CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20844|Reply: 123

MASE PREGNANT....

Salam...

aku lom kawin. tapi nak tanya.....masa pregnant, u all ade tak make love ngan hubby? aku dgr memacam citer...ade kata tak larat, ade kata bahaya, ade lak layan hubby tu sampai mati pulak anak dalam kandungan sampai kena operate nak keluarkan baby tu....?

melalui bacaan, aku tau hubungan seks semasa mengandung agak berisiko tapi kalau tak dibagi ape yang hubby nak, mule la menggatal kat luar. dah bebapa kes aku jumpe lelaki mude2 yang dah kawin, dok mengayat aku. bile aku selidik latar blakang, rupanya wife tgh ngandung, atau tgh tunggu hari....ade tu baru nak dapat anak sulung. dan ade gak kes yang berlaku pada kawan2 terdekat yang laki dia gi "makan luar" bile dia tak leh nak layan kehendak batin hubby....

nak bagi salah, tak bagi pun salah.....

so komen sikit!

Balas #1 PrintChez\ catat

brdasarkan pengalaman saya ye... masa pregnant on je, smpilah cukup ari. org kata dekat2 nk brslin lg bagus sbb memudahkan proses bersalin. kira cam selusuhlah tu.

Mgkn ade sesetengah org 2,3 bln mengandung dia xleh nk bersama ngan suami atas nasihat doktor. sbbnye. mgkn masalah spt bleeding (mengandung tp ade keluar darah)/ rahim x brape kuat.

Boleh je bersama, tp lebih brhati2lah. Mgkn klo dah cukup bln tu ade yg xlarat, sbb penatkan?
kena cari masa.

dr pengalaman aku, doktor akan bgtau suruh kurangkan bersama dgn pasangan pada peringkat awal kehamilan saje...sbb masa ni janin dlm rahim masih x kuat lg.

takde masalah kalau berhubungan masa mengandung, tp yg awal2 mingu ni baik elakkan, takut terlebih gugur pulak... usually no problem...

mana husband yg caik lain ms wife pregnant, alasan je tu...
phl sume nye still mcm biase gak ms pregnant ni...

pengalaman aku plak mmg takda mood langsung nak make love. tu semua faktor hormon kat dlm badan kita. tapi cara nak please hubby tu kan bermacam2 so pandai2 lah praktikan

Follow Us
aku kira..bagi 1 minggu sekali je...x de mood

kena hati2... somi mkn luar pulak nnt.....:@ :@ :@

1st 3 months i tried not to. sbb aku ni jenis susah nak conceive n selalu je ada prob during pregnancy so hati2 gak la..

saya plak masa ngandung yg per1 dulu xde selera langsung nak bersama
tapi bile ngandung yg kedua ni plak saya yg terlebih2 nak huhuhu

Masa first 3 month kalau boleh elakkanlah dulu, dah lepas tu, hak masing2lah, baper kali nak bersama dan memang makin dekat nak bersalin lagi banyak bersama lagi baik sebab selusuhlah katakan............

camne smp tade mud ye?pelik sket

kau kena kawin baru kau tahu

ntahnye.... pelik2 soalan budak baru baligh ni kan..

aku pulak dinasihatkan oleh bomoh, bukan doktor tau.....
dia kata aku kene bersama ari2, paling sikit pun selang seari.... kurang2 lagi pun selang  2ari, kalu tak nnti aku lemah2 n sakit2....
betuiiii aku tak tipu, aku selalu idap lenguh2 kaki n sakit pala yg agak teruk, tapi bile dah bersama tu ringannnnnn.......

Originally posted by togeh at 26-11-2008 06:24 PM
ntahnye.... pelik2 soalan budak baru baligh ni kan..

biar la....dia tgh nak blajar tuh....:victory:

utk lelaki yg makan luar masa bini pegnen ni mmg la spesies GATAL....ngada2..(species norman hakim)
ckp kat derang...nanti derang sakit...bini lak mkn luar...ape derang rasa...

Originally posted by PrintChez at 26-11-2008 10:42 AM
Salam...

aku lom kawin. tapi nak tanya.....masa pregnant, u all ade tak makelove ngan hubby? aku dgr memacam citer...ade kata tak larat, ade katabahaya, ade lak layan hubby tu sampai mati pu ...

akak on je... lagi best takde period 9 bulan hari2 pun boleh make luv.. dah tanggungjwb isteri layan hajat suami....
time kita dlm pantang, boleh jugak buat ringan & b-l-o-w-j-o-b hubby
hubby ku tak pernah la tak dpt sampai dia pun risau dgn akak takut akak penat or apa2...

Reply #17 Ummihana71's post

lawak statement mu iteww

mmg pun, i tgh preggy ni selamba je make luv. hamtamm je... takde mood? jgn ikutkan perasaan takde mood tu kalau sayang hubby.   I allright je.... tapi biasa la.. hubby yg risau kita penat... & dia tak paksa.
wah.. siap b-lowj-o-b lagi... wakakakaka... ni bagus ni.. leh la aku pun buat dlm pantang sok...

waa jadik maknanya takde la masalah sangat. yang penting is kerjasama. hubby n wife kena la kerjasama dan saling memahami.

aku pun nak jadik macam you all la, tetap pandai bagi servis even tengah preggy.

Masam awal preg..mmg takde selera sbb mabuk teruk..bila dah 5-6 bln++ haku lak yg over..sampaikan "drive" sendiri...hb takmo haku nak selalu... ...bila dah nak cukup hari cam biasa2 je..sian anak haku jadik daging burger kat tgh2...