CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ema_kiki80

Tak puas ati thread hentam polis

Close [Copy link]

Reply #121 ashna's post

ooo...

rupanya yang dok peras ugut pekerja asing tu anjing milik polis.

eh, anjing pon boleh peras ugut yea?

dasat, dasat

baru la wa tawww...

Reply #123 tin's post

kalu x bagi kena gigit

Reply #124 al_ajeeb's post

Reply #100 Gemukkkkkkk's post

aku nak tegur sikit fasal selective reading ni...kau kata dah ikut prosedur..kau tau apa prosedurnya? Aku dah kena accident baru tau apa prosedurnya..dan kau mesti pergi balek ke stesen dibuat aduan melainkan bersebab kau boleh rujuk ke bahagian trafik bukit aman.

Dan kalau kau kaji dalam-dalam, apabila sudah sampai tahap tarik lesen bawah kejara menggambarkan beliau pelaku salah yang tegar yang sudah boleh dibuat rumusan sebagai seorang yang tidak menghormati undang-undang...sebagai seorang penganalis dalaman, saya hairan bagaimana fakta yang ditulis sendiri tuanpunya badan ini anda terlepas pandang. Bagi saya sendiri ini sudah memaktubkan kepada saya maki-hamun dia memang bersebab, tetapi menjurus kepada benda yang membuat saya jengkel seperti yang akan saya quote 'mencerminkan mentaliti dan tahap pendidikan', dan sudah pasti  bagi saya ini semua maki-hamun tidak bernilai.

Ingat, sebagai penganalisis bukan kerja kita untuk fit the facts to the conclusion

[ Last edited by  mmc at 21-7-2008 03:48 PM ]

pusssshhhhhh.......

Reply #121 ashna's post

abis apsal ko tak nak report?????

Follow Us

Reply #128 Periuk_api1209's post

pffffttttttttttttttttttttttt

Originally posted by xxpaqq at 18-7-2008 11:29 AM
alangkah bengongnya nko....aku exsiden br kali pertama n main ikut jer golongan hanjeng (polis) suruh masa tu ...bukannya sempat mau pikir ambek no ke hapa...
satu tahun 2006 KEJARA mau report polis tu balik utk tarik balik lesen aku, maka aku gi la balai polis kat area kl mentak copy report...diorg kata takleh sebb kena gi ke balai asal (TAKKAN TAK ADA SISTEM ONLINE POLIS.......cam zaman tok kaduk lak) n  bila aku gi balai asal mentak lagi RM3 harga copy report n janji nak pos kat aku (siap tambah seringgit)  sampai sekarang tak sampai2.  keje makan duet haram jer HANJENG @ POLIS.............
]
.
.
samada dia tegar atau tak, itu tak lepaskan amanah yang dipertanggungjawabkan.

layman takkan tahu prosedur secara lengkap jadi akan bergantung kepada pihak diamanahkan itu untuk beri tunjuk ajar.  dia dah ikut apa arahan diberi dan bayar itu-ini.   jadi kalau masih ada prosedur tak dipatuhi atau wang tak cukup dibayar, salahkan pihak yang pegang amanah tu le pasal tak buat kerja sepenuhnya.  

sebaliknya kalau prosedur dipatuhi dan semua wang cukup dibayar tapi tindakan tidak diambil hanya kerana alasan dia tegar, bermakna entah siapa la yang pecah amanah.

Reply #130 Gemukkkkkkk's post

ko tau ke benda tu dah post ke tidak...lost in mail mean anything? amanah dia setakat pos...lepas tu sendiri punya pasal nak follow up...ke ko expect service level spesel macam orang sekrang ni nampak sangat expect?

ke nak kena jugak convene inquiry board fasal apa mail tak sampai ...yalah maxim diucap innocent until proven guilty...tapi senangnya jatuh hukum pecah amanah

fasal prosedur sendiri tanya la...apa spesel sangat ke tak leh tanya..semua kena suap ke?

btw aku ketengahkan ketegaran nak tunjuk where is he coming from...jangan selctive reading in saying that i meant since he is tegar, he should be treated differently..those are your lines my friend.

Reply #121 ashna's post

setau aku yang dok paw pendatang ialah anggota Rela ,Imegresen
ATM pon ada , yang dok jaga kat sempadan tuhh... dan anggota
TLDM yang dok beli perabot jati kat Indon pas tu bawak balik dengan kapal peronda pon ada..kira kes lari cukai nihh (jgn tak tau bole tanya mat2 navy kat Lumut tuh) dan anggota2 Polis pon ada paw.. tapi
depa paw skit2 saja,yang paw besar2 punya dok ada kat Imegresen
tuhh, tak tengok berita ka?

dalam agensi2 kerajaan memamng ada jenis binatang2 cam ni.. tapi
dalam ramai2 tu mungkin 10% yang binatang , kena ingat ada jugak
spesis yang baik.. tapi haiwan2 yang double standard macam ko nih
lagi ramai ....

a'ah, lines tu dari teman.  salah faham masa baca post kot  
kalau lost in post tu, setuju la.  itu dah jadi isu lain.  takkan nak expect courier services.  ada share duit teman jugak tu, jadi teman tak mau le habis kat situ je .

post teman tu isu nya kat diorang awal ni pasal laju je nak ngutuk dia.  sebab tu teman saja je gunakan prosedur sebagai mukaddimah.
cuba kalau masa tu diorang ni cakap je suruh pergi tanya kot-kot lost in transit ke, returned to sender ke, belum diproses ke, natural disaster ke, errant personnel ke, etc.  
kan settle...

Reply #134 Gemukkkkkkk's post

habis si LJ suruh follow-up tu bukan nasihat...dia kena maki hamun tak fasal-fasal ko nampak tak

kalau dah macam tu punya attitude...siapa nak engage?

Reply #135 mmc's post

ashna ngan mukk satu dept....

Originally posted by mmc at 21-7-2008 03:33 PM
aku nak tegur sikit fasal selective reading ni...kau kata dah ikut prosedur..kau tau apa prosedurnya? Aku dah kena accident baru tau apa prosedurnya..dan kau mesti pergi balek ke stesen dibuat ad ...

yg nko langgar keter polis apasal? sbb tu ko kena gi balai semula......kalau ikut sistem kejara...kalau nko "liwat" kereta org kat depan point nko kena potong 6/9....wlpn nko ter'liwat' sekali...bknnya keje aku mau 'liwat' keter org sampai tahap tegar.....yg aku persoal apasal hanjeng@polis tu mentak RM150 yg tiada dalam undang2....yg ada RM300 kena bayar on the spot atas kesalahan tidak dapat mengawal kenderaan....yg RM150 tu hanjeng neh pau dr workshop n workshop akan pau tuan keter lak.....ayat senang sebijik keter exsiden hanjeng2 neh akan dapat duet haram RM150

aku betul2 x puas hati ngan mamat2 yg panggil polis ne hanjeng...:@
yg lain no komen

post aku merujuk semua yang dok post kat dia lepas tu.  bukan lj sorang je.  even lj pun dalam suruh follow-up, dok sindir/kutuk jugak.

Reply #137 xxpaqq's post

kalu fasal tow truck n bengkel nih sebenarnya depa pon yang dok
uloq kat mat2 traffic nih, fasal nak carik makan. kalu polis mintak duit atau nak
paw ambik la no kat baju dia tuh n buat report la kat BPR... setakat nak
menyalak macam anjing gila kat forum nih takde kemananya. bodo betul

kekadang tu masyarakat juga yang dok ajaq mat2 polis ni makan paw..bila dah
buat kesalahan jalaraya dan kena tangkap, pandai pulak mintak kawtim, settle on the spot konon..
la ni penyakit ni dah menjalar ke setiap department kerajaan ..

POLIS BELA SOS ...

DAPAT 12 KILO DAM, TUNJUK KAT MEDIA 2 KILO JER ...  

LAGI 10 KILO BISNES ...  

POLIS PENYANGAK DAN PENYAMUN BERLESEN ...  :@

Reply #139 Gemukkkkkkk's post

so don't engage...don't lower your intelligence to their level:re:

anyway cara mereka sindir bagi aku still shows a higher level of class than the person you want to champion.

[ Last edited by  mmc at 22-7-2008 09:49 AM ]