CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jarimanis

pengalaman bawa bayi travel naik kapalterbang

seperti yg dijanjikan, 26hb yg lalu, oko n my son naik flght n this is first time wlupun tempoh perjalanan mengambil mase almost 50 minutes only...mase g tue my son tido dlm flight n mase return 2hb baru nie, dia asyik tgok luar jer tkle duk diam n bile kapal lending, dia gayat agaknye., sdkit terkejut...pepeun, seronok kerana first time naik kapal ngn my son just terlupe tahap gaban nk ambik gbr dia dlm flight...

Originally posted by oko at 5-3-2009 11:01
seperti yg dijanjikan, 26hb yg lalu, oko n my son naik flght n this is first time wlupun tempoh perjalanan mengambil mase almost 50 minutes only...mase g tue my son tido dlm flight n mase return  ...

Manak ada satu pengalaman naik flight yang pendek camnih...tak ingat airline mana......

kapalterbang berlepas dari bumi.....the flight attendants start serving food....kapalterbang dah nak landing.....passengers row belakang masih belum dapat food......kalam kabut manak tengok the flight attendants...macam charlie chaplin......

kalau pi ipoh dulu 20minit je..
mana nak sempat makan pun..
tapi my boys mintak kacang byk2 n sweet

last saturday p bandung wif my husband n 18mnths son.... dia x buat hal tapi xcited nk pakai belt mcm we all.... sib baik flight xpenuh.... so dia leh la ddk kejap

Originally posted by saliza1979 at 5-3-2009 13:45
kalau pi ipoh dulu 20minit je..
mana nak sempat makan pun..
tapi my boys mintak kacang byk2 n sweet

flight dari mana ker ipoh yang 20 minit? including take off and landing??????

anyway kalau pun ada flight camni....do you ever think that they will served food on board?????

[quote]Originally posted by morango at 5-3-2009 14:38
last saturday p bandung wif my husband n 18mnths son.... dia x buat hal tapi xcited nk pakai belt mcm we all.... sib baik flight xpenuh.... so dia leh la ddk kejap

Follow Us
Originally posted by manakautau at 5-3-2009 16:51

flight dari mana ker ipoh yang 20 minit? including take off and landing??????

anyway kalau pun ada flight camni....do you ever think that they will served food on board?????

MAS,ni citer dah 6,7 thn lepas..
sekarang MAS dah tak pi ipoh..
ada la bg roti  n air camtu..
kalau ikutkan 10minit tak sampai..tp dia pusing2 dulu bg lama sikit..20minit dia turun la..
seriously,mmg betul..
dulu kerap sgt..
tak pelah..harga tiket anak pun dalam rm10 aje..hehe!jgn mare

so far ok la..
pestime naik flight masa ke langkawi, umur 8 blan..
adeih..aktif..nk tgk belakang tgk depan....tk reti diam...

umr 11 bulan ke kk...
ni lg aktif..dh dpt kaki, nk jalan jer kejenyer..
pramugari/pramugara dan penumpang lain suka lak kacau..
adeihh bertambah ligat...

yg penting, kalo nk bw anak naik kapalterbang kena sediakna puting/gula..
masa nk kapal nk naik/turun, telinga berdesing, masa ni bg kat anak puting/gula..
suh dia isap...jd telinga kurang desingnyr...

Originally posted by saliza1979 at 6-3-2009 11:34

kalau ikutkan 10minit tak sampai..tp dia pusing2 dulu bg lama sikit..20minit dia turun la..

tingat pulak Manak masa kecik kecik...kat arcade room main game keta racing...nak extend time lama sikit ...kena tambah tokens.......

psst saliza...pilot kalpalterbang boleh suka suki ker berligar diatas awan sebelum mendarat??????

Balas #129 manakautau\ catat

kalau nak ikutkan, logiknya ada...
a simple calculation:-

subang-ipoh - about 150km.
for sbg-iph route, MAS guna 737-400 cruising speed for this aircraft would be 800km/h (average)
http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_737

nak bwk aircraft ni bukan mcm bwk kereta, naik ikut suka, turun ikut suka.
nak landing kena ada clerance from tower for the direction of landing, queue no(sapa landing dulu), speed, altitude etc. as such, pilot would normally berlegar2 dulu kat atas while waiting for his queue to use the altitude and heading and to land the aircraft. and i think this is what saliza mean by her statement above.

and as u may not know, for the sbg-iph route, the aircraft tak kan fly sampai more than 30k ft. they would only fly maybe up to 25k ft as the distance is very short.

[ Last edited by  laksa at 9-3-2009 12:56 ]

Reply #129 manakautau's post

hehe..ni mmg masa yg dah tetap..bkn ikut suka dia..
kalau dari klia ke ipoh patutnya tak sampai 10minit dah sampai..
bygkanlah..passengger yg byr byk takkan duk dalam tu tak sampai..10minit pulak..
nanti ramai pulak yg tak puas hati..xberbaloi byr pulak..
tbh2 pulak yg br firstime naik flite

ok,close this isu..peace..

anyone nak bg experience lg....??

Reply #130 laksa's post

yup..betul tu laksa

haaa... ni experience aku plak... anak aku 1 tahun 1 bulan... hari tu 3-7mac aku balik kg hubby kat perlis naik air asia sampai ke alor setar.. dari alor setar PIL aku dtg pick up...
experience nya... anak aku time pegi ok naik flight diamm.... tapiiiiiiiiii time balik.. dia menjerit2 kuat2... bkn ada problem apa2 pun, cuma mulut dia saje nak riuh2... fenin pala aku... ada sorang pompuan tu dok tak jauh dari tempat aku & hubby duduk mcm tension betul tgk pernagai anak aku yg tak diamm pastu pompuan tu siap leh muntah lagi... agaknya fenin dgn pangai anak aku kott...
aku nak buat camana... pastu anak aku asik nak ke bawah... masa flight tgh jalan tah camana tahh anak aku jatuh ke bawah... hubby sempat tarik pala dia je.. melalakkk la plak sakit kena besi.... kesimpulannya sapa yg naik satu flight dgn aku mmg tak aman dgn kebisingan anak aku ... masa nak Q turun dari flight tu.. aku & hubby biar org lain turun dulu... semua org dlm flight tu tgk anak aku pastu geleng2 pala...mcm tension je... anak aku lak saje je kuatkan suara jerit2 & gelak2... aku nak buat camana? anak aku kecik lagi.. nak suruh senyap pun & or marah2 tak guna.... aku siap tutup mulut dia masa dia jerit.. pastu aku bukak dia jeritt lagi kuat...  adoiiiii.. fenin pala aku....

pastu pramugari air asia plak semua mcm tak suka budak2...

Originally posted by saliza1979 at 9-3-2009 15:53
kalau dari klia ke ipoh patutnya tak sampai 10minit dah sampai..
bygkanlah..passengger yg byr byk takkan duk dalam tu tak sampai..10minit pulak..
nanti ramai pulak yg tak puas hati..xberbaloi byr pulak..
tbh2 pulak yg br firstime naik flite

This is your pilot speaking, "demi memaximisekan harga tambang yang saudara saudari telah bayar bagi penerbangan yang terlalu singkat ini, saya dengan sukacitanya mengumumkan bahawa saya akan berligar ligar lebih lama sedikit diatas awan awangan agar para penumpang semua (terutama the first timer)dapat nikmati ambience serta tempat duduk yang empuk dalam pesawat ini lebih lama sedikit....sekian harap maklum.....

Originally posted by Prettylady at 10-3-2009 08:52
haaa... ni experience aku plak... anak aku 1 tahun 1 bulan... hari tu 3-7mac aku balik kg hubby kat perlis naik air asia sampai ke alor setar.. dari alor setar PIL aku dtg pick up...
experience  ...

enjoy selagi pihak penerbangan belum meletakkan rules and regulations yang lebih berat keatas penumpang yang membawa anak kecil atau baby.......

Balas #133 Prettylady\ catat

ala... standard la sapa ada anak kecik especially baby boy...
tak yah la nak segan2... mmg gitew pernagai budak2...
dah besar nnt insyallah senang jaga...
air asia tu mmg tak bagi belt tau utk infant yg attach dgn org dewasa..
so salah dorang la sapa suruh tak jaga keselamatan... anak aku pun dah pernah jatuh gakk menjulur ke bawah....
dah la rege baby lagi mahal dari rege penumpang dewasa....
biasa la tu... budak2 tgh nak membesar mmg aktif sket. So, abaikan apa org nak cakap. dari kecik dia gitu bkn dah besar dia jadi pemberontak... dah mmg adat bubudak mmg perangai giteww....  ada ustaz bg ceramah kata, nabi pun masa kecik nakal... so,it's normal.

Originally posted by Ummihana71 at 10-3-2009 09:23
ala... standard la sapa ada anak kecik especially baby boy...
tak yah la nak segan2... mmg gitew pernagai budak2...
dah besar nnt insyallah senang jaga...
air asia tu mmg tak bagi belt tau utk ...

yup yup yup....kita ignore jerk penumpang lain........They are supposed to be understanable...dan pada masa yang sama kita tak perlu be considerate to others...coz it is definitely beyond our control to control our own baby that is with us in the flight.........ye kan ummi?????

Balas #137 manakautau\ catat

betul tu...semua its beyond our control....
penumpang lain pun kena tau gakk.. itu kan budak2... nnt dorang dah ada anak or cucu, kalo anak cucu dorang buat camtu lagi hebat camner? dunia ni bulat.. kalau kita tak suka kat sesuatu, nnt senang je kita dpt balik yg mcmtu gakk...
so, buat2 tak reti je la...  bkn kita tak byr naik flight... baby pun berbayar, takde free.
so sapa2 nak yg aman damai tu pilih la yg business class... jgn dok ekonomi class coz kalau ekonomi, dpt yg ekonomi la environment nyer......

Originally posted by Ummihana71 at 10-3-2009 10:04
betul tu...semua its beyond our control....
penumpang lain pun kena tau gakk.. itu kan budak2... nnt dorang dah ada anak or cucu, kalo anak cucu dorang buat camtu lagi hebat camner? dunia ni bul ...

hang ingat business class takdok bayi/anak kecil ker? jangan cakap business class......first class itu pun...tak pernah nampak ker????? unless of course...you belum berpeluang masuk ruang ini??????

[ Last edited by  manakautau at 10-3-2009 10:09 ]

Reply #137 manakautau's post

En. Manak, sape yang belum ada nak takkan faham kerenah budak2 yang below 2 yrs old yg memang unpredictable. Even you marah pun they will lough at you. Sebabnya depa tak faham. So, mmg menjadi tanggungjawab passenger lain supaya faham and be considerate to the parents with small kids .