CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: icalovezie

akar dani

Reply 600# fadzlin_hayati

fadzlin tanam dlm pasu ke?

Isy...isy..kalau boleh disayur macam bunga tonkeng syoknyaa....

Rate

1

bebunga Syawal ... walaupun bunganya kali ini tidak selebat atau semeriah mana, tapi sudah cukup membikin hati berbunga bungaa bungaaa

Rate

1

hai,saya orang baru dlm forum ni...selamt berkenalan semua

just to share my experience with akar dani
saya tanam dlm pasu besar pemeluk org dewasa, setahun saya tunggu dia memanjat pegola,tp sangat perlahan dan daun dia cepat kuning..saya kecewa
then, saya beli pokok tapak kuda yg daunnya seperti sireh,bunga warna kuning oren bergugus2...saya tanam dalam pasu si akar dani tadi dan si akar dani tu saya potong rapat ke tanah supaya dia tak naik2 lagi dah tp ada je pucuk baru yg tetap gigih nak jugak keluar..ok fine, saya bagi peluang dia naik
lepas 5 tahun tanam,saya masih kecewa dgn prestasi akar dani tp dah ada tapak kuda, takdela kecewa sgt kan

tahun ni pokok tapak kuda ini naik dgn meriahnya dan keluarkan bunga sgt2 byk di atas pegola tp pokok akar dani ni masih lagi terhegeh2 nak naik walaupun at the first place mmg saya taknak pun dia naik..

tp sebulan lepas,saya baru perasan yg salah satu julur akar dani dah mencapai ke atas dan keluar cabang2 yg banyak..sedar2 dah keluar bunga pun..malahan pokoknya sgt subur,setanding dgn tapak kuda.....akhirnya penantian saya selama 6 tahun sgt berbaloi

jadinya,sekarang ni pegola saya dah sesak dgn tapak kuda,akar dani dan morning glory....pink merah,kuning oren dan biru indigo...oh sungguh mengasyikkan
saya tak pandai nak tepek gambar dlm forum . kalau tak, mesti blehla share kat sini..

mak aku panggil bunga ni bunga kancing..

sesiapa yg baik hati boleh share akar dani dgn saya....
suka akan bunga ni... tapi.... i tak jumpa nya dlm garden saya sini

Follow Us

sikit aje bunga pun dah menceriakan hati

Rate

1

Reply 604# mamafarisq

Seronok sekali baca pengalaman u dengan pokok akar dani...pokok tapak kuda tu rasanya i panggil pokok ketuk ketuk...memang biasa ditanam untuk melilit dan menutup pergola...cantik tapi sayangnya tak wangi...i pun ada tanam kedua pokok ni...tapi keduanya still kecik...entah tahun bilalah baru i dapat menikmati kecantikan bunganya tu...

Oh ya...mamfarisq...baja apa yang u gunakan untuk kedua pokok ni?...letaklah gambarnya...nak tengok sangat...

Reply 607# MakYun

Pokok kecvik pun dah keluar bunga...oklah tu walaupun sikit...puas hati dapat lihat bunganya...

me punya, klau memalam wangi je bau dia

di kampung pada waktu pagi

salam semua. sorry naikkan thread lama..
nak tanya, you all guna baja apa ek? pokok akar dani saya nak cepat, tapi tak berbunga-bunga lagi. dah 3 bulan dah tanam. dah cantas banyak kali juga pucuknya dengan harapan keluar la bunga bersama pucuk baru.. saya tanam dalam pasu beso sepemeluk tu

harap ada yang membantu