CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meow_tompok

experience ke 'cucuk'

ada gak keta aku kena kutuk kekadang tapi  selalunye aku mengalah n ketepi aje la bila kena cucuk camtu..
takut seh kalau orang yang mencucuk tu sondol keta aku.. kalau keta aje yang cedera pun aku dah sakit hati.. ni pulak kalau diri kita sendiri yang cedera.. tak silap aku dulu ras adiba radzi pun sampai lumpuh sebab ada orang sondol belakang keta dia.. mungkin impact kuat gila kot.. tu pasal aku lebih rela mengalah ajek.. tapi dalam kereta tu aku menyumpah2 gak.. siap cakap "i hope u die a painful death" kat orang yang mencucuk tu

sebenarnya kena pikir kenapa kena cucuk. kebanyakkan yg kena cucuk sebab di halang jalan. dah tau jalan ada 3 lane kenapa nak bawa slow kat lane laju gan lane tengah. kalau bawah bawah 80 km tu duk lane tepi sekali la.

sebab org yg menyucuk ni dia sebenarnya tengah hangin sebab bengang. kalau dah yg depan tu bawa slow dan tak mau ketepi sampai tunggu 3-5 minit baru nak ketepi. alamatnya kena sakat la gan org belakang.

so kalau dah korang tau bawa slow, bagi le jalan le laluan kat org belakang.fikir sendiri la.

Rate

1

Aku kalau orang cucuk , aku akan tukar lane ke kiri...

kalau kat single lane macam dari Pilah ke Segamat tu plak...

aku akan bantu dia untuk memotong aku dengan perlahankan sedikit kenderaan supaya dia tak berlanggar dengan kereta depan yang tak bersalah ketika memotong aku..

Originally posted by peace at 12-6-2008 03:43 AM
Aku kalau orang cucuk , aku akan tukar lane ke kiri...

kalau kat single lane macam dari Pilah ke Segamat tu plak...

aku akan bantu dia untuk memotong aku dengan perlahankan sedikit kenderaa ...

betul aku setuju. kalau ada orang nak potong bagi le jalan. jgn buat dono je. org buat baik, kita buat baik. org kurang ajar, kita ajar diorang lak jadi lebih kurang ajar. heheheee

kalau dari segi teknikalnya, term cucuk ni "drafting"..aku asyik main NFSU..baru aku tau term ni..

pengalaman kena cucuk banyak..tapi amik langkah undur dirila..kasi signal n tukar lane..pastu turun tingkap n angkat tangan tanda hormat..guna psikologi sket..
kalau jalan satu lane, maintain je speeding tu..agak-agak clear utk dia overtake, kasi signal kiri n himpit keta ke tepi sket..kuarkan tangan n kasi sign suruh potong..

pengalaman ngeri aku plak, masa on de way balik kampung ikut jalan lama tahun 2005..time tu malam kul 10malam..

area bidor ni nak ke tapah...aku isi minyak nampakla sorang mamat motor ni cucuk angin lori perabot kot( dari segi sains, kurangkan rintangan angin la kot bila folow dekat-dekat)..

pas aku isi minyak, aku teruskanla perjalanan..8km dari tempat aku nampak dari jauh lampu lori kasi emergency light(kawasan gelap) aku high beam..pastu.. nampak motor yang cucuk angin tu melekat kat belakang lori..mamat tu terkulai tepi jalan..aku tgk terus blah..takut siot..

aku berasa insaf nak cucuk-cucuk ni..tapi kalau dalam NFSU..aku suka drafting..dapat point..

Rate

1

tapi yg suka cucuk2 ni ada jugak yg tak pakai otak, ingat dia sorang je nak cepat..kalo dah jln byk kete, nak cucuk apenya..sabar je la..ni siap bg highbeam..tapi kadang2 aku layan jugak kete yg suka cucuk ni..

Follow Us
Aku pulak mmg suka sgt ar kalu kene cucuk...
Memula aku akan pastikan dia sedang mencucuk montot keta aku...bila dah confirm..aku ke tepi sket bagi dia potong..tak lupa juga sebelum tu tgk cermin pandang belakang/sisi nak tengok ada ke tak intercooler kat front bumper dia tu..baru leh agak lawan aku tu sapa...hehe...dah bagi dia potong..aku plak ar cucuk dia..dan seterusnya menapau dia meninggalkan asap untuk dimakan ...ni aku hanya praktik masa jalan kering aje ar....ABS dah buang

Satu kepuasan bila dapat tapau keta turbo...

Reply #102 norizku's post

ha'ah kan? aku heran la pesal sesetengah driver ni suka sgt bawak slow2 pastu drive kat lane kanan...mengong! Lesen kopi 'O'.

Originally posted by medangmru at 9-6-2008 06:20 PM

Lampu brek apa kelassss.......jgn mare........

aku plak -->tingin nak modify wat cam Electronic announcement ( electronic Board -Itis ) tu....so..bila ada org nak cucuk ...

kah kah kah.
ayat announcement tak tahan nak gelak

Originally posted by don_chinozie at 10-6-2008 06:27 AM
Salam,

sian lori ayam tu...
dia tgh buhsan...asyik bawak "ayam" jeee...tp tak dpt mengurat "ayam"

soo tuk mengelakkan dari kebuhsanan...dia saje jee je laaa chuchukssss keta lain...

dah ...

I pompuan.
tulen bangggg

Originally posted by norizku at 11-6-2008 12:57 PM
sebenarnya kena pikir kenapa kena cucuk. kebanyakkan yg kena cucuk sebab di halang jalan. dah tau jalan ada 3 lane kenapa nak bawa slow kat lane laju gan lane tengah. kalau bawah bawah 80 km tu d ...

yg kes nie aku paham. sbb aku pun gunakan lane kiri utk override kete  kat depan aku.
Tapi cara pemanduan aku, aku tak suka duduk kat lane kiri, sbb aku tau lane tu utk yg memandu laju 100km/h keatas.
Kalau aku berada kat lane kiri, mmg aku sentiasa alert dengan kereta belakang, kalau kereta tu laju, mmg aku terus blah masuk lane tengah.

yg aku tak puashati arituh yg kena cucuk dgn lori ayam haram jadah (kan dah maki terus)
aku duduk lane tengah bawak 80km/h follow 2 van kat depan dgn kelajuan yg sama,
lori ayam tu mmg sengaja cucuk, even aku dah blah masuk lane kiri, pastu lane kanan, pastu lane tengah balik
mmg haram punye lori die sengaja kejar nak cucuk kete aku.
Mcm haram! aku tak tinted pun cermin aku, ko tak nampak ker, kete tengah sarat penumpang?
Kalau aku sorang, mmg aku bawak slow mcm makan angin tak pun tinggalkan lori tu 2-3 bandar yg mcm korang ckpkan tu.

Mcm posting aku kat depan la, aku bawak 2 babies dlm kereta, kot2 dua van kat depan aku emergency brek, lori ayam tu sondol aku, tak sandwich ker aku kat tengah2. Driver lain boleh berhenti kutip ayam.

Kalau nak cucuk, sila la tengok2 sikit penumpang kat dlm kereta tu. Siolan. Sick mind la aku ckp drebar lori ayam tu.

[ Last edited by  meow_tompok at 12-6-2008 04:45 PM ]

AKU RASA DIA HANGIN NGAN KO MASE KO OVERTAKE DIA KOTT..... KLU DAH OVERTAKE, JGN TERUS MASUK LINE... KASIKI LAJAK DULU, BARU MASUK DEPAN DIA......
MUNGKIN DIA HANYA BRANI DGN DRIVER PEREMPUAN SAJER......

Reply #112 JERONG_GERGASI's post

"sebenarnya kena pikir kenapa kena cucuk. kebanyakkan yg kena cucuk sebab di halang jalan. dah tau jalan ada 3 lane kenapa nak bawa slow kat lane laju gan lane tengah. kalau bawah bawah 80 km tu duk lane tepi sekali la.  sebab org yg menyucuk ni dia sebenarnya tengah hangin sebab bengang. kalau dah yg depan tu bawa slow dan tak mau ketepi sampai tunggu 3-5 minit baru nak ketepi. alamatnya kena sakat la gan org belakang. so kalau dah korang tau bawa slow, bagi le jalan le laluan kat org belakang.fikir sendiri la. "

STATEMENT NIE AKU SETUJU.

Originally posted by meow_tompok at 12-6-2008 05:42 PM

yg kes nie aku paham. sbb aku pun gunakan lane kiri utk override kete  kat depan aku.
Tapi cara pemanduan aku, aku tak suka duduk kat lane kiri, sbb aku tau lane tu utk yg memandu laju 100k ...

aku confuse lah...lane kiri ke kanan utk pandu laju..kalu kat malaysia, rasanya kanan...kalu kat europe/us, rasanya kiri

[ Last edited by  zzcbr at 13-6-2008 03:58 PM ]

kalu kt highway, salah ke kete yg bwk lrg kanan dgn speed max yg dibenarkan di highway?kebanyakan nye nak menunjuk je aku rase yg maen cucuk2 ni....lebey2 lg kalu nmpk kete kecik....pdhal da bwk speed yg dibenarkan ...so rase x salah nk bwk lane kanan.... tp yg jenis cucuk2 ni...yg speed mlampau2...yg mmg x reti nak pk bhye org lain....mostly kete2 tempatan yg modified (no offense)...

Originally posted by naedia at 13-6-2008 11:06 AM
kalu kt highway, salah ke kete yg bwk lrg kanan dgn speed max yg dibenarkan di highway?kebanyakan nye nak menunjuk je aku rase yg maen cucuk2 ni....lebey2 lg kalu nmpk kete kecik....pdhal da bwk  ...

bawa kete kat highway dengan max speed tu memang salah, tapi itu cara pemanduan org malaysia suka bawa laju-laju. org yang bawa kete jangan le lurus sangat ikut undang-undang. sebabnya kalau bawa lane kanan gan speed 110km ikut peraturan dan ada lak kereta belakang bawa dalam 160km meluru laju dari belakang. bagi le dia jalan. sebab highway tu banyak lorong. lagi pun korang nak tunggu dia sondol baru nak ketepi. nak mati! kecuali le takde ruang nak ketepi.

kalau jalan biasa lain le cerita. bawa kereta ni ikut akal bukan ikut hati atau buku. kalau itu hati dan buku alamatnya accident la. kalau ikut akal, akal akan bagi tau kalau bawa slow kat lane laju takut org marah. so bawa le lorong yang bersesuaian. sebab org yang bawa laju akalnya tengah takde, sebab dia pakai hati. hati panas!!

Betul tu norizku..kalau speed kereta kita dah hampir 150km/j tiba-tiba ada kete keluar lane laju dengan kelajuan 110km/j apa perasan kita? terkejut kan? padahal dia mesti tengok belakang dulu sebelum overtake..ni selalu aku perhatikan kat teksi KLIA dengan van / waja Limo...

dah tu bila dah lane kanan bukannya nak laju tapi maintain 110km/j taknak masuk lane tengah..memang nak kena la tu...bila kita cucuk marah pulak..kita tau keupayaan kereta kita, akal kita dan keadaan jalan tu sendiri.,baru boleh laju..bukan setiap kali pegang steering kita nak bawak sampai 200km/j..ada masa-masa kecemasan kena bawak laju..kalau nak santai makan asap kat highway dipersilakan ikut lane kiri follow lori ayam ke lori bawak beras ke..

Reply #116 norizku's post

yg ade emergency tu aku x kesah la....lg pong kite x tau die bwk laju emergency ke ape ke....ni yg saje2 nak bwk laju gle barbie....kekdg tu kalu bwk kt lane tgh n ade lak yg bwk lembap nak mampuih, mesti la kena msuk lane kanan nak potong kan?kebetulan lak yg nak dipotong tu 2-3 kete @ bas @ lori....dtg lak yg bodo bwk laju cucuk2 kt belakang....pdhal da speed ni....ke x bangang namenye tuh...

nak drivin tu pk org lain gak....jgn ikut sdp ati je.....kekdg tu aku nengok..yg bantai bawak laju x kire lane kanan kiri tengah pun ade....

kalu semua org ikut peraturan cam boring aje lah memandu atas highway...ada acara cucuk mencucuk tu baru meriah...mungkin itu alasan pencucuk mencucuk

Reply #119 zzcbr's post

org yg mencucuk mmg "meriah" dan suker le...org yg kene cucuk menggelabah tak keruan...leh jadik trauma...