CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

sms/chat salah satu punca mslh rumahtangga skrg

Originally posted by bnmbnm at 14-4-2008 02:34 PM
alar benda dah lepas sebenarnya..tapi tak apa lah...semoga menjadi pengajaran buat orang lain...jangan ambil jalan macam yang pernah aku buat...

Al-kisahnya beberapa tahun dahulu...(he he he)  ...

okla everything went ok...

tapi sebenarnya nilah punca paling utama keruntuhan rumahtangga....

iaitu bila ada masalah, kita bukan concentrate utk setelkan masalah tu...berbincang dan cari punca dan penyelesaian tapi kita pi bukak lubang/cari masalah lain...

kononnya sbg diversion ttp tanpa kita sedari it went out of our controls dan memburukkan masalah kita yg mula2 tadi....

sms/chat hanyalah sala satu wadah/kaedah..kita sbg manusia ni yg kontrol nak jadikan wadah tu membawa kebaikan atau kehancuran...

actually bergantung pada diri sendiri..
kalau nak buat perangai.. x payah guna sms or chat semua..
nak atau x nak je..

Reply #22 bakawali_04's post

aku setuju...chat/sms tuh antara medium yg ada...

pokok pangkal ialah diri sendiri...

iaitu...apa yg kite cari/mahu dlm menggunakan medium2 tersebut.

Reply #21 peachRose's post

betul tu.....cuma nasib sy baik...sy rahsiakan indentity masa chat tu....sampai sekarang indentity tu terkubur bersama sejarah.....nasib sy tak jatuh cinta ker, atau pun mungkin kerana rasa syg sy pd hubby menebal cuma marah yg teramat masa tu jer....apa2 pun segala nya dah berlalu...

Originally posted by afja at 14-4-2008 02:41 PM
pokok pangkalnya nawwaitu lah....

sbb aku pun chat/sms jugak....
opss...... lupa.... aku x kawin lg....

nawaitu nawaitu jugak.. tapi bila dah ENTER semuanya hilang, nawaitu ke mana-mana, semua semua (status) tuh ntah ke mana..

aku bukan nak blame TEKNOLOGi ker HP ker
tapi aku lihat satu-satunya tempat yang tak der LAW dan KAWALAN adalah TEKNOLOGI antaranya adalah seperti INTERNET (komputer), HandPhone dan alat-alatan yang canggih yang lain yang merupakan mesin teknologi DUNIA TANPA BATASANNYA...

dalam dunia maya yang elemennya ialah mesin-mesin yang aku sebutkan di atas itu. Tiada POLIS yang mengawal jenayah, tiada JAWI atau JAIS yang membanteras maksiat.. inilah Maya bukan realiti..(globalisasi)
bila jiwa dan roh dah tergadai dek kerana asyiknya dan kusyuknya (satu bab kelalaian yang nyata) maka akan jadiklah realiti... Jenayah dan Maksiat berleluasa hanya berpunca daripada jari-jari jer....

x mustahil boleh sampai bercerai berai...uikss bahaya

Follow Us
Aku agree.... dan puncanya sbb people don't know how to control themselves...

page lemas ekk???

imagine.. ur partner being faithful to u.. memula ada member berlainan jantina sms sal keje.. pastu start forwarding sms jokes.. and u just take it as they are being friends.. then jokes lucah plak diorg fwd to each other.. if u start worried, they might say u r being over react..

if u diam.. lama2 dari joke lucah, smpi ke lain2.. from there all hell will break loose..

Originally posted by fifie_olin at 14-4-2008 02:58 PM
x mustahil boleh sampai bercerai berai...uikss bahaya

yup itu x dinafikan..
saya xnak tgk jauh2..
cukup2lah aper yang telah terjadi kat marriage saya..
well.. almost 1 year tahan mata.. tahan hati.. pasal sms nie smua..
tapi nak banned x guna hp pun xbleh ekk..
dah jadik keperluan kan!!
yang penting jgn salah gunakan..

cuba cadangkan kepada bakal-bakal generasi yang akan menakluki semua elemen ini supaya adakan sekatan
macam adakan polis atau pihak pembanteras maksiat
detect sapa yang dah berkahwin tak perlu menggatal dikenakan denda 5,000 sekali bayar, atau dipenjara atau kedua-duanya sekali

Originally posted by aiva at 14-4-2008 02:55 PM

nawaitu nawaitu jugak.. tapi bila dah ENTER semuanya hilang, nawaitu ke mana-mana, semua semua (status) tuh ntah ke mana..

aku bukan nak blame TEKNOLOGi ker HP ker
tapi aku lihat satu-sat ...

tu sbb aku sebut niat tu penting....
sbb yg tentukan semua perbuatan tu adalah niat....

dan soal niat ni pulak....berkisar dgn benda yg x nampak...d
dan itu menjadi urusan Tuhan....

so biarkan Tuhan ajer la yg menghakimi...

Originally posted by aiva at 14-4-2008 03:29 PM
cuba cadangkan kepada bakal-bakal generasi yang akan menakluki semua elemen ini supaya adakan sekatan
macam adakan polis atau pihak pembanteras maksiat
detect sapa yang dah berkahwin tak perlu  ...

agaknyer in the future...JAWI<JAIS, seme kene ada pencegah maksiat di alam cyber plaks..itu ler masalahnyer biler manusia nih tak menggunakan teknology yg ada utk kebaikan...even certain comapnies takleh nak berinstant messaging sbb takut terkeluar plak rahsia kampeni....

Reply #34 honeybee1802's post

selalu terpikir nak buat benda ni.. sebab dah berleluasa sangat kecuali bab bab super impose mana rasionalnya ermm.. banyak dah jenayah sedar dan tak sedar dah berlaku dalam cyber ni dan jugak handphone tapi tak ada sapa pun terfikir nak tangani perkara sebegini berlaku...

okay memang orang kata ianya global dan 'demokrasi'
for yang intend nak sosiol kena ada passport laa atau tiket yang melayakkan mereka boleh ke 18 sx or 18 sg

aku rasa bill gate boleh buat hahaha

basic principal sajakan...jgn buat benda yg kita tak suka org buat pd kita, apa susah sgt nak paham?...otak setinggi buku lali

seme pekara buruk ni keje manusia

so seme pekara buruk mula dari manusia

seme pekara buruk yang mula dari manusia ni disebabkan salah sendiri

banyak lah sebab salah ni..paling utama soal iman dan ilmu. ni 2 ni..lekat kuat2 lam kepala otak korang yer. Iman dan Ilmu.

tak boleh tadak salah satu nya.

kalo ilmu yang hasilkan teknoloji macam sms ke mms ke..global positioning satelite GPS tuu ..memburukkan keadaan dan ko as individu buattttttt gak..salah teknoloji ke?

kalo cam tu nuklear adalah salah satu punca masalah peperangan di dunia..btui salah?

french tu 70 percent energised letrik depa dari nuklear tau..banyak duit ooo business jual teknoloji rektor nuklear misalnya.

so tajuk tu silap. silap yang sama manusia akan ULANG, history repeat itself..bukan sebab manusia tak bleh learning , bolehhhh , it is just bab IMAN tu takdok walo ILMU tu tinggi langit pun..so takkkkkkkk guna..paham?

masalah umahtangga adalah disebabkan kureng or takdok penambahan..value added gitu, soal Iman dan Ilmu.

ilmu rumahtangga korang dah tip top ke?

kita suka tambah value barang itu barang ini..tapi DIRI SENDIRI? camna?  diri tu masih tuntut ilmu? membaca pun malassss
jauh sekali nak berfikir..nak sonok2 jek..apundiiiiiiiii ..yer jangan lufe apundi acik rina ekekekekeke

pi check apa itu Iman dan Ilmu. kalo ada dua mende ni..soang satu tuhan kasik tongkat sakti..ko hayun2 nak apa jadik jek ada mende tu..ko selamat. Tadak 2 pekara ni..kasik kapcai pun hancussssssss di rempit nya hahahahaha manusiaaaaaaa

Originally posted by ajinomotonosuga at 14-4-2008 07:34 PM
seme pekara buruk ni keje manusia

so seme pekara buruk mula dari manusia

seme pekara buruk yang mula dari manusia ni disebabkan salah sendiri

banyak lah sebab salah ni..paling utama soa ...

moral of the story................tanamkan minat membaca kat anak2 sedari kecik....supaya dorang jdkan baca tuh habit dan dlm ms sama byk timba ilmu......berterusan sampai ke matii............

takmo undi acik rina....

Reply #12 bearrina's post

me pon....

pendekata saya 50-50......... benda mcm ni kita jgn mulakan dari awal....wpun dari awal tu kita rasa biasa biasa, just kenkawan etc...

i setuju betul la dgn abg aji ni..

go abg aji go..!!   

dalam hidup ini, iman mestilah teguh.. barulah hati jd kuat menepis semua dugaan..

kalau nak curang, guna telefon rumah / ofis pun blh curang.. tak semestinya guna teknologi canggih2 ni..

tp manusia sekarang berlumba2 update knowledge dlm menggunakan teknologi moden.
sbb tu lah ramai menyalahgunakan teknologi spt hp dan internet ditambah lg dgn 2 alat ni mudah didapati..