CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

tak meraung..senyap aje. Doc  ngan nurse dah pesan..beranak memang sakit...kitaorang Islam tak baik nak meraung-raung...bykkan fatihah, ayat kursi..beristirafar..ingat Allah. Masa nak teran tu memang ingat semua pesanan tu....doc suruh teran aku ikut aje...doc suruh curi nafas aku ikut je. Doa kata benti teran bila dgr baby nangis...sampai satu tahap aku dah tak nak lalu nak teran...aku cakap doc saya dah tak de daya lagi...doc cakap dah benti teran..baby dah kuar...baby tak nangis rupanya kuar dgn karung sekali.

Tp sebelum aku sakit...aku masuk labour room..kena ler kangkang kat atas katil tu doc nak pecahkan ketuban...nak masuk air...aku kena induce. Sebelum rasa baby nak kuar aku rest dulu atas katil...beranak kat gomen spital..ada tirai tak tarik...aku leh tengok byk melayu yg malu-malu...tutup dgn kain batik...tp cina ngan india terkangkang aje...tak de segan silu.
Sebelah aku mula-mula pompuan mamak kot...meraung punya lah kuat...ama..apa..lepas tu siap baca bismillah kuat-kuat, baca fatihah kuat-kuat sampai satu labour room tu dgr suara dia...kene marah dgn doc sbb dia bising...doc suruh kangkang pegang kaki masa nak teran dia tak teran..lepas tu dia tak reti nak control nafas dia...doc marah ler. Doc tekan perut dia...aku tengok pun takut. Doc marah dia siap teran lah..pegang kaki tu kuat-kuat...kalau awak tak teran baby lemas..nanti kami vakum kat bawah tu...aku dgr kecut perut.  Tp aku baik..diam aje...tak nangis...cuma aku rasa macam nak terberak.

Lepas dia dah beranak...dia dah kuar...aku lom lagi sakit lagi....masuk pulak cina ganti tempat dia....cam tu jugak meraung. Aku diam je....tp aku sempat ler tengok macam mana depa tarik baby tu kuar dr bawah..depa terus gunting tali pusat...jolok mulut baby..takut ada apa-apa lendir dalam mulut dia..lepas tu angkat kaki ke atas...masa tu aku rasa nak muntah nak pengsan pun ada...tak sanggup aku tengok.

[ Last edited by  noris75 at 13-5-2008 04:44 PM ]

Rate

1

korang mase buat anak...meraong ke diam2?"...

mengerang dan merengek kesedapan...hahhaaaa

hmm...

Originally posted by noris75 at 13-5-2008 04:39 PM
tak meraung..senyap aje. Doc  ngan nurse dah pesan..beranak memang sakit...kitaorang Islam tak baik nak meraung-raung...bykkan fatihah, ayat kursi..beristirafar..ingat Allah. Masa nak teran tu me ...

ini sememangnya senario yg real , kan.....hmmm ....hahahah...
harapnya keadaan akan berubah kot...

Contraction yg sakit teruk..
Masa bersalin x la sakit sampai nak kena jerit
Masa 2nd baby yg aku teruk nak kena work hard sbb baby aku 3.66kg

tak dak rezeki nak beranak biasa..dua2 keluar kut tingkap.....yg 1st air mentuban pecah lama dah tapi baby malu2 lagi nak kuar...so kena op   yg kedua plak songsang dah tu besar 4 kilo plak kena op gak   syukur parut cantik tak jadi keloid..and kat bwh tutttttt still maintainnnn takdak herot2 bekas kena gunting

yg 1st tu merasa gakla sakit..restless gila dah tapi takdak jerit2 ... mulut tu dok ya Allah berpuluh kali la...malu weh nak jerit....kalau ikutkan sakit tu rasa cam nak meraung sekuat hati
yg kedua tu tak rasa sakit sbb doktor dah bagi tarikh masuk wad dan esoknya kena op sbb baby songsang& besar..cuma sakit masa buatbius kat spinal.... ada rasa macam kena short current pastu sakit lepas op la '(

Rate

1

Follow Us
pengalaman iza lak........br 1 baby

iza x jerit tp iza ggt bantal..............tp dsbbkan dah xder tenaga<maklumlah x makan nasi seharian>>.......nurse tolong tolak kan..........Alhamdulillah selamat sumenyerrr

Rate

1

err off topic jap..
mak sweet ckp klu nk baby tu kecik (supaya senang bersalin) makan sayur peria byk2..
betul ke eyh?...

dikatakan, perempuan india mmg tak tahan sakit waktu melahirkan anak, kaum ini sering dimarahi masa di spital..

ha... xperience aku lak... nurse kat selayang hospital tuh kan... kalu mak2 yg nak bersalin nih mulut bising, mau lar kena maki bagai... sian aku ngan mak2 tu... tapi yelar... pi meraung buat pe ye tak...

aku anak pes...lahir malam, tade org so tak leh nak dengo org meraung.. doktor kasi aku bunyi tapi dlm keadaan tutup mulut... cer korang imajin... tp ok, alhamdullillah... sekali push ajer...

anak no 2, lahir siang, ramai org nak bersalin hari tuh...baby lambat sket kuar... dia kasi air kering kontang baru nak kuar... so aku sempat lar dengar bilik sebelah nyebelah meraung kena maki..hehehe... sian kat dorang...

tp tips nak bersalin mudah senang jer (utk sumer agama)... perangai masa ngandung tuh kena jaga, hormat makhluk sekeliling, jgn derhaka somi dan ibu bapa, jgn sakitkan hati mana2 makhluk... insyaallah, tuhan akan membantu kita..

Rate

1

aku tak meraungla.. sbb bilik sebelah lagi kuat meraung... so bila dengar dia meraung bunyi cam tak senonoh ajer.. aku pun diam2 ajer.. baca surah2 yg patut.. sib baik laki aku bagi support sgt.. dia pun sama dok baca surah2 bagi aku relaks n follow ape dier baca..

ada kawan aku kata.. time kita beranak.. menunjukkan time kita beromen...
hahaha
branak malam beromen mlm..
kalu branak siang.. hahah lu pikila sendri!!

beromen time mana pun... tade hal lar kan... janji halal...

Eeii..takutnya dengar crita orang bersalin nie..seram sejuk satu badan..tapi mmg satu penantian yg menyeksakan bagi orang yg tunggu wife nak bersalin nie kan??Antara hidup dan mati.Sebab tuelah orang kata syurga di bawah tapak kaki ibu.Even my mum,who gave birth at the age of 43,told me seksa dan azab orang bersalin nie jangan dibuat main.Jangan sama sekali menderhaka,seolah2 kita lupa jasa ibu yg melahirkan kita.Luv u mum.Happy mom's day!!

takde pengalaman lagilah

biasanya..lain2 org lain pengalaman masa nak berteran tu kan..klu bby tu 3.++kg nya..mau tak sakit n rasa nak meraung kan...tp tak melolonggggg jer..meraung kejap jer kot..

tp klu yg murah beranak tu lain pulak critanya aku dgr..tak sempat nak meraung..ckp sakit perut..terus melompat kuar...

bila tgk bby tu kuar..sgala keperitan masa beranak td terus hilang..

Originally posted by virgogirlolwaz at 23-5-2008 01:22 PM
biasanya..lain2 org lain pengalaman masa nak berteran tu kan..klu bby tu 3.++kg nya..mau tak sakit n rasa nak meraung kan...tp tak melolonggggg jer..meraung kejap jer kot..

tp klu yg murah ber ...

wahhhh..............cayalah ahkak virgo....

hishy malu kat orang meraung-raung, bukannya hilang sakit pun. Baik berzikir.

Originally posted by sweetiecute at 18-5-2008 05:07 PM
err off topic jap..
mak sweet ckp klu nk baby tu kecik (supaya senang bersalin) makan sayur peria byk2..
betul ke eyh?...

Hmm.. tak pernah dengar part ni... tapi dengan cara apa peria tu boleh buat baby kecik? Cara sihat or cara tak sihat?

Cuma pernah dengar the practice in Phillipines... daun peria yg dilumatkan diletakkan dalam mulut baby to enhance the immunisation system.

hai semua ...nak kongsi gak pengalaman bersalin

dua2 bersalin di hospital kerajaan...

delivery room kat hospital tu ade 2 type satu yg asben tak tunggu satu lg yg ader asben bole teman time delivery....so ader partition dinding each room depan belakang cuma curtain.....atleast tak de le nampak ibu2 yg tgh sakit kiri kanan cuma leh dengar ler meraung2 tu

1st baby boy...dari tgh mlm dah rasa sakit sampai tido pun duduk....bila pagi sempat lg makan karipap 2 biji..(lapo ler)...dah pg g hospital nurse cek dia kata ni dah 4cm dah bole masuk labour room.....so selesai semua...urusan register dlm kul 12 masuk labour room....sbbkan air mentuban tak pecah lg...nurse kena cucuk untuk pecahkan...tak lama pastu asben masuk ke labour room masa tu ...tgh2 sakit tu...qies byk baca ayat kursi, alfatihah n 3 qul....tp yg tak leh tahan tu tetiba dengar asben baca surah yassin....korang leh bayangkan tak tgh berjuang tu tetiba dengar bacaan yassin.....pastu ader bidan masuk dia kata bagus asben awak baca yasin.....tgh2 bidan tu cek sekali terkejut dengar org sebelah duk meraung2 sakit2....(malu pun ader sbb org melayu)....pastu dlm kul 1.30 qies selamat bersalin selepas 3 kali teran....3.1kg...baby boy...asben cakap saya tak dengar pun ayang mengaduh sakit cuma mengerang2 ajer...tp kalo dengar org kiri kanan....ngeri aje..... tp yg pastu lengan abg ni abih luka2 (sbb dia duk kat kepala pastu suruh pegang 2 lengan dia masa nak teran).....apa lg qies pegang sampai bekas kuku tu bole nampak luka2 dia   seminggu lebih gak nak baik hehehehe...

Rate

1

salam all,
tak meraung sgt sbb malu ..ramai nurse ..tgh mengigil2 kesakitan baca istighfar n ingat allah ..sakit wooo ..

Rate

1