CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7074|Reply: 275

DAP gesa boikot semua penerbitan Utusan

Boikot sekali cerita pembangkang

Aku teringat ada forumner cadang supaya akhbar2 Bahasa Malaysia spt Utusan, Berita harian, televisyen samada TV3 or RTM juga boikot utk tidak mengeluarkan satu pun cerita atau kisah pembangkang....

tapi ramai yg kutuk cadangan itu... bagi aku ada benar juga cadangan tuh sebab nak kuarkan berita pembangkang buat apa kalo mereka asyik kutuk balikkan... mcm2 hina media2 tersebut.. so utk be fair dan pembangkang pun tak sebuk nak saman itu ini.. better takyah kuarlah langsung cerita2 dpd pembangkang...

maklumlah berita yg dikeluarkan dikatakan berat sebelah... tapi macamana pula cerita di Harakah, Suara Keadilan, atau Roket, mereka punya berita adil ke. Yang aku tengok asyik hentam je kan... 2 x 5 jer

.........................................................
Jimadie Shah Othman | Oct 24, 08 12:10pm
Tidak cukup dengan memboikot akhbar Utusan Malaysia, DAP kini menggesa supaya ia diperluaskan meliputi kesemua tiga akhbar dan 11 majalah terbitan Kumpulan Utusan.

Saranan itu dibuat pemimpin utama parti itu Lim Kit Siang dalam sebuah forum di Dewan Perhimpunan China Selangor dan Kuala Lumpur di ibunegara malam tadi.

DAP dan Pakatan Rakyat sebelum ini memboikot akhbar itu sebagai tindak balas selepas mendakwa akhbar berkenaan menyiarkan laporan yang berat sebelah.

Terbaru, parti itu mendakwa akhbar berkenaan menyiarkan laporan berat sebelah berhubung isu laungan azan yang membabitkan ahli Parlimen Teresa Kok.

Bercakap dalam forum bertajuk "Membunuh YB lawan Kebebasan Media", Lim mempertikaikan kualiti laporan akhbar itu yang didakwanya berat sebelah dan tidak profesional. (HArakah, Suara Keadilan, Roket tak berat sebelah ker )

Lim menyatakan langkah terbaru itu ketika mengulas cadangan yang sama oleh seorang lagi peserta forum itu, pensyarah Universiti Malaya (UM) dan penulis blog terkenal Dr Azmi Sharom.

Turut menyokong saranan tersebut ialah seorang lagi ahli panel, penulis blog Haris Ibrahim.

Haris menyarankan supaya pengiklan menarik balik iklan mereka di akhbar itu selain menuntut orang ramai terus memboikot akhbar berbahasa Melayu popular itu.

"Kalau hendak serang balas, seranglah di tempat yang paling berkesan," katanya menjawab soalan hadirin mengenai tindakan seterusnya untuk menghadapi Utusan Malaysia.

Simbolik kepada pemboikotan itu, kelima-lima mereka mengangkat kain rentang bertulis "boikot Utusan" di akhir program.

Ahli panel turut menerima seorang satu kain rentang yang disampaikan oleh ahli Parlimen Petaling Jaya Utara, Tony Pua.

Ahli panel lain ialah Teresa (Minah ni lagi.. meluatnya) dan ketua pengarang editor Roket, Wan Hamidi Hamid.

[ Last edited by  sailfish at 24-10-2008 02:22 PM ]

Balas #1 sailfish\ catat

ya..boikot,jgn x boikot..
biar utusan bankrap..
biar org melayu xde kerja..

Balas #1 sailfish\ catat

aku setuju jek cdngan tu...tp, tuka la name sume tu jd, tvamno, berita amno, utusan amno...aku xmarah lansung kalau cmtu..

Originally posted by p0ket at 24-10-2008 02:22 PM
aku setuju jek cdngan tu...tp, tuka la name sume tu jd, tvamno, berita amno, utusan amno...aku xmarah lansung kalau cmtu..

setuju ke kalo media yg kene hentam dek pembangkang sama juga boikot utk tidak keluarkan cerita pasal pembangkang..

baru adil....

Balas #3 p0ket\ catat

tak payah la...2x5 jek...

macam lah paper harakah, keadilan, tuh betul sume nyer..

same jek...

apa kate boikot jek sume paper kat mesia nih...

baru la adil....

saman dah
skrg boikotlak

Follow Us

Balas #1 sailfish\ catat

makin berani caa yaa nun alif sekarang nih......

dalam hal ni aku rasa pembaca kena bezakan antara jenis2 akhbar yang ada.

harakah, keadilan, al-haq daily dll  = lidah rasmi/akhbar rasmi bagi parti politik, so takde masalah kalau artikel dan makalah yang ada dalam akhbar ini menjurus kepada sesebuah parti politik tertentu.

siasah, detik dll = akhbar/tabloid politik, melaporkan tentang isu politik semasa tanpa mengira parti.

utusan malaysia, berita harian, the star, nst = ni akhbar harian. perlu kah mereka melaporkan berita yang cenderung kepada parti politik tertentu dan anti kepada parti politik tertentu. aku prefer the star dan nst. melaporkan apa yang kita perlu baca.

kosmo, metro = ni bacaan santai. tak baca pun tak pe.

utusan punya major shareholder rasanya umno (citation needed). walaupun selumpuh mana pun utusan diboikot, rasanya ada pihak tertentu yang boleh tampung kerugian yang dialami.

Rate

1

berani korang nak samakan akhbar mainstream ngan akhbar terbitan PR nie... PR nie maksum tau.. takder dosa... orang lain jer yang buat salah ngan dosa ... baik korang mintak maap... nanti kene saman ngan theresa Cock 10 juta baru ada akai...

Originally posted by aku_sesuatu at 24-10-2008 02:34 PM

harakah, keadilan, al-haq daily dll  = lidah rasmi/akhbar rasmi bagi parti politik, so takde masalah kalau artikel dan ...

Aku baru ingat nak bidas, nasib ko dah buat dulu...

Ni semua mentaliti orang Malaysia la ni...

Tak pangkah UMNO = derhaka pada kerajaan
Saman Utusan = saman azan = saman Islam
Utusan bias; depa bidas balik kata Harakah dan Suara Keadilan pun bias..

Masalahnya, Utusan Malaysia tu adalah akhbar nasional. Bukan akhbar politik. Mana boleh disamakan dengan fungsi lidah rasmi politik macam Harakah dan Suara Keadilan...

Tapi kalau benda ni pun depa tak paham gak, payah la nak cakap panjang-panjang. Buang karan aje...

Kalau tak boleh nak bidas, kutuk Anwar...

Cina kalo bisnes saling tolong menolong... tak kira fahaman politik

so aku sebagai Melayu, pasti akan tolong bangsa aku sendiri...
sebelum ni aku jarang beli paper Utusan (baca online jer), so aku akan beli paper setiap hari sebagai sokongan kepada mereka... bukan pasal aku suka Utusan, tapi utk melawan niat jahat... yg untung akhbar berbahasa Cina juga...
aku yakin ramai/ribuan staff utusan pun ada pelbagai ikutan parti...tak mahu mereka ni terjejas juga

tak ade maknanya boikot kat tanah melayu ni

Reply #10 juwaini's post

ko ni nak jadii kembar OD keee

Originally posted by sailfish at 24-10-2008 02:40 PM
Cina kalo bisnes saling tolong menolong... tak kira fahaman politik

so aku sebagai Melayu, pasti akan tolong bangsa aku sendiri...
sebelum ni aku jarang beli paper Utusan (baca online jer), s ...

Tu pasal orang cina dok bantah masa MCA nak amik alih Nanyang Siang Pau dulu. Sebab depa tak nak akhbar perdana milik cina dipolitikkan...

Originally posted by juwaini at 24-10-2008 02:40 PM

Aku baru ingat nak bidas, nasib ko dah buat dulu...

Ni semua mentaliti orang Malaysia la ni...

Tak pangkah UMNO = derhaka pada kerajaan
Saman Utusan = saman azan = saman Islam
...

tahu ker apa itu kebebasan bersuara...kebebasan media yang dilaungkan oleh Pakatan.. bila Media tak memihak kepada pembangkan, mereka nak boikot, nak saman... sedang pemimpin di sebelah pihak (kes terbaru Najib)... taklah nak sibuk saman atau melenting.. kalo kejam, pengsan Malaysiakini dikerjakan... boleh jadi muflis kena saman... so sapa yg memperjuangkan kebebasan media...

kalo utusan akhbar nasional (boleh dibeli di mana2 dlm Msia) nak membuat sesuatu konsep atau berita memihak kerajaan, suka hati dia laaa.. tu sebab aku kata, kalo Pembangkang Boikot media2 ini, tak salah juga Media2 ini boikot pembangkang... (lama juga citer fasha sandha tak kuar kan.. diboikot la tuh)

so better media2 yg pro kerajaan pikirkan balik akan keperluan untuk membuat cerita kisah2 pembangkang ni...

Originally posted by sailfish at 24-10-2008 02:14 PM
Boikot sekali cerita pembangkang

Aku teringat ada forumner cadang supaya akhbar2 Bahasa Malaysia spt Utusan, Berita harian, televisyen samada TV3 or RTM juga boikot utk tidak mengeluarkan satu ...

Hokey aje.. sokong 100%...takde berita pembangkang lagi bagus..sebab yg keluar semua berat sebelah..lebih baik takde dpd ada.......

Lama tak baca suk kabor jenis ni..........KALAU HARI-HARI BACA MAHU KENA MORNING SICKNESS

Originally posted by sailfish at 24-10-2008 02:48 PM

tahu ker apa itu kebebasan bersuara...kebebasan media yang dilaungkan oleh Pakatan.. bila Media tak memihak kepada pembangkan, mereka nak boikot, nak saman... sedang pemimpin di sebelah pihak ...

Bagus jugak tak payah laporkan pape berita langsung. Itu lagi baik dari laporkan berita yang tak betul dan berat sebelah...

Sekali lagi aku nak tekankan, aku bercakap tentang media perdana. So, tolong jangan bandingkan dengan Harakah atau Suara Keadilan. Sebab depa berdiri atas platform yang berbeza...

Originally posted by ladyrock at 24-10-2008 02:52 PM

Hokey aje.. sokong 100%...takde berita pembangkang lagi bagus..sebab yg keluar semua berat sebelah..lebih baik takde dpd ada.......

Lama tak baca suk kabor jenis ni..........KALAU HARI-HAR ...

Thanks.... tu yang aku harapkan... agar media juga sama2 boikot mereka...

mari lah kita boiko nanyang siang pau ,tamil nesan, harian metro, mingguan perdana , mingguan misteri dan majalah mangga..he..he...

kalo nak boikot produk utusan pun, boikot la majalah mangga..tak membina langsung..........

Originally posted by aku_sesuatu at 24-10-2008 02:34 PM

harakah, keadilan, al-haq daily dll  = lidah rasmi/akhbar rasmi bagi parti politik, so takde masalah kalau artikel dan makalah yang ada dalam akhbar ini menjurus kepada sesebuah parti politik tertentu.

siasah, detik dll = akhbar/tabloid politik, melaporkan tentang isu politik semasa tanpa mengira parti.

utusan malaysia, berita harian, the star, nst = ni akhbar harian. perlu kah mereka melaporkan berita yang cenderung kepada parti politik tertentu dan anti kepada parti politik tertentu. aku prefer the star dan nst. melaporkan apa yang kita perlu baca.

kosmo, metro = ni bacaan santai. tak baca pun tak pe.

utusan punya major shareholder rasanya umno (citation needed). walaupun selumpuh mana pun utusan diboikot, rasanya ada pihak tertentu yang boleh tampung kerugian yang dialami.

betul..sokong & setuju dgn pendapat nie...