CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

salam, saya rasa saya selalu dalam keadaan separa sedar masa mula2 nak tidur ni. tapikan saya selalu ...
myseba2u Post at 16-7-2012 10:01

Yg masih kecik tu, adalah Ap, Ap ke dapur umah jer:-), kalau budak2 kcil kn, dorg sebenarnya lbih kuat mengalami Ap tpi biasanya dorg x ambil kisah, tau lah kn mc kcik:-) so klu bdak2 kcik kita x perlu hairan:-) namun sayang sekali bila kita mbesar, kebolehan itu kita makin x hiraukan kerana, kita menganggap itu semua "bagaikan mimpi" sahaja, dan kita cuma tertumpu oleh aper yg parents kiter ajar, kita skolah, fkir sal bljar nk maen, dan mnanam cita2 lain sehingga kebolehan ini "blocked"...so sebenarnya bila kita masuk ke tingkat yg lbih tggi drpda dunia fizikal, kdg2 bende yg kita lakukan kat alam manusia spti mnembusi bende tu, kita heran coz dpt sentuh bende atau x dpt tmbus dinding, namun hakikatnya, ada caranya tuk mlkukan semua tu sesuai dgn hasrat kita, semua bergantung kpda "intent":-)

Reply  olyd88

TQ TT share teknik Ap.....

Pasu pun mcm akak....tak berani sbb ...
jazaa Post at 16-7-2012 11:22

Same2 pasu:-)

Bknaan ttg sedar2 masuk ke liang lahad tu tt nk gtau yg bende tu xkn pnah jadi...coz jantung kita ttap bdenyut semasa Ap, mlah klu kita phatikan org yg buat Ap, kdg2 bdnnya bgerak mbetulkn posisi, same gak org yg tido lah:-), secara simple tuk buat pasu dan kengkawan x  risau, bezanya dgn org tido dan org yg buat Ap ne, satu jer, org yg tido tu x kawalan pada mimpinya, org yg Ap ne ada control pda mimpinya, org yg dpt kawal mimpinya dpt memanipulasi mimpinya dan kluar dari alam mimpi dan masuk ke alam atau dimensi lain yg btul2 wujud...so, patut kita tnya diri lah, knpa semua org x takut roh jahat masuk ke dlm dirinya sewaktu tdo dan bmimpi? mksud tt, kita takut nk praktis Ap padahal tiap mlm kita tdo dan bmimpi, mimpi tu satu pengembaraan ke dunia yg tercipta oleh minda kita sndri:-), so napa tido kita x takut? hehe,

astral projection...mengingatkan daku pd filem insidious

Filem tu rekaan sja, ader juga satu filem tajuknya Enter The Void, die cuba slamatkn adik pmpuannya setelah dia mati ditembak, coz dia survive jual pil je...dan pil TMT tu yg dia slalu mkan ble alter state  of consciousness, tu bg sesetengah orang lah, mgguna drugs, tpi saya sgt2 x rekomen bende2 dimakan ne tuk mlkukan Ap yg natural ne...sila2 nonton Enter The Void:-)

menarik...astral projection....nak try tapi saya ni banyak wat dosa........

menarik...astral projection....nak try tapi saya ni banyak wat dosa........
Slasher^^Buzz Post at 16-7-2012 12:30

salam saudara:-) selagi masih hidup selagi itulah kita bpeluang utk btaubat:-), cthnya kita nk hidayah atau buka hijab ker apa2 la, kita kene promise pda diri dan btekad tuk x mlkukan dosa tu lg, baru lah boleh:-)tpi kdg2 ada org, ttap mc bfkir "eh, xnk la jd alim sgt nti buat salah sikit trus. bla..bla.." juga klu kita rase nk cuba bende ne atau aper2 ilmu ketuhanan, tpi terasa diri bnyk dosa dan xnk lakukannya sebab rase xkn mampu lakukan, tu bgi saya, saya consider kita takut tuk tinggalkn dosa2 kita, k, maafkn saya tpi situasi seumpama da penah saya lalui dulu, saya mndalami bidang ne, dan masa tu, saya berubah, saya x lg sibuk cari awek, pasang sini sana, saya x minum alkohol da, x g karaoke da, x bdendam dgn sapa2 da dan bnyk lah...semua tu plahan2 terkikis dari sifat saya, seiring dengan pengalaman dan minat saya tuk mengenali keistimewaan yg Allah kurniakan kpda setiap kita:-)

Follow Us
thx:-), ye btul tu, boleh mendekatkan diri dengan Allah, btw aper yer citer magika tu?:-)
olyd88 Post at 13-7-2012 18:15

ala...filem KRU yg mawi ngan diana danielle (DD) blakon tu. Si DD ngan adiknye tersesat masuk ke dunia bukan manusia biasa ni.

Same2 pasu:-)

Bknaan ttg sedar2 masuk ke liang lahad tu tt nk gtau yg bende tu xkn pnah jad ...
mksud tt, kita takut nk praktis Ap padahal tiap mlm kita tdo dan bmimpi, mimpi tu satu pengembaraan ke dunia yg tercipta oleh minda kita sndri:-), so napa tido kita x takut? hehe,
olyd88 Post at 16-7-2012 11:40

kalau mimpi tu satu pengembaraan ke dunia yg tercipta oleh minda kita sendiri, ada kemungkinan tak AP ni pun sebegitu?

satu ujian mudah, buat AP dgn dua orang..tapi dua orang yg dok berjauhan...janji bertemu melalui AP di satu lokasi..contohnya puncak Klcc..beritahu satu perkataan rahsia pada A dan minta sampaikan pada B semasa AP di puncak KLCC. Bila dah sedar, minta B beritahu perkataan rahsia yang kita minta A sampaikan kepadanya melalui AP semasa bertemu di KLCC..kalau ujian ni berjaya..syabbass bettey..

salam saudara:-) selagi masih hidup selagi itulah kita bpeluang utk btaubat:-), cthnya kita nk ...
olyd88 Post at 16-7-2012 12:48

owh begitu...tapi cam susah je....

bestnye kalau dpt buat ap ni..
tp kan..saya mmg suke menilai setiap mimpi saye..
kadang2 saya boleh crita balik tentang mimpi2 saye tu kt kwn2..
sbb tu lepas bace psl ap ni...saye rase mcm nak try jee...
penah skali..saya rase cm da nak mati..di awangan2..lps tu..saya pk da mati je..
saya mengucap byk kali..lepas tu tetibe mcm ade bnda sedut saya msuk dlm bdn..
serentak tu jantung dengup kencang...tu mimpi ke ap?
ap ni mcm b4 kite nak tdo..cm ralit2 tu ke?cm antara tdo n sedar?tu ke??
sbb skrg ni..bile saye dlm keadaan cmtu..saye suke melayan..sbb kdg2 rase cm melayang2..
tp x penah plak nmpk bdn tgh tdo..cume posisi sama..tp melayang2...tu ape ek?
lagi satu..dulu slalu mimpi nak g oversea..tp mimpi tu mcm tau2 je..
die bwk kite berperingkat2..mula2 cm bwk ke lpangan terbang..then sedar..
a week or month lps tu..bwk nek ats kapal terbang..then sedar..
mmg tiap kali sedar..rase bengang je..asal la x smpai2 pon oversea...
tp last2 dpt jugak smpai..siap main salji..rase puass sgt sbb dpt main salji tuu..hehehee..
tp tu mimpi je kottt...

ala...filem KRU yg mawi ngan diana danielle (DD) blakon tu. Si DD ngan adiknye tersesat masuk  ...
edoraixora Post at 16-7-2012 14:37

ohh..hehe, sangka aper :-), saya teringat pktaan mastika jer:-D

kalau mimpi tu satu pengembaraan ke dunia yg tercipta oleh minda kita sendiri, ada kemungkinan t ...
abas8888 Post at 16-7-2012 14:55

nak buat camtu mmg kedengaran mudah bgi org tapi, nk lakukannya bkan semudah yg disangka...
sebelum berkeinginan tuk test dgn partner, test it for yourself dlu..see whats happen on yourself:-)

nak buat camtu mmg kedengaran mudah bgi org tapi, nk lakukannya bkan semudah yg disangka...
s ...
olyd88 Post at 16-7-2012 16:56

kena minta pakar buatkan dan buktikan..hehe..bagi pakar buat pasti mudah je..

owh begitu...tapi cam susah je....
Slasher^^Buzz Post at 16-7-2012 15:57

ok:-) x perlu risau, xder bende yg ssah sgt klu kita btul2 nk bljar:-)

Saya dlu pun balik2 failed, lbih sepuluh kali lbih 50 kali, tpi saya trus mncuba coz saya fikir gini, " naper org lain boleh buat naper saya x boleh? " ..pernah jgak saya sgka mgkin hanya org yg gifted ja ble buat, tpi biler terbaca petikan yg org berenang putus asa dan berenti berenang tu walhal daratan cuma tggal bberapa ratus mter tu buat saya bsemangat, saya tetapkn minded begini , kalau ari ne praktis n x dpt, sok ble try lg, try punya try..tibe2 ada satu ari tu, saya barulah mengalaminya mlalui kawalan sendiri, alangkah gembiranya saya..saya bersyukur pda Allah krna mmberikan pluang tuk mlihat keajaiban itu..dan ari tu slpas experience tu, saya dapat idea bhwa apapun yg mgkin saya lakukan dengan "tekad" skuat tu pasti akan berjaya...so masa tu sampi skg saya dah sedar bhwa, keyakinan dan usaha tnpa putus asa tu adalah kunci utk apa2 jua yg kita lakukan biar pun, "keyakinan dan x putus asa" ne pktaan yg mungkin bgi org lain da meluat sgt dengar tpi percayalah, semua pktaan positif ada kekuatannya tpi kita x nmpk..so samada nk try ker x, itu terpulang tapi,
bagi saya...sepanjang hidup kita, kita akan bangun dan tidur...saya minta para pembaca fkir secara mndalam, bukankah kita perlu "manfaatkan" masa tidur tu seperti mana kita manfaatkn masa sedar kita dlm khdupan seharian.....ahli2 bijak pandai, ulama, sufi, wali dan sebgainya, arif sgt ttg bende ne, dan klu kita dibandingkan dgn mereka, kita x ubah mcm patung yg bernyawa..ada akal dan bernafas seperti mereka tapi, xnk bergerak tuk "maju" ke depan, nk tggu seseorang tuk gerak kan kita barulah kita maju, manakala mereka pula sudah mlalui bnyk pjlnan yg beribu batu jauh nya...kita pla?

kena minta pakar buatkan dan buktikan..hehe..bagi pakar buat pasti mudah je..
abas8888 Post at 16-7-2012 17:02

:-)Saudara ne mcm saya gak dlu..hehe, tpi believe me, biar pakar pun kite minta buat bgtu, dorg lbih suka menolak pmintaan tu drpda mlkukannya just tuk mperlihatkan kebenaran tu pada org:-), Macam saya ne, mgkin sesetengah mereka kurang setuju klu dibuat pendedahan seperti ini..bkn takut apa, negara kita ni ada undang2..klu kita ader informasi yg bercanggah undang2 da pasti masuk ke muka pengadilan..k, bende ne bukan bende main2, tpi " serious bussiness"...

bestnye kalau dpt buat ap ni..
tp kan..saya mmg suke menilai setiap mimpi saye..
kadang2 saya bole ...
missyqaldina Post at 16-7-2012 16:17

Saya rasa missyqaldina ader talent skit:-) , ble asuh tu:-), yup mmg apa yg missy alami tu adalah ap, yg kat awangan, n missy sgka da mati tu..no doubt k...tpi missy cuma xder kontrol jer, tu jer:-),
tentang antara tdo dan sedar ni , ia bukan bmksud ap tpi bila kita dapati diri kita dlm keadaan separa tdo tu, itu adalah stage yg mana klu kita biarkan situasi tu dan just rileks, kita ble move ke stage yg satu lg iaitu, samada vibration ataupun psaan melayang or bdan jd ringan, kat stage ne, kita ble start adventure mlalui "intent"  da, dan masa ne lah feeling tinggalkan badan tu terasa k...
keep trying jer:-) aper2 yg x pasti klu saya dpt bntu, saya akan explain k:-)

ok:-) x perlu risau, xder bende yg ssah sgt klu kita btul2 nk bljar:-)

Saya dlu pun balik2  ...
olyd88 Post at 16-7-2012 17:21

ok klau camtu saya akan cuba.....percubaan pertama tadi buat saya tertido.......hahaha just nak tanya tiga soalan : 1.melalui AP boleh x kita cari seseorg....saya nak cari seseorg yg telah tinggalkan saya suatu masa dulu....dan saya terus mencari...cuma  x dapat....tapi klau ssaya boleh caari melalui AP, maka saya akan teruskan
2.Apabila AP adakah kita akan jadi seperti Ichiggo dlm cerita bleach tu? ada super power?
3.macam mana nak hindar dari mensyirikkan Allah sebab saya takut syirik.....

Reply 118# Slasher^^Buzz

Reply 118# Slasher^^Buzz

keep trying;-)pasti ble:-)

1.Boleh tapi instead of mlakukan Ap , saya rasa better buat penerawangan, klu da lpas stage spara tdo tu coz biasanya mata batin atau ketiga tu terbuka masa tu..biasanya bila kita dlm adventure, kita berada di tingkat yg tggi dari alam manusia, means kita tpksa pgi ke tgkat rendah ne bru cuba buat pencarian, tpi sentiasa beringat, makin rendah tingkat dimensi tu, makin x baik ianya tuk kita, saya katakan bgini sebab tingkat yg paling rendah dihuni oleh jiwa2 yg xtau arah tuju, yg dah mati ne, n segala jenis mkhluk kegelapan bersarang di sini, so lbih baik kita pergi ke tgkat yg tggi sbb,mkhluk jahat ne x bleh sampai ke sana k..

2.Tentang hal ichigo yg ader pedang mcm kayu balak beso nye tu, ader dimensi/peringkat yg aper2 bnda kita fikir , akan terbentuk sekelip mata mengikut khendak kita k, (dlm lucid dream pun ble jg:-)).

3.Perbanyakkan ibadah, cuba fikir tuk gunakan kelebihan ini tuk menemui watak2.or org2 yg kudus, bukannya nk temui gadis bunian ker apa ker..dan masa adventure gunakan zikir dan ayat suci tuk mlindungi diri, kalau saudara bdoa dan ingat pda Allah semasa dan sebelum adventure, saya rasa itu dah mltakkan saudara di klangan "advanced" projector..malah doa lbih ampuh jika dibaca semasa adventure...so klu kita buat bgtu, theres no chance tuk dikatakan bhwa kita syirik, sama jg mcm hidup ne, kita manusia bljar dan cari ilmu, ada pla mnusia yg da jumpa org pndai cam bomoh ker trus nk bguru dan mulai buat pjanjian dgn iblis, sama jg klu dlm adventure, kita mngembara dan timba pengalaman, of course kita akan jumpa org2 atau mkhluk yg berilmu sakti d alam lain, selagi kita x tertipu, selagi iman kuat, zikir on, ingat Allah, kita ttap akan terlindung oleh-Nya..

Reply  Slasher^^Buzz

keep trying;-)pasti ble:-)

1.Boleh tapi instead of mlakukan Ap , saya  ...
olyd88 Post at 16-7-2012 18:30

owh begitu......saya faham....tentang lucid dream ni macam mana pulak?