CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

Kucing Anda Meninggal: Tanam atau Buang?

Originally posted by Cageda_AM2_FX at 12-2-2008 02:59 AM
ni bukan cerita pasal kucing aku mati ke apa. tp just nak share cerita pasal kuceng yg kene langgar ngan sengaja. bukan time keta laju tau.

OK, setat citer. masa tu aku dah mula ade kesedaran ...

eiiiiiiiiiiii.....setannnnyerrrrrrrrrrr:@:@:@ ada manusia kejam camnehtakde hati perut langsung

Reply #39 ajez's post

balik arr kampung ajis oiiii...

Kalau kucing mati,ok ke kalau kita sediakan keranda untuk dia?

Reply #43 jkkkj's post

rasanya takde hal... terpulang pada owner kucing tu la
kucing2ku yg meninggal balut dgn paper je...

Tanam. Tak sampai hati nak buang camtu jer. Penat jaga dari kecik sampai besar, tanamlah, out of respect.

Reply #38 Cageda_AM2_FX's post

kejam nyer manusia tu...
:@ :@ :@ :@ :@ :@
aku igt lagi kucing yang mak aku terlanggar masa nak undur keta.aku menangis sambil peluk cium2 dia.namanya meow.masa tu darah banyak jgn ckp la.mak aku sampai menggeletar terkejut.mak aku siap mintak maaf kat aku.dia kata tak sengaja.aku tak marah tp sedih pasal mati dalam dakapan aku.aku balut ngan suratkhabar pas tu g umah makcik aku,tanam.masa tanak tu air mata tak berenti2 mengalir.sambil cangkul tanah tu,air mata yang mengiring aku...masa nak letak dlm tanah,aku meraung lagi,siap cium2 lg...
yang ironiknyer...aku baru bela kucing tu 2 minggu.aku jmp dia kena cirit birit,aku jaga sampai dia sihat.bila sihat,dia tinggalkan aku wat selama2 nyer....seminggu aku tak kuar umah.biler kuar umah,aku nampak sangkar dia,aku menangis...

kali ini kalo pendek umur momot aku tu,aku tak taula camner lak.aku bela momot 2 thn.dah mcm anak sendri dah.masa aku balik KL CNY ari tu,dia asik masuk dlm beg baju aku.laki aku ckp selama aku takde,takde lak dia masuk dalam beg.masa aku ade,dia masuk dlm beg pas tu pggil aku 'ma...ma...'.biler aku tgk,dia buat muka kesian...tu nak suh aku bwk dia skali la tu...

momot...mama mintak maaf,bkn mama taknak bwk,tp kat sini bhy.byk kucing liar.mama taknak kehilangan momot.tu yang aku ckp kat dia.pas tu,mesti dia termenung.sedihnyer.....

p/s...mod,akak teremosi sket..maklumlah dok berjauhan dr keluarga tercinta...

Follow Us
kucing2 aku yg telah meninggal dunia, semuanya ditanam kat belakang atau depan rumah.....dah macam tanah perkuburan kucing,....kadang2 bila nak tanam yg baru mati, terjumpe tulang2 kucing yg pernah tanam kat situ dulu....nak buat camne tanam jelah kat situ sbb tanah kat belakang n depan umah aku pun sekangkang kera....

Sebaik-baiknya tuan punya kucing sediakan kotak kecik untuk dijadikan keranda untuk makhluk Allah tu.Bukannya apa...sebagai tanda penghormatan yang terakhir.

Most of my cats dissapear when the time comes.
however,I managed to find some of them (mostly was found by my son) lying in the bush or near the porch..etc, dead.then i will burry them in my lawn.

mesti la tanam...   
siap tabur bunga lg atas kubur tu

buang?? xpatot

Originally posted by redcar at 26-2-2008 03:34 PM
Most of my cats dissapear when the time comes....

my cats too. nenek teeYaa kata biasanya kuceng yang kita bela tak mati kat rumah.. so setakat ni blom pernah tanam lagi.. burung pernah la tanam(masa kecik2 dulu )

Originally posted by Cageda_AM2_FX at 12-2-2008 02:59 AM
ni bukan cerita pasal kucing aku mati ke apa. tp just nak share cerita pasal kuceng yg kene langgar ngan sengaja. bukan time keta laju tau.

OK, setat citer. masa tu aku dah mula ade kesedaran ...

naik bulu roma aku baca citer ko ni....
lehenet betul pompuan tu :@

Hari khamis baru lepas ni, anak kucing kemal mati sekor. Nama dia Ms. Bubble. Nakal sungguh, selalu buli kucing2 dewasa kat umah kemal. Dah la dia kecik, tak padan ngan saiz. Doktor kata, mungkin dia terminum sesuatu yg toksik. Sesape yg ada kucing tu, kalau boleh, jgn buang air sabun dlam longkang. Toksik kpd kucing. Dan kalau ada org buat fogging aedes di rumah korang, buang air minuman kucing korang cepat2 dan ganti dgn yg baru. Benda tu ada bahan kimia, mungkin bahaya kpd kucing.

Oh ye, lupa pulak apa yg kemal nak cerita. Masa kemal nak tanam Ms. Bubble, ayah kemal suruh tanam di luar kawasan rumah sebab ada org bagitau dia, badi kucing kuat. Kalau tanam kat rumah, nanti rumah selalu kena petir. Memang dah ada beberapa ekor kucing yg tanam dlm kawasan rumah kemal. Kebetulan pulak, kalau hujan lebat, rumah kitorang selalu kena petir. Dah banyak dah barang elektrik rosak. Jadi ayah kemal percaya ckp orang tu. Ayah kemal telefon kemal, dia suruh buang anak kucing tu dlm sungai. Kemal ckp tak nak. Kemal sayang anak kucing tu, nak tanam jugak, jadi dia suruh tanam kat luar. Dah la kemal dah mula korek lubang, terpaksa la keluar pulak korek lagi satu lubang.

Tapi kemal nak tanya, boleh ke percaya benda-benda mcm ni? tak khurafat ke? Tapi mmg kebetulan rumah kitorang selalu kena petir. Korang pulak macamana? Yg tanam kucing dlm kawasan rumah, rumah korang selalu kena petir tak?

[ Last edited by  kemal at 8-3-2008 02:08 PM ]

Originally posted by Nara_Gaara at 27-1-2008 10:45 PM
Macam mana anda uruskan jenazah kucing anda? Kucing2 Nara yang meninggal sebelum ni semuanya kami tanam kat belakang rumah. Dah jadi cemetary pun kat backyard tu. Nara terfikir nak buka thread ni ...

tanam le... hom siap bungkus ngan kain putih lagikk...

aku nyer kucing dulu.. aku mintak bapak aku tanam kat tmpat kerja dia...sedih woo... pasal aku x disisinye masa dia nak mati.... rumah aku kuarters kerajaan.. so mana ade port nak tanam.. kalau main tanam kang.. takut anjing punggah.. sudah nye tmpat bapak aku dekat ngn hutan-2.. so mintak dia tanam..

Reply #53 kemal's post

maybe lebih elok kot ditanam di luar kawasan rumah.. takut bau bangkai ke apa ke.. kot anjing terlepas masuk kang dia korek ke... tapi bab kena petir tu wallahuallam... x nah dengar lak.. jgn la percaya... mungkin yg lain tu kebetulan kena petir.. pastu tengok la balik..rumah yg kena petir tu ade ka tanam bangkai kucing...kekadang kalau umah kita bnyk sgt pacak besi pun senang nak kena petir... masa petir tu baca lah doa..Insyallah dilindungi..

Rate

1

Pernah tak korang semua menguruskan pengkebumian kucing korang macam mengkebumikan sorang manusia?

Kalau ada,memang korang ni jenis yang sayang giler kat kucing.

Minta tolong abang tanam kat belakang umah je.

Minta tolong abang tanam kat belakang umah je.

Aku tanam kat kawasan opis siap buat tanda lagi. Kunun2 nak dtg menziarah, tp takde lah ziarah sampai skang ni.   Rumah aku takde laman tu yg terpaksa tanam kat kawasan opis.