CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dreamy_forest

Aku ke yang sensitif????

aku baca cerita nko ni dreamy, teringat kakak aku punyer cerita..
laki dia ni kirenya org alim2 la...hagaknya la pasal org kelantan...pastuh banyak jugak mahzab dia lain sikit...malas nak citer bab mahzab2 ni kat sini tapi memang aku observed pelik jugak la..

so one day kakak aku mai umah aku sorang2 ..borak2 terbukak la kisah kepelikan laki dia..kakak aku memang suka jokes pasal kepelikkan laki dia ni... satu citer yg aku x pernah lupe kakak aku citer pasal niece laki dia la..dah anak dara dalam awal 20an gitu...diorang memang close la..in fact laki dia ngan anak2 buah dia memang close gila2...
kakak aku cakap kengkadang laki dia gurau2 sampai picit2 tetek niece dia.... giler.. bile kakak aku sound dia kata takde ape2 pasal diorang niece /uncle... so takde salah pon...
giler... kakak aku punyer le hangin..tapi nak wat camne pasal laki dia ni memang menuntut agama tinggi sangat....[aku sound kakak aku la dengan nada perli..]
aku pernah jumpe niece dia ni memang boleh tahan gak saiz nya.. hehehehe

so aku rasa buat facial ni pon sikit bawah je dari laki kakak aku..... laki nko org kelantan ke??

tak der aper2 kot.... anak saudara kan

aku ngan bapak saudara aku siap tepuk tampar lagi....... usu aku jugak....... hek3
ko yang sensitif kot....

Originally posted by DewaGanaZ at 31-1-2008 11:58 AM
aku baca cerita nko ni dreamy, teringat kakak aku punyer cerita..
laki dia ni kirenya org alim2 la...hagaknya la pasal org kelantan...pastuh banyak jugak mahzab dia lain sikit...malas nak citer  ...

DG...laki waaa Johorian arrr - Johor Bharu............

bg aku tepuk tampar kaedah gurau kasar kasar BERBEZA ngan gurau senda cuit mencuit, urut, facial dsb yg bleh membangkitkan ghairah. mcm yg yg DG citer laki akak dia tu mmg tahap ajaran sesat ler kalo sampai tahap tu. mementanglah payudara tu tak wajib ditutup bagi yg muhrim, cess..kita laki bini pun tak main picit2 depan owg mcm tu..(p/s - DG ko jgn ler kaitkan ngan org kelantan pulak..walopun aku bukan org kelantan, tp aku rasa mende mcm ni kat negeri mana2 pun bleh jd).

so, kalo aku adalah pembuka thread ini, maka awal2 lagi aku dah slow talk bgtau suami perkara sebenar. biar dia tau apa yg kita rasa. kalau dia rasa dia still atas landasan betul sekalipun, at least dia faham stand kita. Kalau berterusan kita nengok sakit hati, pastu pendam mau sakit jiwa.

suruh lah suami ko tu bukak SPA Q...

maybe ko tak sensitif lagi kot...

ko pun leh jugak wat facial sekali.....

sori lah aku gurau jer.......

tapi aku setuju ngan LILY SAVAGE....

better ko bagitahu laki ko yang ko kurang suka apa yang dia wat....

dan ko tegur2 lah anak saudara ko tu..... jgn gedik sangat..... done

Follow Us
eiiii..aku tak suka la perangai laki ko...
itu anak sedara yg tengah naik tu memang sedap la owang lelaki dapat pegang...
not that im accusing ur hubby nih gatal tapi...biasa la...pepatah yg biasa kita dgr...lelaki ngan pompuan...berduan...apatah bersentuhan....tak naik ke syahwat laki ko bila anak buah ko dok ulit2 muka dia....

laki ko anggap biasa jer..muhrim...abih tu bapak ngan anak pompuan pun muhrim gak....tapi kenapa ada istilah sumbang mahram...

Originally posted by xstudentgurl at 31-1-2008 12:04 PM
aku ngan bapak saudara aku siap tepuk tampar lagi....... usu aku jugak....... hek3
ko yang sensitif kot....

ni bukan masalah tepuk tampar....mana ada me komplen pasal tepuk tampar nih....
susah nak explain......

Originally posted by Lily_Savage at 31-1-2008 12:18 PM
bg aku tepuk tampar kaedah gurau kasar kasar BERBEZA ngan gurau senda cuit mencuit, urut, facial dsb yg bleh membangkitkan ghairah. mcm yg yg DG citer laki akak dia tu mmg tahap ajaran sesat ler  ...

lily...me dah penah cakap secara direct tanpa selindung....tp dia ingat me pregnant lagi...ada ker???
lgpun rasa janggal tgok perempuan lain hatta anak sedara hubby picit bahu laa... kaki laa..belakang laa sambil hubby me tak berbaju...
cuba klu me yg wat camtu depan laki me??? mau nyer meletus perang............. me bleh cakap balik yg my uncle tu bleh jadik wali...muhrim laaa...tak batal air semayang bagai..tp sebagai org islam kita kene ada landasan dan batasan kan..kan..kan

[ Last edited by  dreamy_forest at 31-1-2008 12:42 PM ]

Oklah...citer banyak2 nanti lagi banyak perkara yg buruk timbul...banyak pulak tercerita...kang lain pun hal yg timbul...

terima kasih atas pandangan yg diberikan...mana yg ok me akan amik n praktikkan.....

ERRKK..terasa lak aku bila masuk thread nie..
mcm mana nie..aku pun manja gak..overr sampai mintak duit lagi..siap mintak hadiah mahal2..kekadang..sumer nak suh pakcik aku buat..even masak utk aku pun..pastu suh letak makanan atas pinggan aku..
ish..mcm mana agaknye makcik2 aku ek?
cemburu ke? tak tahu..
err..tak penah terpikir lakk makcik2 aku nie jeles..
yelah..muhrim what..lagipun..ini bukan citer "jelatang" tawww..

aku tak tahu ler seorg isteri boleh jeles lebih2 tahap mcm nie..sbb aku blum rasa lagi..

[ Last edited by  Hana at 31-1-2008 12:58 PM ]

takpelah dreamy, tak yah citer lelebih, setakat yg u bgtau tu dah cukup pd aku utk buat sesuatu. betul u dah ckp ngan dia, cakap dan cakap sampai dia sedar yg benda tu penting bg u. jgn dia anggap memain plak. kalo perlu merajuk, merajuk je lah. Yg penting, mesej tu sampai. Aku kalau dgn ayah pun setakat sekolah sampai tingkatan 3 tu bleh lagi lah nak picit jerawat atas belakang. kalau dan menginjak ke usia anak dara, ayah aku pun tak suruh, malah cukup jaga pergaulan even dgn uncles. Masa aku sekolah rendah, mak aku cukup risau kalau aku menonton tv berdua2an dgn uncle saja kat umah. Bukan aku tak close ngan uncle, tp in different way yg tak bleh menjurus ke arah yg tak baik. Aku rasa, bab ni kita pandai2 sendirlah menilai.

Originally posted by Lily_Savage at 31-1-2008 12:52 PM
takpelah dreamy, tak yah citer lelebih, setakat yg u bgtau tu dah cukup pd aku utk buat sesuatu. betul u dah ckp ngan dia, cakap dan cakap sampai dia sedar yg benda tu penting bg u. jgn dia angga ...

thanks...lily really appreciate it
mmg family background pun pengaruhi cara pemikiran  dan keputusan yg kita buat...

Originally posted by DewaGanaZ at 31-1-2008 11:58 AM
kakak aku cakap kengkadang laki dia gurau2 sampai picit2 tetek niece dia.... giler.. bile kakak

uishh..ini baru betul2 gila nie..
ape main2 benda sulit nie.
mcm citer "jelatang" ajekk..

Originally posted by Hana at 31-1-2008 12:56 PM

uishh..ini baru betul2 gila nie..
ape main2 benda sulit nie.
mcm citer "jelatang" ajekk..

weii kelako ler ko neh...ni mesti peminat setia cerita jelatang neh

Reply #55 dreamy_forest's post

argghhhh..jgn sebut2 citer tu.. gerammnyee aku gi tengokk...

Originally posted by dreamy_forest at 31-1-2008 12:55 PM

thanks...lily really appreciate it
mmg family background pun pengaruhi cara pemikiran  dan keputusan yg kita buat...

hi dreamy.. bukan u saja, most of normal woman woman akan rs sensitif dgn senario begini... Ramai yang dah komen apa yg u perlu buat... so.. itulah indahnya Islam... day2 to day kita punya life ada guidancenya..

kalau aku pun memang jealous la sebab aku jenis yg jelaousssssss....hehehehe

Originally posted by ev700 at 31-1-2008 01:03 PM

hi dreamy.. bukan u saja, most of normal woman woman akan rs sensitif dgn senario begini... Ramai yang dah komen apa yg u perlu buat... so.. itulah indahnya Islam... day2 to day kita punya life ...

tu lah kan... harap mana2 anak sedara yg ada mak sedara or bapak sedara tak salah paham ngan citer me, sebab bukan jeles ke hapa cuma tak suka cara camtu

Originally posted by kiutmiut at 31-1-2008 01:04 PM
kalau aku pun memang jealous la sebab aku jenis yg jelaousssssss....hehehehe