CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 3461|Reply: 70

malaysian sekarang!-dari satu kisah benar

apa kata anda sumer?

pagi tadi nak dijadikkan cerita......aku bwk moto cam biasa dlm 50-60km atas Penang bridge (aku pompuan kena bawak slow la ). Kepada sesiapa yg tau kat bridge di jln susur masuk ke Bayan Lepas yg kona kiri tu.....ada pembahagi pembinaan kaler puteh merah besaq la jugak di sepanjang jln susur tu...tgh aku besh corner ikut blakang beberapa moto2 seangkatan....tetiba sorg pakcik naik beskal di depan, tgh syok2 kayuh- di sondol sorg mamat.

korg tau apa tindakan selanjutnya?

aku yg selang 3 bijik moto kat blakang......."nak benti ka x?". trus spontan aku ngan sorg mamat benti tongkat moto. tolong angkat beskal pakcik tu. Kutip2 tin ngan ketayap dia. Dia umur dlm lingkungan 60an. Ini bukan kes nak puji diri tapi paling aku geram tahap gaban nih.....mamat yg sondol dia! dia benti jauh skit depan nun. Dia pusing dtg la kat kami bertiga tepi jalan tu. Tetiba dia sound2 pakcik tu mcm2. Bukan nye payah pon nak mintak maap ke hape. tak kesah la sapa yg salah...at least tolong la skit. sempat la aku sound balik " ko yang langgar dia naper ko nak kecoh? blah ar!" dia pon blah...memang dasar cina vavi kapir harpi nyer mamat:@ ! yg aku pon satu...sebuk je ngutip tin2 yg bertabur sampai terlupa nak tgk plat number dia! huwargh!!!!! bodoh siot!...sian pakcik tu sampai terkoyak kulit hidung ngan dahi dia...mamat sorg lagi pon dah blah. Bridge tetiba jem dgn org slow nak tgk kami.....apa?ingat aku wat show badut ke hapa?

aku pon rushing dah lambat nak pi keja. Aku mintak tolong sorg mamat kat kedai area Jabatan Laut tu tgkkan pakcik tu....huh, dia ingat aku yg sondol pakcik tu tapi....nasib baik pakcik tu bg penerangan. Then, aku speed nak carik mamat cina poyo td tp tak dpt. terlepas! sampai la nih pon aku terkilan tak dpt plat no. dia.....nak wat camner aku pon bukan nyer penah facing menda cenggini. Nampak sangat la malaysian skunk lebeh suka tgk dr menolong. Tengok aje sampai terteleng2 kepala ke blakang...tolongnya tidak!

jadi:

1. orang malaysia dah kurang sifat perikemanu-sian...kat org tua pulak tu beb?
2. suka melihat daripada menolong...lebih suka tak nak terlibat.
3. tak paham istilah biar lambat asal selamat?
4. korg benti tolong ke tidak?

nasib baik dia tak parah..........

salut to u..

tapi, yelah kan.. pelik gak naper org yg langgar pakcik tu marah plak kat org yg dia langgar??

Reply #1 mirasz_v9's post

Kesian kat Pakcik itu kerana masih kayuh basikal, itu jer yg aku boleh cakap.

AKU HERAN LAH DI SEMENANJUNG MEMANG CAM NI KE KEBANYAKANNYA SELFISH TAPI DI SABAH TAK MACAM NI TOLONG MENOLONG MASIH LAGI ADA TAK KIRA BNAGSA PUN.

Originally posted by jbtrader at 25-7-2008 01:51 PM
Kesian kat Pakcik itu kerana masih kayuh basikal, itu jer yg aku boleh cakap.

....maybe pakcik tu pon sahut laungan k'jaan..minyak naik so ubah cara idop. Dulu maybe dia naik moto pastu nak ubah, bwk beskal lak!

Sian btul aku pk kalu dia blk umah, anak bini tgk ghopa cenggitu....dahi n hidung dah sememeh, kaki suar koyak, rim beskal bengkok......mesti

Reply #1 mirasz_v9's post

kesian pakcik tu
nasib baik Abah aku tak naik beskal.

Follow Us
Originally posted by lyddok at 25-7-2008 02:04 PM
AKU HERAN LAH DI SEMENANJUNG MEMANG CAM NI KE KEBANYAKANNYA SELFISH TAPI DI SABAH TAK MACAM NI TOLONG MENOLONG MASIH LAGI ADA TAK KIRA BNAGSA PUN.

Pembetulan: Pulau ppl hah.... diminta poremer lyddok editkan kenyataan anda.

terima kasih :victory:

Originally posted by dianaris at 25-7-2008 01:50 PM
salut to u..

tapi, yelah kan.. pelik gak naper org yg langgar pakcik tu marah plak kat org yg dia langgar??

Sebab mamat yg menyondol pakcik tu keturunan BODOH BANGANG! :@ :@ :@

Reply #3 jbtrader's post

ala pakcik tu dah takde keinginan nak naik kete besar....

biar la die....

ala cina kampung aku pun teruk gak(tapi aku rasa yg macam ni tak semua), makan kueteow sup satu kedai ngan aku...kedai melayu kampung yg murah...

pak cik yg jaga kedai ni stail cakap2 ramah....so dia tanya nak makan apa....tapi aku tak ingat lah camna dia jawap.....

cuma satu je aku ingat, dia bagi jatuh salah satu peralatan atas meja.....
aku nampak pastu aku pikiaq apsal la dia tak angkat.....

gaya  memang kurang ajar....

pastu secara tak langsung dah mengganggu aku punya mood dgn telatah diorang....

pastu masa balik tu aku lalu, aku pun angkat lah bende tu.....dan dgn muka bolayan dia makan je buat tak tau........

aku tak kisah kalo tak nak cakap tenkiu pun, tapi kurang2 pandang lah muka aku yg cuba beramah dgn die nie....

ni mcm aku tak wujud je.....mcm aku yg angkat utk diorang ni menyibuk plak.......

rasa kaki nak sepak je meja plastik tu......tapi kalo aku ended up jadi kurang ajar cam diorang pun tak gune gak....so baik aku jadi baik....

aku pun blah....sambil terpikiaq, betullah cina ni kurang ajar......

tapi for sure tak semua camtue......

aku ingat lagi motor aku habis minyak, ada sorang pakcik cina yg tolong aku.....dia tanya ada botol ke tak?
dia siap cari botol kat aku, pi stesen minyak dan bubuh minyak(duit kitorang la) kat aku pastu blah camtu je....

kami nak bagi upah dia tak mau.....

hmmmmmmm...............

keta aku pernah kena langgar dengan motor nyonya..
belum sempat aku keluar keta, ramai lak cina yang datang kerumun nyonya tu..
yang pelik tu, dah sah-sah nyonya tu silap sebab main keluar jek dari lorong..
boleh lak diorang salahkan aku..
aku ape lagi..sound cukup-cukup..ingat aku sorang Melayu, takut kaaa???
nasib nyonya tu mengaku, mintak maaf..aku claim insurans jek..
nyonya tu tak apa-apa, yang lain lak  kecoh cam bangang..

Originally posted by mirasz_v9 at 25-7-2008 01:40 PM
apa kata anda sumer?

pagi tadi nak dijadikkan cerita......aku bwk moto cam biasa dlm 50-60km atas Penang bridge (aku pompuan kena bawak slow la ). Kepada sesiapa yg tau kat bridge di jln sus ...

biasanya jarang motorist perempuan tolong org..so salute to you..
dulu aku pun pernah tgk motor bergesel ngn lori.. (tkde yg mati), cume pakcik moto tu luka teruk kt tangan,
dekat lebuhraya p.gudang, punyala banyak kete moto lalu,korang yg duduk johor mmg tau jalan ni mmg sibuk gle, tapi cuma aku ngn sorang mamat tu yg henti bantu dia..

memang, org malaysia tk suke bntu org, mgkin tk semua.

aku kalo dah ramai yg ada, aku tengok jelah..

Aku tak salah bangsa manax pun.......kita manusia ni tak kira bangsa ada yg baik dan ada yg tidak.
Hari tu ada accident moto  kat satu kpg melayu ni. Budak tu jatuh sendiri elak anjing. Aku tenguk takde sapa pun pi tolong budak ni adalah dlm 10 minit kut. Aku pi tolong pangku budak ni yang jatuh tengah jalan. Ajar dia mengucap. Yang lain tenguk je termasuk pakcikx kpg tu yg dlm 50-60 tahun....boleh tanya lagi anak sapa....orang kita ke (melayu). Tak mau tolong ke kalau bangsa lain (siapa yg sebenarnya racist?)
Yg lebih bagero adalah ketax yg jem tu... bukan nak tolong tapi sibuk nak cepat jalan sampai nak melanggar kami kat tgh jalan tu...
Kita harus ingat satu hari yg terbaring nak mati kat tgh jalan tu besar kemungkinan kita sendiri atau anakx atau saudara kita tersayang. Sapa nak tolong kita nanti kalau kita skrg tak pernah ada belas kasihan sesama manusia.....

pakcik tu ade x mcm dlm cite dunia baru the muvie tu

hahaha

siannya..mungkin pakcik tu carik rezeki dgn mengumpul tin

u will hear more of this incident in the future

Originally posted by adiputras at 25-7-2008 03:05 PM
Aku tak salah bangsa manax pun.......kita manusia ni tak kira bangsa ada yg baik dan ada yg tidak.
Hari tu ada accident moto牋kat satu kpg melayu ni. Budak tu jatuh sendiri elak anjing. Aku ten ...

Setuju sesangat..biasanya bila kita ikhlas menolong org dalam kesusahan insyaallah hidup kita pun lebih berkat..yg penting buangkan sifat tunggu dan lihat..biasanya inilah yg berlaku..tunggu org lain tolong dulu

kesian pakcik tu.  naik basikal je.  kalau dah bawak tin-tin kosong, haruslah itu punca rezeki seharian dia.  sedih baca warga tua terpaksa bersusah-payah camni nak dapat sesuap nasi.  
cemana la gamaknya dia ubati luka tu kalau dia tak mampu nak beli obat...

syukur masih ada yang mulia hati, macam mira ni, tolong dia.

aku bukan berat sebelah, tapi aku memang selalu perhatikan yang kaum tu memang jenis kurang ajar dan suka salahkan kaum lain walaupun terang-terang diri sendiri bersalah.  bukanlah semua, tapi still a significant majority...

Originally posted by mirasz_v9 at 25-7-2008 02:08 PM

....maybe pakcik tu pon sahut laungan k'jaan..minyak naik so ubah cara idop. Dulu maybe dia naik moto pastu nak ubah, bwk beskal lak!

Sian btul aku pk kalu dia blk uma ...

ko silap...ubah cara hidup bukan cam tu...... ubah dari guna perdana kepada Merc.....

kekadang kita curiga gak nak tetolong orang xcden ni.... banyak jadi kes lain....tapi dalam kes pak cik ni..... I tabek kat u kerana menolong....popuan plak tu.....