CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39572|Reply: 106

Deliver @ Hospital Selayang or Sungai Buloh which one is better

mayyo nak minta pandangan dr sesiapa yg pernah bersalin kat ke-2 hospital nih...

boleh cerita pengalaman yg baik & burok.. pasai confius sgt nak deliver kat mana..

i tinggai dekat Kota damansara which is near to Hospital Sungai Buloh...

tp..kat sana hospital baru... takut jugak..tak cukup alat ke.. & hubby tak boleh masuk plak tu..

so budget nak pg selayang.. jauh sikit ler...dlm setangah jam..kalau tak jem.. selayang hubby boleh masuk kan...

so pls share yer..boleh saya pikir masak2 nt..
Single Polls, Total 31 Users voted
74.19% (23)
25.81% (8)
Your User group have no permission to vote

Reply #1 mayyonnizz's post

baik pergi yg dekat... yg jauh takut tak sempat sampai je...

saya penah bersalin hospital selayang... bg saya ok la...
kalau rate 5, saya bagi 3....

saya dengar ni dari sumber yg sah, orangnye pun saya dah jumpa.... camni ceritanye...

ade sorang ppuan ni bersalin kat hospital sg buloh, normal... mula2 ingat dah ok... tapi rupa2nya doc ade tersilap kat tempat jahit tu & ppuan ni terpaksa pegi buat minor surgery sekali lagi utk betulkan keadaan seminggu lepas tu... syukurle dia sembuh & baby pun sihat...

hospital sg buloh ni baru sangat, tapi dah 2-3 kes saya dengar yg membabitkan orang bersalin... siap kluar paper lagi...

so, pilih le betul2...

Reply #2 innova77's post

erk..3 jer... tak cukup memuaskan

Reply #3 cakciborEleven's post

saya pun dh dgr macam2 hal tentang sungai buloh ni...

dulu pun saya ade pengalaman pahit masa gugur tahun 2006... tak cukup alat... die suluh saya punya tut dgn torch light jer..pasai xde sportlight...

tp tuh dulu..skang tak tahu ler.. tuh yg takut sgt nak banak sana..

Reply #4 mayyonnizz's post

saya bg 3 sebab sebelum ni saya pernah bersalin hospital swasta...
memang memuaskan la... sebab kita bayar mahal kan...

utk 2nd ni saya bersalin kerajaan.. byk la perbezaan yg saya rasa..
tapi 3 tu ok la...

Follow Us

Tumpang selit

Haku banak kt sg buloh. Bulan 4 th 2007. Time aku banak tu equipment bagi aku..kira ok la dan nampak baru2 semua. Tataula kalo yg canggih manggih ada yg x cukup sbb aku banak biasa2 jerk. Alhamdulillah takde komplikasi.

Aku dok rawang. Kiranya in between selayang dgn sg buloh. laki aku yg beria2 nk pi sg buloh sbb budak2 opis dia ramai yg banak kat sg buloh. Dan lagi satu...kalo banak kat selayang takut sangkut dlm jem kat templer park yg terrrrsgt hebat!:@

Alhamdulillah sgt2..time aku banak, misi, doktor semua baik2. BTW, aku overdue by 1 week. So, I went thru induction. About the doctor, aku akui ada jugak doc muder2..tapi yg aku suka, depa penuh konpiden. And, while the young doc tgh attend aku, doctor yg senior always ada by their side.

And follow up very the bagus. Aku lewat by 1/2 an hour untuk induction. Doktor tu terus call my henpon-asking whether aku dah beranak somewhere , or I change my mind and went to other spital. For me, that shows their concern.

As nobodies are allowed to accompany us in labour room (until we were ready to push), thanks to all  the kind hearted nurses and doctors. As my mom dah sampai berbuih2 mulut reminded me not to expect anything "great" (in term of layanan) when you are in labour pain, So I really2 behave myself. As a result, people also treat me well. Sakit tak yah cerita la geng...sapa penah went thru induction tau la azab dia macamana.. First baby lak tu. Furthermore, my baby tak engage. So, dah la dok tahan sakit yg bergulung2 tu , at the same time dok berharap that this induction works or else, I have to go thru for 2nd and maybe 3rd induction before they zasss me..(ceaser)

Sambung sikit lagi...

Nak pesan awal2, i tak sure kat other gomen spital..but kat sg buloh takde epi ekk
Epi hanya utk org yg ceaser jerk. Aku masa tgh sakit bergulung2 tu...buat muker toye kat doc sambil berkata...

"doc..I cant stand the pain..can I request for Epi???" Suka2 aku nk demand...

Doc pompuan tu senyum simpati kat aku. Dia pegang tgn aku.."Maaf yer puan..kat sini kita tak cukup pakar bius. So, all epi cases must be pre-planned...Takpe ye puan...istighfar byk2...kita dah bagi injection tadi, so you'll feel sleepy and it will reduce the pain"

Nak pengsan aku dgr doc tu kata camtu... So, tahan jerlah...

So, the pre-planned epi is clearly only for ceaser...

eh, jap gi sambung. aku tak solat lagi..... brb

Sambung balik.

Masa aku banak, midwife yg sambut. Sbb dia tgok CTG aku mcm dah ready nk push. So, diorg call my hubby to come in...and without doctor, aku teran sampai kuar. And again, that shows that their nurses and midwife pon experienced.

Haa..tang nk antar masuk wad yg penat. Bukan penat apa, penat tunggu katil kosong. Time aku banak, wad 1st class blom buker. Ada 2nd and 3rd jerk. And my hubby punya la pandai masa nk book ward dia pi tanya yg 1st class jerk. Dah 1st class tadak, dia simply jump to 3rd class:@

Paham2 jerklah 3rd class..tunggu katil kosong arr...katil kat ward pon baru seh! kira orait la....food everything ok jerk bagi aku. After all, blom tentu kita nk makn pon food yg dia serve tu. Mesti mak2 kita dah sebok2 dok masak apa yg patut kan.

Dah maghrib, nk solat dulu. Kang sambung. Masa dlm labour room ader gak citer ngeri.... heheh!

laterrr....

Kisah masa dlm labor room.

Masa nk tunggu bukak 7 cm (ntah aku dah lupa...) aku dlm dok lalok sbb kena tembak dgn ubat ngantuk..sempat gak dengar jeritan2 ibu2 desebelah menyebelah bilik aku.

Ada satu tu...aku tatau apa kes pompuan nih..tetiba dia jerit sekuat2 hati...misi....!! tulong misi.... aku nk berak!!...aku nk berak sgt dah ni!!....

Pastu misi yg tgh dok attend patient kat bilik lain boleh balas jeritan dia.. Ha...beraklah ko..beraklah!! aku nk tgok sikit ko nk berak..ha..berak!! terpekik terlolong..apa ko ingat ko sorg jer ker dah banak?? ni aku pon dah 4 kali beranak lah! ha, berak ko..berak!!

ada satu kes tu pulak... aku dgr misi tengking2 jugak... sapa suruh ko angkat B****T ko!! ko ni tak nk dengar cakap aku..macamana aku nk tulong ko!! Aku ingat apa yg misi cakap jerk..apa yg minah tu dok melolong aku tak hengat. Sbb tak dpt nk tangkap buah butirnya..maklomla..tgh melolog sakit...

bila aku dah dgr misi2 kemain garang, aku nk mengaduih sakit pon aku tak berani ko! takut kena tengking cenggitu. Everytime misi dtg jenguk aku...bila dia tanya..sakit tak dik? Sakit misi...aku jawab pon takut2. Tu pon aku tak pasti jawapan aku tu betui ka salah. Kang tetiba dibuatnya dia jawab balik...abih ko ingat sakit banak ni mcm sakit cekam jer ker?   Pastu misi tu buat tanda "best' dgn ibu jari. Tanda bagus! aku rasa cam nak lempang jerk sekor2:@ ! rupa2nya..tanda bagus tu adalah sbb my baby respond very well dlm induction process tu. Kalo tak rasa sakit kuat..maka ada kemungkinan induction tu gagal dan doc akan masukkan ubat lagi..utk 2nd try. Adoihla...sib baik dia explain. Kalo tidak..huhu...

Lepas banak, nk jahit bawah tu. Doktor yg jahit aku. And everything goes well after that.

Nasihat aku, kalo mampu dan rasa2 tak sabar tahan sakit..pegilah swasta. Dlm kes aku..niat di hati kalo boleh banak normal mmg nk swasta. Tapi sbb baby floating, ada possibility nk kena zass...so, laki aku pujuk aku pi banak gomen. Sbb kalo kena zass kat swasta... abih kuar semua peluh jantan, peluh betina nk membayo.
Tapi layanan tip top beb!

After all, bak kata mak aku...sakit banak nih..sakit tetap sakit. kat mana2 pon sama...
Kalo dlm istilah perubatannya.. you have to feel the pain to push her (the baby) out!!

Sekian pengalaman aku banak kat sepital sg buloh. Aku bagi 4 out of 5!

Pasal sepital selayang plak..aku tamau citer lebih2..sbb aku tak tau menahu servis dia lagu mana. Tapi, nurse kinik kerajaan yg aku dok follow-up prenatal checkup masa preggy..mmg dah siang2 warning aku...kalo boleh, u elakkan banak kat spital selayang yerk... saya tak maulah citer apa2..tapi tulah...kalo boleh elakkanlah....

xde petunjuk lg ni

ngeri sgt dgr nurse jerit pasai nak berak tuh

alahai.... xde reviews yg lelain ker... nyway timer kasih byk kak kain batik sendat...

tuko lah kain batik tuh..dh sendat sgt dah

Aku pernah bersalin kat spital Selayang. Pada aku servis ok. Takde pulak dengar nurse2 ckp kasar cam kat Sg Buloh. Member aku pun prefer bersalin kat Selayang. Hubby boleh masuk labor room kat Selayang tapi Sg Buloh tak boleh. Aku tengah tunggu masa nak banak tapi tak sanggup aku nak pergi Sg Buloh. Mcm2 citer aku dengar.

i baru balik visit my fren deliver kat hosp. sg. buloh, prev. dia booking kat selayang, tp selayang tolak gi sg. buloh sbb dia kata bed full, kalau nak bersalin gak kat selayang dia kata u hv to take the risk tak cukup bed lah. so dia pun pergi sg. buloh, dia kata dia bagi 4 out of 5 lah, nurse pun friendly dia kata....sebenarnya, kalau kita baik, tak ngada, so nurse pun tak kasar ngan kita....tp kalau kita ni ngada...dorang pun fed up nak layan kot... kalau nak layanan bak tn puteri, boleh lah pilih pvt hospital, sediakan sahaja ongkosnya...

seramnya denga
masa anak aku kena warded kat selayang , dr n nurse seme ok
cuma ada nurse sekor ni memang sakit hati aku tgk
tapi tu tpt kanak2
tpt bersalin tak tau la plak camana

my bes fren branak kat hosp. selayang. sepatutnya dia check up jer tp darah sudah naik trus dok. arranged ceaser tok dia. padahal kt member aku b4 ni penah gak darah dia naik takat tu tp dok. x kata apa pun. dia kena ceaser hari tu gak. x sain borang apa pun. hubby pun x sempat sampai. service? biasalah spital gomen. jgn
harap nak layan yg bes2 la...

mayyo,
dedua blue rasa ok..dedua spital baru..my fren ada yg bersalin kat 2 hospital ni semua bagi gud review..tapi if xder komplikasi lah..x silap saya if emergency komplikasi depa still hantar HKL kan? me also stay kat KD..hubby ada gak joking suh bersalilin kat sg buloh..i dun mind pon ..dia ada private wing tapi xyah laa..sama jer beza tang bayar jer..

[ Last edited by  bLUe_jaMBu at 13-11-2007 10:27 AM ]

x reti nak komen bak me bersalin kat private hospital...tp pernah visit my cousin kat sg buluh hosp...so far ok le tgk nurse pun baik2...boleh buat mcm kawan....dia cakap masa dia lepas bersalin tu...nurse siap tanya dia nak air ke tak ? lepas tu siap suapkan lagi air kat dia

tp betul jugak..kita ni klu tak byk kerenah..kat mana hospital pun depa akan layan kita ngan ngan elok...tp cuba byk kerenah...sapa yg tak hangin weyyyyy...dah ler depa byk patient..

event swasta pun bukannya bagus sgt..mcm membe aku kena ngan nurse kat pusrawi...masa tu dia ngah sakit nak bersalin nurse tu suruh tukar baju..pakai bj yg depa sediakan...member aku ni x reti nak pakai baju yg bertali2...so dia tya nurse nak pakai camna ....ada ke patut dia kena tengking dek nurse tu..lebih kurang mcm nie la "bj pun tak reti nak pakai ke ? takkan nak saya pakaikan "...sabar jelah....dia ckp nasib baik ngah sakit..klu tak mau kena penyepak sulung dr dia

mama penah gak banak kat hosp slayang 2x deliver 1x D&C. So far kat slayang tu mama puas ati lar gak....coz  tak pnah kna jerit ngan doc @ nurse kat saner. ist time banak kat saner normal mmg ok. layanan mmg lar x ok cam private tp so far klu kiter pun tak byk cekadak diorang pun ok.... My 2nd time i kne ceaser coz uri kat bwh..... Masa nie i dok kat spital 'bout 2 wks...pash tu i mtk kuar coz x thn sgt lamer dok spital. spanjang 2 mgu dok saner takde any prob lar diorang pun blh gurau2 ngan kiter tp klu ngan foreigner esp fr myanmar mmg diorang ader kasar skit tp maybe sbb they all pun tak phm language...and biler nurse ckp pun diorang buat degil diorang jek.....Biler i dah kuar tu bout 3 wks later i bleeding so msk blk spital slayang....mase tu jek lar i kna thn telinga skit coz diorang bising dah bleeding bru nak dtg.....tp still diorang nyer layanan ok esp nurse & doc kat ward....Mase diorang tahan i kat labor room tu mcm2 jeritan yg i dgr. Normally nurse akan jerit to all foreigner coz maser nak labor pun dgr diorang jerit menakutkan..Tp for this  time nak deliver  i ingat nak banak kat  sg buloh jek.... coz doc slayang dah pesan  i've to wait for at least 2 yrs b4 preggy again...tp nak wat camner dah rezki....so i think klu i p slayang lg kli ni mesti diorang bising...and for sure  diorang akan  suruh i p sg buluh coz i tinggal kat dsara damai so the nearest is sg buloh....For slayang hosp mama akan bg 4 out of 5.
tp takut gak nak p banak kat sg buloh tu....diorang kater kat saner semua bru...incl nurse dia pun sometimes doc kne ajar blk coz semua freshie...lgpun sofar mama x pnah p cek up kat klinik gomen tu, klu p gomen spital mesti diorang bising kan....