CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fdyza82

MENGANDUNG.......tidaaaaaakkkkk.....

Reply #36 irish_cayunkku's post

yessss .. phobia jg sembelit waktu dlm pantang

oucchhhhhhhhhhhhhh

nasib baik lah .... tertinggal placenta ....

klau tertinggal baby dlm .... camner .... lg teruk heheheh .....

Originally posted by faraway at 16-8-2008 11:14 PM

i will give everythings i have (Except my laki dan families) utk rasa sendiri camana sakit bersalin ni

actually i dah dua kali miscariege...pengalaman kena d&c tu masih ade...
pengalaman /kesakitan dan masa pantang,...
phobia gila nak preggy....plak tu terbayangkan kesakitan bersalin compare dengan kesakitan i alami 2 kali miscarige tu...
buat i takut plak.....tapi perasaan nak memilki anak sendiri masih kuat

Originally posted by fdyza82 at 4-8-2008 11:15 AM
memang tak sangkal kesakitan kiter hilang mase dgr suara baby tu nangis..sampaikan mase doc tgh jahit pun i tak perasan yang dah settle jahit sebab tak sabar nak tgk
baby...

the think is i pu ...

adoii..aku lak naik phobia bc citer nko...sbb aku pun asthmatic gaks...kalo ada exertion tobat ler mai ler menyimpit jek dada aku kang...well ada last appt with respiratorist aku, aku siap tanya agak2 aku nih leh normal tak...hehe..dr siap ckp kat aku lambat lgk nak memikirkan itu..time tuh aku baghu3-4bulan..
neway time yg 1st trauma aku bukan ms bersalin..tp after that, anak aku nih problemnya dr spital lagik dok uwekk..uwekk...n problemnya  prebet nih awal2 lagik dah intro susu formula...dah anak aku payah nak breastfeed.MIL aku laks formula believer...baghu buat balik bb melalak...dah suh buat susu..baghu ltk jap dah bluwekkk..dia muntah sampai kuar ikut idung..adus..sib baik ler arwah ayah tiri aku ternampak...aku dah terkujat dahh...so routine anak aku nih membuatkan aku tido tak lena especially mlm...bab nak breastfeed plak..aku dah le tatau teknik,takde plak sokongan...sampai aku pun melalak gak dlm pantang tuh...adehhh....then anak aku laks..1st year dia tuh byk plak le sakitnya...1st year ada le 3 kali admitted...org leh ckp anak aku nih mudah nor dapat penyakit blabblabla...takut terkenan haper2 la...sabor je ler aku...but the root tuh aku tau ah coz both family aku n hasben nih keturunan alahan...mmg gitew ler..skang nih dah 4 tahun,Alhamdulillah selsema pun jarang..tu pun taun lepas dia demam panas skit org leh kata lagik nama dia berat...mmm..plak..penat aku kasik nama lawa2 kat anak aku...neway Allah itu Maha Adil, Maha Mengetahui..agaknyer sbb tu dia kasik rezeki yg ke-2 nih pun lambat skit.....tp tu ah yg 1st tu aku rajin ulang bc.skang nih kurang plak...pushh..push..kene rajin nehhhhhh....

Originally posted by fdyza82 at 4-8-2008 17:02
i faham you are trying to say that the doc dah selamatkan nyawa i... the thing is like the senario yang sebenarnyer ialah the doctor tu dah suruh i push walaupun i dah kata i cant...and she actua ...
...after your baby dah kluar...the placenta nie akan ngan sendirinya separates itself from the uterus...making it easier for it to be delivered next...your dr will assist in the delivery of the placenta sebaik saja your baby dah selamat dilahirkan...and there is no such thing as dorang terlupa yang placenta tu dah kluar ke blom...apa lagik terlupa langsung nak kluarkan the placenta nie...dan bila dah kluar placenta nie...bukan abis gitu saja ok??...when your placenta is out...wajib for them to check for the completeness of the placenta to ensure no lobes are missing dan takde tissue2 placenta yang tertinggal...and...hospital protocol requires 2 qualified staff to confirmed the completeness of placenta...

...sometimes...these placenta came out in bits and pieces...sometimes...the cord snap making it difficult for the dr to remove the placenta...so...in these instances...the dr will need to remove the placenta manually....and there are cases whereby these placenta are so adherent to the uterine wall...making it very difficult to remove...even kalau dr selukkan tangannya ke dalam rahim pon ianya amat sukar tuk dikluarkan...and in this kind of situation...surgical removal of the placenta is required...cos kalau tidak the patient can bleed profusely and go into shock...kalau tak bernasib baik...she could even end up having her uterus totally removed...

...for your future delivery...may i recommend u choose a good obstetrician to manage your care...someone who is good in his delivery and patient care...so that u will not have to go thru such traumatic delivery...

ini yang buat aku fikir, macam mana agaknya isteri / mak yang kepada keluarga besar menahan kesakitan yang berkali-kali tersebut?

Apakah agaknya motivasi yang mereka dapat...yang mbuatkan mereka tabah menghadapi kesakitan2 sebegitu rupa?

Follow Us
Originally posted by eastrun at 16-8-2008 12:35 PM
ini yang buat aku fikir, macam mana agaknya isteri / mak yang kepada keluarga besar menahan kesakitan yang berkali-kali tersebut?

Apakah agaknya motivasi yang mereka dapat...yang mbuatkan mere ...

bak kata jiran me yang lahirkan anak dia tanpa epidural,
memang sakit gila sampai tobat tak mau beranak..
tapi sekali bila tenguk baby, hilang rasa sakit..
agaknya tu antara alasannya...

alasan lain, dah pregnant , tak kiralah kali ke 8 atau 10, takkan nak gugurkan.. gugur pun kena guna duit..

Aku fobia lepas lahirkan anak ke 5, yg sebelum2 tu semuanya easy je.  Faktor umur agaknya, so no more babies.

Reply #47 eastrun's post

Motivasinya? Ingatkan ganjaran yg akan diberiNya.
Dikatakan wanita yg melahirkan anak akan terhapus segala dosa2nya (kecuali dosa mensyirikkan Allah). Wanita yg melahirkan itu bersih suci seumpama bayi yg baru lahir
Segala amalan semasa mengandung akan dilipatgandakan ganjarannya
Kalau mati.... dikira mati syahid.

Wallahualam.

To me, mengandung dan melahirkan tak de apalah sgt berbanding keperitan membesarkan dan mendidik anak2 ini menjadi insan yg berilmu, beriman dan bertaqwa. Perjalananku masih jauh lagi. Kesabaran turun dan naik.   Inilah CABARAN yg sebenarnya.

Reply #46 blackmore's post

sakit mata ku abe black ................

me recommend hosp manjung .. semua staf kat labour room bagus .. n tolong banyaK .. dua kali bersalin kat situ .. nak pergi private hosp takut ..

aku baru kahwin 2 minggu lepas dan memang tak merancang pasal anak
kalau Tuhan bagi rezeki mengandung tuh aku terima jer
bila baca pasal kesakitan melahirkan anak di thread ni
rasa seriau jugak tapi nak jugak rasa pengalaman itu sendiri
bagaimanalah rasanya  yer...

Originally posted by alinone78 at 17-8-2008 11:52 AM
sakit mata ku abe black ................

me recommend hosp manjung .. semua staf kat labour room bagus .. n tolong banyaK .. dua kali bersalin kat situ .. nak pergi private hosp takut .. :shak ...

Terbalik lak...selalu orang nak gi hospital kerajaan yang takut...sebab misi garang2 dan sambil lewa..

aku dengar hospital kerajaan sekarang ni dah ok

Originally posted by aiva at 17-8-2008 02:28 PM
aku dengar hospital kerajaan sekarang ni dah ok

wahhhhhhhhhhh...baru 2 minggu kawin...errrrrrrrrr...dah boleh berjalan dah ker masih mengesot lagi??

pada yg belum pnh pregnant, jgnlah takut lak..

tapi aku dulu alhamdulillah..kandungkan si ammar..mmg xder alahan langsung..
mak aku cakap, mak aku dulu asyik baring jer..
setiap mlm aku akan ngaji gak walaupun sekejap..aku kerap baca surah yusuf, luqman dan mariam..dah habis aku khatam balik..seminggu sekali surah yasin..sebulan terakhir kerapkan baca surah nabi yunus...(kisah nabi yunus dalam perut ikan)..ni untuk mudahkan bersalin..+ surah maryam..
alhamdulillah..aku xde sakit ketara masa dalam LR.. setiap kali sakit..tarik nafas je..then hembus..
4 jam aku dalam LR.
tapi disebabkan bby aku besar, dan dah lemas..dorang terpaksa ceaser walopon masa tu dah 8cm..

biras aku bersalin baby dia 4.25kg..banyak kena jahit..

Originally posted by ammar_7e at 17-8-2008 02:35 PM

setiap mlm aku akan ...

mak oi..besaunya...anak abg niht yang paling berat pun 3.9kg jer...

Reply #57 nighunter71's post

hehehe..mmg besar..tubuh anak dia dah cam baby sumo dah..

si ammar lahir 3.16kg pon doktor kata besau..sampai sume org ingat kandungan i ni kembar.
maklumlah..mamanye ni kecik..just 37kg before preg..

Originally posted by ammar_7e at 17-8-2008 02:35 PM

setiap mlm aku akan ...

tak takut sebab tak pernah rasa hehe

biras u baby dia 4.25 kg mak aiii besarnya baby dia

uikk nighthunter... aku jalan okay laa
a ah pasal apa laa org dok usik aku tang jalan ni
aku tengok jalanraya ni tegak lurus jer

Reply #59 aiva's post

jadikan mengandung tu pengalaman terindah..

walaupon orang cakap kandungan aku kembar..
tapi sepanjang 9 bulan aku bawak baby ke hulu ke hilir.. x pnh pon aku rasa berat..
berjalan cam org yg x mangandung pon..laju jer..syukur pada Allah..
tapi aku sentiasa mintak maaf ngn hubby aku..
itulah cara aku nak segala2nya dipermudahkan sewaktu preg & sms melahirkan..

Originally posted by ammar_7e at 17-8-2008 02:54 PM
tapi aku sentiasa mintak maaf ngn hubby aku..
itulah cara aku nak segala2nya dipermudahkan sewaktu preg & sms melahirkan..

tang minta maaf ngan hubby ni masa ngandung
aiva teringat cerita kawan mak aiva
masa tengah sakit nak bersalin dari pagi sampai malam
baby tak keluar keluar, sampai nurse cakap, awak ada dosa dengan suami awak ker
alahai.... akhirnya baby tuh pun keluar jugak tapi bayangkanlah 24 jam meneran baby
kesian aiva dengar cerita kakak tuh