CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arwien

Aku sedih la dekat2 nak raya nih.

Reply #1 arwien's post

Syukur lah... at least ko masih ingat mak dan ayah ko .... walaupun jauh dah berpisah, tp doa daripada anak untuk ibu & ayah pasti akan sampai jua..

Sedekah & doa banyak untuk arwah .. esp dh masuk malam 10 yang terakhir ni ...

Tuhan da befirman dlm Surah Ar-Rohman, yg berbunyik:-

Fabiaiyi aalaaa i robbikuma tukazzibaan...(dan nikmat Tuhan manakah yg kamu dustakan (wahai Manusia dan jin))

ni raya pertama tanpa bonda ku tersayang....br ninggal bulan jan

Reply #8 sibel's post

sedihnye aku baca kisah ko ni.
Tu la pasal, nasihat aku pada sape2 yg still ade mak bapak ni, masa diaorg hidup ni la ambik peluang bahagiakan diaorg. Kadang2 bukan wang ringgit yg diaorg nak dr anak2, tp perhatian & juga nak tgk anak2 diaorg jadi manusia yg berjaya. Selalu la jenguk2 mak bapak kat kg.
Nnti bila diaorg dah takde, u'll have the time for yourself.

Originally posted by sibel at 30-9-2007 06:11 PM
raya ini sebenarnya .. tiada makna bagiku .....

sama la cam aku. Sebenarnye every time raya je, mmg takde ape2 makna bagi aku. Kalu dah dpt complete posa je pun dah cukup bagus buat aku.
Tambah2 lg sbb aku pun still single, blm ade keluarga sendiri. So takde ape2 yg best pun pasal raya ni. Tambah sedih ade la sbb tak dpt merasa cium tgn mak bapak aku di pagi raya cam org lain. Yg aku dpt buat cuma baca yassin & doakan utk diaorg je.

Reply #1 arwien's post

kter doakan awak tabah ... jgn sedih2 yer

Follow Us
sabar ye arwein..tuhan lbh sygkn dieorg...kite same2 sedekah kn al-fatihah utk yg telah pergi....

BISMLLAH....

Originally posted by arwien at 29-9-2007 11:35 AM
Bila tiba time posa je, aku mesti rasa sedih. Bukan sbb sedih kena posa sebulan, tp sbb aku rindu mak & ayah aku. Nak2 lagi bila dekat raya ni, lagi la sayu hati aku. Bertambah2 la rindu nye aku  ...

Selepas Parents meninggal dunia , sapa yang besarkan arwien ?

Originally posted by Ekka at 2-10-2007 09:04 PM

Selepas Parents meninggal dunia , sapa yang besarkan arwien ?

adik beradik je. Tp mostly I'm taking care of myself. Jaga diri sendiri, independence.

Originally posted by Wann2 at 1-10-2007 06:20 PM
ni raya pertama tanpa bonda ku tersayang....br ninggal bulan jan

AKu doakan bonda ko dpt bersemadi dgn aman. Byk2 la bersedekah yassin utk dia.

sedihnya....
tahun ni tahun ke 7 aku raya tnpa my lovely mom......
tp semua adik-beradik aku rasa yg my mom still ada kt umah tu...
rindu sgt2 kt my mom....

sedihnyer aku baca kisah korang ni...ye lah betul kata korang berat mata memandang berat lagi korang yg memikul....

n aku pun takut juga kalau kehilangan org tersayang dalam hidup aku tak tahu mcm maner aku nak hadapi

mama & abah kakak sayangkan mama n abah...

sedihnyer aku baca kisah korang ni...ye lah betul kata korang berat mata memandang berat lagi korang yg memikul....

n aku pun takut juga kalau kehilangan org tersayang dalam hidup aku tak tahu mcm maner aku nak hadapi

mama & abah kakak sayangkan mama n abah...

sedihnya... .sabar yerk...smua dugaan Allah .buat aku sedar yg aku ni tak reti nak bersyukur... ada parents lagi tapi tak menghargai dorang... itu la manusia..xpernah nak hargai apa depan mata..

Originally posted by arwien at 1-10-2007 11:45 PM
sedihnye aku baca kisah ko ni.
Tu la pasal, nasihat aku pada sape2 yg still ade mak bapak ni, masa diaorg hidup ni la ambik peluang bahagiakan diaorg. Kadang2 bukan wang ringgit yg diao ...

iye betul tu. time depa ada kat dunia nielah harus anak2 ingat kat depa.
mcm hubby aku, selamba kodok jerk die ckp, die tak heran kalau tak balik kg die raya tahun nie.
cis, sebrutal-brutal aku nak first raya kat umah mak aku kat KL nie pun
raya 2nd and 3rd nak jugak aku balik kg die. apelah...
even beraya kat kg die sememangnya boring. dah 2 tahun aku rasa dah.

kehilangan orang tersayang memang sedih... sy sendiri pun mengalaminya, tp syukurlah emak masih ada..... pengalaman begini menjadikan kita lebih matang sebenarnya.. tapi satu je yang i perasan.. biasanya anak2 yatim2 ni dipermudahkan perjalanan hidup dia..tp mungkin berbeza dgn setiap individu itu.. satu contoh i ambik crita jiran mak i..  ada kakak tu setiap kali dia bersalin mudah aje, tak sakit sangat.. sampaikan org yang sambutnya (jiran gak) kata senangnya dia.. macam  i lak.. dr segi kewangan alhamdulillah i takde masalah sangat..  sesunguhnya setiap yang berlaku tu ada hikmahnya..cuma kita yang tak nampak.. so pd mrk2 yang pernah merasa kehilangan org tersayang.. perbanyakkanlah doa,tahlil serta sedekah utk arwah.. lebih2 lagi di bulan mulia ni.. moga setiap amalan itu akan disampaikan kepada mereka.. itu saja yg kita boleh lakukan sebagai seorang anak yang soleh.. itu juga yang akan membahagiakan mereka sementara menanti alam akhirat....

aku pun sedih sbb gaji x dpt lagi...uwaaaaaaaaaaaaaaaa........

ahkak gmbira sbb minggu dpn raye...

aku sedih sbb taun ni aku nyer turn raya kat umah mak aku

tapi aku baru dapat tau pagi tadi yg mak aku tak nak raya kat umah.. dia nak balik kg tgk bapak dia ari jumaat ni

yg ada kat umah mak aku cuma abah aku dan 2 adik lelaki aku

aku paling benci keadaan macam ni... dari zaman aku kecik, mak aku mmg suka cari pasal masa hari raya... sbb tu aku selalu benci hari raya...

sooo.. utk membalas sikap dia.. aku nak raya kat umah dgn bapak aku dan aku mungkin tak nak balik kg tgk atuk aku... lagipun raya kali ni aku tak dapat cuti... aku hanya cuti sabtu dan ahad .. isnin keje

tensen.... sedeih.. aku benci hari raya sejak aku kecik lagi... ingatkan mak aku dah berubah perangai.. rupanya tidak

Originally posted by arwien at 29-9-2007 11:35 AM
Bila tiba time posa je, aku mesti rasa sedih. Bukan sbb sedih kena posa sebulan, tp sbb aku rindu mak & ayah aku. Nak2 lagi bila dekat raya ni, lagi la sayu hati aku. Bertambah2 la rindu nye aku  ...

kalau betol kau sayangkan parent ko, kau doakan lah diorang setiap masa after solat... so kau jangan tinggal solat. sekali kau sedekahkan al fatihah, mesti bercahaya alam parent ko kat sana.

kau dah kahwein belom? kalau belom, better kau jaga diri... tutp aurat.. sb apa kejahatan yg kau buat bapak kau terseksa kat sana