CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Lagi projek membazir KPT - Sukan Staff Antara Universiti Malaysia

Close [Copy link]
Originally posted by hyie at 20-6-2008 16:40

dpt mengeratkan staff2 U satu malaysia pe .. tgk dpd sudut +ve lerr .. sukan pn sihat utk badan, bukannye mengangkang je ..

macam laa kat setiap universiti tu takde padang nak gi bersenam? kolam renang takde? dah laa buat training waktu keja....... cam siyal je...! :@

banding kan la...diantara ada projek tak gune dgn bagi duit free free?

bila buat projek, atleast menjana ekonomi pasal secara otomatik ada business2 lain berjalan, orang digaji, org dpt ot, tgk dlm2 penyapu smpah pown diupah ntuk bersih kan tpt2...atleast ade la bnda bjalan...org bley jual air mineral ke biler org penat bersukan,,,air 100 plus ke...sikit2 pown bermakna kat org2 beniage ni....

tapi bile bg free free sumer bnda,, lama2 biler pihak ni dh tak larat nk bagi duti free, rakyat bising? rakyat mengharap duit free ...apoko hei jang....nk jana ekonomi n tingkat taraf hidup bkan dgn bagi duit free, tapi dgn inject duit tu dgn betul(jgn la pihak pmerintah tu mennyonglap lak),.... tapi tak la smpai kebajikan x bg langsung kan pasal bukan sumer org berniage jgak...

so mana lg baek ek ?    terserah anda

Balas #28 md_aie\ catat

setuju.....sbb ada yg pakai ala2 superman

Duit tu bukan semuanya daripada KPT or JPA... selalunya organiser akan carik sponsor. dan universiti2 tuh akan pepandai carik sponsor masing2 .. ada persatuan rekreasi staff yg byr...
ada jugak jersey beli sendrik.. bukan universiti yg sponsor sume..get your fact right..
cume organiser tuh aku rasa ada sket budget drp KPT..

cuma buat kt UNIMAS ni.. universiti kt semenanjung kena la ke sana.. flight tiket tuh ada staff yg pergi kena byr sendrik.. ada dpt claim separuh ada tak dpt...
lagipun benda ni dah lama ada.. bukannyer baru2 ni jek wujud..
cuma aku rasa sekrang ni kena la depa kaji semula utk adakan sukan ni.. mungkin depa kena tangguhkan...or what ever...

aku tak rasa satu pembaziran yg teruk... at least ada networking bagai.. lagipun company swasta pun ada gak sukan2 ni..
even jabatan kerajaan suma ada perlawanan sukan antara jabatan...
tapi setahu aku.. utk sukan ni..kalau budak2 puspanita depa memang dah kena potong setiap bulan...sbb tuh kalau tak join rugi...

Training tuk sukan tak patut waktu kerja.. depa kena arrange la... waktu yg sesuai..
selalunya depa buat masa student cuti antara sem 1 dan sem 2..
so masa tuh tak byk load kt uni...

Originally posted by reez54 at 20-6-2008 18:00
banding kan la...diantara ada projek tak gune dgn bagi duit free free?

bila buat projek, atleast menjana ekonomi pasal secara otomatik ada business2 lain berjalan, orang digaji, org dpt ot, t ...

projek berfaedah amenda? baik gunakan duit utk tiket penerbangan & penganjuran utk biasiswa pelajar miskin. pikir laa jauh sket ke depan.........

Follow Us
Originally posted by csham at 20-6-2008 18:29

Duit tu bukan semuanya daripada KPT or JPA... selalunya organiser akancarik sponsor. dan universiti2 tuh akan pepandai carik sponsor masing2.. ada persatuan rekreasi staff yg byr...

betul...... tapi penajaa 90% tak akan sponsor cash RM...... depa takat bagi air pree atau produk lain.

ada jugak jersey beli sendrik.. bukan universiti yg sponsor sume..get your fact right..
cume organiser tuh aku rasa ada sket budget drp KPT..

yg beli sendiri sbb bajet dah abis guna kat menda lain..... i'm in the fncking system & my got my fncking fact!

cuma buat kt UNIMAS ni.. universiti kt semenanjung kena la ke sana..flight tiket tuh ada staff yg pergi kena byr sendrik.. ada dpt claimseparuh ada tak dpt...
lagipun benda ni dah lama ada.. bukannyer baru2 ni jek wujud..
cuma aku rasa sekrang ni kena la depa kaji semula utk adakan sukan ni.. mungkin depa kena tangguhkan...or what ever...

yg bayo sendiri tu sbb gatei nak ikut & tak terpilih sbg team.

aku tak rasa satu pembaziran yg teruk... at least ada networking bagai.. lagipun company swasta pun ada gak sukan2 ni..
even jabatan kerajaan suma ada perlawanan sukan antara jabatan...
tapi setahu aku.. utk sukan ni..kalau budak2 puspanita depa memang dah kena potong setiap bulan...sbb tuh kalau tak join rugi...

fcnking waste of public fund...! :@

Originally posted by csham at 20-6-2008 18:31
Training tuk sukan tak patut waktu kerja.. depa kena arrange la... waktu yg sesuai..
selalunya depa buat masa student cuti antara sem 1 dan sem 2..
so masa tuh tak byk load kt uni...

mmg malaun tu training waktu kerja! kalu waktu lepas pejabat, lantak korang nak terbalik atau apa...! u r paid by rakyat money to do ur work...! siap lagik cuti tanpa rekod....! haram jadah.......! :@

no komen....ada pro & kon

Reply #48 Acong's post

nih aku mmg tak setuju aaa

kadang2 menyusahkan aku nak carik kerani2 hr terutamanya...
sebab hilang: training main karom

bodoh gile mentaliti mcm ni..ini pon nak jadikan isu...staf2 pon nak jgak rasa bersukan..main dlm official game, match or tournament..dpt mengeratkan silaturahim antara staf2 universiti...bkn semestinya diorang tu sume akan wakil negara...

bangang betol la pembuka thread ni...mentaliti tahap budak tadika

ish korang nie.. nak bersukan pun takleh..

ikut korang laaa... orang pas pun bersukan jugak... pakai duit kerajaan jugak...

bagi aku, kalau nak spend duit tu.. biar matlamat yang elok...

bukan spend membabi buta jer...

budak tadika pun ada sukan weii....

itu pun membazir jugak...

daripada buat sukan tadika tu.. baik laaa beli oren sunkist..

makan ramai2... lagik best...

bagi aku bende ni takde la membazir,,,
cume jgn boros mase penganjuran,,

Originally posted by kancilkalerbiru at 20-6-2008 20:25
ish korang nie.. nak bersukan pun takleh..

ikut korang laaa... orang pas pun bersukan jugak... pakai duit kerajaan jugak...

bagi aku, kalau nak spend duit tu.. biar matlamat yang elok...

...

bila kata bersukan tak boley? guna kan laa duit sendiri & masa sendiri....... masa kerja adalah 8 - 5 tu hak rakyat.

Originally posted by pahlawankentang at 20-6-2008 20:26
bodoh gile mentaliti mcm ni..ini pon nak jadikan isu...staf2 pon nakjgak rasa bersukan..main dlm official game, match or tournament..dptmengeratkan silaturahim antara staf2 universiti...bkn semestinyadiorang tu sume akan wakil negara...

bangang betol la pembuka thread ni...mentaliti tahap budak tadika

nak main, sila amik cuti & bukan cuti tanpa rekod.

dah tau tak layak wakil negara, perlukah dibazirkan wang ringgit rakyat? patut laa sukan kat mesia nie hancuss.........

Originally posted by kancilkalerbiru at 20-6-2008 20:28
budak tadika pun ada sukan weii....

itu pun membazir jugak...

daripada buat sukan tadika tu.. baik laaa beli oren sunkist..

makan ramai2... lagik best...

ko agak brape kos tiket flight mau gi sana?

tiket flight sorg pergi balik (dr smenanjung - sarawak) pun dah cukup nak cover kos pengendalian sukan budak tadika.

kalu sukan utk pelajar, aku tak kan bantah sbb ada peluang nak cungkil bakat baru. nie apa yg diharapkan dr 'atlet' pencen?

Originally posted by Acong at 20-6-2008 08:41 PM

bila kata bersukan tak boley? guna kan laa duit sendiri & masa sendiri....... masa kerja adalah 8 - 5 tu hak rakyat.

ko 8-5 keje ke.. porem tu apekebende nyer.. pandai nak cakap org. diri sundiri cirimin dulu

Originally posted by March at 20-6-2008 21:05

ko 8-5 keje ke.. porem tu apekebende nyer.. pandai nak cakap org. diri sundiri cirimin dulu

ish

Reply #58 March's post

btw, kalu org tu berforum, org tu kan ada kat meja dia..... yg gi sukan syok sendiri nie blh buat kerja pe selain menangguhkan kerjanya?