada hari raya.
Nanti kalau pak mertua saya tu dah takde, bagaimanalah nasib adik2 tiri suami saya yg masih kecil2 belaka yea?
Lantaklah dgn mak mertua tiri saya tu, sape suruh kawin org tua? keh keh keh keh.

sekian saje cerita saya, yg boleh tuan rumah jadikan panduan sbg bayangan nasib ayah tuan rumah di masa depan (jikalau beliau mmg betul2 jadik kawin).

- edited -