CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

salam all...
aku x meraung cuma bnyk sebut ya'allah je
sakit tu sape dh beranak tau kn.
ank pertama nurse tolong gak tekan perut baru baby kuar masa tu kat hos gomen x de nurse pelatih
nasib baik.
ank kedua senang je x teran sangat kuar je beranak kat swasta.

kalau tengok drama mlayu part nak beranak tu....bising=meraung2 gayenye....
segan aku nak menengoknye....

n mak nunul de ckp, takde le seteruk mcm drama ni nak beranak nye...

erm.. erm.. mana ade beranak yg x sakit weh.. cuma cara kita hadapinya je... cuma yg aku ingat masa aku nak beranak 2 thn lepas.. masuk labour room dari kul 7 pagi sampai 3.30 baru beranak.. time kul 12 - kul 1 tu mmg sakit x ingat dunia.. .. sakit time dia betul2 tang contraction.. mula2 10 min sekali bila dah dekat aku rasa dlm 1 minit tu berkali2 weh... lagi pun doc bagi aku ubat coz.. aku dah terlebih ari.. bukan kat spital kerajaan .. tp swasta.. sbb aku mengingatkan .. kalo 1st baby sure aku lebah gille.. soo aku dah prepare siap2 duit utk beranak kat swasta erm..berbalik pasal time beranak tu..  aku mmg dah tak larat teran.. sampai nurse kata jgn angkat ponggung tp aku sindri tak sedar aku angkat punggung.. haiya... doc siap ugut aku kalu aku tak teran lagi pass ni nak ceaser je.. perghh akhirnya dia koyakkan tang bawah byk gille.. then ikat kaki aku.. then... vacum kepala anak aku.. masa dia jahit aku dah terasa sikit coz.. aku lama sgt dlm tu.. soo siap doc cakap.. sabar yea.. sikt je lagi.. em.. lepas tu mmg x leh duduk tegak.. sebulan aku duk atas tiub tayar scooter.. coz.. pungkuk aku byk jahit.. eii ngeri bila ingat..

Rate

1

seram...seriau bc posting kowang

Originally posted by tina at 7-5-2008 09:43 PM

aku meraongg...!!!

masa aku dilahirkan...

mak aku cakap....
masa aku dilahirkan...aku tak meraong
dia cakap...aku diam2 jer...

so dr paksa...pukol montot aku supaya aku meraong..

ish.. azabnya melahirkan.. bilalah tiba saat aku pula

Follow Us
aku nk join gak...tapi bkn pasal pengalaman beranak la sbb aku laki..hihihi

mak aku la slalo crite pengalaman die..ni aku nk kongsi crite ngan korang la ape mak aku crite..

dkt2 hujung 80an kiteorg semua 1 famili duk sarawak coz ikot bapak kene keje sana..so mak aku sempat la lahirkan adik2 aku kat hospital sane..mak aku crite, org2 iban yang bini die nak bersalin time tu meraung habis..mmg bole dengo la suara die kalo 1 labour room tuh...lagi satu dieorang x nak bersalin normal secara baring..tgh2 sakit tu bantai nk berdiri..hangin la nurse2 yg ade tu..tapi, mana la org tu nk pedulik kan...tgh sakit....nurse cakap hape pon bukan nak dengo...mase tu nurse2 banyak dr semenanjung lagi...tapi 1 yang salute ngan org iban ni after bersalin dieorang mmg pentingkan makanan...dan banyak minum air tapai untuk panaskan badan..dieorg gak makan banyak makanan protein...itu yang after beranak nmpk cergas je...ada sesetengah ibu after bersalin tuh xnak makan..kesian anak xde nutrisi..ibu pon kene makan untuk pulihkan tenaga dan cepatkan sembuh kan...

hari tu mase time zaman jadi budak U ade la buat praktikal kat hospital jap...ade la lawat labour room (tapi aku x tgk la ibu labour sbb aku hormat ibu2 tu malula kan lelaki nk tgk..nanti emotional stress...ibu bersalin ni kene jaga emosi die takut nanti after bersalin kene poslabour trauma..ssh lak kang...lagi satu sbb aku nih malu...)nurse yg kat labour room tu crite la kat ktorg psl hal2 labour nih...die kate mmg x digalakkan jerit2 nih..sbb kalo jerit2 ni bazir tenaga tau..better guna tenaga tu untuk proses beranak nanti..kalo ade contraction dkt2 nk labour tu tahan2 la...kalo yg islam, bawak2 berzikir...insya allah selamat....betul gak jerit bole bazir tenaga kan...sbb kalo ibu kurang nutrisi..tenaga lak lemah...takut end up pengsan lak kang...bahaya untuk anak...

itula serba sedikit dari tucci....

Rate

1

Originally posted by tucci at 8-5-2008 11:47 PM
aku nk join gak...tapi bkn pasal pengalaman beranak la sbb aku laki..hihihi

mak aku la slalo crite pengalaman die..ni aku nk kongsi crite ngan korang la ape mak aku crite..

dkt2 hujun ...

Thank you for Sharing..
Very Interesting Story..

btol ke kalo kat spital kerajaan dlm labour room tu sume2 ibu mengandung dibaringkn dlm keadaan sedia nk bersalin? part bwh bior open je...

member ckp cmtu keadaannye...iye ke??

aku x meraung cuma..bila time sakit tu aku baca ayat kursi rasa ringan skit sakit tu. time nak push aku tarik nafas panjang2 pas tu push heheheheheh..tapi anak ke 4 ni aku kena induce sakit wehhhhh....bergaduh aku ngan nurse kat labor room..mau tak aku nak duduk dia soh tidur...:@  nak ajer aku 'pang" nurse tu hehehehehe

Rate

1

Originally posted by ungu_lavender at 9-5-2008 10:08 AM
btol ke kalo kat spital kerajaan dlm labour room tu sume2 ibu mengandung dibaringkn dlm keadaan sedia nk bersalin? part bwh bior open je...

member ckp cmtu keadaannye...iye ke?? ...

aku delivery kat spital gomen x der la pulak camtu, cuma pakai baju tuk labour room tu pas tu baring diam2 cuma kita ni bila dah sakit kaki tgn suma naik lah..pusing kiri kanan...

aku bersalin pada awal 90an tu kat hospital tawakal.  masa tu jalan pahang tengah dok repair untuk besarkan jln.  aku lak tinggal kat wangsa maju.  kalau pagi-pagi tu memang jam giler...  nasib baik aku sakit perut dalam kul 6 pagi.  husband sempat pi atm untuk ambk duit.  lepas tu terus pi hospital.  dalam pukul 7.03 pagi, aku terus brsalin.  alhamdulillah, tkdelah meraung.  yg second tu aku bersalin kat melaka.  Masuk ubat untuk cepat bersalin.  bidan tu dok urut-urut perut aku.  dia pelik sebab aku tak menunjukkan sakit.  actually memang sakit, tapi aku just dok diam je sambil menahan sakit.....yelah,  kalau jerit-jerit pun, sakit tetap gak ada, baik aku diam jer.

Rate

1

Aku tak meraong tapi mulut aku bising.

Paling teruk bila contraction kaw2 punya tapi tak leh teran sebab serviks belum buka sepenuhnya, doktor kata kalau teran jugak nanti kepala baby cedera .... addooooiii .... rasanya macam kepala keretapi yang nak kuar...sengsaranya Tuhan jer tau. Masa tulah aku "marah" midwife sebab tak bagi aku push.

err... sesapa yang lum penah beranak tu jgn lah rasa demotivated yer ... it's worth it, especially bila ko nengok muka baby yg dah dikandung selama 9 bulan...serious, it's the best thing ever.....

Rate

1

hmm...

ada  tak siapa pun cuba beathing technique, yg berlatih bernaas  nak cool down etc etc...

Originally posted by RedAlert at 10-5-2008 09:46 AM
Aku tak meraong tapi mulut aku bising.

Paling teruk bila contraction kaw2 punya tapi tak leh teran sebab serviks belum buka sepenuhnya, doktor kata kalau teran jugak nanti kepala baby cedera  ...

takut

aku diam2 je....bace aper yg patut

aku pn bsalin dua2 ank kt spital k'jaan.so far alhmdulillah... lyanan ok.m.be ni rzki msing2lah..kalo dpt nurse,dktor yg baik,oklah...ank 1,xlah mraung,bykkan selawat dll..tp pegang ,bwh je tkut tkeluar sblm wktunya... nurse yg smbut pn lmbut,baik...ank k2,msa hari rya k2...alhmdulillah jugak...wpn ada pompuan cina kt sblh 2 tjerit2.aku yg seram sjuk..

Rate

1

kalau baca2 ayat2 quran nih.... meringankan kesakitan ka?

Reply #38 demonagirl6's post

lebih baik dari meraung tak tentu hala. kalau meraung pun bukan kurangkan sakit pun. eh.. kan? yeke?

last sekali bersalinkan anak 7 tahun lepas..

the first one 18 tahun lepas..

seme ok jer...hb sentiase kat sebelah beri kekuatan...

seme bersalin normal, anak pertama 4.2 kg, kedua 3.9kg, ketiga 4.0 kg, keempat 4.2 kg..

yang third one dia yang sambut kat spital..doktor just tgk kat sebelah..

mmg soh dia tgk tiap kali bersalin..bio dia tau siksa bersalin..

jangan tau buat anak jer...

Rate

1