CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wifeorg

Apa yg dimahukan oleh isteri dari suami masing2?

Originally posted by nazijo at 19-9-2007 03:58 PM
attention?Perhatian?...kdg2 org pempuan pun x sedar yg seganas2 kite ni sebenarnye nak jugak cam pempuan rase...i mean perhatian dr segi lain la..bkn jage mkn dan minum je..more tu pyscally touch ...

oh ye ke..korang pun nak dimanjakan physically ek? masalah korang ni..kadang2 bila manja korang cam tu...terus korang on...camana la bini tu nak wat kerja umah? im sure bini2 suka nak manjakan korang cara ni. haku suka sgt...

Reply #32 wifeorg's post

No la..i'am not a great lover la..tak pandai nak romantika2 ni..

Permintaan nak suami jadi suami yang soleh dan mampu membimbing kita selain dr bagi kemewahan & kesenangan dunia tak ada ke ?

Originally posted by zaidi_uitm at 19-9-2007 04:13 PM

PERHATIAN  yang macam mana korang nak tu......................?

ye la...spend time dgn kita, pay attention to what we say, jgn nak hang out dgn frens u all aje. quality time...do things with us, the togetherness.

Originally posted by Anak_Nogori at 19-9-2007 04:14 PM
No la..i'am not a great lover la..tak pandai nak romantika2 ni..

belajar la...boleh. mula2 mmg la malu psl tak biasa...cuba biasa2 kan...ur wife sure suka gila!

memang fitrah manusia inginkan yg terbaik dri pasangan masing2...bgi along...along benar2 berharap agar hubby jdi pemimpin dlm keluarga kami...memimpin dari segi keagamaan terutamanya...

Follow Us
Originally posted by zaidi_uitm at 19-9-2007 03:49 PM
majoriti nyer, korang mahukan PERHATIAN dari suami.....................

PERHATIAN yang macam mana korang mahukan....................?

Perhatian macam hari ini wife pakai baju warna apa pergi kerja, wife balik pukul berapa, wife suka baca majalah apa, siapa kawan2 wife, apa yang wife suka makan, tempat yang wife suka pergi dan apa2 yang remeh tu la kot. Itu untuk isteri yang mengada-ngada .  Kalau suami asyik perhati shj nanti ada pula yang kata mengongkong, tak sporting, tak percaya bla..bla..bla..

Originally posted by sarahmirza at 19-9-2007 04:20 PM

Perhatian macam hari ini wife pakai baju warna apa pergi kerja, wife balik pukul berapa, wife suka baca majalah apa, siapa kawan2 wife, apa yang wife suka makan, tempat yang wife suka pergi ...

bende2 remeh cam tu la yg kitorang malas nak fikir..coz bnyk bende berat yg terpakse difikirkan..kite hope sngt bende2 remeh ni biar wife yg settle..bkn nak bg beban kat wife..just fair la..laki bnyk nak fikir future tuk family..so kene fokus..jgn la ckp kitorang x romentik plak klu x tanye hr ni pakai lipstick kaler ape...makan ape td?..cukupla ngan perhatian kite bg kat umah...

jujur,setia,understanding, penyayang. x mintak banyak2..

Originally posted by wifeorg at 19-9-2007 04:13 PM

oh ye ke..korang pun nak dimanjakan physically ek? masalah korang ni..kadang2 bila manja korang cam tu...terus korang on...camana la bini tu nak wat kerja umah? im sure bini2 suka nak manjaka ...

time wat keje umah kite x kacau la....time2 rileks tu manje2kan la kite sket..ni asyik die je nak meleset..manje2 nak suruh belikan something..kite pun promise..pas tu klu kite usik sket kate nak on je..x fair la babe...give n take la...win win situation..

kawin ni macam pi pancing ikan

ikan suka cacing as umpan..dia tak suka oti canai kaa nasik biryani

so kita kasik cacing...so dapat ler ikan

bila dah dapat..ikan tu kene pegang baik2..kalo kuat nau..leh terlepas..so pegang baik2 masuk lam bakul ikan kita bawak tuu

kendian bawak balikk..

jaga2 kucing tu..ada kucing kurap..kucing belang..kucing jadian gak seme tu..walo kenyang depa nampak ikan jek dah nguit2 misai kontot depa tu..so kene laa jaga2

tapi dah dapat ikan tu..nak wat apa suka ati pemancing lah
dia nak gulai kan kaaa..nak salad fillet kaa..nak wat ikan kering kaaa...wat per lai dia nak kepoh ikan tu nak apa..yer dak?

ko dah jadik milik aku..aku nak buat apa..tu hal aku..ko terpenjara..nasib ko lah sapa suh telan umpan aku..tangkap asap la lu

Originally posted by zaidi_uitm at 19-9-2007 03:49 PM
majoriti nyer, korang mahukan PERHATIAN dari suami.....................

PERHATIAN yang macam mana korang mahukan....................?

Perhatian macam hari ini wife pakai baju warna apa pergi kerja, wife balik pukul berapa, wife suka baca majalah apa, siapa kawan2 wife, apa yang wife suka makan, tempat yang wife suka pergi dan apa2 yang remeh tu la kot. Itu untuk isteri yang mengada-ngada .  Kalau suami asyik perhati shj nanti ada pula yang kata mengongkong, tak sporting, tak percaya bla..bla..bla..

dah vote dah...

Originally posted by nazijo at 19-9-2007 04:45 PM

time wat keje umah kite x kacau la....time2 rileks tu manje2kan la kite sket..ni asyik die je nak meleset..manje2 nak suruh belikan something..kite pun promise..pas tu klu kite usik sket kate ...

eh...kita dont mind giving and taking. i rasa isteri2 kat sini now tau la dah ...hb2 kita pun nak belaian mesra!! mlm ni jgk korang belai dorang ek! and hbs...korang pun kena belai kitaorg balik tau!

Originally posted by nazijo at 19-9-2007 04:42 PM

jgn la ckp kitorang x romentik plak klu x tanye hr ni pakai lipstick kaler ape

lisptick kala apa? ni sarahmirza nya definition of perhatian. dia kot yg wife ngada2 tu??

kita kan tgh bagitau awak...mende yg awak pandang remeh, ramai wives kat sini anggap penting...so terima seadanya. cuba la bagi sikit...jgn la kedekut bangggg...!

tralalallalallalallaal....!

Originally posted by ajinomotonosuga at 19-9-2007 04:45 PM
kawin ni macam pi pancing ikan

ikan suka cacing as umpan..dia tak suka oti canai kaa nasik biryani

so kita kasik cacing...so dapat ler ikan

bila dah dapat..ikan tu kene pegang baik2..kal ...

huh aji...sian bini ko!

hmm... malas nak vote sbb semua dlm lists tu menjurus kepada satu konklusi saja, suami yang bertannggungjawab, kalau buat thesis semua yang diatas tu dlm chapter yang sama, boringlah.. tak membuka minda untuk diskusi sgt sbb all wives want semua tu..

aku nak vote yang more specifik  seperti aku nak suamiku jadi imam for aku dan anak time sembanyangs dirumah dan aku nak suami aku berikan 15-20 minutes tazkirah pada aku dan anak2 tiap kali lepas solat maghrib...

aku juga nak suami aku lebih menngemari DIY...

maknanya somi ko dah bagi la yg seme tu...tu yg ko nak mende lain pulak.

hmmph aku nak suami aku kurang panas baran, respect me as a person more, not to ask me do errands all the time.. of course more kasih sayang and lembut kalau berbicara dgn aku.. its jus different now, seblom kawin kemain lagi romantic, tak kasar and all. mak aih dah kawen it all changed.. hai donia donia....