CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: potpuri80

beli rumah under lebar daun .....desa baiduri

Reply 97# fuzzywuzzy

saya tengok skrg ada new housing project buat lagi kan dibuat sebelah d'kayangan yg sedia ada ni. yg ni dikira extension dari yg sedia ada ke?

bila baca komen-komen di sini rasa tak jadi je nak pergi tempat jualan di seksyen 13 tu. rasa mcm tak berbaloi saja.

Reply 101# cepheid

Mmg semuanya extension drp yg sedia ada. Yg kat tepi jalan depan Kelab Alam Shah tu supposed to be bungalow lots and depan lake tu sepatutnya ada few more phases. Banyak phases jugak patutnye kalau ikut perjanjian LD dgn PKNS tapi hhmmm...

Reply 102# fuzzywuzzy

kenapa hmm ye? mmg teruk ke? situ prime area kan? sayang betul dapat pemaju mcm tu.

Reply 103# cepheid

Tak tau nak kata apa..nanti kata kita melingkupkan pemaju melayu pulak..tapi mmg sayang. Tempat ni mmg prime area tapi tulah..pemaju tak develop betul betul..

Post Last Edit by fuzzywuzzy at 23-7-2011 00:46

Ada artikel from Utusan yesterday on Lebar Daun ni but I don't know how to paste..

Here's the link..
http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y=2011&dt=0721&pub=Utusan_Malaysia&sec=Kota&pg=wk_01.htm

fuzzywuzzy posted on 28-11-2007 10:35 PM
Sorry..lama kak fuzzy tak masuk sini..sibuk sikit.

Thank Koko dan yg lain lain sebab bersimpati d ...

Elo.
Masih tinggal kat rumah yang Lebar Daun buat ker? Aku antara pembeli rumah dari Lebar Daun dan sekarang aku rasa macam kena main jer... Nak ambik kunci, diorang mintak 21K. Katanya late charges.

Follow Us
DCrystal posted on 3-6-2013 05:40 PM
Elo.
Masih tinggal kat rumah yang Lebar Daun buat ker? Aku antara pembeli rumah dari Lebar Daun d ...

Good luck le.. mungkin boleh cuba nego dgn dia org untuk kurangkan late charges tu..

Mmg masih tinggal disini..tapi masalah masih tak putus putus.. sampai dah fed up dah.. redha je lah..

fuzzywuzzy posted on 4-6-2013 01:57 AM
Good luck le.. mungkin boleh cuba nego dgn dia org untuk kurangkan late charges tu..

Mmg masih ...

Boleh mintak pandangan atau cadangan tak cemana nak settlekan kes aku ni?
Aku beli rumah kat D'Kayangan. Aku ambik showhouse sebab aku tengok yang showhouse tu diorang pakai material ok, secara luarannya pun cantik. Janji siap bulan July 2012 pastu delay December 2012 pastu last2 bulan April 2013 baru dapat surat suruh ambik kunci. Aku antara pembeli yang lewat, beli rumah tu masa rumah2 lain dah 55% siap. So Lebar Daun tak kena LAD la. Dah dapat surat suruh ambik kunci tu baru aku tahu yang kena bayar 21K untuk late payment.
Aku mintak chronology dari lawyer dan dalam tu ada cakap yang ada inconsistency antara nama aku dalam SNP ngan nama aku kat Loan Agreement ngan bank dan lawyer request Developer selesaikan inconsistency tu. Lepas 4 bulan baru Developer call aku mintak aku hantar salinan IC untuk selesaikan hal tu. Dah selesai hal tu, baru bank boleh buat payment. Yang pasal inconsistency tu aku tak tahu apa2 pun sebelum Developer call mintak salinan IC sebab tak ada response dari mana2 pihak yang ada masalah. Aku assume semua ok la.
Aku dah buat appeal letter maklumkan pasal hal tu. Dah 3 minggu takde apa2 keputusan lagi. Semalam aku call, staff bahagian credit tu cakap boss baru masuk semalam. Dia cakap jangan harap la aku dapat waive yang 21K tu. Kalo dapat diskaun pun maybe sikit jer. Masalahnya skang ni, salah aku ke yang lambat selesaikan inconsistency tu yang menyebabkan bank lambat bayar kat diorang? Diorang yang ambik masa sampai 4 bulan baru nak contact aku suruh hantar salinan IC. Bila aku cakap macam tu, diorang cakap itu tanggungjawap aku untuk pastikan bank bayar ikut masa sebab diorang tak ada apa2 agreement ngan bank. Aku yang ada agreement ngan bank dan ngan diorang. Kira aku ni jadi orang kat tengah2 antara bank ngan Devoloper la. salah sorang buat silap, aku yang kena. Adil ker? Dah la ni baru first time aku beli rumah. mana la aku tahu sangat step2 dia kalo diorang tak bagi response ngan aku. Lebar Daun cakap bank ngan aku salah sebab lambat bayar, bank cakap Lebar Daun ngan lawyer salah sebab tak settlekan inconsistency tu. Kalau lawyer pakat ngan Lebar daun sengaja buat lambat2 pun boleh jadi gak sebab lawyer tu Lebar Daun yang lantik.
Soalan aku:-
1- Apa step seterusnya yang aku perlu buat atau boleh buat kalau lebar Daun berkeras nak jugak aku bayar 21K atau dia bagi diskaun sikit jer?
2- Cemana ko settlekan kes ko dulu? Member hubby ko tu director yang mana satu?

DCrystal posted on 4-6-2013 11:12 AM
Boleh mintak pandangan atau cadangan tak cemana nak settlekan kes aku ni?
Aku beli rumah kat D'Ka ...

kalau u betul2 simpansemua rekod kronologi pembelian rumah, sign S&, deal with bank officer etc, & u rasa berada di pihak yg benar & x patut byr late payment tu kan, sila lah mengadu di tribunal pengguna. kat shah alam pun ada cawangan biro tribunal ni. <- tanya kat mr google kat mana ofis tribunal ni yea.

Tak de perkembangan baru ke? Tadi pergi seksyen 13 dah banyak rumah lebar daun dah buat. Sebelah petronas sampai ke pusat aquatic. Tapi tak nampak orang duduk pulak.