CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: poshbabe01

MAKAM DIRAJA YANG PALING SERAM DI MALAYSIA

Close [Copy link]
Originally posted by narvmarishka at 28-5-2008 09:28 PM
ilovedramas=poshbabe01??

mmg pun...tgk cara penulisan pun dah tau....gatai pakai nickname lain....

jangan tudoh sukati dulu...
klu benar2 nak siasat...
check ip address..

mula2 kate makam tu kt dpn istana..pastu tukar lak kt masjid..berbelit le ko ni posh
kalu nk tipu pon cari le tmpt lain yg org x penah sampai lg..ni setakat kt kuale mmg cari nahas ler..ramai org kuale kt sini

Balas #121 natashadania123\ catat

tu la pasal dah laa salah sebut nama kampung...sayong tu tembak aku kencing ngan berak jer...cari ilmu pun kat situ jugak sbb aku sekolah kat situ
nih duk bikin cerita bila org tanya kebenarannya sampai skrg belum terjawap lagi

aku dengar2 makam sultan francis light pun berantu jugak..mlm2 patung dia depan muzium negeri penang tue dok menangis jer malam2....

Reply #124 azwandyazizan's post

sultan francis light?? :eek:

Originally posted by ratu_cinta at 29-5-2008 10:35 AM
check IP add..

kalu yer sama..tapi tak semesti org yg sama

true  but from there...kita tengok...dari segala sudut..
time posting dia...etc..

Follow Us

Reply #127 tak_tahu's post

Negeri aku xder sultan..tue aku main bantai sultan francis light tue..mana aci...korang ada cerita pasal makam berhantu..aku pun nak join jugak...

Reply #130 azwandyazizan's post

ala tak_tahu...biaq pi la kat azwandyazizan....cian negeri dia takde sultan....

Reply #132 katak_ungu's post

kikikiki! tuler tkujat gak aku, die salah tulis ke aku salah bace, ke aku dah lupa sejarah. rupenye adoo , ko nak brhantu gak ek? ko tukar kerakyatan la. p indon sana, belah2 sumatera, ha bnyk cite antu smpi muntah nak dgr.

Reply #25 poshbabe01's post

bukti hape nye kau nak bagi ni weh...
sudah2 la merepek...
topik tak membina langsung..
menjurus ke arah obses...terlalu kagum dengan kuasa makhluk ciptaan Allah berbanding kagum dengan kuasa Allah sendiri..
kan baik ko bukak topik bincangkan keajaiban kejadian masa tsunami-masjid selamat tanpa kerosakan besar..
binaan kawasan sekeliling hancur musnah tapi masjid tersergam kukuh di tengah2...
paham..?????

haa.. aku ada satu cerita gak.. kawan aku cerita la. dewan sekolah smka ks tuh, ada bilik bawah tanah.. memang tempat tu dah berkurun la berkunci, tak da sesapa yg nak masuk pon!! tapi bila satu hari ni ada orang berani bukak, diorg terkejut ler ada banyak peninggalan antik kat bilik bawak tuh!! pihak muzium ada sekali tu nak ambik la barang2 antik tu nak letak kat muzium. tapi bila nak bukak pintu bilik bawak tanah tu jer, tetiba tak leh bukak walaupun kunci dah betul!! tapi  bila pihak muzium tu dah balik, diorang try bukak pintu tu, aik?? boleh pulak.. ni maknanya 'benda' tu macam marah la nak ambik barang2 diorang. tapi kat dewan tu memang berhamtu la diorg cakap. huhuu... selalu jugak dengar bunyik2!

Makam DiRaja paling seram buat wa x de lak yang menyeramkan, cuma kalo bekas istana tempat mangkat kot ada ler ye... dulu kat Istana Klang..... masa Tengku Ampuan meninggal, azab gak dia nak meninggal tu...

Originally posted by yipun78 at 29-5-2008 02:01 PM
Makam DiRaja paling seram buat wa x de lak yang menyeramkan, cuma kalo bekas istana tempat mangkat kot ada ler ye... dulu kat Istana Klang..... masa Tengku Ampuan meninggal, azab gak dia nak meni ...

Tengku Ampuan cam penah dengar jer cerita dia..

Sultan/raja2 nie diaorang ada membela ke???Daripada bela makhluk mcm tue,baik bela kambing ke,ayam ke,itik ke.boleh jugak jual.

Reply #123 sepaileman's post

tak ada masalahn nak menjijikkan fikiran aku pasal kau orang semua.kerja lebih baik

Reply #151 katak_ungu's post

alhamdullillah betul tuuuuuuuuuu atlast someone is talking sense

kg i pun kat kuala kangsar...banyak member kat bukit chandan..tapi diorang tak tahu pasal makam yang menyeramkan...tapi banyak cerita menyeramkan tentang sungai...kan ada satu lubuk yg famaous..air sungai kat situ berpusing-pusing... ada org pernah mati..n org kata kat bawah sekolah raja perempuan kelsom tu pun ada sungai n terowong rahsia sambung terus ke sek. mazwin yg lama...

Reply #97 my^fluffy's post

now this is something new and interesting.lagi lagi my fluffy?

Reply #80 sepaileman's post

bias:pompom: jugnemental:pompom: critical:pompom:

BIAS:pompom: BIAS:pompom: BIAS:pompom:

CONSPIRACY:pompom: THEORY:pompom:

Reply #97 my^fluffy's post

lubuk tu nama dia lubuk mat anjing...rasanya masa tahun 70 an mmg ada tragedi bot karam kat kawasan tu...lubuk mat anjing masa 80 an mmg menggerunkan kisahnya tapi skrg nih dah jadi port memancing tapi kalau lepak sini memalam sesorang meremang jugak bulu roma...kononnya ada sekor buaya putih lepak kat lubuk tu dan kononnya kalau buaya putih tu muncul tandanya kuale nak di landa banjir...

ada jugak dengar kisah terowong tu yg kononnya berhubung ke sungai perak - sekolah mazwin - istana tapi tak tau istana kuning atau istana besar tu...

sekolah mazwin tu satu ketika dulu mmg terkenal dengan horrornya sampai ke tutup skrg dah jadi galeri sultan Azlan shah

masa aku kecik dulu byk kisah seram kat area bukit chandan ni tapi tak ingat cerita dah sbb dah lama

wallahualam