CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

[MERGED]Ayat Ruqyah Syariah by eastrun,zacko,musang,te_peng

gangguan

lin,
saya penah gak kena gangguan mcm awak baru2 ni. saya berubat dengan anak murid dr harun din. seksa nak kuarkan benda halus ni, kuar ikut ubun2, kaki, mcm kena tusuk dgn besi. masa berubat tu, saya dengar saya meraung kuat sangat, tapi mcm jadi penonton, siap bleh bkata dlm hati,"kuatnye aku menjerit!". sebenarnya org yg kena histeria sedar apa yg dia alami tapi benda tu dah menguasai diri so tak leh buat ape2 just bleh tengok je.

saya kena mcm awak lah, kaki tangan sejuk, kebas, pening kepala, telinga slalu dengar benda2 pelik cth dengar bunyi simbal, org jerit hoi byk kali, masa baca yasin dengar bunyi suara mengajuk suara budak kecil main2kan bacaan saya. masa solat ngantuk, mengaji ngantuk. memang terseksa lah hidup, fikiran tak fokus, melayang2, especially bla bawak keta nak g keje Allah saja yg tahu dan selamatkan saya dari bencana.

bila ustaz suh tabur lada hitam, garam yg dah dibacakan manzil di rumah, kaki yg pijak rasa menggelitik sakit. mcm kena cucuk jarum. sakit badan, kepala goyang, sakit. memang benda tu bertindakbalas dgn perubatan tu.alhamdulillah kini makin pulih. saya slalu amal manzil, tiap2 pagi mesti baca fatihah 7 kali, 3 qul, kursi. ada la sket2 memandangkan benda ni lama nak baik. yg penting kena amal slalu ayat quran especially yg tadi tu.

Reply #82 cikpid's post

semoga cikpid dan lin sembuh sepenuhnya!!!

aku oengalaman kena x der.. tapi jaga org yg 'kena' ada.. tuh pun semangat cam hilang skit katanya!!

Originally posted by cikpid at 18-9-2008 01:00 PM
lin,
saya penah gak kena gangguan mcm awak baru2 ni. saya berubat dengan anak murid dr harun din. seksa nak kuarkan benda halus ni, kuar ikut ubun2, kaki, mcm kena tusuk dgn besi. masa berubat t ...

oohh ye ke..ermm..saya pun sedar sebenarnya benda2 ni..sbb hati kecil slalu bekata2...nampaknya mmg kena gangguan..dan gangguan tu ada lagi...saya pun ada berubat dgn makcik...memandangkan saya jauh.dia suruh saya baca surah Al-Baqarah..mengaji Al-quran...benda dah lama..nak hilang susah...tapi bak kata kupia..perdengarkan Al-Quran..perdengarkan Ayat Ruqyah..( lebih elok baca kot..) lama2 nnt ilang...

Gangguan tu cikpid tu..ada yg hantar ke..atau gangguan yg mmg saja2 masuk dlm badan dgn sendirinya...?

mcm saya..bak kata makcik saya...ada org la..membuatnya..org dengki.. sblom2 ni pun ada la kes2...apapun saya tak pernah cari gaduh dgn org..tak de gaduh2..org pun tak bermusuh dgn saya..cuma...saya tak tau la kalau dibelakang..hati manusia kita tak tau kan....

kalau benar la ada org cuba nak buat saya agar org lain semuat tak suka bila tgk saya...tak suka dekat ngan saya...rezeki saya tertutup dan sebagainya...mmg teruk la kan..apapun saya tak berdendam..cuma doa org tu sedar perbuatannya..dan tak buat benda2 ni pada saya lg..dan balik ke pangkal jalan...

gangguan cikpid tu..sebab apa ek? adakah alasan yg sama mcm saya?

apapun..gangguan mcm kebas2 di jari2 tangan..ibu jari kaki kanan...(peliknya belah kanan je..) meremang2 rasa...mengeletik2...sejuk2 kat bahagian kaki dan tangan shj..masih ada lagi...tapi tak seteruk tahun lepas..

bila cik pid kata..dengar org paggil HOI tu kan...saya teringat plak yg saya pernah gak sekali dua dgr mcm ada suara sergah saya kat belakang...( bila saya cerita ni..meremang belakang kepala..huhu...tak sukanyaaa...)

skg ni.ada kebas skit kat jari jemari..dan rasa sejuk kat jari2..hari2 perdengarkan al-quran dan ayat ruqyah....ada gak saya ikut bacaannya...

Moga2 saya lekas sembuh...kena kuatkan semangat...

bila cite2 pasal sakit kepala ni kan...saya terpk pasal suami....dia kadang slalu sakit kepala yg amat sgt...lepas tu kentut manjangg ..sakit kepala dia mcm kronik..kadang2 sampai merah mata....dah makan ubat dan tdo pun...bgn2 masih ada sakit lagi..kadang2..esok lusa ilang..kadang2 ilang..pastu dtg balik...adakah ni pun gangguan? nnt saya nak cuba baca ayat ruqyah...

ohh ye...ada sesapa tau tak pasal biji angin? biji angin tu..kalau ada tu...benda gangguan tu yer??? en kupia..bleh jawab??

Originally posted by JUSTcircle at 18-9-2008 06:01 PM
semoga cikpid dan lin sembuh sepenuhnya!!!

aku oengalaman kena x der.. tapi jaga org yg 'kena' ada.. tuh pun semangat cam hilang skit katanya!!

cite la skit pengalaman menjaga org yg KENA tu JUSTcircle...

cikpid...

lupa nak tanya..simbal tu apa ??   tak pernah dgr perkataan tu..

Reply #85 linamys's post

yg tuh kena cerita kat umah kena rasuk kot!!
kat umah nih x sesuai!! sbb nih utk khasiat and cara amalkan ayat2 ruqyah!!

hehehehe!! citer aku x se'extreme' cerita2 mereka yg sampai main2 api tuh sumer.. biasa2 jerk!!
huhuh!!

Follow Us
heheh simbal tu alah...alat muzik yg mcm piring besar 2 bijik tu, pegang 2 tangan bunyi dia ceeeennnngggg.......hahaha bleh agak tak apa dia. memang kuat bunyi dia, masa nk tdo dia ganggu. tak leh dgr org meninggal, mesti kaki tangan sejuk, kepala pening.

saya kena gangguan ni menurut kata banyak tpt saya g berubat, rakan sekerja hantar. mungkin tuju2 atau minyak dagu. tujuan: menurunkan prestasi kerja saya, cemburu kerana kejayaan saya. orangnya bergelar ustaz, mengajar agama. mcm tak percaya. dia memang baik dengan kawan2, tapi sanggup buat kerja terkutuk tu. ramai org tau kes dia ni, sape2 dok mersing, jb tau kot org ni, terkenal dgn ilmu hitam.kebetulan dia masuk pindah ke tempat keje saya.  wallahualam. org yg mengubat saya tu ada ckp, kalo betul org tu yg buat, dia akan cabut lari. memang betul, tak lama lepas tu dia minta pindah, tapi dipindahkan oleh kementerian sebab tau dia memang membawa masalah pada tpt yg dia keje.

sakit ni byk hikmahnya. saya jadi lebih taat kepada agama, rajin beramal. kasih sayang kepada suami, anak2 semakin btambah kerana masa sakit, keluarga saya terabai, suami di tengking2, saya hanya mampu baring sakit....memang porak peranda rumahtangga. suami saya pun tkena tempias sakit tu, anak2 degil tanak dengar kata. alhamdulillah mungkin juga kifarah dosa kepada saya.

memang tak penah tepk boleh kena sakit ni. sampai skrg saya teringat2 masa berubat tu, tak sangka saya boleh menjerit sekuat2nya.

itulah pengalaman saya yg tak seberapa.....

lin,
mungkin suami awak kena gak kot. sebab suami saya sakit macam saya gak masa saya sakit. sakit tu belakang ni berat mcm pikul guni, leher mcm rasa dibelenggu, kaki ni berat mcm bawak batu. sejuk semua belah kiri, mcm nak kena angin ahmar tau. kalo biar mungkin kena angin ahmar. baik pegi klinik, berubat. cuba dua2 klinik dan alternatif.

Ya memang betul, kalau seorang isteri terlibat dengan jin sihir suami juga secara otomatik akan dilibatkan sama... antara keutamaan misi jin dan syaitan adalah memisahkan pasangan suami isteri manusia... begitu juga sebaliknya...

uppppppppppppppppppppppppppppp

ah dengar ruqyah ni..
seksa la beb

aku dengar waktu kat opis and malam..n kat laptop smbl berforum...
2 3 hari dengar ..

setiap kali dengar esok paginya bangun tido kena magrain.. hari 1st ingatkan salah tido ke apa.. tp setiap kali dengar untuk hari berikutnya mmg kena magrain yg 1 hari tak reda.. nak makan panadol puasa plak.

so setakat ni dah seminggu kena magrain sebab asyik dengar b4 tido..

aku stop dulu.. tak tahan la kena magrain.. ada idea tak nak buat apa??

Originally posted by testas at 20-9-2008 11:02 PM
ah dengar ruqyah ni..
seksa la beb

aku dengar waktu kat opis and malam..n kat laptop smbl berforum...
2 3 hari dengar ..

setiap kali dengar esok paginya bangun tido kena magrain.. hari 1s ...

Masa kena migrain tu cuba dengarkan lagi ruqyah lama2 sikit... tengok dia hilang tak, atau dia alih sakit tempat lain... cuba dulu...

kalau seseorang tu dah 'didampingi' sekian lama, adakah dengan mendengar sekali ayat ruqyah ni terus nampak reaksi atau kena pasang banyak kali baru nampak? sebab dah kebal sangat

Originally posted by mieraedoera at 21-9-2008 08:28 AM
kalau seseorang tu dah 'didampingi' sekian lama, adakah dengan mendengar sekali ayat ruqyah ni terus nampak reaksi atau kena pasang banyak kali baru nampak? sebab dah kebal sangat

kalau sekali dengar memang tak berkesan, maksudnya kesannya tidak boleh dirasakan.
Sekurang-kurangnya lebih 1 jam dalam satu sessi mendengar dan sekurang-kurangnya 3 sessi sehari.
Kaedah mendengar pun perlu dijaga tak boleh sambil lewa, kena tumpu penuh perhatian pada bacaan dan melawan semua bentuk gangguan yang muncul.

Dengarkan dalam 5 surah quran dalam satu sessi, 3 kali sehari, kesannya dalam masa sebulan gitu.

jgn marah ek aku tanye kt sini..
blh ke kalo nk pindah umah baru tu kita pasang ayat2 ruqyah ni?
pastu kalo korang ada ayat2 yg sesuai atau adab2 msk rumah baru, bgtau la aku ek..
aritu ada baca, tp aku x igt kt topic yg mana..

Bagus ayat ruqyah ni sebagai amalan dan juga untuk kita dengar dalam kenderaan atau dirumah

Reply #89 cikpid's post

salam cikpid.Suami ada mengadu sakit leher yer.Sepanjang pengetahuan saya,menurut kata seorang ustaz darus syifa(berjumpa dengan beliau masa attend seminar tentang santau),jika kita rasa sakit di tengkuk tuh kemungkinan hantu raya duduk di tengkuk suami cikpid. Tapi sebelum tuh, pergilah berjumpa dengan doktor dahulu dan ambik ubat.jika tak sembuh,maka sahlah itu angkara hantu raya.Apa yang cikpid boleh buat sebagai langkah awal ialah dengan mengurut belakang suami cik pid sambil membaca ayat kursi.kalau nak baca lebih pun lagi bagus.Itu saja yang boleh saya tolong.

salam adwim,
ye ke hantu raya? iskkk seraaammm le. masa berubat dulu ada gak ustaz ckp, kalo dgr org meninggal saya sakit, tu hantu raya & polong ikut. tapi sakitnya macam kita bawak sesuatu di belakang, dan ada sesuatu bergayut di leher & mencengkam. saya dok tbayang2 mcmana la rupa hantu raya tu.

Reply #99 cikpid's post

aku teringat filem dr thai the Shutter.. kes hantu tuh duk belakang dia ler... tuh yg dia sakit kat tengkuk selalu tuh..

Yeaps,lebih kurang begitu lah.Sebab tuh kita rasa lenguh semacam je kat leher kita. Menurut ustaz tuh lagi, hantu raya adalah hantu yang kira kuat jugak lah,liat sikit banding dengan hantu hantu lain.